שיחת משתמש:Adisalem

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
العربية | English | español | italiano | עברית | русский
Movicon-regards.gif
שלום, Adisalem, וברוך בואך לוויקיפדיה!
כדי לסייע לך להצטרף לעורכים ולעורכות באפשרותך:

If you can't read Hebrew, click here.בברכה,
חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 17:57, 21 באוגוסט 2012 (IDT)

כתיבת מטלה אקדמית[עריכת קוד מקור]

שלום עדי וברוך בואך לויקיפדיה. איזה ערך את מתכוונת לכתוב? אני מזכירה לך לעלות את הערך בארגז חול, ליצירת ארגז חול ראי קישור למעלה במסך "ארגז החול שלי". אני אסייע לך כאן בדף השיחה שלך. תוכלי לענות לי כאן.

בדפי שיחה נהוג לחתום באמצעות הקלדת ~~~~ (ארבעה סימני ~) שהופכים לחתימה עם שמירת הדף. לחלופין, ניתן להשתמש בכפתור חתימה: כפתור חתימה.
נוסף על כך, נהוג להזיח תגובה באמצעות נקודתיים (הסימן :) בתחילת התגובה. כך נשמר הסדר בשיחה. אם כבר יש נקודתיים בתגובה הקודמת – נהוג להוסיף זוג אחד נוסף. באופן זה, נשמר הסדר בדיון ויודעים אילו דברים נכתבו כתגובה לדברים שהופיעו קודם. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 17:57, 21 באוגוסט 2012 (IDT)

שלום, אני אכתוב על סלאוקוס השלישי --Adisalem - שיחה 18:55, 29 באוגוסט 2012 (IDT)adisalem
הי עדי, מכיוון שהערך כבר קיים שמתי עליו תבנית {{בעבודה אקדמית}}. לאחר שתסיימי לכתוב אותו בארגז חול ואורי יעבור עליו, תעתיקי את הטקסט לערך. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 22:50, 29 באוגוסט 2012 (IDT)
שלום חנה, אני כותבת את הערך שלי בדף הטויטה לבנתיים, זה בסדר? בנוסף, אני מנסה להעלות תמונה משולחן העבודה שלי ולא מצליחה, תוכלי להפנות אותי למדריך לבצע זאת? עוד שאלה- מה בעצם ההבדל בין ההערות שוליים לקריאה נוספת? איזה מהם מייצג את הביבליוגרפיה, והיכן אני מכניסה מקורות שהם אתרי אינטרנט? תודה, עדי --Adisalem - שיחה 17:34, 23 בספטמבר 2012 (IST)Adisalem
שלום עדי, את צריכה לכתוב את הערך בשלב ראשון בדף הטיוטה שלך. לתשומת לבך דף הטיוטה שלך חסר כל קישורים פנימיים
לגבי תמונה, מה מקור התמונה? האם את צלמת? האם פגו זכויות היוצרים של הצלם? אינך יכולה לעלות כל תמונה לויקיפדיה, יש נושא של זכויות יוצרים. מהי התמונה? בכל מקרה כדי לעלות תמונה יש לתת לה שם קובץ שאינו השם שהמצלמה נותנת. כדי לעלות תמונה ראי ויקיפדיה:העלאת קובץ לשרת
פרק לקריאה נוספת מייצג את הביבליוגרפה באופן כללי. הערות שוליים הן הפניות ספציפיות בתוך המקורות כנהוג בעבודות באוניברסיטה.
אתרי אינטרנט מכניסים בפרק נפרד שנקרא "קישורים חיצוניים". חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 19:19, 23 בספטמבר 2012 (IST)
שלום, בקישורים פנימיים, את מתכוונת להפוך את המילה שבטקסט לקישור ולהגיע לערך אחר? כי דווקא כן עשיתי את זה.המקור של התמונה נמצא באתר האינטרנט הזה: http://www.livius.org/cg-cm/chronicles/bchp-seleucus_iii/seleucus_iii_01.html, האם אפשר לעלות אותה לערך? תודה על העזרה. --Adisalem - שיחה 19:39, 23 בספטמבר 2012 (IST)Adisalem
עשית מעט קישורים פנימיים ורובם שגויים למשל יצרת באסיה הקטנה במקום באסיה הקטנה. האות ב' לא שייכת לשם הערך. עברי למצב עריכה וראי איך יצרתי את הקישור הפנימי.
אינך יכולה לעלות את התמונה לויקיפדיה כי זו הפרת זכויות יוצרים. את יכולה לתת קישור לדף הזה בפרק קישורים חיצוניים. האם בדקת בויקישיתוף אולי יש שם צילום של הלוח הזה. לא התעמקתי מהו) חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 19:54, 23 בספטמבר 2012 (IST)

עדי, אני רואה שחזרת לעבוד על הערך. אם תזדקקי לעזרה תכתבי לי כאן. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 19:07, 24 באוקטובר 2012 (IST) 19:10, 24 באוקטובר 2012 (IST) שלום חנה, האם התמונה שהוספתי הועלתה נכון, ומה לגבי הכיתוב, למה הוא אדום? תודה. --Adisalem - שיחה 19:10, 24 באוקטובר 2012 (IST)Adisalem

התמונה הועלתה בסדר, אני אתקן את הכיתוב. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 19:14, 24 באוקטובר 2012 (IST)
טיפלתי בבעיה, את צריכה לחלק את הפרקים לפסקות משנה על ידי יצירת שורה ריקה שלמה בין פסקה לפסקה. פעמיים אנטר. כך שהטקסט לא יהיה גוש אחד גדול. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 19:24, 24 באוקטובר 2012 (IST)
19:47, 24 באוקטובר 2012 (IST)~~שלום, תודה על העזרה, עכשיו זה בסדר?
אם אין לך התנגדות אעשה ויקיציה קלה. אני לא אגע בתוכן. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 19:55, 24 באוקטובר 2012 (IST)
סיימתי. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 20:01, 24 באוקטובר 2012 (IST)
היי חנה, אני רוצה להגיש את הערך, האם את חושבת שיש משהו נוסף לשנות? תודה. --Adisalem - שיחה 17:56, 28 באוקטובר 2012 (IST)Adisalem

הערות לערך[עריכת קוד מקור]

הי עדי, יש בערך בעיות ניסוח שמקשות על הבנתו. קצת ערכתי בעיקר ניסוחים, ראי בגרסאות קודמות. אני מפנה את תשומת לבך למספר ניסוחים לא ברורים, אבל חשוב שתקראי את הערך שוב. אני ממליצה להדפיס את הערך ולקרוא. לעתים בטכניקה זאת, קל יותר לזהות ניסוחים לא ברורים:

  1. בפסקת פתיחה את כותבת שהוא נקרא על שם אחי סבו אלכסנדר ואת מקשרת לערך אלכסנדר הגדול. האם הוא היה אחי סבו?
  2. בפסקה השנייה את כותבת "המעצמה התלמיית השכנה החזיקה באורח בולט בנמל הבירה, סלאוקיה" האם את בטוחה לגבי השם סלאוקיה? . סלאוקיה שכנה על נהר החידקל קצת רחוק. בערך המלחמה הסורית השלישית כתוב שאנטיוכיה נכבשה על ידי התלמים. אני מציעה שתבדקי זאת. בכל מקרה המילים "באורח בולט" מיותרות.
  3. המשפט " במזרח הממלכה נמצאו בני סאטראפים לשעבר ותקיפים מרדנים מקיימים את שלטונם באורח עצמאי." - לא ברור
  4. המשפט "שדרת הצבא שבעקבות המלך הגיעה עד מהרה אל פריגיה, בלא שנתקלה בהתנגדות עזה. אף על פי כן, לא שקט המחנה. בעיצומו של הקיץ קשרו אליו קצין מקידוני בכיר וראש שכירים גאלים אשר ודאי נמנו עם המקורבים אליו במיוחד, נראה כי הסיבה הבלבדית הייתה אי יכולתו של המלך לשלם את שכר חייליו." - לא ברור. כל הפרק העוסק ב"ימי מלכותו הצבאיים" סובל מבעיית תרגמת. נראה שתרגמת מטקטס באנגלית, אבל הניסוח בעברית לא כל כך ברור. תיקנתי קצת, אבל צריך עוד. חשוב שכשמתרגמים טקסט לקרוא שוב ולראות האם הניסוח ברור גם בעברית.
  5. כתבת את המשפט: "כרוניקה בדבר שלטונו של סלאוקוס השלישי, היא אחת הטקסטים ההיסטוריוגרפיים מבבל העתיקה, הכתובה על לוחות אבן". מהמשפט הזה ניתן להבין שהטקסט שנמצא המספר על שלטונו של סלאוקוס השלישי שמו הוא "כרוניקה". אני לא חושבת שלכך התכוונת. נסחי מחדש תוך מתן מידע לגבי מקורו של הטקטס הזה (אם את יודעת כמובן).
  6. המשפט: "סלאוקוס השלישי שילם מכספיו של השאטאמו (Shatammu), שהוא יושב ראש מועצת המקדש, שהייתה מעין גוף מנהל של המקדש, כספים לקניית שוורים" - לא ברור. האם התכוונת שסלאוקוס לקח את כספי השאטאמו והשתמש בהם לקניית השוורים? ומהו השאטאמו? האם הוא יושב ראש מועצת המקדש, או שהוא גוף מנהל של המקדש. גוף זו קבוצה של אנשים יושב ראש זה אדם אחד. לא כל כך ברור מהפסקה מה מדובר.
  7. המשפט: "מותו ואופן מותו, מיוחס לחודשים אפריל עד יוני בשנת 222 לפני הספירה, באנטוליה וכי ישנו קשר קונספירציה כי בית המשפט רצח אותו בעזרת רעל, היות שתואר כי סלאוקוס היה חולה מאוד ולא היה מסוגל לשלוט על צבאו" הייתי מנסחת אותו כך: מועד מותו המשוער של סלאוקוס השלישי הוא בין החודשים אפריל-יוני שנת 222 לפנה"ס. הוא נפטר באנטוליה. לגבי אופן מותו: על פי המקורות ההיסטוריים, סלאוקוס היה חולה מאד. קיימת תאוריית קונספירציה שסלאוקוס הורעל על ידי בית המשפט כי לא היה מסוגל לשלוט על צבאו. האם לזה התכוונת? בכל מקרה של מי התאוריה הזאת? ולמה הכוונה בית משפט? האם עמד לדין?

עדי, אני מקווה שהערותיי עוזרות לך, צר לי אם הן רבות. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 12:44, 29 באוקטובר 2012 (IST)

העלאת הערך למרחב הערכים[עריכת קוד מקור]

כדי להעתיק את דף הטיוטה לערך כנסי לדף סלאוקוס השלישי, תמחקי את הטקסט, תשאירי את התמונה, ואת כל התבניות הקטגוריות והקישורים למטה מתחת לטקסט, ותעתיקי את דף הטיוטה שלך ותשמרי. בהצלחה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 21:34, 4 בנובמבר 2012 (IST) 22:02, 4 בנובמבר 2012 (IST)

היי חנה, המון תודה על העזרה. עשיתי את מה שכתבת, הערך נראה מוזר, הוא אמור להיראות כך? --Adisalem - שיחה 22:02, 4 בנובמבר 2012 (IST)AdiSalem

סידרתי זאת, תסתכלי עכשיו. האם בדקת את הערתי בקשר לעיר הבירה שנכבשה. האם זאת הייתה באמת סלאוקיה? חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 22:06, 4 בנובמבר 2012 (IST)

תודה, כן זה מה שהיה כתוב בספר של דוד גולן. --Adisalem - שיחה 13:31, 5 בנובמבר 2012 (IST)AdiSalem