שיחה:סרטן (מחלה)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דף זה נמצא בהתחלת התרגום מאנגלית. הנוסח האנגלי לא הכי טוב, ולכן יש מקום לשפרו. מי שיכול לתרום, לתקן ולתרגם, יעזור לפיתוחו של דף זה. תודה, כפיר לביא

כפי שניתן לראות התרגום ננטש לקראת סופו. אני לא יודע מספיק בשביל לתרגם. טרול רפאים 23:48, 10 פבר' 2005 (UTC)

הבחנה בין גידול סרטני לבין סרטן (מחלה)[עריכת קוד מקור]

ההבחנה בין ערך שמתייחס למחלה בהיבט של הגוף כולו , דרכי הטיפול וכדומה צריך להמשיך לקבל שם ערך "סרטן (מחלה)" . ערך שמתייחס לרמה של ריקמה סרטנית ( או גידול סרטני או גידול ממאיר) בהביט של הריקמה צריך לקבל שם ערך אחר. בחרתי שם ערך "גידול ממאיר" .כדי שתהיה חשיבה בכוון אחיד צריך , אם כן , להוריד את דף ההפניה "גידול סרטני" מהערך סרטן (מחלה) (הורדת {REDIRECT גידול סרטני } מהעריכה של המאמר "סרטן (מחלה)" ) . ההבחנה דרושה בעיקר לצרכי הפניה מערכים קרובים .אלו מתייחסים לעתים להיבט החולה כגוף ולעיתים מתייחסים לריקמה. הערך נמצא כרגע תחת שם מאמר "גידול ממאיר". אשמח לקבל חוות דעת נוספת.Rubinjo 17:46, 11 נובמבר 2005 (UTC)

תשאיר הודעה לאיתי בדף שיחתו, שיחווה דעתו, כי הוא התחיל את הערך ותרם ל לא מעט. דורית 18:11, 11 נובמבר 2005 (UTC)

גידולים שפירים וניזקם[עריכת קוד מקור]

גידול שפיר הוא גידול הנמצא בתוך הריקמה הבריאה ואינו הורס אותה. למרות זאת לעיתים הוא עלול לגרום לנזקים אם הוא אינו מטופל. שרירן (פיברואיד, מיומה) הוא גידול כזה, למרות שהוא לרוב אינו הורס את הרקמה הבריאה הוא גורם לדימומים ולבעיות פוריות. דוגמה נוספת היא היפרפלזיה של בלוטת יותרת הכליה, גידול הגורם להפרשת יתר של הורמונים ובעיקבותיה לסיבוכים כמו סינדרום קושינג או סינדרום syndrome. --Itayba 17:55, 29 אפריל 2006 (IDT)

אבחון[עריכת קוד מקור]

היי איתי. חסר לי ערך מידע על אבחון הסרטן. אני מניח שהנושא מטריד את מנוחתם של כמה וכמה קוראים: נניח שיש לי כאב ראש; אני אלך לרופא, וכמעט ברור שהוא לא יבצע בי MRI ו-CT וכו', אלא ירשום לי אקמול. אחרי חודשיים יגלו שהגידול בראש כבר בגודל אבטיח ואז מאוחר מדי. מתי צריך לחשוד בסרטן? מהי זכותו של מטופל להעלות חשד ולדרוש את הבדיקות המתאימות? כיצד רופאים יכולים להיות בטוחים ללא הבדיקות הרלוונטיות, אשר לרוב אינן מבוצעות? אשמח למידע. תודה, Pixie 22:39, 30 אפריל 2006 (IDT)

ראיתי וגם הקדשתי לא מעט זמן במחשבה על השאלות הללו, הבעיה שאתה מתאר היא ידועה ואין לה פתרון אידיאלי. ידוע לי באופן אישי על רופאה שאויימה בפיטורין אם תמשיך לשלוח חולים לCT בצורה מוגזמת, כך שלשיקולים כלכליים יש חלק בקביעת סוג הבדיקות האבחוניות.
לעולם יהיה מתח מובנה בין השאיפה לעבור כמה שיותר בדיקות (אנדוסקופיה/ ממוגרפיה/ בדיקות ציטולוגיות/ כימיה/ פאפ/ אנטיגנים/ שומות /ועוד) לבין ההליכים שאדם סביר יכול לעבור וקופת חולים סבירה תסכים לממן. לדעתי אי אפשר לנטרל את המתח הזה. העצה היחידה שאני יכול לחשוב עליה היא להתייחס לקביעות הרופא תמיד בספקנות מסוימת מתוך ההנחה שאדם מכיר גופך טוב יותר מכל רופא.
במחשבה יותר כוללנית צריך לזכור שהמוות (גם מסרטן) לא נובע כתוצאה ממחדל של הרופא או הרפואה או החולה, הוא נובע מכיוון שכל היצורים חיים לאורך זמן מוגבל, נכון שהרפואה יכולה להאריך את תוחלת החיים אסור לחשוב שהרפואה יכולה לבטל מחלות, זה עדיין לא קרה.--Itayba 10:27, 3 מאי 2006 (IDT)

הרעלת מים וסרטן[עריכת קוד מקור]

הנזק שנגרם לתאים עקב הרעלת מים העלתה אצלי את המחשבה שאם ניתן למקד את התהליך הזה לאזור הגידול אז אולי ניתן יהיה להשמיד את התאים הסרטניים ? מה דעתכם?

"מחלת הסרטן"[עריכת קוד מקור]

האם לא הבנתי נכון או שהערך סותר את עצמו? "סרטן הוא שם כללי למחלות שונות" ולאחר מכן "שדה המחקר והטיפול במחלת הסרטן ברפואה" ועוד כמה מופעים של "מחלת הסרטן" וניסוחים דומים אחרים (כמו "למרות התקדמות ניכרת בפיתוח תרופות עבור הסרטן"). נראה שהערך טוען שזוהי קבוצת מחלות, אך מחלה ספציפית. תומר 17:39, 8 בפברואר 2008 (IST)

"מחסור ב-טלומרז גורם לחלוקה אינסופית של התא." - אני חושב שמשפט זה שגוי. אם אינני טועה אז דווקא הימצאות של טלומרז גורמת לחלוקה אינסופית של התא. B166ER - שיחה 01:29, 28 ביוני 2008 (IDT)

הסרטן[עריכת קוד מקור]

אבל מה פרוש המילה "סרטן"? נכנסתי לערך כדי לברר מה מקור השם. לא מצאתי תשובה. אשמח לשמוע תשובה אם מישהו יודע. תודה.


מקור השם הוא בחיה סרטן עוד בימי יוון העתיקה, שם נקרא carcinoma (ומשם הגלגול ל-Cancer באנגלית ולסרטן בעברית). כנראה שמקור השם הוא בצורה האופיינית לחלק מן הגידולים הסרטניים.

עקומות התמותה[עריכת קוד מקור]

התמונה של אחוז מיתות הנשים מהמחלה אינה נכונה בכיתוב שבצד שמאל יש לרשום אחוז המיתות (בניגוד לכמות החולות) של חולות במחלה למאה אלף מקרים Deadalus (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום

אכן. תודה, יטופל. ‏odedee שיחה 03:35, 2 בספטמבר 2008 (IDT)

נגיפים וסרטן[עריכת קוד מקור]

בערך נכתב "טרם הוכח בבני אדם קשר ישיר בין נגיפים ובין מחלות הסרטן". במדריך הרפואי מרק (ע' 791) כתוב בין היתר "כמה נגיפים ידועים כמחוללי סרטן אצל בני אדם, נגיפים אחרים חשודים בכך". בערך מתוארים נגיף הפפילומה בהקשר סרטן צוואר הרחם, נגיף ציטומגלווירוס כגורם סרקומת קפוסי, נגיף אפשטיין בר כגורם ללימפומת ברקיט, ונגיף האיידס כגורם ללימפומות וגידולים סרטניים אחרים במערכת הדם. --אפי ב. • התחברו לרגשותיכם • 21:06, 15 בינואר 2009 (IST)

מחסור ב-טלומרז גורם לחלוקה אינסופית של התא??!!!!!![עריכת קוד מקור]

בתור בעל תואר בביולוגיה אני חייב להגיד לכם שמדובר בקישקוש מוחלט -זה כמו להגיד שמחסור בגפרורים גורם לשריפה. אכן צדק אחד המגיבים מלפני שדיבר על המשפט השגוי הזה כטעות ובכלל כל בר דעת יכול לשים לב כי במשפט יש סתירה לוגית. מה שהיה צריך אולי להיות רשום, כי ייתכן שנוכחות של טלומראז( שלא נמצא כבר בתאים ממוינים נורמאליים,אלא רק בתאים עובריים) מאפשר לרקמה הסרטנית לא למות ולהמשיך להתחלק עד אין סוף. הסיבה לכך היא שקצוות הDNA (טלומרים)שבתאים רגילים מתקצרות(תהליך הגורם בין השאר לזקנה),אינם מתקצרים בנוכחות האנזים טלומראז.

הצעה לגבי ערכים ברפואה, מדעי החיים, מדעים מדויקים ובכלל שאר המדעים[עריכת קוד מקור]

במקום להעתיק את ויקיפדיה האנגלית,אני מציע לצטט מתוך מאמרים וספרים מדעיים מוכרים ולתת ביבליוגרפיה מדויקת בסוף הפרק. דבר זה עשוי לשפר עשרות מונים את רמת ויקיפדיה העברית שנראית פעמים רבות כלא מספיק רצינית.את הסגנון הלא מדוייק תשאירו לערכים של דוגמניות,סלבס ושאר ירקות.

צודק/ת בהחלט. את/ה יותר ממוזמן/ת להרים את הכפפה ולעזור. אביעדוסשיחה 23:54, 4 במאי 2009 (IDT)

סיבת המוות מסרטן[עריכת קוד מקור]

זה אולי ישמע טיפשי, אבל אין פסקה שמסבירה למה מתים מסרטן. כשחושבים על זה, זה לא כל כך מובן מאליו. מישהו יכול לחשוב "רגע, אם תאי סרטן בעצם מבצעים את אותו תפקוד כמו תא בריא מאותו סוג, למה זה בעיה? אם לדוגמה תא דם לבן נהיה סרטני ומשתכפל בלי שליטה, זה אמור להועיל למערכת החיסונית דווקא, לא?" הדוגמה אולי קצת בעייתית כי לוקמיה הוא סוג די קל של סרטן, אבל אפשר להגיד אותו הדבר על המוח לדוגמה, שתוספת תאים יכולה לשפר את התפקוד של המוח.

רוב האנשים רגילים לחשוב על סרטן ומוות ביחד אבל הסיבה לא כתובה בערך. 132.68.247.165 22:04, 20 בינואר 2011 (IST)

היסטוריה[עריכת קוד מקור]

חסר מידע אודות ההסטוריה של מחלות הסרטן השונות, לדוגמא: מתי והיכן נתגלו מקרי סרטן לראשונה, סוגי הטיפולים שהיו קיימים בימי קדם, שכיחות המחלות לפי אזור גאוגרפי, התייחסויות למחלה בתרבויות ובדתות שונות, התייחסות באמנות וכו'. לטיפולכם אודה. בברכה.


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 21:27, 4 במאי 2013 (IDT)


קישור שבור 2[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 21:28, 4 במאי 2013 (IDT)


קישור שבור 3[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 00:01, 16 במאי 2013 (IDT)

פסקת הפתיחה[עריכת קוד מקור]

"למרות התקדמות ניכרת בפיתוח תרופות עבור הסרטן, סרטן שהתגלה בשלבים מאוחרים עדיין לא ניתן לריפוי וצפוי להוביל למוות." - אינטואיטיבית זה נשמע לי נכון, אבל, נראה לי שזה תלוי מאוד בסוג הסרטן, ובכל מקרה דורש מקור רציני. בברכה, --איש המרק - שיחה 10:37, 26 באוגוסט 2013 (IDT)

טעות דקדוקית[עריכת קוד מקור]

הפיסוק לא נכון במשפט הבא: מחקר על 99 חולי לרון שכאלה, במשך 24 שנים גילה אשה אחת בלבד אצלם, שחלתה בסוג כלשהו של סרטן...

הפיסוק הנכון: מחקר על 99 חולי לרון שכאלה במשך 24 שנים, גילה אשה אחת בלבד אצלם, שחלתה בסוג כלשהו של סרטן.

מקור חדש של אומגה 3 ו-6 כנגד סרטן[עריכת קוד מקור]

ראיתי שחסר מקור לעזרה של המזונות רווי האומגה 3 ואומגה 6 כמונעים סרטן, מחיפוש שערכתי מצאתי שזה מופיע במחקר מטעם האגודה האמריקאית לחקר הסרטן (AACR) משנת 2005 שנערך על ידי ד"ר איליין הרדמן ממכון המחקר פנינגטון ביומדיקל השייך לאוניברסיטת המדינה בלואיזיאנה. רציתי להוסיף את זה כמקור, אבל לא ידעתי אם להוסיף את האתר שבו מצאתי את זה, [להלן האתר http://bbj.co.il/%D7%AA%D7%96%D7%95%D7%A0%D7%94-%D7%A0%D7%92%D7%93-%D7%9E%D7%97%D7%9C%D7%AA-%D7%94%D7%A1%D7%A8%D7%98%D7%9F/] או בדרך אחרת. רציתי גם שזה יקפוץ ישירות לפסקה הרלוונטית, האם זה אפשרי ?. ואם יש לי טעות נא לתקן

מידת האמינות של המקור הזה אינה ברורה ולכן הוסרה. מדובר בבלוג אנונימי. אכן כדאי לעדכן מקורות בערך, אבל רצוי להשתמש במקורות מקובלים יותר (ניירות עמדה של ארגונים רפואיים, פרסומים אקדמים וכתבות). דוג'רית - שיחה 16:50, 30 ביוני 2015 (IDT)
אני מצטרף לדוג'רית. מקור זה איננו אמין ולא נוכל לקבלו. אפשר לחפש מקורות טובים במאגר PUBMED ובמאגרים דומים. גילגמש שיחה 17:03, 30 ביוני 2015 (IDT)

קיבלתי את הערתכם, אני ינסה לחפש שם בתום המבחנים. אפשר להיעזר בציון של המקור שלו בשורת החיפוש, זה בטח יזרז את התהליך. תודה על ההתייחסות. ~סטודנט

קח בחשבון שהמקורות שתמצא יהיו חלשים. קשה למצוא קשר ישיר חד משמעי בין צריכה של מזון מסוים לתחלואה או לבריאות. הדבר נכון במיוחד לגבי תוספי מזון. שם כל יצרן מנסה לדחוף את התוסף שלו לשוק והחגיגה פורחת במלוא עצמתה. חפש מאמרי review ותראה מה תמצא שם. חשוב שהמאמרים מסכמים ניסויים שנעשו על בני אדם ולא על בעלי חיים (כי רובם נעשים על עכברי מעבדה). גילגמש שיחה 06:07, 1 ביולי 2015 (IDT)

פרק מניעת סרטן[עריכת קוד מקור]

מחקתי היום את הפרק "מניעת סרטן" ושוחזרתי פעמיים על ידי משתמש:Eman אחרי שההסבר שנתתי בתקציר העריכה לא סיפק אותו והוא החזיר לגרסה יציבה. אני רוצה לפתוח דיון על הפרק הזה. לדעתי, אסור לנו לכתוב פרק כזה ללא מקורות אמינים שמגבים את המידע שמוצג בו. אחרי הכל, ויקיפדיה היא לא מדריך רפואי. אני חושב שעלינו להזהר במתן מידע רפואי ויתרה מכך המלצות רפואיות. מה שכתוב בערך כרגע הן המלצות. למשל כאן: "לחולי סרטן וגם לאנשים בריאים מומלץ לצרוך במתינות סוכרים פשוטים[דרוש מקור], קמח לבן, שומן טרנס, ומזונות עשירים באומגה 6 אשר מעודדים דלקות (אחד המצעים הנוחים להתפתחות סרטן מצוי לא פעם בדלקות)." - אל המלצות תזונתיות. למה אנחנו צריכים לתת המלצות תזונתיות? המלצות אלה הקורא צריך לקבל מאנשי מקצוע המתמחים בטיפול בסרטן (אונקולוגים) או לכל הפחות רופאי משפחה או דיאטנים. גרוע מכך, המידע חסר כל גיבוי. כמובן שלא מספיק למצוא כתבה כלשהי בynet כדי לגבות את המידע הזה שהוא לא טריוויאלי כלל. אני חושב שעלינו להמנע באופן מוחלט מממתן המלצות כלשהן או הצהרות חד משמעיות. כמו למשל ההמלצה המפורשת הכתובה בערך להמנע מקרינה. ארצה להרחיב את הנקודה - איזו קרינה? כל קרינה? כל קרינה אלקטרומגנטית? גם קרינה אלקטרומגנטית בספקרטום של האור הנראה? גם קרינה הבוקעת מטלפונים סלולריים (שבמחקרים אחרונים לא נמצא קשר בינה לסרטן) איזו קרינה? ולמה המידע הזה צריך להיות כאן בכלל. אני חושב שעלינו להמנע עד כמה שאפשר ממתן המלצות כאלה. גילגמש שיחה 17:41, 19 במאי 2016 (IDT)

אם יש דברים רציניים ומגובים יש להביא אותם. אם הם לא רציניים להוריד אותםפ, ואם הם לא מגובים, לגבות אותם. הנה דוגמה למקור רציני באתר האגודה למלחמה בסרטן.[1] אני חושב שהוא יכול להיות מקור לכמה וכמה מהדברים בפסקה. ואפשר וצריך למצוא עוד דוגמאות. אני לא מבין את הרצון למחוק תא הפסקה (אלא אם כן הוא מונה מאידאולוגיה תל"חית). emanשיחה 23:02, 19 במאי 2016 (IDT)
מה הקשר לאידיאולוגיה תל"חית? סרטן זאת לא מחלה אידיאולוגית בניגוד לכמה אחרות שהן כן. כפי שפירטתי אני חושש לתת המלצות רפואיות מפורשות. ציינתי כמה דוגמאות בתגובתי למעלה לחוסר דיוק מסוים הקיים כבר עתה ויתרה מכך - המלצה רפואית, אפילו אם היא נכונה, לא צריכה להיות חלק מהערך. גילגמש שיחה 05:36, 20 במאי 2016 (IDT)
מה שאידאולוגי זה לא המחלה, אלא הגישה של "אסור לומר לאנשים מה לעשות. אם הם רוצים לעשן בשרשרת תוך בליסת בשר מעובד כשהם יושבים על חבית של מקורות קרינה רדיואקטיביים, זו בחירה שלהם, ואם נאמר להם משהו זה פוגע בחופש שלהם לעשות המ שהם רוצים.
לגבי הקרינה, אכן זה לא ברור. קרינה רדיואקטיבית (ובכלל קרינה מייננת) ידועה כמסרטנת. עד כמה שזכור לי גם קרינה בלתי מייננת חזקה (למשל ליד קווי מתח גבוהה) מסרטנת, או לפחות חשודה ככזו. אבל אולי זה יותר קשור להבחנה העדינה בין גורמי סיכון, לבין מניעה, שזה יותר דברים שאדם יכול לשנות באורח חייו. emanשיחה 12:50, 20 במאי 2016 (IDT)
אני לא חושב שעלינו לתת המלצה רפואית מפורשת. זה כמו לומר שלטיפול במחלה מסוימת כדאי להשתמש בתרופה מסוג כזה או אחר. אני חושב שזאת גלישה שהיא מעבר לתחום שלנו. גילגמש שיחה 13:04, 20 במאי 2016 (IDT)
אנחנו לא צריכים לתת המלצות. אבל אם ארגונים רפואיים רציניים ומוסמכים נותנים המלצות צריך לציין את זה. צריך לשפר את הפסקה הזו. לא למחוק אותה באופן גורף כמו שעשית. וכדאי שמישהו שמבין יותר בנושאיפ האלה יעשה את זה. נשים מודעה בלוח המודעות. emanשיחה 12:01, 23 במאי 2016 (IDT)
בכל הפרק הזה יש הערת שוליים מחקרית אחת וגם היא לפרסום בכתב (אמנם כתב עת חשוב) אבל זה לא מאמר ריוויו. הפניות למחקרים בודדים הם תמיד בעייתיים. מאמר אחד מראה קשר כזה, מאמר אחר מראה קשר אחר. זה בוודאי לא מספיק כדי לומר ש"הוכח" דבר מה. בשביל הוכחות צריך להביא המלצות של ועדות שפועלות בגופים רפואיים רציניים. גרוע מכך, יש שם המלצות מפורשות. למשל ההמלצה הזאת: "מומלץ לבדוק את ערכי ויטמין D אחת לשנה שכן רוב האוכלוסייה בישראל מצויה בחסר או קרובה לגבול התחתון." כמובן שהמידע הזה מופיע ללא סימוכין ולא ברור מי ממליץ. זאת רק דוגמה אחת לכתיבה לא רצינית של הפרק. במחיקתי מחקתי את התוכן הקיים אבל לא נובע מכך שאני מתנגד באופן אוטומטי לתוכן כלשהו בתחום זה. אני מסכים איתך שמידע שמגובה על ידי הערות שוליים לפרסומים של גופים רפואיים רציניים יכול להיות טוב, אבל זה לא המצב. כרגע יש שם אוסף של המלצות והערות שלא מגובות במקורות. במצב זה, אני חושב שעדיף למחוק. אם מישהו יכתוב בעתיד פרק רציני יותר - זה יהיה מצוין. בשלב זה יש להסיר את התוכן הלא רציני שיש כרגע. גילגמש שיחה 12:29, 23 במאי 2016 (IDT)
ןמה יש בפרקים האחרים? שם כן יש הערות שוליים מחקריות? האם תמחק את כל הערך? emanשיחה 13:42, 23 במאי 2016 (IDT)
לא. לא אמחק את כל הערך. אבל הפרק הזה הוא בעיתי במיוחד כי הוא מעביר המלצות רפואיות וראוי להזהר דווקא בפרק זה יותר מאשר בפרקים אחרים, במיוחד שיש בו אי דיוקים. הצבעתי כבר על אחד כשציינתי את הקרינה - לא כל קרינה גורמת לסרטן ואפילו לא כל קרינה אלקטרומגנטית גורמת לסרטן. גילגמש שיחה 13:50, 23 במאי 2016 (IDT)
(באיחור של שנה) אני מסכימה עם גילגמש. יש הרבה מחקר בקשר בין הרגלי חיים כאלה או אחרים לסרטן, וודאי שבאופן עקרוני יש מקום לכתוב על כך. אולם, הפרק צריך לעסוק בקשרים שנמצאו, לא בהמלצות מפורשות. בנוסף, דווקא לאור המחקרים הרבים והסותרים הקיימים בתחום, חשוב להציג את הקשרים הללו עם מקורות מוסמכים, ולערוך בצורה שיהיה ברור אלו קשרים מובהקים, ואלו פחות. לדוגמה, אינו דומה הקשר בין סרטן הריאה לעישון לבין סרטן האשכים ועישון, למרות שבשניהם נמצא מתאם חיובי. • צִבְיָהשיחה • כ"ט באייר ה'תשע"ז 13:37, 25 במאי 2017 (IDT)

טיפול בקנאביס[עריכת קוד מקור]

צהריים טובים, מדוע שוחזר מהערך טיפול בקנאביס? עורך-בורוכוב - שיחה 13:25, 25 במאי 2017 (IDT)

נכון להיום אין טיפול בסרטן בקנאביס. הקנאביס משמש לטיפול בתופעות לוואי שונות, כמו כאבים, בחילות והקאות וכדומה, לא טיפול בסרטן עצמו. יש כמה מחקרים מעניינים שנעשו במעבדה על טיפול בקנאביס בתאי סרטן, אך הם לא הגיעו לשלב קליני. • צִבְיָהשיחה • כ"ט באייר ה'תשע"ז 13:32, 25 במאי 2017 (IDT)