שיחה:צנון

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

אמריקניזציה? מה זה? עירא 15px שיחה 19:33, 2 יולי 2006 (IDT) שלום רב לכולם***[

          • * * * * מה עם ערך תזונתי?? מה בדיוק יש בה??*******

תודה אורן

צנון או צנונית?[עריכת קוד מקור]

נדמה לי שבתמונות שבערך מצולמת צנונית, לא? האם הצנונית היא למעשה צנון מיניאטורי? אם כן, צריך לעשות דף הפניה ל-צנונית וגם להגיד על זה מילה בערך הזה. לא ככה? 99.232.203.75 07:46, 17 בנובמבר 2007 (IST)

צנון וצנונית[עריכת קוד מקור]

מה ההבדל? האם יש הבדל? אני רואה שהערך צנונית מחכה להיכתב במסגרת מיזם "בית השיטה", וכשחיפשתי מידע על זה באינטרנט, לא מצאתי כל כך. בוויקי האנגלית אין בכלל ערך מקביל. מישהו יודע? דניאלשיחה 15:17, 29 בנובמבר 2008 (IST)

לפי מורפיקס התרגום של צנון זה radish ושל צנונית זה small radish. בויקיאנגלית אין ערך על small radish אז אני מניח שצנונית זה צנון קטן ולא מין אחר. סתם עומרשיחה גם אני רוצה לקדם מיזם 17:45, 29 בנובמבר 2008 (IST)
צנון וצנונית הם זנים של המין צנון הגינה: צנון הוא Raphanus sativus Var. major וצנונית R. sativus Var. radicula. אין פירוש הדבר שלא מגיע לה ערך נפרד, כשם שיש ערכים נפרדים לכרוב, כרובית, ברוקולי וקולרבי (ועדיין אין כרוב ניצנים), כולם זנים של המין כרוב הגינה. השיקול לערך נפרד צריך להיות האם הוא יהיה מפורט מספיק כדי להבהיר את ההבדלים בין צנון וצנונית, ויהיה בעל תוכן שיצדיק יותר מפיסקה או שתיים בערך צנון. אמנון שביטשיחה 22:11, 29 בנובמבר 2008 (IST)
 • * * * מה עם ערך תזונתי?? מה בדיוק יש בה??*******

צנון קשה[עריכת קוד מקור]

ידוע שאוכלים צנון רק לפני גמר בישולו בעודו רך... צנון בסוף תהליך הבישול כנראה קשה לאכילה. ע' בגמרא בברכות לו עמוד א