שיחה:K2 פנתר שחור

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

הגנה אקטיבית[עריכת קוד מקור]

לפי הערך בויקיפדיה האנגלית - K2_Black_Panther - המיגון האקטיבי של ה-K2 איננו ה-ARENA הרוסית. המיגון האקטיבי הנוכחי כולל מערכת הגנה אקטיבית "soft-kill", כלומר: חיישנים, שבשים וחוסמי מכ"ם שמטרתם לשבש את ההנחייה של טילי נ"ט ולגרום להם להחטיא את הטנק. בערך הנ"ל מצוין שבעתיד תותקן על ה-K2 גם מערכת הגנה אקטיבית "hard-kill" ("קשה") שנקראת AMS ובהמשך נכתב על מערכת הגנה אקטיבית "קשה" בשם KAPS. לפי הערך, בגרסה הנוכחית של הטנק אין מערכת הגנה אקטיבית "קשה" וזאת תותקן רק במסגרת השדרוג K2 PIP. ‏ MathKnight (שיחה) 23:22, 24 ביולי 2016 (IDT)

אתר יד לשיריון אומר אחרת, ואני נוטה להעדיף אותו. לא פעם קראתי בעבר על כך שהטנק הקוריאני משתמש במערכת הרוסית. ואם הולכים לפי ויקי האנגלית, הערך על מערכת ההגנה טוען כי הבלאק פנתר משתמש בה. AdiN - שיחה 23:35, 24 ביולי 2016 (IDT)
לא מצאתי אזכור ל-ARENA בשני הלינקים הקיימים לאתר יד לשריון (בראשון מדברים על מערכת הגנה אקטיבית וככל הנראה מתכוונים למערכת "רכה"). האם תוכל לתת לי לינק למקור בו מוזכר ה-ARENA בקשר ל-K2? ‏MathKnight-at-TAU שיחה 14:49, 25 ביולי 2016 (IDT)
הנה לך : מקור 1
אני נוטה להסכים עם MathKnight, בדקתי בעוד מספר אתרים ונראה שהמערכת לא מותקנת על הטנק, אלא רק נבדקה עליו בשלב זה או אחר. גם המקור מיד לשריון הוא מאוד ישן. כדאי למחוק את הקטע על ה-ARENA‏. Infidel - שיחה 16:01, 25 ביולי 2016 (IDT)
Infidel MathKnight, טובים השניים מן האחד, ותודה רבה לכם שתיקנתם אותי את התיקון החשוב הזה. כמו שראיתם יצרתי ערך על מערכת הARENA (כבר היו כמה פסקאות אז למה לא ?) והורדתי את המידע על המערכת מערך זה. תייגתי אותכם כדי שתשימו לב לכך, ובמידה ויש בידיכם מידע, תשלימו את הפסקה החסרה. AdiNargasi (שיחה | תרומות | מונה) שכח לחתום
הרחבתי לפי הערך באנגלית. לא ברור ממנו האם ה-KAPS עדיין נמצאת בפיתוח או שפיתוחה כבר הושלם והיא מבצעית. ‏ MathKnight (שיחה) 21:10, 25 ביולי 2016 (IDT)