שיחת משתמש:Danfromisrael

  מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

  ברוך בואך לוויקיפדיה![עריכת קוד מקור]

  If you can't read Hebrew, click here.

  שלום Danfromisrael, וברוך בואך לוויקיפדיה – האנציקלופדיה העברית החופשית הראשונה.
  ויקיפדיה היא אנציקלופדיה חופשית, שיתופית ופתוחה שכולם יכולים לקרוא ולהיעזר בה, ואף לערוך אותה. להלן מידע שיהיה לך לתועלת:

  Noia 64 apps kontour.png

  עריכה: אם ברצונך להוסיף או לשפר ערך שקראת, ניתן ואף כדאי לעשות זאת. יש ללחוץ על לשונית "עריכה" בראש העמוד ולתקן כמיטב הבנתך. לפני שמירת השינוי מומלץ ללחוץ על "הראה תצוגה מקדימה" ולוודא שהשינוי שעשית תקין. נא להסביר את מהות השינוי בתקציר העריכה, ובמקרה הצורך להוסיף פרטים בדף השיחה של הערך. למידע נוסף: איך לערוך דף, סיוע לגבי עריכות "נעלמות", איך לעצב דפים.

  Noia 64 apps xclipboard.png

  דפי שיחה: בראש כל דף מופיעה לשונית "שיחה", שלחיצה עליה מובילה לדף השיחה של הדף. שם ניתן לדון עם אחרים בתוכן הערך. לדף השיחה ניתן להוסיף נושא חדש בלחיצה על לשונית הפלוס (+) הנמצאת בראש הדף. בדפי השיחה יש להקפיד על כללי ההתנהגות בין חברי הקהילה.

  Noia 64 apps kword.png

  חתימות: בוויקיפדיה אין חותמים בגוף הערכים, אך חותמים בסוף כל הערה שכתבת בדף שיחה. כדי לעשות זאת יש להוסיף ארבעה סימני ~ (זרקא) בסוף הטקסט שכתבת (כך: ~~~~), אלו יהפכו אוטומטית בשמירה לחתימה הכוללת את שמך וקישור לדף המשתמש שלך, בתוספת השעה והתאריך.

  Noia 64 apps kmail.png

  דפי משתמש והודעות אישית: לכל משתמש רשום יש "דף משתמש" ודף "שיחת משתמש". דף המשתמש, שאליו ניתן להגיע בלחיצה על שמו של המשתמש, משמש בדרך כלל את המשתמש כדי להציג פרטים על עצמו. בדף השיחה של המשתמש אפשר להשאיר לו הודעות. המשתמש יקבל חיווי על ההודעה הממתינה.

  Noia 64 apps knotes.png

  לתשומת לבך: אין להכניס לוויקיפדיה חומר המוגן בזכויות יוצרים או תרגום שלו. הדבר תקף גם לגבי תוכן כתוב וגם לגבי תמונות - אין להעלות תמונות שמצאת סתם כך בגלישה באינטרנט, אלא יש לברר האם ניתן להשתמש בהן בהתאם לחוקי זכויות היוצרים.

  Noia 64 apps help index.png

  מומלץ לעיין במדריך הכתיבה המקוצר שמסביר את כללי הכתיבה הבסיסיים. אם ברצונך בעזרה נוספת, ניתן לקרוא את דפי העזרה. אם ברצונך לשאול שאלה כללית הקשורה לוויקיפדיה (מדיניות, נהלים וכדומה), יש לעשות זאת במזנון. אם יש לך שאלה ספציפית, או שברצונך לקבל עזרה בנושא מסוים, ניתן לפנות לדלפק הייעוץ. אם ברצונך לבקש חונכות מוויקיפד בעל נסיון, תוכל למצוא עזרה בחממה.

  אני אישית אשמח לעזור אם תתעורר שאלה או בעיה, וכך גם כל שאר הוויקיפדים.

  בהנאה!
  Shambler‏ 01:18, 27 ביוני 2007 (IDT)[תגובה]

  טיסה בחליפת כנפיים[עריכת קוד מקור]

  שלום, יש לציין מקורות לכתיבת הערך. בברכה, אביעדוסשיחה 18:29, 29 ביוני 2009 (IDT)[תגובה]

  טיסה בחליפת כנפיים[עריכת קוד מקור]

  Oxygen15.04.1-scribus.svg

  שלום Danfromisrael,
  תודה על תרומתך לוויקיפדיה. הערך-לעתיד "טיסה בחליפת כנפיים" שכתבת עדיין אינו עומד בסטנדרטים של כתיבת ערכים באנציקלופדיה, והועבר לבינתיים ממרחב הערכים אל הדף "משתמש:Danfromisrael/‏טיסה בחליפת כנפיים". הוא יימצא בטיוטה עד לתיקונו, בה ניתן להמשיך להרחיב ולערוך את תוכנו. נושאים שבדרך כלל זקוקים לשיפור הם:

  • חשיבות אנציקלופדית וסימוכין – האם ברור מה חשיבות הנושא ומה מייחד אותו? האם יש סימוכין ומקורות?
  • סגנון ועיצוב – האם יש קישורים וחלוקה לכותרות בערך?
  • תוכן – ויקיפדיה היא אנציקלופדיה, וערכים צריכים לספק לקורא מידע מעבר להגדרה מילונית (לצורך זה קיים ויקימילון). ניתן לכתוב ערך קצר עם מעט מידע בסיסי (קצרמר), אך לא ערך קצר ביותר (אולטרה-קצרמר).
  • לשון – האם הערך מנוסח היטב בהתאם לנהוג בוויקיפדיה?

  ניתן לפנות לחממה כדי לבקש משוב ספציפי יותר על הערך. בנוסף, ניתן להסתייע במדריך לכתיבת ערכים. לאחר שהערך יורחב ויתוקן, וכאשר יעמוד בסטנדרטים של ערך בוויקיפדיה – רק אז אפשר יהיה להחזירו למרחב הערכים. בהצלחה! ברוקסשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 15:06, 1 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]

  הערך תורגם היישר מויקיפדיה באנגלית מהערך wingsuit flying
  כיצד ניתן להשיב לך ישירות? איך אני מעביר את הדף בחזרה למקומו הישן?
  תודה
  חוששני שהערך לא עומד בסטנדרטים המקובלים בשל בעיות ניסוח, היעדר ויקיזציה. תוכל לעיין כאן ובמדריכי העזרה השונים שיש קישור אליהם בהודעה שבראש דף זה על מנת לראות כיצד ניתן לפתור את הבעיות. כמו כן, שים לב להערתו של אביעדוס לגבי מקורות.
  את הערך החזרתי למרחב המשתמש שלך, והוא נמצא כאן. ברוקסשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 17:27, 1 ביולי 2009 (IDT)[תגובה]