שיחה:מירב ארלוזורוב

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

ומאז נעלמו עקבותיהם[עריכת קוד מקור]

דרכן של תביעות דיבה שהן מתחילות בקול תרועה רמה, ופעמים רבות דועכות בקול דממה דקה. בערך מוצגת תביעה שהוגשה בשנת 2007. מה עלה בגורלה? אין לדעת. בהחלטה האחרונה שמצאתי באתר בתי המשפט כתבה השופטת יהודית שבח: "מאז הודיעו הצדדים כי "ככל הנראה הצדדים לא ידרשו למועד דיון נוסף" - נעלמו עקבותיהם". אנחנו לא לבד - גם בית המשפט מתקשה לדעת מה עלה בגורל התביעה. השאלה היא איזה תועלת יש לקורא במידע שבערך. הוא לומד מכך שארלוזורוב הרגיזה את פישמן, אך האם זה מידע חשוב דיו? אני מציע להמתין עד לפרסום פסק דין (או פשרה, או כל תוצאה סופית אחרת) ורק אז להביא את המידע. דוד שי - שיחה 07:42, 13 בדצמבר 2011 (IST)

משפטים בכלל, ומשפטי דיבה בפרט, נמשכים שנים ואף שנים רבות, ובמקרים רבים לא מגיעים לקו הסיום; בינתיים הפריץ מת או הכלב מת. אולם יש מקרים שבהם עצם התביעה יש בה ניוז ועניין ציבורי, וממילא אנציקלופדי. למשל, משפטי התביעה הנפרדים של שרון נגד ה"טיים" ונגד עוזי בנזימן ו"הארץ". האם המקרה הנוכחי הוא כזה? אינני יודע, אולי. ובכל מקרה, כל פרסום על תביעה כזו, בטרם באה אל סופה ונקבע פסק דינה, דורש מאיתנו משנה זהירות וניסוח נייטרלי, כדי שלא יוכתם שמו של אחד מן מהצדדים. נדמה לי שבמקרה הנוכחי ובניסוח הקיים אין בעיה מהבחינה הזו. עילת התביעה היא "השלכות שלטענתה נגרמו למשקיעים בחברות שבבעלות פישמן עקב הפסדיהן מהשקעה בלירה הטורקית‏". מדובר בפרשנות כלכלית שלה, ולא נראה לי שזה משהו שאמור להכתים אותה. גרש - שיחה 08:19, 13 בדצמבר 2011 (IST)

ביקורת על מירב ארלוזורוב[עריכת קוד מקור]

כתבתי פיסקה בערך שתיארה את הביקורת על מירב ארלוזורוב וכתיבתה לאורך השנים. למרבה הצער המשתמש Eladti החליט למחוק את כל פחסקת הביקורת באופן גורף. אני סבור כי הוא לקח את הנושא לקיצוניות שניה, לפיה אין למתוח ביקורת על ארלוזורוב. ניתן היה לכתוב כי "במהלך השנים נמתחה ביקורת על התנהלותה של ארלוזורוב כעיתונאית. נטען כי מאמריה כללו הטעיות, שימוש בנתונים לא מדוייקים והצגת תחשיבים שגויים, התקפות אישיות על אישי ציבור, והתבטאויות שנויות במחלוקת. ", אך אז היו טוענים נגדי, ובצדק, כי זו טענה בעייתית, מכיוון שאינה מגובה בנתונים ומראי מקום. אם Eladti סבור כי הביקורת מפורטת מדי, הוא היה יכול לערוך את הקטע כך שיהיה יותר "מידתי" לטעמו. אפשר גם לנהל דיון לפני שמוחקים. אני מצטער שהוא בחר בדרך הקלה של מחיקה גורפת. אמנע מספקולציות על המניעים שלו למחיקה גורפת זו, לפחות בשלב זה. 23:49, 5 במרץ 2018 (IST)

כשם שבערכים גדעון לוי ובן-דרור ימיני יש פרק "הפולמוס על כתיבתו" יש מקום לפרק כזה. אפשר לקצץ כמה מהטענות שנכללו בפרק שנמחק, ורצוי לתת את תגובת ארלוזורוב כאשר יש כזו. אני מציע שכהתחלה Eladti יחזיר קטעים שגם לדעתו ראויים להופיע בפרק זה. דוד שי - שיחה 03:08, 6 במרץ 2018 (IST)
פותח הדיון פנה אלי בדף שיחתי עם טענות דומות ועל כן אעתיק לכאן את התייחסותי לטענות:
  1. אין לי כל בעיה עם ביקורת על מירב ארלוזורוב או כל אדם אחר. יחד עם זאת הביקורת צריכה להיות עניינית ובאופן פרופוציונאלי לפעילות של האדם המבוקר. לא סביר בעיני שפרק הביקורת על הגברת ארלוזורוב יהיה פי 2 באורכו משאר הערך.
  2. ארלוזורוב היא עיתונאית המפרסמת כתבות ומאמרים על בסיס יומי. עוד לא פגשתי עיתונאי שלא כתב דברים לא נכונים או לא מדוייקים. הניסיון להביא רשימה של אי דיוקים (כתבה 5% במקום 3.5% וכו') הוא מיותר. אם יש ביקורת עקרונית שחוזרת על עצמה באופן שיטתי יש לציין אותה. את הדוגמאות יש להביא בהערות השוליים כסימוכין לדבר (גם את זה צריך לעשות בטעם).
  3. ארלוזורוב היא פרשנית כלכלית המייצגת את אסכולה מסויימת. העובדה ששאול אמסטרדמסקי, המייצג את האסכולה ההפוכה, מבקר אותה היא המובן מאליו. בערכים על אנשי ימין אין צורך לציין במפורש שאנשי שמאל מתנגדים להם וההיפך.
  4. דיון על תכני הערך יש לקיים בדף שיחת הערך.
  5. הספקולציות שלך לגבי מניעיי מעניינות את סבתי המנוחה. Eladti - שיחה 07:09, 6 במרץ 2018 (IST)
שחזרתי את המחיקה הלא מוצדקת. עכשיו אפשר לקצר ולשפר. Ijon - שיחה 08:33, 6 במרץ 2018 (IST)
סיכמתי את הטענות המרכזיות בביקורת. את הדוגמאות הבולטות העברתי להערות שוליים. Eladti - שיחה 11:03, 6 במרץ 2018 (IST)

דיווח על טעות[עריכת קוד מקור]

פרטי הדיווח[עריכת קוד מקור]

אני מרגישה שלא בנוח לערוך את הערך שלי - אבל יש טעות אחת שמחייבת תיקון. אני גרושה, ולא נשואה יותר למרון גרינברג (שאגב, הוא איש עסקים פרטי - חברת לארן-מגדל לא קיימת יותר מאז שנת 2001 בערך)

מקור: מדובר בערך עלי

דווח על ידי: מירב ארלוזורוב 192.118.73.36 11:07, 25 ביוני 2019 (IDT)

עודכן. תודה. אלעדב. - שיחה 13:51, 25 ביוני 2019 (IDT)