שיחה:מיתוג אישי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

האם ניתן להציג את אתר חברת Brandname מיתוג אישי אשר מובילה את התחום בישראל ?

לא. ‏ PRRP שו"ת 15:03, 11 בספטמבר 2008 (IDT)

ברור שלא.. זה שקר..

האם ניתן להכניס כקישור את המאמר הציני הזה : http://cafe.themarker.com/view.php?t=571311 ?

אפשר לקבל תשובה ? 
די בקישור המופיע בדף שיחה זה. דוד שי - שיחה 23:46, 24 באוגוסט 2008 (IDT)

לא נראה לי שאנשים נכנסים לעמוד שיחה, אבל תודה בכל זאת על התשובה.

יוצר הערך שב ומנסה להחדיר לתוכו פרסומת עצמית (מיתוג של עצמו...) ומתהדר בבלוג שלו בכך שביכולתו למתג אנשים על ידי הכנסה מתוחכמת של ערכים אודותם לויקיפדיה: [1]. PRRP 16:04, 30 בנובמבר 2007 (IST)

1. אני לא יודע מי אתה אבל אני מתפעל מהעובדה שאתה כותב על מועצת החלב, על סירופ מייפל וגם מומחה במיתוג ומיתוג אישי. אין ספק שמיתוג כמו גם מיתוג אישי הוא תת פעילות של שיווק. האם אין ערך עצמאי למיתוג בויקיפדיה???

2. בעל הבלוג הוא מר קפלנסקי ואם היה קשה לראות אני (ולא הוא)ניסיתי להוסיף את הבלוג שלו היות ואני לא רואה שום נושא "מסחרי" בבלוג שלו. האינטרס שלי הוא להעלות את הנושא לדיון ולחינוך השוק ואני בטוח כי מדובר בבלוג היכול להעמיד כמה דברים על סדר היום. מדובר בהוספה שלי ולא שלו! במדינה שלא מבינה בשיווק (נמצאים בערך 10 שנים אחורה מבחינת יכולות השיווק ומוכנות השוק בהשוואה לארה"ב) אין סיבה שאנשים כמוך מן הישוב יבינו את המשמעות של מיתוג אישי (הרי ברור שאתה עלום ותישאר שכזה). מכיוון שהשוק פרימיטיבי בארץ, אין סיבה לא לעזור לחינוכו. בינתיים, לצערי, אין יכולת לספק שירותי מיתוג איכותיים בעברית ובארץ בגלל המוכנות ולכן אנשי השיווק הבכירים הם בעלי נוכחות מירבית בחו"ל.

3. באשר לנקודה על ויקיפדיה - סמנכ"ל נילסן (כן המדד המפורסם) פרסם מאמר שלם על מיתוג בויקיפדיה לאחר המקרה של הIPhone כאשר מדובר בהליך מקובל כאשר כותבים ערך נקי ממסחריות וזאת בכדי ליצור עניין והכנת השוק לקראת המוצר עצמו. מיתוג, תמיד יהיה שונה מפרסום ישיר ושקוף, ולכן לא מתבטא במסחריות אלא בהעברת רגשות ויצירת חיבור עם מושא המיתוג. כך שהכנסת ערכים בויקיפדיה היא לחלוטין הגיונית כאשר מדברים על מיתוג בעזרת מידע אינפורמטיבי.

אני באמת לא מבין הרבה בשוק הישראלי ובטח לא בויקיפדיה הישראלית ששמעתי שהיא נוטה בהרבה מהויקיפדיה באנגלית אבל אני בכל זאת מקווה שיש כאן איזשהו מדד איכותי הגורם לכך שאנשים שבאמת מבינים בתחום יכולים לכתוב בלי שזבי חוטם שהתמחותם בסירופ יבטלו את דעתם. זהו משיקול קונטקסטואלי בניגוד לערימת גיבובים של זבי חוטם.

יש כאן מדד איכותי, ומשום כך בדיוק לא תצליח - לא בשמך האמיתי ולא בשם המשתמש שיצרת במיוחד לפני חמש דקות (ויש לו עריכה אחת בלבד) - לפרסם את הבלוג שלך ולקדם את עסקיך באמצעות ויקיפדיה. אני הולך לקנח את חוטמי ולאכול קצת פנקייקים עם מייפל. כדאי לך גם. PRRP 16:28, 30 בנובמבר 2007 (IST)
איכות לא מתבטאת במתן לגיטימציה לאנשים לא מקצועיים לתת דעה או בעצם לסתור דעת מומחים לטובת בינוניות. ובקשר להתעקשות, אני לא בעל הבלוג, יצרתי את המשתמש כיוון שהמערכת אינה מכירה במשתמש שלי מהויקיפדיה האנגלית. אם מדובר במדד איכותי, אולי פשוט תבדוק עם עצמך כמה אתה מבין בשיווק או במיתוג (ובמיוחד במיתוג אישי) ותבדוק האם ראוי שאדם כמוך יצנזר דברים שאנשים מהתחום כותבים. זהו פרדוקס כי בכדי להגן על איכויות המאמר, עליך להודות שאינך מתמצא בתחום. האם יש בכוחך להודות בכך? (אני מאוד מקווה שלא למדת שיווק ועוד יותר מקווה שלא יצא במקרה שהיית סטודנט שלי כי אראה זאת ככישלון מצדי אם אינך מצליח להעריך את חשיבותו של המיתוג האישי)
על השאלה אם יש או אין לך שם משתמש בויקיפדיה האנגלית אני אניח לקהילית הויקיפדים להשיב לפי אופן כתיבתך כאן. ולא, לא היה לי מרצה לשיווק בשם CIM, אבל מי שכן לימד אותי שיווק יכול להיות מרוצה מהתוצאה. לגוף העניין: את מושג המיתוג האישי ניתן להזכיר במסגרת הערך שיווק. אין שום הצדקה לקיום ערך עצמאי. העובדה שעטפת את המושג בקצת טקסט טריוויאלי (=אינטואיציות רחוב) לא משנה עובדה זו. ועל כל פנים, גם כאשר יתווסף משפט אודות השיווק העצמי בערך "שיווק" לא תהיה שם הפניה לבלוג העסקי שלך. היה סמוך ובטוח שחוסר הנכונות לשמש במה לפרסומות משותף לרוב האנשים כאן, אם לא לכולם. בוויכוח הזה, אגב, אתה עושה לעצמך שירות דוב מכיוון שהלקוחות שלך, המופנים באמצעות הבלוג לערך שהצלחת להגניב לתוך ויקיפדיה, עלולים להגיע גם לדף השיחה. PRRP 17:04, 30 בנובמבר 2007 (IST)


מי אמר שיש לי לקוחות? למה אתה חושב שיש לי בלוג עסקי? רק בגלל שיש בו כמה פרסומות?

אני הכנסתי לאינטרנט מושג שלא היה קיים - לא באינטרנט ולא בויקיפדיה. - "מיתוג אישי" אפשר להכניס אותו תחת מיתוג - אין לי שום בעיה עם זה - אבל טכנית לא הצלחתי לעשות זאת. הפניתי לבלוג שלי כי הוא עוסק ב"מיתוג אישי באינטרנט" והוא מאוד רלוונטי למושג. בגלל "ניגוד האינטרנטים", החלפתי אותו במאמר שפרסמתי האתר מסוים - זה בסדר?

מצפה לתשובתך.

הסאגה נמשכת[עריכת קוד מקור]

יוצר הערך מודה ש"לא קל לעבוד עלינו". אם תחילה הוא הבטיח ללקוחותיו "מיתוג" על ידי יצירת ערכים מיוחדים בשבילם בויקיפדיה, הרי שעתה הוא מלין על כך ש"זה לא כל כך פשוט כפי שחשב". למי שמתקשה לעקוב - משתמש:CIM הוא משתמש:Maorkap, הוא מפעיל הבלוג הנדון, ואני מהמר על כך שהוא גם משתמש:79.178.25.39 ומשתמש:85.64.207.78. אין דבר שמכעיס אותי יותר מניצול ציני של במות ציבוריות למטרות אישיות. כל הערכים הרלוונטיים אצלי ברשימת מעקב. PRRP 09:13, 1 בדצמבר 2007 (IST)

מה חדש? עוד פרסומאי שמזהם לנו את האתר בשטויות המסחריות שלו.
ויקיפדיה אינה כלי ל"חינוך השוק", "ליצור עניין והכנת השוק לקראת המוצר", או "יצירת חיבור עם מושא המיתוג". בשום פנים ואופן לא.
למחיקה וחסימה. עופר קדם 18:49, 1 בדצמבר 2007 (IST)
אז למה למחוק? הערך כשלעצמו נכון וראוי, רק צריך לעשות את מה שאנחנו ממילא עושים- ולנטר כאן מפני פרסומות. אני גם נגד לחסום אותו- מדובר באיש פרסום שחשב לתומו שאנציקלופדיה חופשית זה אומר עוד כלי שאפשר למלא בתכנים שיווקיים. הובהר לו שהוא טעה. כל עוד לא לא ימשיך בהשחתות מכוונות (כולל הוספת האתר שלו, שנחשב פרסומי כי הוא מציע את שירותיו)- אין כל סיבה לחסום אותו... עד עכשיו קבלנו ממנו גם תוכן מצויין ואין סיבה שהוא לא ימשיך בזה. יאירשיחה 20:52, 1 בדצמבר 2007 (IST)
כעת קראתי את הבלוג שלו- שלא קראתי לפני תגובתי הקודמת. גם אני עוקב בקביעות אחרי כל הערכים הרלוונטיים, ואם יתברר שהגישה שלו נותרה מזלזלת- אצטרף להמלצה לחסום. יאירשיחה 20:56, 1 בדצמבר 2007 (IST)
אני לא ממהר לצאת בהצהרות שכאלו, אבל זהו מקרה מובהק של התנהגות טרולית ממניעים זרים. יש לחסום את האדם לצמיתות. מה שבטוח זה שמאור קפלנסקי יזכה עכשיו לאזכור שמו בגוגל בהקשרים פחות מחמיאים. אולי זה ילמד אותו לקח לגבי ניצול ציני של במות ציבוריות כגון ויקיפדיה. קרני שיחהמשנה 21:07, 1 בדצמבר 2007 (IST)

קרני, עופר- וגם יאיר. טוב שעוררתם את הדיון, כי מעבר לשאלה אם לחסום את הערך "מיתוג אישי" או אותי, יש פה גם שאלה יותר מהותית בנושא "מיתוג אישי בויקיפדיה".

ולענינינו: כשהתחלת ללמוד על "מיתוג אישי באינטרנט", די הופתעתי. לא רק שלא היה ערך עברי עבור המונח הזה, גם לא היה ערך עבור "מיתוג אישי" - מונח :נפוץ, אקדמי וכן - גם מאוד אופנתי בשנים האחרונות. לפני שפתחתי את הבלוג והתחלתי לכתוב מאמרים בנושא, ניגשתי לערך באנגלית PERSONAL BRANDING וראיתי שהוא כבר ערוך יפה בויקיפדיה. לפי זה הבנתי שיש גם לכתוב אותו בויקי העברית. תרגמתי את הערך והוספתי הסבר על "מיתוג אישי באינטרנט" - שזהו הפלטפורמה המרכזית בה ניתן לעשות מיתוג אישי כיום. מי שנכנס לבלוג שלי יכול להבין מיד שאין בו שום דבר מסחרי (עזבו בצד את הפרסומות של גוגל...) - יש בו תוכן איכותי על נושא רחב, אקדמי ומעניין - ומה לעשות, אין תוכן בנושא הזה במקום אחר. אז מיון הטבעי הוא שאני אפנה בלינק לבלוג שלי. איך אתם יכולים לטעון על חוסר ניקיון כפיים? אם ערכתי את הערך ודאגתי להשאיר לינק ושם שמפנה לאתר של המתחרה שלי?

ברור שהיה לי אינטרס להכניס את הערך. אבל האינטרס, תתפלאו, הוא בעיקר אקדמי ופחות מיתוגי. העליתי פה שאלה בבלוג מקצועי בנוגע ל"מיתוג אישי בויקיפדיה". אתם אולי יותר ותיקים כאן ממני, אבל תסכימו איתי שאם לא היו מעורבים אינטרסים אישיים אצל עורכי הויקי - היא לא הייתה כזו מוצלחת. אמנם אני חדש פה, אבל אני יודע שצריך לראות בחופשיות של ויקי יתרון ולא חסרון. נראה לי שאתם עם יד קלה על ההדק, ומסתכלים יותר על ניגוד אינטרסים אפשרי, מאשר על תרומת תוכן מדויק ואיכותי לאינציקלופדיה

לסיכום, אני לא רואה סיבה שלא להשאיר את הערך הנוכחי "מיתוג אישי" עם הקישורים החדשים שיצרתי. אין פה שום ניגוד עניינים. אה, ואני לא CIM. אני מאור קפלנסקי - ואני לא מתחבא מאחורי כינויים אחרים.

אנחנו צריכים למנוע ניצול לרעה של ויקיפדיה, ומה שאתה עושה נראה כך. עופר קדם 22:40, 1 בדצמבר 2007 (IST)

עופר קדם, ראשית, אתה צריך להסביר למה אתה בדיוק מתכוון (שוב, אני חדש כאן). אם אתה מתכוון שאני עושה "מיתוג אישי" בעזרת הויקיפדיה, אז אני יכול לומר אותו דבר עלייך. הרי בעקבות הפעילות שלך בויקיפדיה, הצלחת למתג את עצמך (לפחות בעיני) בצורה חיובית מאוד. קודם כל מיצבת את עצמך כסטודנט לתואר שני לכימיה במכון ויצמן. זה ראשיתו של תהליך המיתוג. המיתוג שלך נהיה עוד יותר חיובי בעיני כשנכנסתי לרשימת הערכים אותם ערכת ותיקנת - וראיתי שהם מאוד נחוצים, ברורים ומעניינים. כך מיצבת את עצמך בעיני גם כעורך ויקיפדיה מעולה. ולא, לא רק בנושאים של כימיה - אתה מבין גם במשבר מניות משבר מניות הבנקים, חוק יסוד כבוד האדם וחירותו, גילגל רפאים, מרד הלגיונרים ופרעות בוקרשט, פוגרום דורוחוי ויער יתיר. טרם יצא לי לפגוש אותך, עופר קדם, אבל אתה כבר ממותג בעיני בצורה חיובית. וכן, עשית את זה דרך האינטרנט.

כן, עופר קדם, עשית מיתוג אישי בעזרת הויקיפדיה. ואין בכך שום ניצול לרעה. עשית רק טוב כי תרמת להעשרת הידע של האנושות, לקחת על זה מעט קרדיט.

לא משחק אותה תמים, אבל כשאני מנסה לעשות משהו מקצועי כזה בנושא התמחותי - משום מה אני רק מקבל איומים בחסימות והרחקות.

אז הנה ההוכחה הניצחת לכך שאני לא מאור קפלנסקי. אני פשוט לא מסכים איתו. ואם חסימות של מומחים זו הדרך של הניהול הבינוני של אנשים לא מקצועיים ולא מהתחום לשמור על מגדל השן שלהם, יהי כן. אני ממש לא מסכים עם מאור, אני מעריך מאוד את תרומתו לנושא וחושב שהבלוג שלו טוב ולו מכיוון שהוא מעורר מודעות לנושא גם אצל אנשים מן הישוב (אשר בכל זא נדרשים למיתוג אישי בקורות חיים כדוגמא) אבל... מאור הוא בעל בלוג, הוא לא מגיע מעולם האקדמיה ומבחינתו העובדה שעופר קדם כתב על כל כך הרבה ערכים נראית לו כמרשימה וראוית הערכה. מאור מאמין בדומה לPRRP כי "שיצרת במיוחד לפני חמש דקות (ויש לו עריכה אחת בלבד)" משמע מדד כמותי. ואני מצטער אבל כפי שאני לא מאמין בכתב על סירופ מייפל כמומחה בתחום המיתוג, כך גם איני מאמין בסטודנט לתואר שני בכימיה (ושלא יצטייר כיאיני מעריך את ההישג. אני מעריך מאוד את העבודה האקדמית המאוד ייחודית ויצירתית במכון וייצמן)שהוא גם כימאי, גם הסטוריון, גם מדריך טיולים וגם מומחה בשיווק (ובאתיקה עם היומרות להחליט האם אתי לכתוב על נושא בו הוא לא מבין). אין מוסד ישראלי אחד המעביר (גם לא בלימודי שיווק לתואר שני שאינם במסגרת מנהל עסקים) תוכן העומד בסטנדרטים הבינךאומיים של עולם השיווק. באוניברסיטאות הנחשבות בחו"ל הסגל מביא אנשים בולטים מהתעשייה ומפקידים בידם את המטלה של לימוד החומר השיווקי הקונקרטי.. בארץ זה לא קורה, אין מודעות לשיווק איכותי, אורנג' הביאה את בשורת המיתוג בשנת 1999\2000 עם השקת השרות המסחרי וגם היא אינה חברה שעמדה ברכיה המיתוגים (ההתייחסות האחרונה למחירים, הורדת החדשנות מהתכנים הפרסומיים וכו'). מפריע לי לדעת שמדובר בחבורה של אנשים חובבניים שמעיבה על האפשרות הנהדרת הגלומה בויקיפדיה של הגברת היכולות והידע בתחומים בהם אנו מפגרים. עם האזכור של הבלוג או בלעדיו, הערך חייב להישאר. ודרך אגב, מיתוג אינו פרסום פר-סה כלומר ברגע שדואגים לכך שתהיה מודעות למים מינרליים, אם אתה נמצא בשוק המשקאות ומעורב בייצור מים שכאלו, עם הפעילות המיתוגית הנכונה, ימצאו אותך. כוונתי, אין בדבר אזכור הבלוג נקודה קריטית לבלוג, ככל שהבלוג יהיה איכותי יותר ונוגע יותר בנושא, כאשר הנושא יצוף, כך גם הבלוג. אז לכל הבינוניים ה"מולטידיסיפלינריים" ההחלטה תלויה בכם אך המוחקים יכחו עליהם את האחראיות כאשר השוק ידביק את הפער ואנשים יפתחו את הערך המדובר מחדש. אני מאמין שגם אתם בכל זאת פועלים מתוך מניעים של הפרויקט הבינלאומי מה שאומר הצגת ידע קולקטיבי לכל בקלות ובנוחות בכדי ליצור שיוויון הזדמנויות.

בקריאה נוספת של דבריי רציתי להבהיר כי עופר קדם לא עשה פעולה מיתוגית וכי המיתוג שלו לא קיים במקרה הטוב או רע במקרה הרע (אין מיתוג רע כמיתוג לא מפוקס או מלוכלך בפרטים לא רלוונטיים). גם אם כל המידע עליו כתב עופר זמין לכל, בניסיון למצוא עליו מידע רלוונטי אמצא את כל הנושאים עליהם כתב. איך אוכל להעריך את יכולותיו האמיתיות ואפילו לדעת מה הן?! אולי מדובר כאן בשאלה היפוטתית אבל ראוי יהיה כי אנשים הכותבים על ערכים ידעו על מה הם כותבים ויהיו מומחים בתחום ולא כאלו הבאים מדיכוטומיה מוחלטת ומכירים את הנושא מהמידע ש"הגיע" אליהם. בעיניי, אפילו תרגום "פשוט" של ערך מהמילון באנגלית, צריך להיעשות ע"י מומחה בתחום בדיוק באותה צורה שתוכניות מדעיות על רפואה עוברות תרגום ע"י דוברי שתי השפות מתחום הרפואה ועם ייעוץ מדעי. זו דעתי ושאמח לראות כי הגרסא העברית שמה לה כמטרה את איכות המידע ולא את האדרת שמם של הכותבים הלא מקצועיים המחפשים במה להתנצחויות.

אני חושב שיש סיכוי שמדובר בתופעה הישראלית של "אני יודע הכל" ו"סמוך" של אנשים אינטיליגנטיים אבל לא ישרים ע עצמם מספיק בכדי לדעת במה הם מומחים ובמה הם לא. אני מעריך שעופר הוא אדם אינטיליגנט (הוא מצטייר שכזה) והייתי רוצה לראות אותו כותב על נושא התזה שלו בכימיה או על נושאים הקשורים לעבודות המחקר האקדמיות שלו. אני לא מצליח להבין כיצד עופר (שם קוד לכל שאר האנשים המתיימרים להבין בנושא) יכולים לטעון הבנה בנושא המיתוג או המיתוג האישי.

אני מבין את אוריון שמדבר על איחוד אפשרי עם הערך מיתוג ממניע של כמות המידע הרלוונטי. אני חושב שראוי שאם הערך יהיה מועמד לאיחוד, שיהיה האיחוד לערך מיתוג ולא לערך שיווק.

אוי ואבוי.
מדאיג לראות כמה מעוותים נראים הדברים דרך הפריזמה הצרה והמוגבלת של אנשי השיווק.
"מיתוג עצמי"? אני נעלב מעצם העלאת הטענה הזו. צורת המחשבה שלכם, העולם בו אתם פועלים, מכוון אתכם לחשוב שכך אנשים פועלים. כאילו זה מה שאנשים עושים בעולם, מנסים "למתג" את עצמם, בצורה זו או אחרת. ועוד משפט מופרך כמו "מיצבת את עצמך כסטודנט לתואר שני לכימיה במכון ויצמן." - לא, לא "מיצבתי" את עצמי כשום דבר. סיפרתי על עצמי בכמה מילים. מפתיע - אנשים יכולים לומר משהו על עצמם שלא כחלק מקמפיין פרסומי.
קצת חדשות בשבילכם - אין לי שום רצון "למתג" את עצמי דרך הויקיפדיה. אני כותב את הערכים שאני כותב כי הם מעניינים אותי. מעולם לא טענתי למומחיות בהיסטוריה, כלכלה, או טיולים. כמובן, קצת קריאה של דף המשתמש שלי מבהירה שאיני מבין בתחומים הללו, ורק תרגמתי ערכים בהם - פעולה הדורשת ידע בשפות, ועבור חלק מהדברים גם ידע מקצועי. לא אתרגם ערך מקצועי על מינרולוגיה, או על תורות כלכליות רציניות, או על כל נושא שדורש ידע מקצועי. אך קיימים ערכים רבים בנושאים שונים שלא דורשים ידע מקצועי - תרגום של ערך בהסטוריה, לדוגמא, דורש מעט מאוד מעבר לשליטה בשפות (שוב, תלוי בערך). הנושא היחיד בו אני כן טוען להבנה (לא מומחיות - בכל זאת, אני לא פרופסור), הוא כימיה, ולכן כמעט כל הערכים שכתבתי קשורים לנושא.
רשימת הערכים שכתבתי, המופיעה בדף שלי, משמשת בעיקר אותי, לשם מעקב ושיפורים. מעבר לכך, יש בכך תועלת למשתמשים אחרים, שיוכלו להבין מה תחומי העניין והפעילות שלי כאן. אין לי שום רצון או מחשבה שמישהו ישכור אותי לעבודה בזכות הדף שלי כאן.
מעולם לא טענתי לידע בשיווק או ב"מיתוג", ועצם העלאת הטענה היא ספין עלוב במיוחד. עופר קדם 00:30, 2 בדצמבר 2007 (IST)
עופר, למה אתה חושב שהמשפט "מיצבת את עצמך כסטודנט לתואר שני לכימיה במכון ויצמן." הוא משפט מופרך?

אם תיכנס לערך "מיצוב" בויקיפדיה. תראה שמה עשית, הוא בדיוק הגדרה של מיצוב. כמו שאביב גפן ממוצב כזמר רוק, כאמן יצר וכאליל נוער (את זה אולי צריך לעדכן...) - כך גם אתה, עופר קדם, ממוצב בעיני כסטודנט לכימיה, ועורך בויקיפדיה. את המיצוב העצמי שלך אולי לא עשית מתוך כוונה למצב את עצמךץ ואני מאמין לך שלא היה כאן צורך לשווק את עצמך. ובאמת, הכוונות שלך היו טהורות, ו"רק רצית לספר על עצמך", ולהיעזר בדף הערכים לנוחיותך. העניין הוא שתהליכי המיצוב והמיתוג יכולים להיעשות גם מבלי שהתכוון לכך המשורר. תרצה או לא תרצה, הזהות המותגית שלך (במקרה הזה - מדובר רק בטקסט הפשוט "עופר קדם") - מתחברת לכימיה ו-ויקיפדיה - ומבחינה האינטרנט שימש לך פלטפורמה למיתוג האישי. ועופר, אם מעסיק פוטנציאלי יחפש עלייך באינטרנט ויגלה שאתה כותב ומתרגם ערכים בויקיפדיה (גם אם לא רשמת את זה בקורות החיים) - אני בטוח שזה יעניק לך יתרון יחסי כלפי מועמדים אחרים לעבודה. ואין בכך שום רע! --Maorkap 00:45, 2 בדצמבר 2007 (IST)

לא, אתה מבלבל בין עובדות במציאות, לבין פעולות פרסומיות. היותי סטודנט לכימיה היא עובדה אובייקטיבית. למרות שאתה מנסה, כל השפה הפרסומית שלך לא יכולה לקחת פעולות בסיסיות בעולם שלנו, ולהפוך אותן לחלק מקמפיין. זה לא עובד כך.
אני סולד מהשפה הפרסומית הזו, ומהעיסוק ב"זהות המותגית" שלי. אין לי זהות מותגית. יש לי זהות. יש לה מרכיבים שונים, העיסוק המרכזי שלי, התחביבים שלי, תחומי העניין שלי, מה אני עושה בשעות הפנאי. אין כאן מותג. אני לא מוכר את עצמי, או שום דבר אחר. ה"זהות המותגית" שלי מתחברת לכימיה בזכות לימודי, העבודה שאני עושה, ההמלצות שקיבלתי. לא בזכות זה שכתבתי איפשהו שאני סטודנט במכון ויצמן - אלא בזכות זה שאני באמת סטודנט במכון ויצמן. אם מעסיק יחפש ויראה את שמי, הוא יגלה שאני כותב ערכים בויקיפדיה. אולי זה יקנה לי נקודות זכות - אבל מה שחשוב כאן הוא שאני כותב ערכים בויקיפדיה - לא שאני אומר שאני כותב ערכים בויקיפדיה. זה ההבדל בין פעולות במציאות, לבין פרסומות.
נקודת התורפה בשפה הפרסומית הזו, היא, כמובן, שכל מילה שאומר אדם יכולה להיחשב כ"מיצוב" (משה:"אני אוהב ספרי מתח" --> "משה ממצב את עצמו כאדם שאוהב סרטי מתח"), וכל פרט באדם יכול להיחשב כ"זהות מותגית" ("חלק מהזהות המותגית של משה הוא הקישור שלו לספרי מתח"). אין לזה שום משמעות. אתה הופך כל אינטראקציה אנושית, כל פעולה פשוטה ביותר, ל"מיצוב", "מיתוג", ושאר מילים מומצאות, חלק מעולם המניפולציה של השיווק.
ולענייננו - אם וכאשר המושג הזה יכנס לשימוש נרחב בעברית, אז יהיה מקום לערך עליו. מתוך דבריך עולה שהוא לא נפוץ בעברית (ובאופן כללי, ה"שוק" לא מפותח בארץ). ויקיפדיה מתעדת את המציאות, לא יוצרת אותה. אין להשתמש בה ככלי ל"חינוך" השוק, או להפצת מסרים, או לכל ביטוי שיווקי אחר. במיוחד רצוי לא לכתוב פה ערכים שמקדמים באופן ישיר את העסקים שלך. עופר קדם 01:20, 2 בדצמבר 2007 (IST)
אני לא מבלבל בין עובדות במציאות לבין פעולות פרסומיות - אני פשוט מקשר ביניהם. זהו בדיוק עיקרון המיתוג האישי, שלוקח את כל המונחים מתחום השיווק ו"מלביש" את מה שהיה נחלתם של חברות, מוצרים ושירותים - על האדם עצמו. וגם אם אתה לא עושה פעולות מודעות של שיווק עצמי (ואני מאמין לך), התפיסות והערכים של קהל המטרה שלך (אלה שאתה רוצה שיקראו עלייך בכרטיס הביקור הויקיפדי שלך) נרכשות דרך אותו מיתוג אישי. רצית , או לא - עשית מיתוג אישי - ועוד בשמך האמיתי והמלא -עופר קדם. ועכשיו, אם נקבע לפגישת עסקית אתה תמותג אצלי בצורה מסוימת.
לגבי מה שכתבת על "מיצוב" - טעית. אם משה יאמר שהוא אוהב ספרי מתח זה עדיין לא ימצב את עצמו כאדם שאוהב ספרי מתח. הוא צריך לעשות פעולות המעידות על כך כמו: כתיבת ביקורת על ספרי מתח, המלצות על ספרי מתח ועוד ואז הוא באמת ימצב את עצמו ככזה. על מנת למתג את עצמו כמומחה בתחום הוא יצטרך לעשות פעולות הרבה יותר רחבות כמו: כתיבת ספר מתח, לעמוד בראש מועדון חובבי ספרי מתח, לכתוב בלוג על ספרי מתח ועוד.
לגבי השימוש של המושג מיתוג אישי בעברית - נכון, המושג עוד לא נקלט כי, אולי בגלל שאנשים מסוגך קשה להם להיפתח מחשבתית לנושא של "האדם כמוצר". יכול להיות שזה נובע מפוביה מסויימת. אבל אם תכתוב PERSONAL BRANDING בגוגל תראה עד כמה התחום מוכר ונפוץ בארה"ב, ובמיוחד קשור לנושאים כמו משאבי האנוש, קידום קריירה, אימון אישי - תחומים הרחוקים לכאורה מעולם השיווק. וכמו כל דבר בארה"ב - גם זה יגיע אלינו. מה זה יגיע? זה כבר כאן. תכתוב בגוגל "מיתוג אישי" ותראה בעצמך.
ויקיפדיה היא אולי לא כלי מחנך בעיניך (אני חושב שכן), אבל היא צריכה להתייחס למה שקורה בעולם. מאור קפלנסקי.

הבהרת חשיבות[עריכת קוד מקור]

מדובר במושג ידוע, אך לדעתי אין ולא יהיה בזמן הקרוב מספיק "בשר" על מנת להפוך אותו לערך העומד בזכות עצמו, ויש הגיון רב בהעברת התוכן לערך מותג. יש מתנגדים? אוריון 23:47, 1 בדצמבר 2007 (IST)

כמובן. אני מסכים שאין מספיק בשר, אבל זה לא הופך את המושג הזה למה שאינו- ויש לו קשר רופף מאד ל"מותג". זה ערך שבהחלט עומד בזכות עצמו, ואין מקום לאחד אותו לא עם מותג וגם לא עם שיווק. יאירשיחה 00:48, 2 בדצמבר 2007 (IST)
לטעמי ראוי להשאיר את הערך כערך עצמאי, משום שיש הבדל מהותי ביו מיתוג של מוצר למיתוג אישי. באמזון יש ספרים אחדים שעוסקים בנושא זה, כך שיש בו, כנראה, "בשר", תוספות וקינוח. דוד שי 00:52, 2 בדצמבר 2007 (IST)
דוד, באמזון יש למצוא ספרים שעוסקים בכל תת קטגוריה של כל דבר. ברור שזה לא מחייב אותנו וזה גם לא ראיה לכאורה לשום דבר. יש ספרים על מיתוג רגשי ויש ספרים על מיתוג שירותים ויש ספרים על מיתוג לעסקים קטנים ועל מיתוג לעסקי ענק בינלואמיים והיד נטויה. עדיין כולם עוסקים במיתוג.
אבקש לדעת מה ההבדלים המהותיים שאתם רואים בין מיתוג למיתוג אישי. כי למיטב ידיעתי הנוכחית - אין הבדל. אם אני טועה ויש הבדל אבקש את תשומת לבכם גם לנושא של מיתוג מקומות גיאוגרפיים, מיתוג עמותות ופעילות חברתית ומיתוג מפלגות. אוריון 00:58, 2 בדצמבר 2007 (IST)
לעמנואל קאנט יש מה להגיד בנושא: הפיכת האדם לאובייקט. זה לא קורה בשום סוג אחר של מיתוג. אדם נבו;שיחה 01:00, 2 בדצמבר 2007 (IST)
אני מסכים זהו מושג חשוב ונפוץ בספרות ובז'רגון השיווקי. אין ספק שזהו תחום ייחודי ורחב בשיווק החורג מהגבולות של מיתוג אובייקטים והוא מצדיק ערך עצמאי. יחד עם זאת יש להסיר מהערך כל קישור שהוכנס במטרה פרסומית ויש לפעול בכדי למנוע שימוש ציני בוויקיפדיה כבמה פרסומית. קרני שיחהמשנה 01:07, 2 בדצמבר 2007 (IST)
בינתיים הערך אינו מסביר מה ההבדל בין מיתוג של אדם למיתוג של מרק פירות (פרט להבדלים הידועים בין אנשים לבין מרקי פירות). כל עוד אין בו תוכן שמצדיק הפרדה כזו, המושג "מיתוג אישי" צריך להפוך להפניה לערך מיתוג; זו גם דעתי על הערך שטרם נכתב, מיתוג של מרקי פירות. עוזי ו. 01:20, 2 בדצמבר 2007 (IST)
ולחילופין, בהקשר האנושי, הערך נראה כמו הרבה מילים על משהו שנראה בדיוק כמו תדמית, רק הפעם עם שפה פרסומית. עופר קדם 01:23, 2 בדצמבר 2007 (IST)
בהמשך לדברי עופר, אם ראוי לאחד את הערך, הרי ראוי לאחדו עם תדמית, ולא עם מותג. דוד שי 01:32, 2 בדצמבר 2007 (IST)
קרני, אם אתה שכרגע לומד ניהול כהצהרתך לא יכול להצביע על ההבדלים, כנראה שאין כאלה. אף אחד לא טען שהמושג לא קיים - הטענה היא שלא מדובר ב"אסכולה" נפרדת של מיתוג. עמית 01:25, 2 בדצמבר 2007 (IST)
הנה הבדל אחד: מותג נוצר פעמים רבות באמצעות מסע פרסום נרחב. בשום אופן אין זו הדרך למיתוג אישי. דוד שי 01:32, 2 בדצמבר 2007 (IST)
לאחר התנגשות. עוזי, זה שהערך "לא מסביר מה ההבדל" לא אומר "אין הבדל"- מה פתאום להפוך אותו להפניה למשהו שהוא לא? ולכל אלו שמשוכנעים שאכן שאין הבדל- חפשו על זה בגוגל: אופי המושג שונה (בניגוד למיתוג מוצר שנעשה לרוב ע"י התנייתו במושגים אחרים- מיתוג אישי זה קידום של תדמית קיימת, על מכלול תכונותיה), דרך הפעולה שונה (במיתוג אישי עובדים עם האדם, בדומה לאימון אישי, ובניגוד גמור למיתוג אחר שפונה לקהל היעד), וזה מהווה גם מקצוע נפרד. לא לאחד. יאירשיחה 01:37, 2 בדצמבר 2007 (IST)
דוד, אתה טועה לחלוטין. יש מצבים בהם גם המיתוג האישי נעשה דרך מסע פרסום נרחב (ע"ע בחירות לראשות הממשלה, "פרס יחלק את ירושלים", "ביבי טוב ליהודים" ודומיהם). מה גם שאתה בעצמך מודה שגם בתהליכי מיתוג אחרים לא תמיד משתמשים במסע פרסום נרחב. לעופר: מיתוג היא הפעולה של יצירת תדמית למרק עוף או לאדם, אין הבדל. יש הצדקה לערך נפרד על כל אחד מהם. אוריון ועמית ע"ח עמית
אני שמח שהדיון הפך להיות ענייני. בהקשר של הנושא, מיתוג אישי הוא הכנסת תובנות מעולם השיווק לתחום ניהול הקריירה וניהול התדמית. שיווק אישי נעשה בדרכים שונות כבר שנים (קורות חיים כדוגמא), השינוי המהותי ביותר הוא השינוי מדף סטטי של קורות חיים או שיחת היכרות אקראית לבין מודעות לערכים, איכויות ונקודות אותן יש ברצון האדם לתקשר. כמו עידן השיווק שלפני המיתוג, פעולות נקודתיות ולא רציפות ללא חוויה או רגשות כך עידן ניהול הקריירה ו ניהול התדמית לפני עידן המיתוג האישי. כמו ההבדל בין ניהול מוצר או שיווק מוצר למיתוג מוצר כך זכות הקיום העצמאית של מיתוג אישי מול תדמית או כתיבת קורות חיים. האנלוגיה מעולם המוצרים מדברת על השוני שבין product marketingובין product branding. לשיקולכם. 01:48, 2 בדצמבר 2007 (IST)
עמית, תחושתי שהדיון הזה חדל להיות ענייני וגולש לפרדיגמות ויקיפדיות מצמצמות שמקומן לא פה. התגובה שמעליי מדגימה יפה מה ההבדל בין המושגים שהקשר ביניהם אינו הדוק ויש הבדל מהותי בהגדרתם. קרני שיחהמשנה 02:02, 2 בדצמבר 2007 (IST)
זה לא היה מכובד, עמית. אם יש לך השגות אתה צריך פשוט לכתוב אותן, ולא לערוך את התגובה שלי. ולעצם העניין- קודם כל, אני חושב שקצת מגוחך לשאול 'מניין לי שזה מקצוע נפרד' בערך שכתב אדם שזהו תחום התמחותו היחיד, ככל שהבנתי מגעת. ובנוסף, אם היית מחפש בגוגל, לא היית צריך לעבור את העמוד השני של התוצאות כדי למצוא לפחות חמישה אנשים (בספירה מהירה) שזהו מקצועם. יאירשיחה 02:23, 2 בדצמבר 2007 (IST)
גם הטענה החדשה שלך, כי זה "מקצוע נפרד", אינה נכונה. זה מקצוע נפרד כמו ש"רופא עור" נפרד מ"רופא אף אוזן גרון". ובגוגל אכן תמצא בנפרד רופאי עור ורופאי אף אוזן גרון. אני מצטער, אבל מה שכתבת מעלה פשוט אינו מבוסס על שום דבר - ביסוס טיעונים מקצועיים על "חיפוש גוגל" הוא מגוחך. אתה אמור להיות מסוגל להרבה יותר מזה. אני מזכיר לכולם את הטיעון המרכזי: מיתוג אישי הוא תת קטגוריה של מיתוג ואינו דיסציפלינה נפרדת. תתמודדו עם זה, קרני ויאיר. עמית 08:44, 2 בדצמבר 2007 (IST)
אני מבקשת להבין משהו - העובדה כי ניתן להריץ חיפוש בגוגל ולמצוא מספר מסויים של אתרים בהם מוכרים מרכולת מסויימת מהווה ראיה מוצקה מספיק בשביל לקבוע ברמה האינציקלופדית? אני לתומי חשבתי שנדרש הרבה יותר. הערה אחרונה שלי בנושא - אני טוענת שמיתוג אישי הוא תת קטגוריה של מיתוג כיוון שארגז הכלים של העוסקים במלאכה זהה. במיתוג מוצרים מבצעים האנשה של המוצר וממפים את התכונות האנושיות שמיחסים לו, אצל אנשים לא צריך לבצע האנשה ולכן ממפים את התכונות הקיימות. מכאן והלאה, לדעתי, שני התהליכים זהים - בוחרים מסר, בוחרים אפיקי שידור, מעבירים את המסר, בודקים איך התקבל, משוב ובקרה.... העובדה שאת התקשורת של מותג הקטשופ מבצעים בפרסום המוני ואת התקשורת של מותג האדם מבצעים בתקשורת אישית היא עובדה שולית, כמו העובדה שעל מסמר קטן דופקים עם פטיש קטן ועל יתד דופקים עם פטיש 5. זהו, אני פרשתי מהדיון הזה עד להודעה חדשה אוריון 10:50, 2 בדצמבר 2007 (IST)
אוריון, אני חושב שקו המחשבה שלך נכון אולם המסקנות נשענות על עצם הדימיון במונחים. ההקבלה בין פטישים אינה נכונה. אולי ההקבלה המתאימה היא פטיש אוויר אשר נעזר בתכוות הפטיש אך מבצע פעולות שונות בתכלית.
ועכשיו להתייחסות העניינית לדבר השוני, אנשי המקצוע הם שונים מאוד!!! מנהלי קריירה, יועצי קריירה, יועצי תקשורת. מיתוג אישי ומיתוג חברה נעשה ברמות שונות של מודעות (מיתוג מוצר מנסה פעמים רבות לפנות לתת מודע והחוצה בניגוד למיתוג אישי שלרוב עושה דרך הפוכה), בדרכים שונות (בחברה - מערכים לחזון ובמיתוג אישי מחזון לסט הכלים והיכולות אותם יש להדגיש ובחזרה לחזון) ועוד.
ניתן להראות זאת מהתהליך שאנו מצפים מהקהל לבצע - בחברה מסחרית אנו מנסים לייצר קשר "אישי" בעזרת החיבור הרגשי (השלב הראשון הוא השגת החיבור הרגשי). התוצאה, חיבור רגשי וקשר. במיתוג אישי, אנו מייצרים את הקשר (אדם יכול לפנות לאנשים וליצור קשר מידי - הקהל לא יקבל זאת כדואר זבל כדוגמא) ומשם שואפים להגיע אל הרגש (על פי רוב).
האם איש מיתוג טוב יכול לבצע עבודת מיתוג אישי ולהיפך? כנראה שחלקם יוכלו אבל הרוב לא כי מדובר בסט שונה לחלוטין של כלי עבודה ודרך הגישה לתהליך. דרך אגב, מותג לא מפרסמים (או לפחות מי שמבין לא מפרסם)... כך שמנהל מיתוג טוב לקטשופ (וזאת רק אם הקטשופ צריך מיתוג משל עצמו ולא יכול להישען על מיתוג החברה המייצרת\משווקת) ממתג נושאים כמו טעם, צבע, טריות, בריאות או הערך הרלוונטי ואת זה מנכס לקטשופ בעזרת הסממנים הגרפיים והמסריים למוצר. "הפצצה" של מידע פרסומי על מוצר שעוד לא "נספג רגשית" מעורר רגשות ותגובות שליליים!!! מיתוג אישי הוא הרבה יותר straightforward והוא עוסק בעיקר במינון המידע וצורת הצגתו.--CIM 14:09, 2 בדצמבר 2007 (IST)

הצעה[עריכת קוד מקור]

צריך להפריד בין המניפולציות של המשתמש (לרבות הפנייה האישית השקופה לעופר קדם) לבין נושא הערך. לגבי המשתמש מאור קפלנסקי על כל כינוייו וכתובות ה-IP שבהן הוא משתמש: צריך שיהיה ברור לכל שהוא ניסה להחדיר כמה וכמה פעמים חרף אזהרות מצד משתמשים שונים (בידקו זאת) תוכן פרסומי (="מיתוג אישי" של עצמו) לוויקיפדיה; יתר על כן: הוא ניסה למחוק את התיעוד לשיחה החושפת את מניעיו ואת הזהות בינו לבין משתמש CIM. כל אלה הם בגדר חבלה. מכתיבתו עולה בבירור גם שאין הוא מומחה כפי שהוא טוען, או - לחלופין - שהוא ממציא כינויים אלטרנטיביים למושגים השגורים בשיח המקצועי כדי שיוכל להתרברב בבלוג על הצלחתו להכניס ערך שממתג את עצמו לוויקיפדיה. בנסיבות אלה, בכל מקרה, אין לאפשר הפניה לכתיבתו או לשמש כלי בידיו למיתוג של עצמו או של אחרים. אני אמשיך לעקוב אחרי הערכים הרלוונטיים ואחרי פעילותו במקומות אחרים כדי לוודא שהוא לא משתמש בוויקיפדיה ככלי לקידום עסקיו הפרטיים.

לגבי הנושא: ישנם הבדלים תיאורטיים מסוימים בין שיווק של מוצר לבין שיווק של אדם. אני לא לגמרי משוכנע שהדבר מצדיק ערך חדש משני טעמים. ראשית, ויקיפדיה כבר עשירה דיה בערכים שיש להם נגיעה לנושא - שיווק, מותג, פרסום, מיצוב וכמובן יחסי ציבור וניתן לשלב בהם התייחסות קצרה לשיווק עצמי. שנית, איני סבור שההבדלים התיאורטיים בין שיווק מוצר לשיווק אדם משמעותיים דיים כדי להצדיק הפרדה בין שני ערכים. הרעיון של שיווק עצמי הוא שימוש בתובנות קלאסיות מתחום השיווק לקידומם של פרטים. הערך כרגע לא מציע הסבר להפרדת הערכים וספק בעיני אם ניתן להציע הסבר כזה. אבל בתוך כל הביקורת יש לי גם הצעה קונסטרוקטיבית: אם למרות כל האמור לעיל יוחלט שיש מקום לקיומו של ערך כזה איני חושב שיש לתת לחוטא לצאת נשכר ומשום כך, על אף שעיתותיי אינן בידי, אני אתנדב לכתוב אותו מחדש, תחת הכותרת הנכונה, כמובן, ובלי שימוש בטקסט הקיים (מה שקוראים במשפט "פירות העץ המורעל"). בערך שאכתוב לא תהיינה טענות טריוויאליות כמו עכשיו או איזכור לסטארט-אפ של קפלנסקי "מיתוג אינטרנטי אישי" (או כיוצא באלה). חוצפתו של אדם שמנסה "לעבוד עלינו" ואחר כך מתרברב על כך באתרו - היא דבר שאיני מוכן לסבול. PRRP 01:57, 2 בדצמבר 2007 (IST)

אחת ולתמיד (כאן אתה חושף גם את חוסר המקצועיות שלך אפילו בויקיפדיה) אני CIM ואני ממש לא מאור קפלנסקי. אני מזמין את האנשים הרלוונטיים לוודא כי איני מאור. בהקשר הערך, ניתן לראות כי השינוי שאני ביצעתי על הערך לא קשור למיתוג באינטרנט ובהחלט מראה את השוני שבין המיתוג למיתוג אישי. יצירת ערכים יש מאין לצורך האנשה בניגוד לשימת דגש על ערכים (חיוביים או שליליים - מיתוג אישי שלילי כפי שהוזכר ב"פרס יחלק את ירושלים") או ניכוסם לאדם כלשהו. ההבדל שבין מיתוג למיתוג אישי נובע מכך שהמיתוג האישי נעשה ע"י אנשי מקצוע שונים, שימת דגש שונה, תהליך שונה ועוד.התהליך מתחיל בגילוי בחוזקות הרלוונטיות של האינדבדואל, ממשיך בעבודה אינטנסיבית לבדיקת המקומות הרלוונטיים לתקשר את המיתוג האישי ומשם בתהליך ארוך הכולל מעקב והדקכה ביצירת תכנים כמו גם חיבור האנשים לאנשים רלוונטיים אחרים והעלאת המוניטין שלהם בקרב המעגלים הרלוונטיים בכלים שונים.
את זה אתה מתבקש לעשות בדרכים כשרות, אם ובמידה שישנן כאלה, לא באמצעות ויקיפדיה. המשאב הוויקיפדי הוא ציבורי ונועד לטובת הכלל. אל תקלקל. PRRP 02:34, 2 בדצמבר 2007 (IST)
PRRP. מבלי להביע דעה לגבי עצם הויכוח, אני אשמח מאד אם אדם כמוך, עם ניסיון ורזומה מצויין כאן, יכתוב מחדש או ישכתב את הערך, זה רק יעשה לו טוב- ובלבד שיישאר כערך נפרד. יאירשיחה 02:41, 2 בדצמבר 2007 (IST)
PRRP אתה עושה מעצמך צחוק. אני מניח שאתה מבין שאם הייתי מאור קפלנסקי לא הייתי מעודד את הבדיקה היכולה לאושש כי איני מאור. ומכאן עליי לשאול, על איזו פעילות מיתוגית אתה מדבר. לידיעתך, אני איש אקדמיה בנושא השיווק, עובד על מיתוג ומיתוג אישי בחו"ל ולא בארץ גם לי וגם ללקוחותיי ובעיקר, אני במירב שעות היום יזם. ובתור מי שמבין את עולם המיתוג האישי, אני אחראי בצורה זו או אחרת על חלק לא קטן של הכלים למיתוג אישי באינטרנט כיועץ לבעלי ומנהלי השירותים הרלוונטיים. האיזכור של הכתבה על מיתוג בויקיפדיה של סמנכ"ל נילסן (תמצא אותו תחת השם בלאקשואו) הייתה מתוך תרומה אישית למחקר על הנושא. דרך אגב, מיתוג בעזרת ויקיפדיה קיים וכשהוא נעשה נכון, הוא אינו נוגע בעצבים החשופים של התוכן הנוצר ממשתמשים. מודעות נוצרת בכמה רמות של קישור רגשי אבל זה לא המקום בו אפרט את נושא המיתוג או המיתוג האישי לפרטיו. ויקיפדיה כמו כל הכלים הנתונים בידי משתמשים נתונה להשפעת אינטרסים מסחריים באם תרצה זאת או לא. חברות טובות במיתוג "עוזרות" למשתמשים מן השורה לרצות ולהכניס ערכים או להכניס ערכים "לבנים" ללא קשר רגשי או דעה ויצירת פרובוקציה לאנשים הרלוונטיים לכתוב על הערך. חברות שאינן טובות במיתוג ייצרו ערכי פרסום ממוסחרים ויעוררו דמוניזציה של החברה והמוצר. מקווה שהצלחתי לעשיר ולו במעט. 02:48, 2 בדצמבר 2007 (IST)
לצערי הרב, שלא כמוך, לי אין את הזכות לפנות אלייך בשמך המלא. כך איני יכול לדעת מי עומד מאחורי ציטוטים תחת שמי המלא. אז אקרא לך בינתיים PRRP. כבר מאוחר, אבל מתוקף הרצון להגן על שמי, אני חייב להגיב. ולעניין...
אם לא הבנת, הסיבה העיקרית לכך שכתבתי את הערך "מיתוג אישי", נעוצה בלגיטימציה ובמוטיבציה שלי.

לגיטימציה - מכיוון שאני עוסק בנושא החדשני הזה למעלה משנה בתוך האינטרנט, ומכיוון שראיתי כי הערך כלל לא קיים, למרות שהוא מופיע בויקי האנגלית; מוטיבציה - הרצון שלי לתרום מהידע שלי ולהעלות את המושג למודעות הציבור. PRRP - למה יש לי את התחושה שאם לא הייתי מופיע פה בשמי המלא כעורך הערך ואם לא הייתי מפרסם לינק למאמרים שלי (באמת בתמימות!) -

כל הדיון הזה לא היה מתקיים, אתה בכלל לא היית משתתף בו והערך היה נשאר שריר וקיים לעולמי עד?

PRRP - נסה לשפר את הערך כפי שהצהרת מתוך אינטרס לשיתוף מידע ואופטימיזציה של הויקיפדיה, ולא מתוך רצון להראות שמישהו שיש לו אינטרס אישי מסוים - לא יכול לכתוב ערכים בויקיפדיה...

מצפה לראות את הערך מתפתח, מאור.--Maorkap 02:47, 2 בדצמבר 2007 (IST)


ושוב הסאגה חוזרת[עריכת קוד מקור]

ניסיתי להרחיב את הערך ואחרי דקה מוחקים לי טקסט מושקע. אליזבט - את הנימוקים לכך שלא מדובר בפרסומת תוכלי לקורא במעלה השיחה - אין טעם לחזור על הדברים. ועכשיו יש לי שאלה: האם מפריע לך הלינק שהפניתי כדי לקבל מידע נוסף בנושא ? או שמפריע לך שאני על הדרך מנסה לעשות מיתוג אישי (ולא פרסומת!!!) לעצמי. נכון הלינק הוא לאתר שלי ואני לא מסתתר מאחורי שם בדוי או חלקי - אבל זאת לא סיבה לעצור את התפתחות הערך. במיוחד שגם את עושה מיתוג אישי לא רע לעצמך דרך הויקיפדיה.

מאור קפלנסקי

גם שאני לא מכניס לינק אתם מוחקים לי את התוספת??? איך אתם רוצים שהויקיפדיה תתקדם. המיתוג האישי באינטרנט הוא חלק נכבד מהמיתוג האישי, אז למה למחוק פסקה שמדברת עליו?? לפחות תכתבו גרסה משלכם.. ממש חוצפה!

ההתנהגות שלך היא התנהגות טרולית. אתה מנסה להחזיר לפה בהדרגה ובדרך "מתוחכמת" את הפרסומת העצמית שלך. כבר הסברתי לך שאנחנו עוקבים אחר פעולותיך ואחר הערכים שבהם יש לך עניין ונמנע את הפרסום הזה שוב ושוב. ‏ PRRP שו"ת 03:54, 2 בפברואר 2008 (IST)
אני לא מנסה להכניס לפה את הערכים בדרך מתוחכמת. פשוט אנשים פנו אליי שואבשאלה איך לא כתוב שום דבר על "מיתוג אישי באינטרנט" ב-ויקיפדיה, אז הסברתי להם שזה מושג חדשני ואם הם רוצים לקבל עליו מידע דרך מקור מוסמך ואמין כמו ויקיפדיה אני אנסה להוסיף אותו לתוך הערך "מיתוג אישי" שאותו אני ערכתי במלואו. וזהנה, עשיתי את השינוי הקטן הזה ולא רק שממוחקים לי אותו בלי הסבר משכנע, אלא גם חוסמים אותי. אני לא מיתמם - אני באמת מעוניין למתג את עצמי דרך ה-ויקיפדיה. אבל זה לא שונה ממה שכל אחד ואחת מכם עושים פה. ושימו לב - מדובר במיתוג ולא בפרסום!!

מאור קפלנסקי

שוב, אתה לא קולט. מה שאתה עושה זה לנצל את ויקי לצרכים שלך. מה שמשתמשים אחרים עושים כאן זה לתרום ידע וזמן לויקי. בניגוד לטענות שלך (לא, אני לא אבוא אליך לפגישת עסקים), אני לא צריך שיהיה כתוב בויקי שאני כימאי. בשביל זה יש לי תואר יפה, ועכשיו אני עובד על עוד אחד. מה שילמד מישהו עלי מחיפוש ברשת יהיה מידע שולי וזניח, והוא לא יותר מתוצר לוואי של הפעילות שלי - תרומה לויקי ולגולשי האינטרנט. תפסיק לנצל את ויקיפדיה. עופר קדם - שיחה 07:37, 3 במרץ 2008 (IST)

אתם כבדים[עריכת קוד מקור]

אתם כבדים בדיון הזה, משהו. הנה בדיחה שמסבירה מה זה מיתוג אישי, ובדרך מדגימה עוד מושגים אחדים מתחום השיווק. דוד שי - שיחה 23:05, 13 במרץ 2008 (IST)

:-) עופר קדם - שיחה 23:30, 13 במרץ 2008 (IST)
דוד, גם אני חושבת שהתפתח פה דיון כבד על מושג שבסך הכל צריך לקחת אותו בקלילות.
הוא בעייתי כי עדיין הוא לא הפך למונח אקדמאי, כנראה בגלל שלאנשים קשה לראות את עצמם כ"מוצרים" - מכל ::מיני סיבות חברתיות בעיקר. כשאני אומרת שאני "ממתגת את עצמי באינטרנט" זה נראה לאנשים שחצני - אבל זה ::בדיוק מה שכולנו עושים (אפילו אתה ב-ויקיפדיה...)...:-)
שווה להרחיב את הערך וליצור ממנו ערך בנפרד למיתוג.
בנוסף הייתי ממליצה ליצור ערך נפרד של: מיתוג אישי באינטרנט - כי בעצם רוב המיתוג האישי כיום הוא באינטרנט.
בארה"ב קראתי בראיון של מומחה למיתוג אישי באינטרנט שזה כבר הרבה יותר מתקדם לכיוון ההכרה של המושג כאקדמי נדמה ..
ואולי אפילו קורסים בנושא.
חשוב לטפל בערך הזה.

--79.180.94.129 23:35, 13 במרץ 2008 (IST)

חשוב להרחיק אותך מן הערך הזה מר קפלנסקי. עושה רושם שאינך מבין כראוי את השפה העברית: הפסק לנסות להחדיר את התכנים הפרסומיים שלך לוויקיפדיה. אם החסימה לא הייתה ברורה מספיק ישנם צעדים חריפים יותר שבהם ניתן לנקוט כדי להפסיק את ההפרעה המתמשכת הזו. אגב, ההתחזות האחרונה לא מוסיפה למוניטין שלך ולדעתי גם עוררה חיוך או שניים במסדרונות הווירטואליים של ויקיפדיה. כאשר יהיו קורסים על מיתוג אישי באינטרנט במוסדות רציניים אני בטוח שהעניין יישקל מחדש. אבל אני חש שיהיה הרבה יותר קשה לשכנע את הרווארד להכניס את הנושא לקוריקולום מאשר את קהילת ויקיפדיה.‏ PRRP שו"ת 23:45, 13 במרץ 2008 (IST)
שלום לך PRRP (שאתה בניגוד אליי בעצם מתחזה תמידי, הרי אין לי מושג לדעת מי האיש האצמיתי שמסתתר :::מאחורי הכינוי). הואיל נא בטובך להסביר לי איך :::אני יכול להרחיב את הערך (ושוב - לא ממניעים :::אישיים כפי שאתה מתכוון אליהם).
אדגיש שוב - הסיבה שאני מנסה להרחיב את הערך היא לא מתוך אינטרנט מסחרי. אין לי עסק שעוסק בנושא -רק :::בלוג שמנסה להחדיר את המושג ולתת לו הכרה דרך ה-ויקיפדיה . כמו הרבה ערכים אחרים. שעוד לא נכנסו :::לאקדמיה ולאינציקלופדיות הרשמיות.
מכיוון שאף אחד אחר לא טורח לעשות זאת במקומי - אני מרגיש חובה לעשות את זה. אב ל מכיוון שחסמתם אותי :::בטענות מגוחכות. אני חייב להשתמש בהתחזות באופן מטופש - למרות שאני בטוח שאתם יודעים עליה.
אנא שחררו אותי מהחסימה ותנו לי להרחיב את הערך כמו שצריך.
אולי במסיבת פורים אדע מי מסתתר מאחורי המסיכה שלך...(אה - אני בטח לא מוזמן)...שלך, מאור.--79.180.94.129 00:01, 14 במרץ 2008 (IST)
אז אתה בעצם לא אישה? הופתעתי! מעניין למי תתחזה בפעם הבאה. ‏ PRRP שו"ת 00:04, 14 במרץ 2008 (IST)
בקצב הזה, אולי לשימפנזיה...
--79.180.94.129 00:08, 14 במרץ 2008 (IST)