לוקאס ארטס

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
LucasArts
סוג: חברת בת של לוקאס פילם
שנת הקמה: מאי 1982
משרד ראשי: סן פרנסיסקו, קליפורניה, ארצות הברית
מייסדים: George Lucas
בעלות: לוקאס פילם
אנשי מפתח: George Lucas

Paul Meegan

ענפי תעשייה: משחקי מחשב
עובדים: 350+ (2007)
www.lucasarts.com
הלוגו של "לוקאס פילם"
הלוגו הישן של "לוקאס ארטס"

לוקאס-ארטס ("לוקאס-פילם גיימס" לשעבר) הייתה חברת בת של לוקאס פילם שהתמחתה בפיתוח והפצה של משחקים למחשב ולקונסולות המשחק השונות.

החברה התפרסמה בזכות משחקי הרפתקה אותם פיתחה בשנות ה-80 וה-90, ביניהם משחקים רבים שהתבססו על סדרת סרטי "מלחמת הכוכבים". בתחילת חודש אפריל 2013 הודיע תאגיד דיסני, שרכש את כלל נכסי לוקאס פילם ולוקאס ארטס, על סגירת החברה.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

החברה נוסדה במאי 1982 על ידי מפיק הסרטים ג'ורג' לוקאס ונקראה "לוקאס פילם". ג'ורג' לוקאס רצה שהחברה תתעסק במגוון תחומים בתחום הבידור, ולכן שיתף פעולה עם חברת אטארי בפיתוח משחקי מחשב בפרט וקונסולת משחקים בכלל. שיתוף פעולה זה הניב תוצאות, כבר בשנת 1984 שוחררו שני המשחקים Ballblazer ו-Rescue on Fractalus לקונסולת המשחק אטארי 5200 תחת השם "לוקאס פילם". בשנת 1985, הופצו שני משחקים אלו למחשב. כשבוע לפני הפצתם למחשב הודלפו גרסאות בטא של שני המשחקים.

שני משחקים נוספים שהופצו על ידי החברה מעט אחרי הפצת שני המשחקים הנ"ל הם: Koronis Rift ו-The Eidolon.

ב-1990 לאחר ארגון מחדש ואיגוד של החברות בבעלות ג'ורג' לוקאס הוחלט להקים חברה אחת תחת השם "לוקאס ארטס" (LucasArts Entertainment Company).

ב-3 באפריל 2013 הודיע באופן רשמי תאגיד דיסני על סגירתה של לוקאס ארטס ומעבר לפיתוח משחקים תחת זכיונות שיוצעו לחברות חיצוניות.

משחקי הרפתקאה[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

Green globe.svg אתר האינטרנט הרשמי של לוקאס ארטס