לדלג לתוכן

שפיץ יפני

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף.
יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף.
שפיץ יפני
ארץ מוצא יפן
קבוצה כלבי שפיץ
תכונות
משקל 6–8 ק"ג
גובה כתפיים כ-30 ס"מ
גובה 30 ס״מ עריכת הנתון בוויקינתונים
תוחלת חיים 10–16 שנים
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

שפיץ יפני הוא כלב המשויך לקבוצת כלבי שפיץ. השפיץ היפני נחשב ככלב אינטליגנטי מאוד וקל לאילוף. הוא מתאים למשפחות בשל אהבתו הגדולה לבני האדם, נאמנותו והסתגלותו המהירה למשפחה, לרבות ילדים.

היסטוריה של הגזע[עריכת קוד מקור | עריכה]

כלבי השפיץ היפני נחשבים מרשימים ביופיים, הם מגזע קטן ושימשו לאורך השנים ככלבי בית ולוויה. הם הופיעו במקורות לראשונה בסוף שנות ה-40, אולם, במקור התפתחו מגזע השפיץ הגרמני הגדול, והופיעו כבר בתחילת שנות ה-20, אז שימשו בעיקר ככלבי מזחלות.

מבנה ומראה כללי[עריכת קוד מקור | עריכה]

כלבי שפיץ יפני הם כלבים קטנים. במראם החיצוני, כלבי השפיץ דומים לכלב מסוג סמוייד, אך קטנים מהם. זנבו של השפיץ היפני מורם ומסתלסל מעל גבו, אוזניו חדות וזקופות ופרוותו לבנה מלאה ונוחה להברשה ולטיפול. באזור הרגליים וכפות הרגליים ישנה פחות פרווה מאשר על שאר הגוף. לשפיץ עיניים כהות ומעט מלוכסנות עם ריסים לבנים, פניו של השפיץ בצורת יתד.

משקלו של השפיץ היפני בממוצע הוא 6 קילו וגובהו כ-30 ס"מ.

אופי והתנהגות[עריכת קוד מקור | עריכה]

כלבי השפיץ היפני ידועים באופיים הידידותי והמהימן. כלבי שפיץ ידועים כאינטליגנטים ובעלי קליטה מהירה, כך שאילוף שפיץ יפני לא יימשך זמן רב. הכלבים הם ערניים, ומזהירים את בעליהם מכל רעש חשוד. בנוסף לכך הם דואגים מאוד לבעליהם. שפיץ יפני יסגל את עצמו לאורח החיים ולרמת הפעילות הפיזית של בעליו, משחקים כמו משיכה בחבל והחזרת מקל הם מהאהובים עליו, כמו כן, השפיץ נהנה לרוץ חופשי ללא רצועה.

בריאות[עריכת קוד מקור | עריכה]

כלבי שפיץ יפני מוכרים ככלבים בריאים שכמעט ולא סובלים מבעיות גנטיות, מלבד בעיה אופיינית מאוד לגזע שהיא לחות רבה בעיניים, מה שמצריך במקרים מסוימים טיפול. כלבי שפיץ יפני אינם גורמים לבעיות אלרגיה של אבק ופרווה ואינם מזילים רוק מפיהם.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]