שיחה:רואה חשבון

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דיווח על טעות[עריכת קוד מקור]

פרטי הדיווח[עריכת קוד מקור]

ישנם 5 משרדי רו"ח גדולים ולא ארבעה - החמישי הוא זיו האפט.

מקור: דווח על ידי: 95.86.73.159 16:15, 2 בפברואר 2015 (IST)

בישראל, על פי דירוג "Dun's 100" של דן אנד ברדסטריט,‏ חמישה משרדים גדולים מייצגים יחדיו כ-90% מהחברות הציבוריות בישראל. כך מופיע בוויקי. אפשר להוסיף לערך. Nachum - שיחה 16:29, 2 בפברואר 2015 (IST)
אני חושב שיש סיבה שלקחו דווקא את הארבעה הראשונים, יש קישור לערך ביג פור. אפשר להוסיף את העניין של האחוזים, בצירוף המקור. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 21:26, 2 בפברואר 2015 (IST)


הסברים על עריכה שביצעתי[עריכת קוד מקור]

"רואה חשבון מבקר (שעובד בפירמת רואי חשבון)" – מחקתי את "(שעובד בפירמת רואי חשבון)" כי זו לא חייבת להיות פירמת רואי חשבון, כל משרד פרטי קטן וכל רואה חשבון יכול להיות רואה חשבון מבקר (תחת עמידה בתנאי האי-תלות וכו').

"לעיתים נהוג בישראל גם להגיד Big 5 ולכלול גם את משרד רואי החשבון BDO זיו האפט, אך הדבר פחות נהוג שכן בגודלו הוא קטן בהרבה מPWC." – שיניתי את המשפט, כי כמו שניתן לראות במקור שצירפתי בהערה, בישראל יש 5 משרדים גדולים בעלי סדר גודל דומה, ולא 4. הסיבה לכך שיש שמתעקשים שיש ביג 4, היא כנראה משום שבזירה הבינלאומית באמת יש ביג 4, בזירה הבינלאומית BDO רחוקה מסדרי הגודל של ה-4 האחרים.

"ישנה ביקורת רבה על הצורך בהתמחות, אורכה והשכר הנמוך שמקבלים המתמחים במהלכה. לאחר ארבע שנות לימודים נדרשת התמחות בשכר שקרוב לשכר מינימום במשק, מה שמרחיק אנשים רבים מהמקצוע." – מן הסתם יש ביקורת על השכר הנמוך, וייתכן שיש ביקורת על אורך ההתמחות, אבל "ביקורת רבה על הצורך בהתמחות"? אם יש מישהו שטוען שאין צורך בהתמחות, יש להביא לכך מקור. גם לשאר הדברים יש להביא מקור (מקור שהוא לא המתמחים עצמם כמובן). כמו כן לא ברור מה פשר "מרחיק אנשים רבים מהמקצוע", כשבפועל כמות הסטודנטים והמתמחים גדלה בקצב מאוד מהיר בשנים האחרונות. בכל מקרה, צריך מקור בשביל זה (אחרת אפשר בכל מקום שבו יש תיאור של תנאים גרועים באיזשהו מדד, לכתוב שזה "מרחיק מהמקצוע" סתם כי זה הגיוני).

אוריאל, Orielno - שיחה 19:09, 7 בפברואר 2018 (IST)