שיחה:מירי אלוני

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

תמונה[עריכת קוד מקור]

היה נחמד אם היתה גם תמונה של מירי אלוני. מיכאלי 15:43, 26 בדצמבר 2006 (IST)

הערך לא ערוך טוב[עריכת קוד מקור]

כותרת[עריכת קוד מקור]

הכל נמצא בפיסקה אחת, וזה לא נעים לעיניים.

Ran1986 09:32, 26 בינואר 2007 (IST)

תמונה[עריכת קוד מקור]

היום ראיתי אותה במצב לא נעים כל כך, וצילמתי אותה, אני לא בטוח שיש מקום לתמונה כזאת בערך שלה, אשמח לשמוע עוד דיעות. בברכה, תומאס

תמונה שמאוד לא מחמיאה לה, בלשון המעטה. לא בטוח שבתור קורא זו התמונה שהייתי רוצה לפגוש כשאני בסך הכל בא לקרוא על הזמרת ופועלה. מור שמש 21:01, 1 במאי 2007 (IDT)
אני מסכים עם מור שמש. אגב, היא גם מבקשת במפורש שלא לצלם אותה כשהיא שרה ברחוב, ייתכן שצילמת דווקא כשהיא לא שרה או דיברה עם הקהל מהסיבה הזו. שווה לנסות שוב. מיכאלי 06:29, 2 במאי 2007 (IDT)
אוקיי, אני אבקש למחוק את התמונה מוויקישיתוף. תומאס 08:20, 2 במאי 2007 (IDT)
חוצמזה: כל הכבוד על היוזמה ותמשיך לצלם, וכידוע: תמונה שווה אלף מילים! מיכאלי 08:33, 2 במאי 2007 (IDT)

שנות ה-90: ניסוח מסורבל[עריכת קוד מקור]

"...החלה אלוני לקיים מופע רחוב בצומת הרחובות אלנבי ונחלת בנימין בתל אביב, במקביל לשוק האומנים והיוצרים המתקיים כחלק מיריד האומנים המוכרים שם את יצירתם."
הייתי מציע לנסח מחדש את המשפט הזה. תודה Kvsh5 - שיחה 22:05, 31 באוקטובר 2008 (IST)

שמואל אומני[עריכת קוד מקור]

אני תוהה איך אפשר להוסיף התייחסות אליו.
בכותרת המאמר ניתן להוסיף "נשואה ל..."
אפשר להוסיף פיסקה "חיים אישיים" או משהו דומה. ניתן גם להוסיף התייחסות להסתבכויות הפליליות שלו.
מה דעתכם? תודה Kvsh5 - שיחה 07:52, 1 בנובמבר 2008 (IST)

שלום עדיין לי חשבון ב-ויקיפדיה. אני בטוח שניתן לאתר תמונה מחמיאה כלשהי של אלוני ולהעלות אותה אל האתר. מירי אלוני הייתה בעבר יפהפיה אמיתית. אני בטוח שכולם כאן יסכימו אתי על כך. בנוסף- הסתבכויותיו הפליליות של בעלה או סגנונו האישי, אינן נוגעות לה אישית. לדעתי בפירוט על טיבו ואופיו של בעלה, יש טעם רע של רכילות אשר מקומו אינו בויקיפדיה.

בני זוגה בעבר[עריכת קוד מקור]

עד כמה שידוע לי, אחד מבני זוגה לשעבר היה השחקן שרגא הרפז. האם מישהו יכול לאושש או לדחות את הנתון הזה? מגד - שיחה 08:20, 26 במאי 2010 (IDT)

מירי אלוני טבעונית[עריכת קוד מקור]

בעבר הלא רחוק, הוספתי לערך את עובדת היותה של מירי אלוני טבעונית (אלוני טבעונית ופעילה בתנועה לזכויות בעלי חיים). באותה הזדמנות, צרפתי אותה לקטגוריית 'טבעונים ישראלים'. ההרחבה על היותה טבעונית הוסרה, אאל"ט בטענה כי זה לא רלוונטי. כעת הוסרה גם הקטגוריה 'טבעונים ישראלים' בטענה כי הדבר אינו מגובה בערך. עובדת היותה טבעונית היא רלוונטית, וזו עובדה שמצויינת לדעתי כמעט בכל ערך של ידוען (בארץ ובחו"ל). אבקש לשחזר את העריכה - לציין כי היא טבעונית ולהחזיר את הקטגוריה. תודה רבה. דוג'רית - שיחה 18:30, 18 במרץ 2015 (IST)

זה פרט מיותר. לא נהוג להוסיף כל פרט אפשרי על האישיות, אלא רק מה שרלוונטי. כך למשל לא כתוב מה צבע העיניים של גב' אלוני או איזה בגדים אהבה ללבוש או באיזו תדירות נהגה לצאת לקולנוע. הינו צריכים לציין את הפרט הזה אם הטבעונות הייתה מגדירה את הקריירה שלה. למשל אם הייתה פעילה בולטת בארגון שמקדם אורח חיים טבעוני או כותבת מאמרים רבים בתחום וכו'. גילגמש שיחה 18:35, 18 במרץ 2015 (IST)
אני לא מסכימה שטבעונות היא פרט לא רלוונטי כמו צבע עיניים או מספר נעליים (אם כי ידוע לי שיש לא מעט אנשים שרואים בנקיטת עמדה אידאולוגית כמו טבעונות, פמיניזם וכדומה פרט שולי כמידת נעליים). תסתכל על הקטגוריות טבעונים ישראלים או טבעונים אמריקאים - הן מכילות ברובם אנשי בידור. אם מסירים את אלוני מהקטגוריה - יש להסיר 90% מהערכים בקטגוריות האלו, ואם לא מסירים - יש להשאיר אותה (כנ"ל לגבי קטגוריית צמחונים). מה הנוהל במצב בו אין הסכמה? דוג'רית - שיחה 19:31, 18 במרץ 2015 (IST)
במצב שבו אין הסכמה פועלים בצורה שבה פעלת - יוזמים דיון בדף שיחת הערך. לגבי הפרטים הנוספים שציינת לגבי אישים נוספים שנמצאים בקט' זו: כאן דנים בגב' אלוני ולא באישים אחרים. לכן, קיומם בקט' או העדרם ממנה לא מעלה ולא מוריד. הסברתי את השיקול המרכזי להכללתו של אדם בקט' מסוימת. כך למשל לא כל מי ששירת בצה"ל משויך לקט' "חיילי צה"ל" ולא כל מי שעסק בספורט משויך לקט' "ספורטאים". צריכה להתקיים פעילות בתחום המדובר כדי להצדיק את ההכללה בקט'. אם ידוע לך על פעילות כזאת, כדאי לציין אותה כאן ונוכל להתייחס למידע הזה. גילגמש שיחה 19:35, 18 במרץ 2015 (IST)
אכן יזמתי דיון בדף שיחה, ובינתיים זה רק אני ואתה, ולא ברור מי אמור לקבל הכרעה מבין שנינו במקרה שאין הסכמה. לכן שאלתי - מה עושים במצב כזה. הטיעון מתוך העקביות - הוא טיעון הגיוני מאוד, ולדעתי צריך להסביר למה אצל שאר חברי תעשיית הבידור זה פרט רלוונטי, ואצל מירי אלוני - זה לא. אם ישנו נוהג מסוים בויקיפדיה (גם העברית וגם האנגלית) אז צריך לדעתי להסביר את החריגה ולא את המקובל. כל קטגוריה והקריטריונים שלה - כנראה בשביל להיות משוייך לקטגוריית ספורטאים - יש להיות ספורטאי על פי הגדרה מסוימת. בשביל להכלל בקטגוריה טבעוני - מספיק להיות טבעוני, אלא אם נקבעו קריטריונים אחרים - עליהם לא שמעתי. אלברט איינשטיין, קפקא ופיתגורס נמצאים בקטגוריית צמחונים משום שהיו צמחונים. מישל פייפר, מייק טייסון וטובי מגווייר נמצאים בקטגוריית טבעונים אמריקאים משום שהם טבעונים אמריקאים, ובקטגורית טבעונים ישראלים נמצאים גדי סוקניק, אסף אמדורסקי ונטלי עטיה משום שהם טבעונים ישראלים. בשם העקביות - אשמח לדעת למה הם כן ומירי אלוני לא. בנוסף, מירי אלוני פעילה בתנועה לזכויות בעלי חיים. היא השתתפה לא אחת באירועים של התנועה (פסטיבל טבעונות, ערבי התרמה וכדומה). דוג'רית - שיחה 19:59, 18 במרץ 2015 (IST)
נהוג להכריע על פי רוב קולות. יש להמתין להצטרפותם של מתדיינים נוספים. אפשר להפנות לדיון זה מלוח המודעות. גילגמש שיחה 20:03, 18 במרץ 2015 (IST)
אני חייב להביע את דעתי לאחר שהדיון הובא לקבוצת הפייסבוק. טבעונות היא אמונה\דרך חיים\אידיאולוגיה, אין מקום לקטלג אנשים לפי אידיאולוגיות במסגרת אינציקלופדית, אלא אם אידיאולוגיה זו מגדירה אותם ואת פועלם (צ'ה גאוורה - סוציאליסט, ג'ונתן ספרן פויר - פעיל למען צמחונות). אין פה שום מתקפה כנגד צמחונות או טבעונות כמו שאין פה מתקפה נגד שמאלנים, שונאי אומנות מודרנית ואוהבי חתולים. לשאלות אלו אין מקום בכלל בויקיפדיה, אנחנו חייבים לשאוף לאובייקטיביות ולהרחיק מכאן את מלחמות הערכים (תרתי משמע). Jakednb - שיחה 21:45, 18 במרץ 2015 (IST)
אז מן הראוי להסיר את הקטגוריות 'צמחונים אמריקאים' 'צמחונים בריטים' 'צמחונים ישראלים' 'טבעונים אמריקאים' 'טבעונים בריטים' 'טבעונים ישראלים' - אלא אם יהיו שם לפחות 5 אישים שהבחירה הזו מגדירה את פועלם. נראה לי שזה דיון שצריך לקבל מענה ברמה העקרונית במקום לעשות איפה ואיפה תוך חוסר עקביות. איפה נהוג לערוך דיונים כאלו? ואגב, כל בחירה טומנת בחובה אידאולוגיה (למרות שאידאולוגיות הרוב נוטות להיות שקופות ולכן קל להתעלם מקיומן) דוג'רית - שיחה 22:20, 18 במרץ 2015 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

לגבי הקט' - את לא מדייקת לגבי הכללים שלנו. די בכך שיש 5 ערכים פוטנציאליים ואין חובה להציג 5 ערכים קיימים כדי לאפשר את קיום הקט'. לגבי דיון אפשרי - כל דיון נערך בדף שיחה הרלוונטי. כאן אנו דנים בערך אודות גב' אלוני, בדף שיחה אחר ניתן לדון על ערך אחר או על קטגוריה. אם את רוצה ליזום דיון כללי לגבי הכללת אישים בקטגוריות המקום הנכון לדיון זה הוא המזנון. גילגמש שיחה 06:05, 19 במרץ 2015 (IST)

תודה על התשובה. בכל מקרה, בכל הדיון כאן בלטה בהעדרה התייחסות עניינית לחוסר העקביות שעולה מתוך ההחלטה להסיר את אלוני מהקטגוריה כאשר הקולגות שלה כלולות בה. עולה תחושה של שרירותיות. יום טוב. דוג'רית - שיחה 07:40, 19 במרץ 2015 (IST)
אנסה להסביר את עניין חוסר העקביות כי כנראה את קצת חדשה בוויקיפדיה. דף שיחה משויך לערך אחד בלבד ולכן דנים בו על ערך אחד בלבד בלי לזלוג לערכים אחרים. אם רוצים לדון על תכונה שמשותפת למספר ערכים, פונים למזנון. כמו כן, אפשר ליזום דיון בדף שיחת הקט'. הכל שאלה של נושא הדיון. אם הנושא הוא מירי אלוני (והיא בלבד) יש לדון כאן. אם הנושא הוא הכללת ערכים בקטגוריות המקום הוא המזנון אם הנושא הוא הכללת טבעונים בקט' "טבעונים" המקום לדיון זה הוא דף שיחת הקטגוריה. ההתייחסות היא בהתאם למקום שבו נערך הדיון. אני מקווה שעכשיו ברור למה התעלמתי מערכים אחרים. אין כאן זלזול או שרירותיות, אלא הגבתי באופן ענייני לגבי מירי אלוני. גילגמש שיחה 11:34, 19 במרץ 2015 (IST)
בניגוד למישהו (לשם הדוגמה בלבד) שמגדיר את עצמו "שמאלני" כי הוא מצביע פעם ב-X שנים למפלגה בצד השמאלי של המפה הפוליטית - כל מי שטבעוני, למעט מי שנאלץ לכך מסיבות רפואיות (מיעוט זעיר), מוגדר על ידי הטבעונות שלו, לחלוטין. זו לא רק אידאולוגיה תיאורטית, אלא משהו שטומן בחובו פעילות בפועל יום-יום ולפעמים שעה-שעה, שעצם העשייה שלו נחשבת לאקטיביזם. אני לא רואה שום סיבה להסיר את הקטגוריה, ויתרה מכן באמת חושבת שיש פה משהו מעגלי - לא להגדיר עפ"י קטגוריה כי אין הצבעה על עשיה משמעותית, כאשר כל נסיון להצביע על עשייה נמחק. TMagen - שיחה 13:00, 19 במרץ 2015 (IST)
וגם, חוזרים כל פעם למה מגדיר בנאדם - למה להיות הומו כן מגדיר מישהו - גם אם אינו פעיל למען זכויות להטב, או להיות יהודי מגדיר מישהו - גם אם אינו מאמין, או משייך את עצמו בשום אופן מוגדר ליהדות, או מאות הגדרות אחרות שקיימות לפיהן אנו מתייגים מה חשוב לדעת על אנשים? גם זו הגדרה חשובה, וזה לבטח לא מזיק לויקיפדיה או פוגע באדם שהערך עליו משוייך לקטגוריה.TMagen - שיחה 13:03, 19 במרץ 2015 (IST)
אני תומך בעמדתה של דוג'רית. חוץ מזה חבל שאנו מבזבזים כל כך הרבה מלל על נושא שולי. אם זה עקרוני כל כך אפשר לדון במזנון. לא התרשמתי שיש כאן הפרת מדיניות בוטה. אבנר - שיחה 14:28, 19 במרץ 2015 (IST)
בוודאי שיש הפרה ברורה של המדיניות הברורה שלנו. גילגמש שיחה 18:34, 19 במרץ 2015 (IST)
מירי אלוני היא פעילה בתנועה לזכויות בעלי חיים. בראיונות מהשנים האחרונות היא מציינת את עובדת היותה טבעונית. ע"ע לדוגמה כאן וכאן וכאן. היא משתתפת פעילה בפעילויות התנועה. דוגמאות: פסטיבל הטבעונות וידאו פה. כאן השתתפה בערב התרמה לחוות השחרור של תנועת 269 . בעמוד שלה בפייסבוק היא מתייחסת לא אחת לנושא הטבעונות, במלל או בתמונות. דוגמה כאן - מירי עונדת צמיד של עמותת ויגן-פרנדלי ומחזיקה דגל של תנועת 269 וכאן וכאן. נשגב מבינתי איך ירדנה ארזי, ענת וקסמן, אתגר קרת, אורי גלר ורבים אחרים נמצאים בקטגוריית צמחונים ישראלים רק בשל עובדת היותם צמחונים, ואולי בשל התייחסויות מועטות שלהם לנושא, אבל מירי אלוני שהיא פעילה בתנועה לזכויות בע"ח - לא נכללת בקטגורית טבעונים ישראלים. הגדרת אדם כצמחוני\טבעוני אינה שוות ערך למאפיינים שוליים כמו צבע עיניו או מידת נעליו. מדובר בעמדה אידאולוגית המגדירה אדם - עמדה שיש לה חשיבות לכשעצמה. ולדעתי, עם המגמות בחברה, גם הקוראים מגלים יותר ויותר עניין וישמחו לגלות שויקיפדיה מאפשרת לאתר אישים לפי קטגוריה זו. אולי זה באמת דיון שצריך להתנהל במזנון, אבל נקודתית לגבי מירי אלוני - לא ברורה לי ההתעקשות לא לאפשר לה להיות עם שאר הקולגות שלה תחת הקטגוריה. דוג'רית - שיחה 20:16, 19 במרץ 2015 (IST)
לאור הממצאים החדשים, אני מסיר את התנגדותי להכללת גב' אלוני בקט' "טבעונים" ותומך בהכללתה בקט' זו. נראה שטבעונות היא אכן אחד ממאפייני האישיות שלה. גילגמש שיחה 21:11, 19 במרץ 2015 (IST)────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────


אם כך המצב, לא ראוי שהיא תופיע בקטגוריה "פעילים למען טבעונות" או "פעילים למען בעלי חיים". אני חייב לציין שלא נוחה לי הקטגוריה הזאת של צמחונים\טבעונים, אני מבין שרבים רוצים להפיץ את הבשורה של חיי הטבעונות\צמחונות, אך לא כאן המקום. באותה מידה אין מקום לקטגוריה כמו "שחורים אמריקאיים" אלא "פעילים למען זכויות אפרו-אמריקאים". כמו שויקיפדיה אינה במה מסחרית, היא גם אינה במה למלחמות אידיאולוגיות. אני שוב מדגיש שלדעתי אין מקום לקטלג אדם לפי פרטים אלו בחיו, אלא על פי פרטים בחיו הקשורים ל-"מעמדו בחברה". לכן בהחלט מירי אלוני היא פעילה למען טבעונות ובעלי חיים, אך איך זה תורם לקטלג אותה כצמחונית\טבעונית? זה לא עוזר לקורא ולא עוזר לאלו שמנסים להפיץ את בשורת הטבעונות. Jakednb - שיחה 13:15, 20 במרץ 2015 (IST)

עבר מעל שבוע מפתיחת הדיון, ויש כאן רוב של 4 מול 1. אם אני מבינה נכון את המדיניות, אני רשאית כעת לשחזר את העריכה, וכך עושה. תודה. דוג'רית - שיחה 11:12, 26 במרץ 2015 (IST)
עשית בסדר גמור. באשר להערתו של ג'ייק - דבר כזה דורש דיון שחורג מגבולות דף השיחה הנוכחי. אם רוצים לשנות את מדיניות הקטלוג יש לדון על כך במזנון. גילגמש שיחה 16:37, 26 במרץ 2015 (IST)

האם להוסיף לערך ששם משפחת הוריה לפני שעברתו היה קוזלובסקי?[עריכת קוד מקור]

"גם הזמרת המיתולוגית.. מירי אלוני, היא במקור מרים קוזלובסקי (נכדה של מאיר קוזלובסקי,שעל שמו נקרא המקום) ידע אישי,,, למדנו יחד בבית הספר היסודי בגבעתיים" (פורום בתפוז, המקום המדובר בפורום הוא גבעת קוזלובסקי בגבעתיים). סבור שיש לצין בערך את שם משפחת הוריה לפני שעברתו. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת 21 במאי 2015, 19:55

יש לך מקור יותר טוב מאשר פורום בתפוז? פורום אינו מקור טוב כל כך לערכים אנציקלופדיים. שמזןשיחהערכי בראבו • 20:04, 21 במאי 2015 (IDT)
אתה צודק. בגבעת קוזלובסקי#היסטוריה רשום שסבה, מצד אימה, הוא איש העליה השניה. לא יודע האם אינו סב בדרך של נישואים נוספים. בערך רשום שאביה עלה בשנות ה 30. לא לגמרי מסתדר. מסכים שכדאי לחפש חיזוקים נוספים, או הפרכות. אולי מלכתחילה הכונה לצד המשפחה של האם, לא של האב.
אני כן אוסיף לערך שמצד האם נמנית על משפחת קוזלובסקי. יחוס ישראלי.
בנוסף, אני מתכון, אם לא אשכח, למחוק את סעיף השיחה הזה. לדעתי מיותר. האם שמזן מתנגד למחיקה?
-- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת 21 במאי 2015, 20:10
מתנגד. לא מקובל למחוק פסקאות מדפי שיחה. שמזןשיחהערכי בראבו • 20:48, 21 במאי 2015 (IDT)
הפסקה הופיעה רק שעה. סביר שצפו בה פחות מ 5 אנשים. די ברור שקוזלובסקי הוא הצד של משפחת האם, ותו לא. לכן, לדעתי, הפסקה רק תעמיס על מי שעובר על דף השיחה. אם לא שכנעתי אותך, שתשאר. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת 21 במאי 2015, 20:55

דיווח על טעות[עריכת קוד מקור]

פרטי הדיווח[עריכת קוד מקור]

שלום רב. ההפניה לערך אסתר לבית בקר אינה נכונה. אסתר קוסלובסקי - בקר אחותם של ציפורה זייד וקיילה גלעדי היא במקור ממשפחת בקר. אחים נוספים הם רבקה שנישאה לעקיבא רבינוביץ ומשה בקר. אסתר שמופיעה בהפניה - שם נעוריה הוא אמנם שטורמן והיא נישאה לצבי בקר אבל אין לה קשר עם אסתר קוסלובסקי.

מקור: מקור - קובץ השומר 1937, ספר השומר דברי חברים 1957

דווח על ידי: מורן גלאון 217.132.117.69 11:49, 26 בספטמבר 2017 (IDT)

תודה, הסרתי את הקישור. Uziel302 - שיחה 22:53, 1 באוקטובר 2017 (IDT)


משוב מ-27 באוקטובר 2018[עריכת קוד מקור]

הכנסתי הערות ושינוי (מחיקת טעות לגבי הסבתא רבא -שושנה רייזה.) כאילו הייתה שחקנית וזמרת. מדובר בספור דמיוני שהוכנס לפני שנים בספרו של גרשון גרא. .אימי , (הדסה ברלינסקי לבית רבינוביץ שאמה רבקה הייתה אף היא אחותן של האחיות לבית בקר)הייתה גם היא נכדה של שושנה רייזה , וידועה כהסטוריונית של המשפחה- שחיה במחיצתה. היא נהגה יחד עם סבי לצחוק על הסיפור הדמיוני שהולבש על אשה שלא ידעה קרוא וכתוב והייתה דתיה מאד מילדות ואשת חסד. מי שנודעה בשירתה הייתה אסתר, סבתה של מירי ,אבל גם היא לא הייתה זמרת מקצועית. Herzel60 - שיחה 00:58, 28 באוקטובר 2018 (IDT)