תוספות שיער

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Gnome-edit-clear.svg
ערך זה זקוק לעריכה: הסיבה לכך היא: ויקיזציה.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
תוספות שיער

תוספות שיער (או הארכת שיער) הן קווצות שיער טבעיות או סינתטיות המתחברות לשיער או מהוות תחליף לשיער האדם הטבעי. תוספות שיער משמשות להארכת שיער במהירות, למשל, עבור כלות המעוניינות בשיער ארוך לחתונתן או לקראת הופעה או צילומים. עד לשנות ה-2000 נהוג היה להשתמש בפאות לצרכים אלו, אך בשנים האחרונות גובר השימוש בתוספות השיער במקום פאות.

שיטות להוספת שיער[עריכת קוד מקור | עריכה]

קיימות שיטות מגוונות להארכת שיער וסוגים רבים של תוספות שיער. עד שלהי המאה ה-20 היה נפוץ השימוש בשיטת חיבור טראסים, שהם קווצות שיער המחוברות לפיסת בד, אשר חוברו לשיער בסיכות ותופסנים (קליפסים). בהמשך התפתחו תוספות שיער קבועות יותר, הסיכות הוחלפו בדבק והטראס נגזר לחתיכות קטנות וחובר באמצעות דבקים למיניהם. שיטה זו זכתה לביקורת כמזיקה לשיער הטבעי, לא מספיק נסתרת ואסתטית. החיסרון של שיטה זו הוא שהחיבור הגדול המלא בדבקים שונים כמעט בלתי ניתן להסרה, ופוגע בקווצת השיער הטבעי אליה הודבק.

לפיכך, התפתחו שיטות אחרות להארכת שיער, למשל השחלת קווצת שיער טבעי לתוך חרוז מתכת, למשל, אלומיניום, המוצמד לקצה תוספות השיער. לאחר שהחרוז מלא בקווצת השיער, מעצב השיער לוחץ על החרוז בעזרת פלייר כדי שיחזיק את תוספת השיער ויחבר אותה. בתוך החרוז יש דבק סיליקון או דבק כימי אחר המחזיק את תוספות השיער לזמן ממושך יותר. החרוז באמצעותו מחוברות תוספות השיער הוא קטן יותר בגודלו מחיבור הטראס בדבקים, והנזק קטן יותר מהנזק שמסב הטראס. החסרון של שיטת תוספות שיער זו הוא שהחרוז לוחץ על השיער הטבעי וכתוצאה מכך שובר את קווצות השיער, וכך נשאר שיער דליל שלבסוף נושר, ויש צורך לעיתים תכופות לחדש את תוספות השיער הנושרות שוב ושוב.

שיטה חדישה יותר שפותחה בשנים האחרונות היא חיבורי הלחמת הקראטין. בשיטה זו החיבור הוא הקטן ביותר מבין שאר שיטות תוספות השיער, והוא מתחבר בהלחמה קרה או חמה לשיער הטבעי. חיבור הלחמת הקראטין מורכב מחלבונים ופולימרים, שאינם נושרים במגע עם מים חמים או במהלך שימוש במייבש שיער (פן). תוספות שיער אלו מוסרות רק כאשר הן באות במגע עם חומר מנטרל אשר מותז עליהן לפני הסרתן.

חידוש נוסף בעולם השיער נקרא הדמיית שיער בה מחדירים לשכבת העור העליונה (אפידרמיס) פיגמנטים מדמים זקיקי שיער ובכך יוצרים אפקט מלא יותר בקרקפת דלילה.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא תוספות שיער בוויקישיתוף