שיחה:סלמנדרה מצויה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

בישראל?[עריכת קוד מקור]

בערך כתוב שמין חי בין היתר בישראל. ב-IUCN לא מציינים את ישראל במדינות בהן המין מצוי. מישהו? ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ 19:20, 10 בפברואר 2012 (IST)

אני עובד על שיפוץ הערך. שם המין השתנה. ראה http://www.iucnredlist.org/apps/redlist/details/59466/0
Anrys - שיחה 21:51, 10 בפברואר 2012 (IST)

שיפוץ טבלת המיון[עריכת קוד מקור]

אשמח אם עורכים מנוסים יוכלו לעזור לשנות את טבלת המיון בהתאם לשם המין החדש. תודה! Anrys - שיחה 21:51, 10 בפברואר 2012 (IST)

טופל.--כ.אלון - שיחה 21:58, 10 בפברואר 2012 (IST)
תודה רבה. אני בעיקר התכוונתי למפת התפוצה ומצב השימור שגם אותם יש לשנות. יודע איך? Anrys - שיחה 22:13, 10 בפברואר 2012 (IST)
הכל זה חלק ממצב העריכה. במצב זה אתה יכול לשנות את הנתונים ואת התמונה הרלוונטית בדיוק כמו שאתה משנה את המלל רגיל.--כ.אלון - שיחה 22:19, 10 בפברואר 2012 (IST)

מדיה מיוטיוב?[עריכת קוד מקור]

האם אפשר ליצור קישור לסרטונים מיוטיוב, שיכללו תמונה מקדימה? Anrys - שיחה 21:51, 10 בפברואר 2012 (IST)

רק אם אין בהם הפרה של זכויות יוצרים.--כ.אלון - שיחה 21:58, 10 בפברואר 2012 (IST)
אוקיי, איך אני עושה את זה? Anrys - שיחה 22:11, 10 בפברואר 2012 (IST)
במצב עריכה לחץ על קישור (ציור של שלוש הטבעות) ושם רשום את כתובת הקישור שאתה רוצה כקישור חיצוני.--כ.אלון - שיחה 22:19, 10 בפברואר 2012 (IST)
עשיתי את זה. איך אני מוסיף תמונה מקדימה, כמו שקיימת עבור הסרטון שכבר נמצא בדף? תודה, Anrys - שיחה 23:00, 10 בפברואר 2012 (IST)

שם עברי[עריכת קוד מקור]

מדוע שונה השם מסלמנדרה כתומה לסלמנדרה מצויה? שינוי דרגת הטקסון איננה אמורה להשפיע על השם העברי. Assafn שיחה 13:19, 12 בפברואר 2012 (IST)

אני לא יודע למה החליטו כך. למען האמת, אני חושב שזה שם גרוע מבחינה תדמיתית למין הנתון בסכנת הכחדה. Anrys - שיחה 22:16, 12 בפברואר 2012 (IST)
לא הבנתי את התשובה, אתה העברת את הערך מ"סלמנדרה כתומה" ל"סלמנדה מצויה" ואני שואל מדוע והיכן רשום ששמה השתנה? Assafn שיחה 23:15, 12 בפברואר 2012 (IST)
סליחה. חשבתי ששאלת מה השיקולים שהביאו להחלטה לשנות את השם - לכך אין לי תשובה. אני גם לא יודע היכן רשום. אם זה מעניין אותך, אפשר לבדוק מהו הגוף בארץ שאחראי על מתן שמות עבריים מדעיים. יכול להיות שזו האגודה הישראלית לזואולוגיה? אבל אם תכנס לכנסים של האגודה הישראלית לזואולוגיה או של האגודה הישראלית לאקולוגיה ומדעי הסביבה, לא תשמע יותר "סלמנדרה כתומה", רק "מצויה". Anrys - שיחה 23:56, 12 בפברואר 2012 (IST)
השם הקובע הוא לפי החי והצומח של ארץ ישראל שפעלה בשיתוף פעולה עם האקדמיה ללשון העברית. כפי הידוע לי לא התכנסה מאז וועדה חדשה ששינתה את השם לכן השם "סלמנדרה כתומה" הוא הקובע. ובאופן כללי אי אפשר בויקיפדיה לשנות ערכים מבלי להביא מקור. Assafn שיחה 09:32, 13 בפברואר 2012 (IST)

לדעתי יש כאן קצת בלבול, אני כמובן לא מומחה ואני מתבסס על מה שקראתי בדפים ב-IUCN. ישנם שני מינים "Salamandra Salamandra" ו-"Salamandra Infraimmaculata". בשם המדעי לא מדובר על שינוי שם אלא פשוט בזן אחר. הערך לפני עריכתו של אנריס עסק כנראה ב-"Salamandra Infraimmaculata" למרות שהוא היה תחת השם המדעי "Salamandra Salamandra" וכלל מעט פרטים גם לגבי האחרון, כמו המפה רמת הסיכון ואולי עוד פרטים. הערך לאחר התוספת עוסק אך ורק ב-"Salamandra Infraimmaculata", השאלה היא מה השם העברי של מין זה, כלומר לאיזה משני המינים התייחסו שתרגמו ל"סלמנדרה כתומה", מה שנקרא באנגלית "Fire Salamander" מתייחס ל-"Salamandra Salamandra", יכול להיות שזו הכוונה בכתומה, למרות שבעצם היא לא קיימת בישראל. בנוסף כעת חסר ערך על "Salamandra Salamandra". ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ 16:12, 13 בפברואר 2012 (IST)

ראשית המונח הנכון הוא תת-מין ולא זן. השם "סלמנדרה כתומה" התייחס (לפי החי והצומח) לתת-מין Salamandra Salamandra Infraimmaculata .מחקר שנעשה לאחרונה כנראה העלה אותו לדרגת מין לכן אין שינוי בשם העברי רק במיון סיסטמתי. Assafn שיחה 16:56, 13 בפברואר 2012 (IST)
זה לא נראה שזה חדש שהוא מין ולא נראה שהשם השתנה, פשוט מדובר במין שונה ממה שדובר קודם, ואם השם של המין המדובר בערך הוא "סלמנדרה כתומה" זה צריך להיות שם הערך, אלא אם כן ועדה כלשהי לשמות תכיר בשם החדש. ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ 18:22, 13 בפברואר 2012 (IST)
חלק מהבלבול שנוצר כאן נובע מזה שיש שני עניינים שונים. האחד ההפרדה בין המין הסורי-ישראלי מזה האירופאי, והשני שינוי השם העברי. חקרתי את המין הישראלי במשך 5 השנים האחרונות. לא עסקתי כל הזמן הזה בטקסונומיה ושמות, אלא בביולוגיה עצמה, אז אני מצטער שאני לא יכול לצטט את הסמכות האחרונה לגבי שינוי השם. מתישהו במהלך 2008 נודע לי במהלך כנס מצועי ששם המין העברי שונה, ומאז בהדרגה כל המדענים בכנסים קוראים למין סלמנדרה מצויה. מדובר באותו מין שנקרא לפני כן סלמנדרה כתומה, שהוא מין הסלמנדרה היחידי בישראל, ולפי דעתי שינוי שם המין לא קשור להגדרתו כמין נפרד מהמין Salamandra salamandra בשנת 2000. ככלל, השמות המדעיים העבריים מתייחסים למינים הקיימים בארץ, ומלכתחילה אין יומרה (ולא יכולת) לתת שמות עבריים מדעיים לכל המינים הקיימים בעולם. "סלמנדרת האש" אינו שם מדעי, אלא תרגום של שם עממי שמתייחס באופן רופף למין Salamandra salamandra, אך לפעמים גם למינים אחרים תחת הסוג Salamandra. הקשר בין שמות מדעיים ועממיים אינו חד חד ערכי, ולא כדאי לנסות לאלץ קשר כזה. בעיני הכי חשוב שהמידע הביולוגי יהיה נגיש לאנשים שמתעניינים במין הקיים בארץ, והנגישות מושגת בכך שקיימת הפנייה מ"סלמנדרה כתומה" ל"מצויה" למי שמכיר אותה בשם הישן. בכל מקרה, אני ממליץ שלא לקבוע שאנציקלופדית החי והצומח שיצאה לאור בשנות השמונים תמשיך להיות הסמכות האחרונה גם כיום. היא אנציקלופדיה מעולה, אבל יש בה כבר לא מעט מידע שאינו מעודכן, הן ביולוגי והן במיון הטקסונומי. משתמש:Anrys.
אני לא מתכוון להחזיר את הערך ל"מצויה" ולהצית מלחמת עריכה עם אופק שנראה שלא טרח לקרוא את תוכן הערך ולשנות את הפסקה הראשונה שלו בהתאם - כך הערך נקרא "סלמנדרה כתומה" והמשפט הראשון מתחיל ב"סלמנדרה מצויה". כדאי לראות מה מכלול התרומה של אדם לתוכן ערך מסויים, לפני שבוחרים לבטל חלק ממנו. או שאולי אופק כן קרא, והחליט שהתרומה שלי לתוכן עוברת את הביקורת שלו, בעוד שרק שינוי שם הערך אינו עובר. אם אתם רוצים לברר מהו השם העברי התקני המעודכן, תעשו זאת במקום להעלות השערות. אם לא, תצטרכו לבחור בין השם שנכתב באנציקלופדיה לפני 30 שנה לבין השם שמשמש מדענים שעוסקים במין בהווה. קחו בחשבון שכך או כך זה לא משנה הרבה, כל עוד קיימת הפנייה ושני השמות מובילים לאותו הערך. בזאת אני עוזב את הדיון על השם, ומקווה שהתוכן לא ייפגע באופן דומה. Anrys - שיחה 23:58, 13 בפברואר 2012 (IST)
החי והצומח אכן מיושנת אך היא עדיין קובעת לגבי שמות עבריים מכיוון שהם נקבעו בשיתוף האקדמיה ללשון העברית. אין זה מסמכותם של וועדות או כנסים זאולוגים לשנות שם זה אלא אם כן קיבלו את אישור האקדמיה. לפי טענתך השם שונה אך אינך יכול להביא מקורות או להצביע על הערכאה שעשתה זאת לכן מידע זה לא קביל בויקיפדיה. כל עריכה חייבת להיות מגובה במקור ולא להסתמך על מחקר אישי. Assafn שיחה 10:05, 14 בפברואר 2012 (IST)
אני לא בטוח שאתה מבין מה הכוונה במונח "מחקר אישי", כשאתה מבטל את הקונצנזוס הקיים בקרב אנשי המקצוע לגבי מונח ממקצועם (ר"ע פלייר ורבים אחרים). אם הדרישה לצטט מקורות תיאכף בנוקשות על כל טענה ומשפט, אי אפשר יהיה לקדם דבר. אפשר לתקוף כל פרט ופרט בתוכן של כל ערך (קדימה! הפלייר מחכה לך), עד שתורם התוכן לא יוכל להרשות לעצמו להמשיך להשקיע זמן בהגנה עליו. נניח שאנשי מקצוע בתחום מסויים עושים שימוש עקבי במונח עברי השונה מהחלטת האקדמיה ללשון עברית. מהי הסמכות הקובעת לצורכי ויקיפדיה? תלוי מה המטרה: אם דיוק לשוני - האקדמיה ללשון. אם העברת ידע שימושי - הגוף המקצועי. בתור איש מקצוע, אני אמנע מלהכריע, אבל זהו טרייד-אוף שכדאי לבירוקרטים של ויקיפדיה להיות מודעים אליו. לענייננו, באתר האקדמיה ללשון מתוארת הוועדה למונחי זואולוגיה ש"הוקמה ביזמת החברה לזואולוגיה בישראל במטרה לתת שמות עבריים לבעלי החיים בארץ ישראל, בימיה ובשמיה, ואף לקצת בעלי החיים שבנכר". בתשכ"ג היא קבעה שמות למחלקת הדו-חיים. אפשר להכנס למאגר המונחים >> הצגת מילון >> בתפריט המילונים: בעלי חיים א"י (תשכ"ג). האתר מעודכן ל-29 בינואר 2012 והוא הסמכות הלשונית האחרונה, מאז 1962 ועד היום. זאת לראיה שבעריכת אנציקלופדית החי והצומח החליטו להעדיף את המינוח השימושי שהיה שגור בפי המדענים באותו זמן, ולא את המינוח הרשמי של האקדמיה ללשון. Anrys - שיחה 11:27, 14 בפברואר 2012 (IST)
לפי המקור שהבאת הם קוראים ל"Salamandra Salamandra" "סלמנדרה מצויה" ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ 11:34, 14 בפברואר 2012 (IST)
הספר לא לידי אז אני לא יכול לבדוק אבל תקרא קצת בהמשך ותראה שתת-המין נקראה סלמנדה כתומה. Assafn שיחה 11:40, 14 בפברואר 2012 (IST)
חלק מהחלטות האקדמיה שנכתבו במיוחד לחי והצומח אבדו. אני יודע מכיוון שפעם ביקשתי מהם את הפרוטוקול והם אמרו לי שהוא אבד, לכן לא כל המידע מופיע באינטרנט. בכל אופן גיל צודק מכיוון שאם Salamandra Salamandra מכונה סלמנדרה מצויה כמובן השם אינו יכול לשמש גם את המין שמצוי בארץ, קל וחומר אם יש לו שם עברי אחר. Assafn שיחה 11:40, 14 בפברואר 2012 (IST)
גמרתם אומר לעייף אותי, במקום שאכתוב פסקה נוספת על בעיות השימור של המין הזה, יהיה שמו הארור אשר יהיה. גיל: המקור שהבאתי נכתב ב-1962. רק ב-2000 החליטו שתת המין S. infraimmaculata ייפרד מהמין S. salamandra. האקדמיה ללשון לא עדכנה את מילון המונחים בהתאם. נראה שהסמכות שאתם מקדשים לא עומדת בקצב. מה תעשה עכשיו? הפתרון הטכנוקרטי הוא להותיר את המין הקיים בישראל ללא שם עברי. אסף נ: גם אני אוהב את אנציקלופדית החי והצומח, אבל היא אינה פרסום רשמי של האקדמיה ללשון. אתה צריך להחליט אם אתה מקבל כסמכות את האקדמיה ללשון (על פרסומיה הרשמיים ולא האבודים) או את הקהילה המדעית. שני הגופים כיום משתמשים במונח סלמנדרה מצויה. Anrys - שיחה 12:01, 14 בפברואר 2012 (IST)
Anrys עניין האהבה לחי והצומח איננו רלוונטי, מאחר וויקפדיה אתר אנציקלופדי איננו יכולים לשנות ערכים שרירותית גם אם בסביבתך רוב האנשים קוראים לה מצויה. תוקף השם אינו נמדד בכמות האנשים שמשתמשים בו אלא נסמך על עובדות. אתה מוזמן לעיין בהקדמה של החי והצומח ולמצוא את שמות הישיבות, ובמקרה של דו-חיים גם את שם הגברת שפעלה מטעם האקדמיה (לא זוכר כרגע את שמה). מאחר והפרוטוקול אבד נהוג שהנתונים באנציקלופיה הן המקור הקובע עד שתתכנס וועדה אחרת. במקרה שלנו יש שם עברי והוא שונה מהשם הרשמי שנתנה הוועדה למין האירופאי. הפרדת תת-המין בשנת 2000 איננה רלונטית לשם העברי מכיוון ששם זה נצמד לישות ואינו מדעי כלומר כל עוד קיימת זהות (.syn) בין תת-המין ודרגת המין השם העברי הוא זהה. תרומתך לערך מבורכת אך כל שינוי חייב לבוא עם מקורות ( כפי שראוי בכל כתיבה מדעית ). Assafn שיחה 12:21, 14 בפברואר 2012 (IST)
אסף נ', אני לא מבין למה אתה מתעקש ונאבק. אני לא יודע מה זה "נהוג" - תביא סימוכין. הטיעון שאנציק' החיו"צ היא הסמכות האחרונה כי כך כתוב בתוכה הוא מעגלי מדרגה ראשונה. "עד שתתכנס וועדה אחרת"? הואלת להסתכל על הקישור שסיפקתי לוועדה למונחי זואולוגיה של האקדמיה ללשון? היא הוקמה מחדש ב-1995, אחרי הוצאת האנציקלופדיה שלך, ופעילה עד היום. חבר בוועדה, י"ל וורנר, כתב במפורש ב-2005 שהמין נקרא סלמנדרה מצויה (Yehuda L. Werner (2005) Applied Herpetology 2:187-200). נראה שלא משנה מה עוד אכתוב, ומה יהיה הרקע שלי - אפילו אהיה אליעזר בן יהודה וצ'ארלס דארווין כאחד - תמצא טיעונים בסגנון הפרוטוקולים האבודים של זקני הלשון. "מקורות" בכתיבה המדעית, בניגוד לתלמוד תורה, הן בסך הכל דברים שאנשים כתבו. האנשים האלה, שאני אחד מהם, הם חברי הקהילה המדעית. במאמרים מדעיים, אגב, מקובל להסתמך גם על Personal observations, personal communications, unpublished data וכו'. אנא, שחרר... Anrys - שיחה 13:31, 14 בפברואר 2012 (IST)

כתבתי לפני התנגשות עריכה: לאחר קריאה ארוכה באינטרנט אני נוטה להסכים עם אנריס. השם שנקבע בישראל היה כמובן למין "Salamandra Salamandra", אבל כמובן שהתכוונו לתת-מין "S. Salamandra Infraimmaculata" ששודרג לאחרונה למין, שהוא כמובן המין הנפוץ בישראל. בחברה להגנת הטבע הוא מכונה סלמנדרה מצויה ובסוגריים כתומה, כמו כן כך גם באתר האקדמיה ללשון. ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ 12:07, 14 בפברואר 2012 (IST)

ובלי קשר, שנייכם, במקום לריב על העברת השם תסיימו פה דיון נחליט מה השם ואז נשנה, זה לא עוזר כל רגע לרוץ ולהעביר את השם, גם לא יקרה כלום אם השם הלא נכון ישאר קצת זמן. ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ 12:10, 14 בפברואר 2012 (IST)
הפנתי לדיון מלוח המודעות שיבואו עוד להביע את דעתם. ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ 12:12, 14 בפברואר 2012 (IST)
גיל, כפי שכתבת השם נקבע למין "Salamandra Salamandra" מכיוון שבזמנו חשבו שזה המין המצוי בארץ. מאחר ולבסוף גילו שמדובר במין אחר השם אינו מתאים. אי אפשר להעביר את השם העברי שרירותית כאשר הזיהוי המדעי משתנה. למשל אם בעתיד יגלו שהמין בארץ הוא מין אחר לחלוטין הרי לא נעביר שוב את השם העברי למין החדש. הדבר אינו דומה לשינוי הדרגה הסיסטמתית כאשר מעלים תת-מין לדרגת מין מאחר והזיהוי המדעי נשאר רק המיקום משתנה. Assafn שיחה 13:38, 14 בפברואר 2012 (IST)
סיכום מבחינתי - הבאתי סימוכין מהפרסומים הרשמיים של האקדמיה ללשון. מצאתי גם סימוכין ממאמר מ-2005 שכתב י"ל וורנר (חבר בוועדה למונחי זואולוגיה של האקדמיה ללשון ובאגודה הישראלית לזואולוגיה) לכך שהמין S. infraimmaculata המצוי בארץ נקרא בעברית סלמנדרה מצויה (Yehuda L. Werner (2005) Applied Herpetology 2:187-200). אסף נ' מסתמך על אנציקלופדיה משנות ה-80 וטענה לידיעה בלעדית על מסמכים אבודים כביכול של האקדמיה ללשון. בהצלחה לשופטים. אני מקווה שהתוכן הרב שהכנסתי לערך, שחשוב הרבה יותר משם המין, לא יפגע מטרולים נוספים שיש להם יותר זמן להשחית מאשר שלי יש זמן לתרום. Anrys - שיחה 12:37, 14 בפברואר 2012 (IST)
מאחר והשיח איתך ירד לפסים אישיים אינני חושב שתגובתך ראויה לתשובה. אך אביא כאן את סיכום דברי.
  1. לפי אתר האקדמיה העברית השם סלמנדרה מצויה משוייכת לשם המדעי S.Salamandra
  2. לא הובאו הוכחות שהאקדמיה העברית פירסמה שם חדש למין S. infraimmaculata (לא יתכן שם עברי אחד לשני מינים שונים)
  3. השם העברי סלמנדרה כתומה שוייך ל-S. infraimmaculata ע"י אנצק' החי והצומח ובמשותף לאקדמיה ( למרות שהפרוטוקול המקורי כנראה אבד )

Assafn שיחה 13:46, 14 בפברואר 2012 (IST)

כמו Anrys, גיל כהנא והראיות שהביאו. יש להעביר בהקדם לשם הנכון, יעל י 14:00, 14 בפברואר 2012 (IST)
לא יודע מה נכון, בכל אופן כנראה שמדובר בשני מינים שונים ולכן אחרי שיוחלט השם, יש להסיר את ההפנייה מהערך השני או לכתוב ערך למין השני. -יונה בנדלאק - שיחה 17:15, 14 בפברואר 2012 (IST)

טוב, אז ככה. בדומה לסיפור עם חפרית עין החתול גם במקרה הזה הוחלט לשנות את שמה של ה"סלמנדרה הכתומה" ל"סלמנדרה מצויה". השם המדעי הוא Salamandra salamandra infraimmaculata. זוהי הסלמנדרה היחידה המצויה בארץ ישראל. המידע באינציקלופדיה של החי והצומח לא תמיד עומד במבחן הזמן. המידע כאן לקוח מהספר האדום של החולייתנים בישראל(2002) עמוד 66. בנוסף, ממאמר של שריג גפני, אחד המומחים בתחום בארץ: http://www.teva.org.il/?CategoryID=918. לכן ההפניה צריכה להיות מסלמנדרה כתומה לסלמנדרה מצויה שם צריך להופיע הערך עצמו. מקווה שעזרתי, אשמח לענות על שאלות נוספות. Mickeysamuni - שיחה 23:42, 14 בפברואר 2012 (IST)

אני שמח שבעזרת גיל, יעל ומיקי מחלוקת השם העברי מקבלת הכרעה נכונה. רק חשוב לי להדגיש שוב ששם המין הוא S. infraimmaculata, לאחר שב-2000 הוא הופרד מהמין S. salamandra. לפני ההפרדה הוא נחשב תת-מין ונקרא S. salamandra infraimmaculata. ציטוט למאמר מ-2000 כבר הבאתי בגוף הערך, וכן ניתן גם לוודא באתר IUCN.
Anrys - שיחה 23:54, 14 בפברואר 2012 (IST)
מאחר ולפי מילון מונחי מחלקת הדו-חיים של האקדמיה ללשון [בעלי חיים א"י (תשכ"ג)] [1] השם סלמנדרה מצויה שייך ל S. salamandra יהיו לנו אותו שם עברי לשני מינים שונים. מעניין לדעת איך מצודדי שינוי השם חושבים להתמודד עם הבעיה. Assafn שיחה 10:10, 15 בפברואר 2012 (IST)
מאחר ומטרת מתן השמות העבריים למינים מוגדרת "לתת שמות עבריים לבעלי החיים בארץ ישראל, בימיה ובשמיה" (דף הוועדה למונחי זואולוגיה באתר האקדמיה ללשון), השם העברי דבק למין הקיים בארץ. לאקדמיה ללשון קשה לעדכן את פרסומיה בקצב שבו מתבצעים שינויים בשמות המדעיים של מינים בעידן הפילוגנזה המולקולרית, וזאת התוצאה. לא בלתי סביר יהיה אם עד שהאקדמיה תעדכן את השם הלטיני הנכון, מחקר גנטי נוסף יגלה קשרי פילוגנזה שונים למין הישראלי, ואולי גם ישנה את שמו שוב. אם מבינים את מטרת האקדמיה ללשון ואת סדר האירועים, ברור שהשם העברי תקף ל S.infraimmaculata, ואילו ל S. salamandra אין שם בעברית, ולא צריך להיות לו כי זה לא מין ישראלי או מין בעל חשיבות או עניין מיוחד. אם לא מבינים את זה, אז מגיעים למסקנות כגון שם עברי לשני מינים, או שם עברי רק למין שאינו קיים בארץ. האם הסתיים הוויכוח? Anrys - שיחה 19:49, 15 בפברואר 2012 (IST)
אני גם ממליץ שבניסיון לפתור בעיות מהסוג הזה, שאינן בעיות של פרשנות לעובדות אלא בירור עובדות, המשתתפים יבררו את העובדות בעולם האמיתי, במקום להתווכח תוך שימוש מומחה בהליכים המשפטיים הפנימיים של ויקיפדיה. אני שלחתי אימייל לי"ל ורנר, חבר הוועדה למונחי זואולוגיה של האקדמיה ללשון. כל אחד מוזמן לעשות זאת בעצמו. אני כבר לא מדבר על הכרה בסמכותם המקצועית של משתתפים בדיון - כבר הבנתי שאנשי אקדמיה, שבדרך כלל יש להם פחות זמן לתרום לויקיפדיה כמותית, הם נטולי כח וסמכות כשהם כבר באים לתרום איכותית בתחומם אל מול תורמי רוחב כמותיים, חרוצים ועקשנים. את הבעייה האינהרנטית הזאת של ויקיפדיה כנראה לא נפתור בדף השיחה של הסלמנדרה המצויה. Anrys - שיחה 20:03, 15 בפברואר 2012 (IST)
הדיון הזה התארך באופן שגזל זמן רב. הרוב כאן כמדומני סוברים כפי אנריס; האם פניה משותפת לאקדמיה ללשון העברית לאלתר, תעזור לדעתכם? יעל י 23:13, 16 בפברואר 2012 (IST)
לא צריך לפנות לאקדמיה מכיוון שכל הפרסומים של האקדמיה מופעים ברשת שחור על גבי צג וקובעים בבירור שהשם סלמנדרה מצויה שייך לשם המדעי s.salamandra לצערנו הם עדיין לא התכנסו מאז גילוי המין החדש לחליט כיצד לנהוג עם השמות. האבסורד הוא שיש כאן כאלו שחושבים שאם הם תצפתו על כמה סלמדרות זה מקנה להם בעלות על השם והם יכולים לשנותו כראות עיניהם; אבל הם לא מבינים שזה לא משנה אם כל מומחי הסלמנדרות בעולם יחליטו על שם חדש עדיין רק לאקדמיה יש את סמכות ההחלטה. מגוחכת עוד יותר הטענה שמכיוון שהאקדמיה לא עומדת בקצב הגילויים הטקסונומים אנחנו בויקיפדיה צריכים לשנות את השם עוד לפני שינוי השם הרשמי של האקדמיה מכיוון שהרי "ברור למה האקדמיה התכוונה" וברור מה תהיה החלטתה ברגע שתמצא את הזמן ותשב לפתור את הסוגיה. אם זה ירגיע מישהו אתם מוזמנים לפנות לאקדמיה, למרות שלפי האתר ברור שהם עדיין לא דנו בעניין. אני בכל אופן בזבזתי כאן יותר מדי מזמני ופורש מהדיון. Assafn שיחה 01:02, 17 בפברואר 2012 (IST)

סלמנדרה מצויה בנחל מירון[עריכת קוד מקור]

בתאריך ה-17/4/2013 ראיתי וצילמתי סלמנדרה גדולה יחסית באיזור נחל מירון. בערך שלכם לא ברור איזור הגידול בישראל. בברכה מישל טויטו קיבוץ להבות הבשן 46.120.144.155 18:41, 18 באפריל 2013 (IDT)

תקראו משוב זה ממש התאכזבתי[עריכת קוד מקור]

זה לא טוב חסר הרבה מאוד מידע!!!!!!!!!!!!!! חסר מה קישוי גופה קשקשים , עור חלק ולח , חסר אילו התאמות מאפשרות לה להשיג את צורכי הקיום בהתנהגות או בגוף חסר אילו צורות תנועה מאפיינות אותה ועוד הרבה דברים ממש התאכזבתי !!! 5.29.38.3 18:08, 2 בנובמבר 2016 (IST)