יש 31 ערכים על אישים ללא מגדר

שיחת משתמש:שמזן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
גודל הדף הוא 41.99KB.
Crystal Clear action editpaste.png
ברוכים הבאים לדף השיחה שליההודעה האחרונה בדף השיחה של שמזן התקבלה מאת Cumputer guy בתאריך י"ז בטבת ה'תש"ף, 14/1/2020, בשעה 22:43:52.

Nimus.svg


התפתחות אורבנית של חיפה[עריכת קוד מקור]

מעוניין לפתוח דיון. עד עכשיו לא הבנתי מה בעיה בלדייק את השם. פארוק - שיחה 21:10, 1 בדצמבר 2019 (IST)

אז פתח דיון (כתוב את נימוקיך, והצב {{שינוי שם}} בדף השיחה). אם לא מדובר בשם שגוי, יש להקדים דיון להעברת ערך לשם אחר. שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 21:25, 1 בדצמבר 2019 (IST)

אודה לחוות דעתך (נאום השבטים)[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב שמזן
קראתי מאמר שמנתח בפרוטרוט כיצד שורשי נאום השבטים נעוצים בהגותם של פילוסופים מתקופת הנאורות.
האם לדעתך מתאים להכניס לערך הנ"ל את הטקסט דלהלן:

הוצע לזהות את העקרונות עליהם מבוסס הנאום, כנטועים בגישתם הפילוסופית של תומאס הובס וז'אן ז'אק רוסו וחבריהם[1].
ומעניין לעניין, האם יש אופן מסויים שאתה מעדיף שבו אציג קישורים בדף השיחה שלך? בן נחום - שיחה 12:00, 3 בדצמבר 2019 (IST)
כיוון שהדיון פוצל: "הוצע לזהות..." זה חמקמילים. לא אנציקלופדי ואין לכך מקום בערך רציני. ניסוח נאמן למציאות יהיה: "לדעת אברום תומר העקרונות... נטועים ב...". ואז תישאל השאלה: מיהו אברום תומר ומדוע דווקא דעתו שלו ראויה להבלטה בערך מסויים זה? (למעט זה שהוא במקרה כתב את דעתו בטור ב"השילוח"?) Dovno - שיחה 12:28, 3 בדצמבר 2019 (IST)
התשובה פשוטה: מכיוון שלא ידוע לנו (כלומר, לכותבי הערך) על מישהו נוסף שפרסם בכתב עת ניתוח כל שהוא על העקרונות העומדים בבסיס הנאום.
זו התשובה לכל שאלותיך "למה דווקא השילוח". אני עובד עם מה שיש, אם בנושא ספציפי יש לך מקור יותר טוב, תפדאל. בן נחום - שיחה
שמזן, לגביך אני מבטיח שלא אשיב, פשוט אקבל את תשובתך כמות שהיא (וצר לי שהפולמוס עם דובון נערך דווקא בדף שיחתך - כמובן לא אני יזמתי זאת). בן נחום - שיחה 12:44, 3 בדצמבר 2019 (IST)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── היי בן נחום, רק עכשיו ראיתי את השאלה שלך. אני ממליץ לך לוותר כאשר מישהו מתנגד לעריכה שלך, כמו כאן, ומצטרף לביקורת שהציג דובנו בפסקת המשנה של דיון זה בדף שיחתי. אין לי העדפה ברורה לפורמט הצגת מקורות בדף השיחה שלי. יום טוב, שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 15:28, 3 בדצמבר 2019 (IST)

שבירה[עריכת קוד מקור]

במקום "מאמר שמנתח" אפשר גם לקרוא לזה בשם אחר: טור דעה. ואין מקום לטורי דעה בפרק הקישורים החיצוניים של ערכים באנציקלופדיה. אני חוזר על שנאמר לך כבר (ולא על ידי): זה שאתה הולך לחפש באופן פרטני עוד אנשים שייתמכו בדעתך אינו מקובל (ומקביל לגיוס קולות אסור). הטיעון שלך שאתה עושה את זה פעם אחת בלבד לכל מקרה לא מחזיק מים, שכן מדובר במקרים בהם מישהו כבר הביע התנגדות לעריכה שלך אז חוות דעת אחת כבר קיבלת, ובמקום לדון בדף השיחה (ואולי לקשר באופן נייטרלי בלוח מהודעות) אתה מחפש באופן אישי תמיכה ממשתמשים אחרים. נא להפסיק את צורת ההתנהלות הזו.
(ואחזור על עצה אחרת שנתתי כבר: אל תוסיף קישורים למאמרים/טורים ב"השילוח" לפרק הקישורים החיצוניים בערכים. בכלל). Dovno - שיחה 12:06, 3 בדצמבר 2019 (IST)
נראה לי שהתבלבלת... אתה מתחיל עם התייחסות ל"קישורים חיצוניים" בעוד שאלתי הייתה על טקסט בגוף הערך...
אין לי כל סיבה להניח ששמזן יתמוך בדעתי (כמו שגם אין לי סיבה להניח שיתנגד לה).
לא היה אף אחד שהתנגד לעריכה הספציפית שעליה התייעצתי כאן - וגם במקרה של התנגדות, מותר לי להתייעץ עם ויקיפד אחד אם ראוי לפתוח דיון בדף שיחה של הערך (לפני שאטריח את חברי הקהילה).
אם אתה טוען שכלל המאמרים ב"השילוח" אינם ראויים להוות מקור (טענה מוזרה מאוד, שויקיפדים רבים כתבו במפורש להפך) - כדי שהכלל הזה יחייב אתה צריך ליזום עליו לפחות דיון במזנון... בן נחום - שיחה 12:33, 3 בדצמבר 2019 (IST)
כתבת את שאלתך כאן דקות בודדות לאחר שביטלתי את העריכה שלך בערך (בה הכנסת את הקישור הזה). אז אני רואה כעת שהצעת כאן להכניס את אותו הקישור אליו התנגדתי כבר באופן מעט שונה. זה בדיוק מה שנרו יאיר כבר כתב לך שזה "שיטת מצליח". מישהו התנגד לעריכה א' שלך, אז אתה מחפש שואל לדעת משתמש אחר על עריכה א'1 (עם שינוי מינורי). אם אותו משתמש חדש לא יסכים, תבצע שינוי קטן נוסף ותתיעץ לגבי עריכה א'2 עם משתמש נוסף, וכן הלאה.
ולא כתבתי ש"השילוח" לא יכול להיות מקור - כבר כתבתי בעצמי שכן: עבור נתונים יבשים. לא עבור הבעת דעות. Dovno - שיחה 12:25, 3 בדצמבר 2019 (IST)
משתמש:Dovno, בגיליונות "השילוח" יש מאמרים של עשרות (ואולי מאות) כותבים שונים. רבים מהם הוגים ו/או חוקרים ו/או בעלי תארים מתקדמים - ובכל מקרה כל מאמר שמפורסם ב"השילוח" עובר ביקורת עמיתים. לכן פסילה גורפת של "דעות" שמקורם ב'השילוח' אינה מקובלת עלי (ואמשיך להתייעץ בכל מקרה לגופו - עם ויקיפדים אדיבים שיסכימו לייעץ לי).
יש לי עוד הרבה מה לענות לך, אבל לא כאן המקום המתאים... אתה מוזמן להמשיך את הדיון הזה בדף שיחתי. בן נחום - שיחה 12:33, 3 בדצמבר 2019 (IST)

פנייה מיהודה אמיר[עריכת קוד מקור]

היי שמזן האם תוכל לעזור לי להרחיב את הטיוטות שכתבתי ולהעביר אותן למרחב הערכים. יהודה אמיר (שיחה | תרומות | מונה) לא חתם

היי יהודה, לצערי אין לי ידע בבעלי חיים. קרא את ההערות שנכתבו בדף השיחה שלך, ואני בטוח שבעוד זמן לא רב תיצור ערכים מצוינים. שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 13:47, 5 בדצמבר 2019 (IST)

תסכים לסייע לי פעם בשבוע?[עריכת קוד מקור]

לילה טוב שמזן,
הוטלה מגבלה קשה על האפשרות שלי לתרום לויקיפדיה, אבל נאמר במפורש שאין כל מניעה שאבקש ממשתמש לאחר להכניס את התוכן למרחב הראשי אם התוכן בעל חשיבות בעיניו.
האם תסכים שפעם בשבוע אציג לעיונך פיסקה שלדעתי ראויה להיכלל בערך מסויים, וככל שהיא (או חלק ממנה) יהיה בעל חשיבות בעיניך - תכניס אותה בעצמך לאותו ערך? בן נחום - שיחה 19:24, 5 בדצמבר 2019 (IST)

ערב טוב,
דבר ראשון, צריך לומר זאת – אני מבין את תסכולך, אבל היה צורך בהגבלה. באשר לשאלתך, אני חושב שהדרך הטובה ביותר להוציא לפועל את מסקנות הדיון היא לאפשר לך לפעול תחת המגבלות לבדך, ולכן אשמח אם לא אשאל על כך. בהצלחה רבה. שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 20:04, 5 בדצמבר 2019 (IST)
תודה שענית לי מהר וברור. בן נחום - שיחה 21:01, 5 בדצמבר 2019 (IST)

מלחמת עריכה חוזרת[עריכת קוד מקור]

שלום. אבקש את עזרתך (פעם נוספת, לצערי). משתמש:מאגמה שוב מחזיר תוספות שהובעו להן התנגדות, הפעם בערך חטיבה 8. איבדתי ספירה כבר בכמה ערכים בחר לנהוג כך, וזאת לאחר הסברים ואזהרות. Dovno - שיחה 12:36, 8 בדצמבר 2019 (IST)

שלום. המשתמש דובנו שוב מחק תוכן חשוב בלי לערוך ובלי התייחסות לתוכן. לאחר התייחסות לדבריו של דובנו ותיקונים בעריכתי החזרתי חלקים מהחומר שלדעתי חשובים לערך כמו כן ערכתי תיקונים בערך והעברתי חלק מהתוכן למבצע דני. דובנו שוב מוחק בצורה מגמתית ואיבדתי ספירה בכמה ערכים נהג למחוק כך. --מאגמה - שיחה 13:51, 8 בדצמבר 2019 (IST)
חבל, נראה שההסברים לא עוזרים. נאלצתי לחסום אותך מאגמה.
אני חושב שכדאי לחתור במקביל לשילוב המידע הרלוונטי בערכים השונים ולהגיע להבנות ביניכם. שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 14:32, 8 בדצמבר 2019 (IST)
שלום דובנו שוב פוגע בערך אבקש את התייחסותך.--מאגמה - שיחה 09:54, 11 בדצמבר 2019 (IST)
ופגע גם בערך של נחמיה כהן שוב הטכניקה הידועה שלו היטפלות לבעיה ומחיקה מוחלטת במקום טיפול בבעיה ושמירת התוכן. כמו שנאמר לערוך לא למחוק--מאגמה - שיחה 10:01, 11 בדצמבר 2019 (IST)
יש דיונים בשני דפי השיחה של הערכים המדוברים. שים לב שהשקעתי וטרחתי כדי לערוך את הטקסט כך שרק החלקים שאינם רלוונטים או אנציקלופדיים יוסרו ולהשאיר את השאר. נא להפנים מה שכבר נאמר לך במספר דיונים (וממש לא רק על ידי), כולל דיוני חשיבות שבסופם נמחקו ערכים לא אנציקלופדיים שכתבת: לא כל פרט מידע רלוונטי לערך באנציקלופדיה, וגם מה שיש לו חשיבות לא תמיד רלוונטי בערך נתון (פסקה על מה קרה לחייל א' בקרב כלשהו לא רלוונטית בערך על חייל ב'). והכל תחת הכלל שדנים על התוספות בדפי השיחה - לא יותר ולא פחות וכל אחד ואחת זכאים לדעה שלהם. מוזמן להביע את דעתך בדיונים ולשכנע. Dovno - שיחה 10:32, 11 בדצמבר 2019 (IST)
הקרב שבו נהרג נחמיה כהן לא רלוונטי? מחקת את כולו בלי להוסיף מידע חשוב לערך כך שזו מחיקה לא עריכה. מה קרה לחייל א(יחיאל אמסלם) מאוד קשור כי בעקבות מותו חייל ב(נחמיה כהן) שנהיה מ"פ של הפלוגה בעקבות נפילתו של אמסלם ומת זמן קצר לאחר מכן כך שהכל קשור ואנציקלופדי.
מי היה מ"פ בגדוד מוביל בצה"ל במלחמת העצמאות מחקת כשיש מאות ואלפי מקרים מקבילים. באותו ערך יש מקרים מקבלים שלא מחקת בעבר ולא מחקת אתמול אז למה פתאום שאני מוסיף אתמול אחרי מחקר ותיקוף אתה מוחק לא נמאס לך קצת.--מאגמה - שיחה 10:46, 11 בדצמבר 2019 (IST)
חבל שאתה מתלונן בכמה מקומות במקביל. הרי יש דיון בדף השיחה הרלוונטי. לשאלה הכללית יותר: ודאי שלא בדקתי אישית כל ערך וערך ממאות האלפים שבוויקיפדיה. אם נתקלת בערכים נוספים בהם יש מידע לא רלוונטי או שלא שייך, אתה בהחלט מוזמן להסיר אותו משם. (ו"מחקר ותיקוף" לא רלוונטי - הרי התוכן לא הוסר בטענה שאינו נכון אלא שאינו שייך או שאין לו חשיבות אנציקלופדית). Dovno - שיחה 10:57, 11 בדצמבר 2019 (IST)
א.למדתי ממך ב.לשיטתי, הדברים סופר רלוונטים מבחינה אנציקלופדית לכן לא הסיר אותם גם במקרים מקבילים.--מאגמה - שיחה 11:03, 11 בדצמבר 2019 (IST)
שלום לשניכם, מצטער על האיחור בתגובה. ראשית – אני שמח לראות, מאגמה, שבחרת לפנות אליי ולא לבטל מיד את העריכות של דובנו.
אני מסכים עם פעולותיו של דובנו בשני המקרים (חטיבה 8 ונחמיה כהן). מטרת ויקיפדיה לשמר ידע, אך פירוט יתר אינו מסייע למטרה זו, אלא פוגע בה. זאת משום שהוא מוביל להעלמה של הידע הרלוונטי יותר, שאותו צריך להבליט. שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 09:37, 13 בדצמבר 2019 (IST)

תגובה שנכתבה בטעות באמצע הדיון הקודם[עריכת קוד מקור]

תודה Balberg - שיחה 09:51, 14 בדצמבר 2019 (IST)
בכיף. שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 19:25, 14 בדצמבר 2019 (IST)

תוכל אולי להציע רעיון[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב שמזן,
לאור המחיקה הנרחבת מאוד שלך בירושלים המאוחדת, תוכל אולי להציע רעיון שיאפשר לכלול לפחות חלק מהחומר הרב שמחקת?
תודה בן נחום - שיחה 09:10, 25 בדצמבר 2019 (IST)

בוקר אור,
שים לב – המחיקה שלי הייתה נרחבת רק משום שהעריכה שלך הייתה נרחבת מאוד. הבעיה עם העריכה שלך הייתה שהיא התיימרה להביא נתונים עובדתיים, אך למעשה בנתה נרטיב מאוד מסוים (משום שבחרת להסתמך על "השילוח" כמקור יחיד; כבר המלצתי לך שלא להסתמך על מקור יחיד). אם אתה מעוניין לכתוב על הנושא, שהוא אכן נושא מרתק, אני ממליץ להתרחק מ"השילוח" ולהתחיל בחיבור "Living Together Separately: Arabs and Jews in Contemporary Jerusalem". אני מניח שהוא יתן סקירה היסטורית מקיפה יותר וינסה להימנע מבניית נרטיב. בגלל אורכו הוא עוסק בנושא מזוויות שונות.
אני חושב שכדאי לך להימנע מלהציג את הנושא כ"דו-קיום", שכן בחירה בנושא ה"דו-קיום" מציבה עמדה ברורה מאוד ביחס לתוכן הפרק ומטרתו. השם שנתת לפרק עכשיו – "יחסי יהודים–ערבים" – טוב יותר לדעתי מהבחינה הזו. Sun.svgיום טוב! שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 12:29, 25 בדצמבר 2019 (IST)
תודה רבה על המענה המהיר והברור!
לצערי אנגלית היא נקודת חולשה אצלי, ולכן יהיה לי קשה להשתמך על החיבור שהבאת.
בעקבות דבריך אכניס בזהירות ובהדרגתיות את המידע הרלוונטי - תוך מאמץ להשתדל להימנע מ"בניית נרטיב" אלא להציג את מה שנתון לפרשנות כ"פרשנות" ולהביא גם מקורות נוספים בעברית. בן נחום - שיחה 12:54, 25 בדצמבר 2019 (IST)

דיונים במשה בן מימון[עריכת קוד מקור]

שלום, איני רוצה להעמיס על הדיון אך העריכות שלי היו שונות, נרו יאיר שחזר, ביקש דיון, ואז "נפגע" מכדי להשיב לעניין, זה לא רציני להפנות אותי ולא להפנות אותו, אך מה יועילו תיקונים ל"חכמים" שלא צריך לתקן אותם...77.124.40.223 17:38, 25 בדצמבר 2019 (IST)

איני מבין אותך – עברתי עכשיו על העריכות שלך ושל נ"י בערך, והוא פעל על פי הנוהל. ושוב, צר לי, אבל לא תגיע רחוק עם הזלזול הזה. שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 17:45, 25 בדצמבר 2019 (IST)
איזה נוהל...היה עליו לפנות לדף השיחה.77.124.40.223 18:34, 25 בדצמבר 2019 (IST)

אתה לא יכול לעצור דיון מתי שמתחשק לך[עריכת קוד מקור]

אני לא חדש פה ואני מכיר את החוקים ולימדו אותי שאסור לי לעצור דיון מתי שמתחשק לי - ושיש לחכות שבוע לפחות עד למיצוי הדיון. אתה לא צייתת לחוק זה ומחקת את הערך סונדוס סאלח מנימוק שאתה ועוד כותב העליתם מבלי לתת פתח לדיון שאמור להתרחש במשך שבוע לפחות, ולא כמו שאתה עשית - פחות משלוש שעות! הארי פוטר 73 - שיחה - חדשופדיה (לרכישת מנוי) 18:59, 25 בדצמבר 2019 (IST)

היי, הסברתי מדוע זהו מקרה שונה מדיון חשיבות רגיל. משום שאיני מעוניין לפתוח במלחמת עריכה או לעשות שימוש לרעה בהרשאותיי, ביקשתי בוק:במ חוות דעת נוספת. שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 19:10, 25 בדצמבר 2019 (IST)
הארי פוטר 73, רצוי לשמור על שיח מכבד וענייני, ולהימנע לחלוטין מהודעות שמתחילות בכותרת שלא תורמת דבר לדיון. eli - שיחה 23:44, 25 בדצמבר 2019 (IST)

קיבלת כוכב![עריכת קוד מקור]

Administrator Barnstar Hires.png כוכב המפעילים
תודה שלא השתמשת לרעה בהרשאותיך, ושפעלת כראוי, על אף המחלוקת. הארי פוטר 73 - שיחה - חדשופדיה (לרכישת מנוי) 19:17, 25 בדצמבר 2019 (IST)
תודה לך! שימחת אותי. שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 21:26, 25 בדצמבר 2019 (IST)

חילונים[עריכת קוד מקור]

תודה רבה על יישוב מלחמת העריכה, אך סבורני שיש גם להזהיר רשמית את המשתמש, שניהל מלחמת עריכה ממושכת בניגוד מובהק לכללים. התעלמות מהתנהלותו הפרועה עשויה לעודדו להמשיך בה בעתיד. AddMore-III - שיחה 10:50, 26 בדצמבר 2019 (IST)

היי, ראה הערתי בדף שיחתו (ובמיוחד חלקה האחרון). שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 17:35, 26 בדצמבר 2019 (IST)

קישור לערכי שנים בערכים[עריכת קוד מקור]

שלום שמזן. ראיתי בדיון קודם בנושא שיש לך דעה בנידון. כעת נערך דיון נוסף במזנון. בברכה, אודי - שיחה 01:41, 30 בדצמבר 2019 (IST)

תודה, אסתכל. אני חושב שדעתי השתנתה מאז. שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 08:33, 30 בדצמבר 2019 (IST)

בוקר טוב![עריכת קוד מקור]

שאלה לי. האם תוכל להסביר לי בבקשה איך עובדת התבנית {{טבלת NBA לפי מחוז}}? איך בדיוק מסתדרים שם המספרים? התו השמיניהבה נשוחחתובנות 07:55, 30 בדצמבר 2019 (IST)

בוקר טוב :)
מסתבר שסתם כתבתי...
(המשך התגובה:)
האמת שמעולם לא ראיתי את התבנית הזו... אילו מספרים אינם ברורים לך?
אני מניח שב"מחוז" הכוונה למזרח ולמערב; מספר הניצחונות וההפסדים – נראה לי ברור מה משמעותם; אחוזים – הכוונה למספר הניצחונות חלקי מספר המשחקים הכולל; הפרש – ההפרש בין מספר הניצחונות של הקבוצות למספר הניצחונות של הקבוצה שמובילה את הטבלה. במהלך העונה ייתכנו גם הפרשים עם חצאים, בגלל שקורה ששתי קבוצות ניצחו מספר זהה של משחקים, אבל אחת מהן הפסידה יותר; ומספר המשחקים ששיחקה כל קבוצה.
מעניין לראות, שישנם כמה טורים שאינם נדרשים, אלא אם המטרה היא להשתמש בתבנית גם במהלך העונה. מספר המשחקים יהיה כמעט תמיד 82, אלא אם מדובר באמצע העונה, ואז ייתכן שקבוצות שונות שיחקו מספר פעמים שונה. מצב נוסף הוא כאשר מתקיימת שביתה (כמו ב-2011), ואז מספר המשחקים יהיה נמוך יותר (ב-2011, למשל, שוחקו 66 משחקים אם אני זוכר נכון). גם הפרשים שכוללים שברים ייתכנו רק באמצע העונה.
אז מה, עניתי לך או שסתם כתבתי? שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 08:31, 30 בדצמבר 2019 (IST)
האמת היא שאת זה הבנתי לבד... הסמקה השאלה שלי הייתה כזו:
תראה את הטבלה שאני מציג פה. הנתונים שיוצאים ממנה לא דומים כלל לנתונים שבתוך קוד המקור של התבנית! זו הייתה שאלתי. פניתי אליך כי היה זכור לי שאתה מתעסק ב-NBA ושאתה מבין בתבניות. הנה הטבלה:
מזרח
# קבוצה נצ' הפ' אח' מר' מש'
1 מילווקי באקס 60 22 0.732 82
2 טורונטו ראפטורס 58 24 0.707 2.0 82
3 פילדלפיה 76' 51 31 0.622 9.0 82
4 בוסטון סלטיקס 49 33 0.598 11.0 82
5 אינדיאנה פייסרס 48 34 0.585 12.0 82
6 ברוקלין נטס 42 40 0.512 18.0 82
7 אורלנדו מג'יק 42 40 0.512 18.0 82
8 דטרויט פיסטונס 41 41 0.500 19.0 82
9 שארלוט הורנטס 39 43 0.476 21.0 82
10 מיאמי היט 39 43 0.476 21.0 82
11 וושינגטון ויזארדס 32 50 0.390 28.0 82
12 אטלנטה הוקס 29 53 0.354 31.0 82
13 שיקגו בולס 22 60 0.268 38.0 82
14 קליבלנד קאבלירס 19 63 0.232 41.0 82
15 ניו יורק ניקס 17 65 0.207 43.0 82
מערב
# קבוצה נצ' הפ' אח' מר' מש'
1 גולדן סטייט ווריורס 57 25 0.695 82
2 דנוור נאגטס 54 28 0.659 3.0 82
3 פורטלנד טרייל בלייזרס 53 29 0.646 4.0 82
4 יוסטון רוקטס 53 29 0.646 4.0 82
5 יוטה ג'אז 50 32 0.610 7.0 82
6 אוקלהומה סיטי ת'אנדר 49 33 0.598 8.0 82
7 סן אנטוניו ספרס 48 34 0.585 9.0 82
8 לוס אנג'לס קליפרס 48 34 0.585 9.0 82
9 סקרמנטו קינגס 39 43 0.476 18.0 82
10 לוס אנג'לס לייקרס 37 45 0.451 20.0 82
11 מינסוטה טימברוולבס 36 46 0.439 21.0 82
12 ממפיס גריזליס 33 49 0.402 24.0 82
13 ניו אורלינס פליקנס 33 49 0.402 24.0 82
14 דאלאס מאבריקס 33 49 0.402 24.0 82
15 פיניקס סאנס 19 63 0.232 38.0 82
מקווה שלא העמסתי עליך יותר מדי. בתודה מראש, התו השמיניהבה נשוחחתובנות 08:45, 30 בדצמבר 2019 (IST)
וואו, אין לי מושג. ישרון כבר לא כאן ביום-יום... אולי Shakeydeal33 ידע, או לחילופין בורה בורה? שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 08:55, 30 בדצמבר 2019 (IST)
בחיים לא נתקלתי ב{{טבלת NBA לפי מחוז}}... שמתי עליה בדיקת פרמטרים לראות אם יש שגיאות ואני רואה שהפרסר שם נופל על איזה שדה. אולי משתמש:קיפודנחש יזהה מה השגיאה. בורה בורה - שיחה 21:29, 30 בדצמבר 2019 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

זו נראית לי תבנית מפלצתית ותפלצית. יש לי שאלה: זה משהו שנוח לתחזק בגיליון אקסל? יכול להיות אפילו שיש מקומות שאפשר להוריד את הנתונים... לא יותר הגיוני שנעשה משהו כמו

{{טבלה מ-CSV
 | אולי כמה פרמטרים אופציונליים, כמו למשל אם ניתן למיון, או שורת כותרות שאינה ב-CSV עצמו, וכן הלאה
 | csv =
כאן יבוא המידע בפורמט CSV, שמיוצא מהגיליון האלקטרוני
}} 

קודם כל, התבנית הזו היא תועבה לאלוהים ולאדם, עם פרמטר מבוסס מיקום שמספרו 109 או משהו - זה לא מתקבל על הדעת. דבר שני, איך אפשר לתחזק את זה? מישהו יכול, למשל, לערוך את התבנית כי אחד המחוזות גרע או הוסיף קבוצה? אם פתרון מבוסס CSV מקובל, אפשר בקלות יחסית לתפור משהו. לגבי הרעיון שהצעתי - זה דורש טיפונת עבודה בלואה, אבל יש כאן אנשים שיכולים לעשות את זה בלי המון מאמץ. קיפודנחש 23:16, 30 בדצמבר 2019 (IST)

בהסתכלות שנייה - תועבה מוחלטת. חיבבתי את משתמש:ישרון אבל כאן הוא לכלך. אם זה סביר לתחזק את הנתונים בטבלת אקסל, תגידו לי ונעשה משהו.
(תוספת מאוחרת) כתבתי לתומי את יחידה:CSV, אפשר לראות דוגמה לשימוש במשתמש:קיפודנחש/ארגח 5 - זה csv שמרכז מידע על שימוש ב{{ללא בוט}} כדי לזהות החלפות גרועות (לא דינמי, וכבר נשכח ממני איך מיציתי...) , אבל אפשר ללמוד ממנו איך זה עובד. אפשר אחר כך להוסיף כל מיני אופציות כדי שיתאים לעוד מקרים, אבל אפשר להתחיל עם הדוגמה הזו. התבנית הקיימת זה משהו חסר תוחלת. קיפודנחש 03:00, 31 בדצמבר 2019 (IST)
תוספת עוד יותר מאוחרת: הבעיה עם התבנית שהעתיק לכאן התו, הייתה שהתבנית נסגרה מוקדם מדי, ואז נסגרה שוב במקום הנכון. תיקנתי כאן - אם זה מספיק טוב, אתה יכול להעתיק את זה לערך. קיפודנחש 03:06, 31 בדצמבר 2019 (IST)
משתמש:קיפודנחש התיקון שלך יצר שגיאת פרמטרים בכל ערך שבו התבנית מופיעה. האם משתמש:התו השמיני צריך לעבור קודם כל ולתקן את כל הערכים כפי שהדגמת? זה ללא קשר לשאלה מה עושים עם הדבר הזה... בורה בורה - שיחה 12:38, 31 בדצמבר 2019 (IST)
משתמש:קיפודנחש, כרגע פשוט השתמשתי בטבלה ידנית, ראה עונת 2019/2020 ב-NBA, אבל השינוי שעשית הקפיץ שגיאות פרמטרים בכל הטבלאות בערכי השנים הקודמות. שמזן, מה רצית שאתקן בדיוק? התו השמיניהבה נשוחחתובנות 13:18, 31 בדצמבר 2019 (IST)
בורה בורה רצה שתתקן. שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 14:31, 31 בדצמבר 2019 (IST)

השינוי שעשיתי לא הקפיץ שום שגיאה. השגיאות הללו היו שם קודם. בסך הכל, ברגע שה-td כבר לא פגוע, מערכת הבדיקה נכנסה לפעולה, והתריעה על שגיאות. למשל, בתבנית הדפוקה הזו אין פרמטר 8, אבל אי אפשר להשתמש ב-9 אם אין 8. כרגע הפתרון הוא להסיר מהתבנית את מערכת הבדיקות, ולטווח בינוני הפתרון הוא להפסיק להשתמש בה. אם רוצים תבנית ולא טבלאות "סתם", אפשר להשתמש ב "תבנית חוזרת". קיפודנחש 16:16, 31 בדצמבר 2019 (IST)

קיפודנחש, האם תוכל ליצור תבנית כזו שתחשבן את האחוזים באופן אוטומטי אחרי הכנסת הנתונים האחרים (משחקים, נצחונות, הפסדים)? התו השמיניהבה נשוחחתובנות 17:56, 31 בדצמבר 2019 (IST)

לא. קיפודנחש 19:33, 31 בדצמבר 2019 (IST)

היי חברים יקרים, במקרה נכנסתי לוויקיפדיה מהיוזר שלי וראיתי שתויגתי. רציתי להגיד שגם אם לכלכתי, חלילה לי מלייצר לכלוך, ובסך הכל ייבאתי לכלוך מידידינו הלועזים מאמריקא. שגשגו! בברכה, ‏ישרוןשיחה 18:46, 9 בינואר 2020 (IST)

הגנה לצמיתות[עריכת קוד מקור]

בשונה מערך על מונח או אישיות היסטורית לדוגמה, ערך על פוליטיקאי שנסיבות עיסוקו עשויות להשתנות, לא אמור להינעל לצמיתות. משכך, תיקנתי את ההגנה לחצי שנה. eli - שיחה 14:12, 3 בינואר 2020 (IST)

היי, אין לי זמן רב לענות לך, אז אענה בקצרה; עמך הסליחה. נעשו כבר מספר ניסיונות להגן על הערך לתקופות קצרות יותר, ובכל פעם הוא הושחת מיד לאחר פקיעת ההגנה. אני לא בטוח שיש טעם בהגנה זמנית אם נצטרך לחזור ולהגן על הערך בסיומה. שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 14:17, 3 בינואר 2020 (IST)
לא ברור לי למה, אבל נראה שמישהו ממש אוהב להשחית את הערך הזה. אני כן חושב שניתן להגן ללא הגבלת זמן, והערך על נתניהו יוכיח (אלא אם כן נסיבות עיסוקו לא עלולות להשתנות במילניום הקרוב, אבל זה כבר ליהוג לפורום אחר...) דגש חזק - שיחה 00:51, 5 בינואר 2020 (IST)
בעניין דומה: ראיתי שהגנת על הערך ישראל ברמה מוגברת לחצי שנה, זה לא נראה לי סביר. דגש חזק - שיחה 19:12, 12 בינואר 2020 (IST)
דגש, ראה היסטוריית היומנים של הדף. הוא היה תחת מתקפת טרול (משחית ערכי ישראל) כבר זמן רב, והוגן לתקופות קצת יותר קצרות. אני מנמיך את ההגנה, ואם נראה שההשחתות חוזרות בתדירות כזו – לא תהיה ברירה אלא להאריך את החסימה. שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 19:27, 12 בינואר 2020 (IST)
תודה. רק הערה: תאריך הפקיעה נשאר – מה שאומר שההגנה מפני עריכה תפקע לחלוטין בעוד כחצי שנה. לא אסון, אבל לא נראה לי שלכך התכוון המשורר. דגש חזק - שיחה 19:30, 12 בינואר 2020 (IST)

גרמנית[עריכת קוד מקור]

שלום שמזן. אני מרחיב כעת את הערך מגילת תענית. לצערי הרב, רבים מהמקורות הטובים בנושא כתובים בגרמנית. האם תיאות לקרוא חלק מהם ולעזור לי להרחיב את הערך?david7031שיחה • י"א בטבת ה'תש"ף • 19:53, 7 בינואר 2020 (IST)

היי דוד, אני לא יכול להתחייב, אבל אנסה. שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 11:42, 10 בינואר 2020 (IST)
תודה.
עכשיו שמתי לב שיקח לי עוד הרבה זמן לבנות את הפסקא על הזיהוי המקובל של המעודים במגילה, אז אם אתה רוצה לחכות עד שאני אגמור ואז להתחיל לקרוא לפי מה שאני אראה שצריך, זה בסדר. אם אתה רוצה להתחיל עכישו, שני הספרים החשובים בנושא הם דברי ימי ישראל של צבי גרץ, ומהדורת מגילת תענית של צבי אבנרי. אני מניח שיש שם הרבה חומר, יכול להיות שאני אפילו לא אמצא אליו הפניה בעברית, אז כדאי להסתכל שם ולראות איך אפשר להחיב את הערך על פיהם.
תודה מראש, שוב,david7031שיחה • י"ג בטבת ה'תש"ף • 12:45, 10 בינואר 2020 (IST)
אחלה. אראה מה אוכל לעשות. גרץ לדעתי תורגם לעברית... שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 13:55, 10 בינואר 2020 (IST)
גרץ תורגם לעברית, אבל עד כמה שהצלחתי למצוא, החלק הרלוונטי (אחד הנספחים לחלק ג) לא תורגם. אם תמצא לי אתוו מתרוגם, זה יהיה מצוין.david7031שיחה • י"ג בטבת ה'תש"ף • 14:10, 10 בינואר 2020 (IST)