שיחה:פאול פון רננקמפף

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שמו של הערך[עריכת קוד מקור]

לצורך האחידות בויקיפדיה (כי עד עכשיו בערכים קרב שטלופנן, קרב טננברג וקרב גומבינן זה מופיע אחרת), מה שמו של אדם זה? פאול, פאבל או פאוול? (באוגוסט 1914 אגב, ברברה טוכמן קוראת לו פוול). SharpImpact‏ • What's The Price of a Mile?‏ • 11:34, 15 בספטמבר 2011 (IDT)

היה דיון על זה. אני לא זוכר מה בדיוק נקבע, אך לפי דעתי פאבל. גילגמש שיחה 11:51, 15 בספטמבר 2011 (IDT)

גם אני התלבטתי אך בחרתי פאול ולא פאבל כי כך הוא מופיע בכל הוויקיפדיות פרט לרוסית וכדי להדגיש את מוצאו הגרמני שהיה בעוכריו. כך הוא נקרא בהיוולדו ולדעתי כך כדאי להשאירו.

זאת דוגמא לבלבול הנוצר בוויקיפדיה בעברית. למשל - כעת אני עומד לכתוב ערך המצור על קוט, אבל בכמה מקומות ובכללם האנציקלופדיה העברית כתוב כות, אז מה לעשות? לפני איזה פורום אפשר להעלות שאלות כאלה?

Avi1111 - שיחה 12:05, 15 בספטמבר 2011 (IDT)

בייעוץ הלשוני כששאלתי זאת לפני כמה ימים (קרוב לשבועיים) אז Tomn ענה לי שיש את שניהם בויקיפדיה וההחלטה נתונה בידינו. למרות שהנימוק של Avi1111 די משכנע (של הדגשת מוצאו הגרמני), אני סבור שעדיף ששם הערך הראשי יהיה פאבל ובערך עצמו לרשום שנולד כפאול. סך הכל, אם האדם קרא לעצמו פאבל אז מי אנחנו שנחליט מה שמו. בכל מקרה נחכה לעוד כמה דעות של ויקיפדים נוספים. SharpImpact‏ • What's The Price of a Mile?‏ • 12:24, 15 בספטמבר 2011 (IDT)