תמי 4

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
הסמליל הראשון של תמי 4
פיה של מערכת לטיהור מים של תמי 4, משנת 2005
מכשיר של תמי 4 מדגם family touch

תמי 4 היא משפחת מוצרי בר מים (מרון)[1] לסינון, טיהור, חימום וקירור מי שתייה. הסדרה משווקת על ידי חברת שטראוס מים; חברת בת של חברת שטראוס גרופ.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הדגם הראשון של המוצר פותח לראשונה בשנת 1971 במפעל בשם תנ"ה - תעשיות נתיב הל"ה, בקיבוץ נתיב הל"ה; המפעל התמחה בייצור מסגרות מתכת להרכבת רכיבים אלקטרוניים.

בשנת 1975 רכשה תנ"ה את חברת "קור", מפעל לייצור מכשירים לקירור משקאות, ובשנת 1978 החל המפעל לפתח מכשיר טיהור מים ביתי - תמי 3, באמצעות שיתוף מומחים מהטכניון, שהציעו לתנ"ה טכנולוגיה חדשנית לטיהור מים. לחוזה שנחתם בין הטכניון לבין תנ"ה נוסף סעיף מיוחד בו נקבע שם המכשיר החדש, תמי, על שם בתו של הפרופסור ממציא הטכנולוגיה.

ב-1987 הושלם הפיתוח של תמי4 ונרשם כפטנט בארצות הברית ורק אז הוחל בשיווק מתקן טיהור המים הביתי. במהלך השנים התפתח קו המוצרים של תנ"ה והשם תמי4 זוהה בקרב הלקוחות כשם המוצר וכשם החברה.

ביולי 2009 רכשה חברת שטראוס את חברת תנ"ה - תעשיות נתיב הל"ה תמורת 291 מיליון ש"ח ומיזגה אותה עם H2Q, מיזם בתחום טכנולוגיות לטיהור מים שבו השקיעה קבוצת שטראוס. כך נולדה חברת שטראוס מים שעוסקת בפתוח וייצור של ברי מים המספקים מים מטוהרים חמים וקרים.[2]

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ מילה מַרְוָן, האקדמיה ללשון העברית
  2. ^ שטראוס רוכשת את תמי 4 תמורת 325 מיליון שקל, באתר גלובס, 11 ביולי 2009