Full Throttle

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Full Throttle
Full Throttle Cover.jpg
כללי
תאריך הוצאה 1995
סוגה הרפתקה
פיתוח לוקאס ארטס
הוצאה לאור לוקאס ארטס עריכת הנתון בוויקינתונים
ארץ מקור ארצות הברית עריכת הנתון בוויקינתונים
הפצה לוקאס ארטס
דרישות תוכנה
מנוע משחק SCUMM עריכת הנתון בוויקינתונים
מצבי משחק שחקן אחד
פלטפורמות מחשב אישי, מקינטוש
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

Full Throttle הוא משחק הרפתקה ממוחשב שנוצר בשנת 1995 על ידי חברת לוקאס ארטס למערכת ההפעלה DOS ומקינטוש. בשנת 2017 יצאה גרסה מחודשת של המשחק (Full Throttle Remastered) שפותחה בידי חברת Double Fine ומעצב המשחקים טים שייפר (אנ').

דמותו של הנבל הראשי במשחק, אדריאן ריפבורגר, מדורגת במקום ה-96 ברשימת הנבלים הגדולים ביותר במשחקי וידאו, לפי IGN.[1]

עלילת המשחק[עריכת קוד מקור | עריכה]

עלילת המשחק מתרחשת בעתיד דיסטופי, במהלך שנת 2040, בו כל כלי הרכב הממונעים מרחפים מעל לקרקע באמצעות טכנולוגיית אנטי-כבידה. עלילת המשחק מתמקדת באופנוען קשוח בשם בן אשר הוא המנהיג של כנופיית אופנוענים בשם 'Polecats'. בן ויתר חברי הכנופיה בולטים במיוחד בכבישים משום שהם רוכבים על אופנועים קלסיים עם גלגלים אשר אינם משתמשים בטכנולוגיית אנטי-כבידה.

בתחילת המשחק חברי הכנופיה רוכבים ביחד במורד כביש מס' 9, שם הם מתקדמים לקראת לימוזינה לבנה יקרה. בתוך הלימוזינה יושבים מלקולם קורלי ואדריאן ריפבורגר אשר הם, בהתאם, המנכ"ל וסגן המנכ"ל של חברת "קורלי מוטורס", יצרנית האופנועים האחרונה בעולם. קורלי וריפבורגר עושים דרכם לאספה השנתית של בעלי המניות של חברת קורלי מוטורס, אשר במהלכה הם צפויים לקבוע כיצד יראה העתיד של החברה. בן, אשר איננו סובל כלי רכב ממונעים שאינם אופנועים, נוסע עם אופנועו מעל לגג של הלימוזינה, וכתוצאה מכך הוא שובר קישוט יקר שהיה מוצב בקדמת מכסה המנוע של הלימוזינה. בעקבות כן קורלי דורש מנהג הלימוזינה לנסוע אחר הכנופיה על מנת לגלות מי היה האופנוען שנסע מעל למכוניתם.

בן ויתר חברי הכנופיה עוצרים להירגע בבר אופנוענים הממוקם בצידי הדרך. זמן קצר לאחר מכן קורלי מגיע למקום, נכנס לבדו לבר, ובמהרה מתיידד עם בן ויתר חברי הכנופיה. בהמשך נכנס לבר אדריאן ריפבורגר, אשר מבקש לדבר עם בן באופן פרטי. בן וריפבורגר הולכים לאזור מבודד מאחורי הבניין של הפאב, ושם ריפבורגר מציין בפניו כי הוא מעוניין שבן ויתר חברי כנופיית ה'Polecats' יתלוו אליו ואל קורלי לאספה השנתית של בעלי המניות של חברת קורלי מוטורס. לאחר שבן מסרב להצעה, עוזריו של ריפבורגר הולמים במפתיע בראשו של בן, וכתוצאה מכך בן מאבד את הכרתו. עוזריו של ריפבורגר, נסטור ובולוס, זורקים את בן לתוך פח גדול מאוחרי הבר. כאשר בן מתעורר, זמן רב לאחר מכן, הוא מגלה שכולם עזבו כבר את הבר, וכמו כן הוא מגלה שריפבורגר שיקר ליתר חברי כנופיית ה'Polecats' כאשר הוא אמר להם שבן הסכים שהכנופיה תלווה את קורלי ואת ריפבורגר לאספה השנתית של בעלי המניות של חברת קורלי מוטורס, וכי בן היה הראשון שנסע למקום המפגש, כאשר הוא מצפה שכל יתר חברי הכנופיה ייסעו אחריו. בן יוצא בעקבות חבריו, ומגלה במהרה כי ריפבורגר חיבל באופנוע שלו, שכן זמן קצר לאחר שהוא מתחיל לנסוע הגלגל הקדמי של האופנוע נופל וכתוצאה מכך בן מתרסק עם אופנועו, ומאבד את ההכרה בשנית. בהמשך עיתונאית בשם מירנדה מוצאת את בן ומביאה אותו למכונאית בשם מורין, אשר מתקנת את האופנוע של בן, באמצעות מספר חלקים מיוחדים אותם בן חייב להשיג.

בהמשך מירנדה עוצרת בתחנת רענון לאורך הדרך ושם, מחוץ לשירותים הציבוריים, היא מבחינה במקרה באדריאן ריפבורגר אשר רוצח באכזריות את קורלי באמצעות מקל ההליכה שלו. מירנדה מצליחה לתעד את הרצח באמצעות המצלמה שברשותה אך בולוס מפתיע אותה, ולוקח את המצלמה ממנה, אך היא מצליחה לברוח מהמקום. בולוס מקבל הוראה מריפבורגר לרצוח את מורין ולהשמיד את המצלמה של מירנדה.

בן מגיע לאותה תחנת הרענון זמן קצר לאחר מכן, ופוגש בקורלי הגוסס. במילותיו האחרונות, קורלי מציין בפני בן כי ריפבורגר מתחנן להשתלט על "קורלי מוטורס" ולהתחיל לייצר מכוניות מיניוואן במקום אופנועים. קורלי מבקש שבן יאתר את ביתו מורין ויסכל את מזימותיו של ריפבורגר.

בן מגלה בהמשך כי ריפבורגר דאג להפליל את בן ואת יתר חברי כנופיית ה'Polecats' ברצח של קורלי, וכי המשטרה כלאה בינתיים את כל יתר חברי הכנופיה. בן נמלט מהאזור במטרה לחשוף את הרוצחים האמיתיים, ולמנוע מריפבורגר להפוך את חברת קורלי מוטורס ליצרנית מכוניות מיניוואן. בעת ההימלטות בן נתקל בשלושה כנופיות אופנועים אחרות - כנופיית ה'Vultures' (בהמשך מתברר שמורין היא אחת מחברי כנופיה זו), הכנופיה 'Rottwheelers' (אשר חבריה נחשבים לאנשים אכזריים, טפשים ומכוערים), והכנופיה המסתורית 'Cavefish'. כמו כן, בן פוגש גם במקרה את המנהיג הקודם של כנופיית ה'Polecats', אשר נותן לבן מספר עצות מועילות במיוחד. בן משכנע בהמשך את מורין כי הוא חף מפשע, ומשכנע אותה לסייע לו לחשוף כי ריפבורגר הוא למעשה הרוצח האמיתי, ולמנוע מריפבורגר להשתלט על חברת "קורלי מוטורס".

בן ומורין מצליחים להתגנב לתוך האספה השנתית של בעלי המניות של חברת קורלי מוטורס ושם, במהלך הנאום של ריפבורגר, הם מצליחים להציג על מסכי הענק תמונות שתיעדו את הרצח. כמו כן, הם משמיעים את צוואתו המוקלטת של קורלי בה הוא ציין במפורש כי הוא מעוניין שבתו מורין תהיה היורשת של חברת "קורלי מוטורס". ריפבורגר נמלט מהמקום. בן ומורין יוצאים בעקבותיו. ריפברוגר מנסה לדרוס אותם באמצעות המשאית שבה הוא נוהג. חברי כנופיית האופנוענים של מורין, ה'Vultures', מגיעים ומצליחים לעצור את המשאית של ריפבורגר. המשאית של ריפבורגר מגיעה בחריקת בלמים למיקום בו עמד הגשר שנהרס קודם לכן. לאחר עימות אחרון בין בן לריפבורגר, ריפבורגר נופל אל מותו.

בסוף המשחק מתקיימת הלוויתו של קורלי. המשחק מסתיים כאשר בן רוכב לעבר השקיעה על אופנועו.

דמויות ראשיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • בן (מדובב על ידי רוי קונרד) - גיבור המשחק והמנהיג של כנופיית האופנוענים ה-'Polecats', אם כי לאורך רוב המשחק יתר חברי הכנופיה נמצאים בכלא בעוד שבן מנסה להוכיח כי הם חפים מפשע על מנת לשחרר אותם מהכלא.
  • מורין "מו" קורלי (מדובבת על ידי קאת' סאוסי) - בתו של מלקולם קורלי, אשר בסתר היא גם חבר בכנופיית האופנועים ה-'Vultures'. מורין עובדת כמכונאית למחייתה. בסוף המשחק מורין יורשת את חברת קורלי מוטורס.
  • מלקולם קורלי (מדובב על ידי המילטון קאמפ) - הבעלים של קורלי מוטורס, יצרנית האופנועים האחרונה בעולם, אשר מוערך במיוחד על ידי כל כנופיות האופנוענים.
  • אדריאן ריפבורגר (מדובב על ידי מארק המיל) - סגן המנכ"ל בחברת קורלי מוטורס והנבל העיקרי במשחק.
  • בולוס (מדובב על ידי ג'ק אנג'ל) - שומר ראשו של מלקולם קורלי, אשר בוגד בהמשך בקורלי כאשר הוא מחליט לסייע לאדריאן ריפבורגר להוציא לפועל את מזימותיו.
  • נסטור (מדובב על ידי מוריס להמארשה) - הנהג של מלקולם קורלי, אשר גם הוא בוגד בהמשך בקורלי ומחליט לסייע לאדריאן ריפבורגר להוציא לפועל את מזימותיו.

משחקיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

Full Throttle הוא משחק הרפתקה דו ממדי בממשק "הצבע והקלק" (עם העכבר).

זהו המשחק העשירי של חברת לוקאס ארטס שהשתמש במנוע SCUMM - משחקים עם ממשק משחק בו השחקן מדבר עם דמויות ואוסף פריטים שיתבררו כחיוניים להמשך המשחק.

במשחק זה בדומה לשני המשחקים הקודמים שלוקאס ארטס יצרה ("יומו של הטנטקל" ו"סם ומקס מתגלגלים בדרכים") לוקאס ארטס בנו את המשחק כך שאי אפשר יהיה להיתקע מפני שהשחקן שכח לקחת חפץ חיוני להמשך המשחק או להיהרג.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]