H2O (סדרת טלוויזיה)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

H2O היא סדרת טלוויזיה אוסטרלית. הסדרה עלתה לראשונה לשידור ב[[ערוץ zzz ערוץ 10 האוסטרלי]] בשנת 2006 ובהמשך בערוץ דיסני אוסטרליה.הסדרה משודרת כיום ביותר מ-120 מדינות.

בעקבות הצלחת הסדרה, יצאו שתי סדרות-בת לסדרה זו, הראשונה יצאה ב-26 ביולי 2013 ושמה "בנות הים של מקו" ובה דמויות חדשות. השניה יצאה ב-22 במאי 2015 ושמה "H2O: הרפתקאות בנות הים" והיא סדרת אנימציה עם אותן הדמויות אך מדבבים שונים.

תקציר העלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עלילת הסדרה מתמקדת בשלוש נערות: ריקי, אמה וקליאו. בתחילת הסדרה שלושתן מתוארות כנערות רגילות לחלוטין. הסירה שלהן נתקעת באמצע הים, והן חותרות לאי מייקו המסתורי. הן מחפשות דרך לצאת מהאי, ויוצאות דרך בריכה קטנה. הן מחולצות על ידי משמר החופים, ומגלות שכתוצאה ממגע קסם של האי, הן הופכות לבתולות ים בכל פעם שהן באות במגע עם מים. הבנות מגלות בסמוך שכל אחת מהן קיבלה כוח על טבעי שקשור למים. הן מחליטות לשמור על כל העניין בסודיות מוחלטת. בכל פרק בסדרה נוצרת בעיה שמאיימת על הבנות ועל שמירת סודן, אך תמיד הבנות מוצאות דרך לפתור את הבעיה ומצליחות להמשיך ולשמור על סודיות היותן בתולות ים.

בעונה השנייה מגיעה נערה חדשה לבית הספר, שרלוט, והופכת לאויבת של הבנות לאחר שהיא מתעניינת בלואיס, שהיה החבר של קליאו. שרלוט מגלה שסבתה הייתה בתולת ים והיא עצמה הופכת לבתולת ים ומקבלת את הכוחות של קליאו, ריקי ואמה. היא גורמת לבנות בעיות רבות והן חוששות שהיא עלולה לחשוף את סודן. לבסוף לואיס מגלה שביום בו כל כוכבי הלכת מתיישרים בקו אחד הבנות יכולות לאבד את כוחן בבריכת הירח. שרלוט מנסה לגרום לבנות להיכנס לבריכה ולבסוף הבנות גוברות עליה בקרב ארוך והיא טובלת במים ומאבדת את כוחותיה. שרלוט מבטיחה לא לספר דבר על סודן של הבנות.ברגעים אילו קליאו ולואיס אוהבים אחד את השני אך אף אחד לא מתוודה .

בעונה השלישית מתגלה כי אמה עוזבת. קליאו וריקי מכירות נערה חדשה בשם בלה, גם היא בתולת ים. בנוסף הן מגלות כי הירח המלא לא משפיע עליהן אלא שולח מים לתקוף אותן ולהביא אותן לבריכת הירח כי אסון עומד לבוא על כדור הארץ, המים מראים להם שכוכב שביט נמשך לבריכת הירח כמו מגנט ועלול להרוס את כדור הארץ, בלה מגלה ששלושתן יכולות לעצור את אותו כוכב שביט על ידי מים לפי אגדה שמצאה, בה ילדה אחת הצליחה לעצור את אותו כוכב שהגיע לכדור הארץ לפני הרבה שנים. בלה, קליאו וריקי הופכות לחברות טובות מאוד.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

דמויות ראשיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אמה גילברט (קלייר הולט) - חברתן של קליאו וריקי. למדה שחייה מגיל חצי שנה, אך נאלצה לוותר על כך עקב ההפיכה לבתולת ים. כוחה הוא קיפאון, והיא יכולה להקפיא כל מקור של מים שנמצא בסביבתה. היא המציאותית, הרצינית והאחראית מבין חברותיה. בעונה השלישית עוזבת.
 • קליאו סרטורי (פיבי טונקין) - חברתן של אמה וריקי. בהתחלה, פוחדת ממים ולא יודעת לשחות, אך מתגברת על כך. כוחה הוא שליטה, הזזה ועיצוב המים. בסוף העונה הראשונה היא יוצאת עם ידידה לואיס, אבל בתחילת העונה השנייה הם נפרדים. היא משתדלת לא לקחת סיכונים אך בתחילת העונה השלישית הזוג המאוהב חוזר להיות ביחד,עד שלואיס מקבל מכתב מאוניברסיטה ששלח לה בקשת הצטרפות מתוך מאתיים אנשים דווקא אותו הם קיבלו. ואז הוא מוותר על זה בשביל קליאו אך היא נחושה בדעתה לא לעמוד לו באמצע הדרך להגשמת חלומותיו.
 • ריקי צ'אדוויק (קריבה היין) - חברתן של אמה וקליאו. כוחה הוא הרתחה, כלומר שהיא יכולה להרתיח ולאדות כל מקור מים בסביבתה. לקראת סוף העונה הראשונה היא התחילה מערכת יחסים רומנטית עם זאין. ריקי נחשבת למרדנית ולילדותית יותר מבין חברותיה.
 • לואיס מק'קרטני (אנגוס מקלארן) - ידיד טוב של קליאו, אמה וריקי, ובהתחלה היחיד שיודע את סודן. מתמחה במחשבים ובמדע ולכן לפעמים מנסה להקל על הבנות עם פטנטים שלרוב הוא ממציא בעצמו, אבל לא תמיד הם עובדים ובדרך כלל מחמירים את הבעיה ומסבכים את הבנות. בעונה השנייה נפרדה קליאו מימנו ובתחילת העונה השלישית מגלים שהם חזרו להיות זוג אך לא לזמן רב. לואיס מקבל מכתב שהוא התקבל לאוניברסיתת החלומות שלו אבל הוא יהיה חייב לעזוב את המקום. קליאו מגלה זאת וכועסת מאוד שהוא לא גילה לה. אחריי החתונה של אביה עם אמא חדשה, היא אומרת לו שהיא לא רוצה לעמוד בדרך אל החלומות שלו אז שילך ושהיא תשמור איתו על קשר תמיד.
 • איזבלה "בלה" הארטלי (אינדיאנה אוונס) - בתולת הים החדשה המחליפה את אמה בעונה השלישית. מאוד חברותית, מתחשבת ותמימה. היא נהפכה לבתולת ים במערות הים של אירלנד כשהייתה בת תשע, ויש לה את הכוח להפוך את המים לג'לטין, לחומר קשה כמו קריסטל ואפילו לצופף את מולקולות המים יותר מדי עד כדי פיצוץ של המים. בהמשך היא מפתחת קשר רומנטי עם וויל, דמות חדשה בסדרה.
 • וויל בנג'מין (לוק מיטשל) - חדש בסדרה וויל הוא ספורטאי, אוהב מאוד לצלול. אחותו סופי בסדרה מדרבנת אותו ולוחצת עליו להתחרות . וויל הרפתקן ואוהב לאסוף קונכיות ואבנים מעניינים. בהמשך הסדרה הוא מגלה את הסוד של הבנות וגם מתפתח קשר רומנטי בינו לבין בלה.

דמויות משנה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • זאין בנט (בורגס אברנת'י) - נער עשיר ומפונק שתמיד חייב להשיג את מה שהוא רוצה, בין אם זה משהו שצריך לשלם כסף בשבילו ובין אם זה משהו לא ברור. לקראת סוף העונה הראשונה מתפתחת מערכת יחסים רומנטית בינו ובין ריקי ובמהלך העונה ראשונה הוא מגלה שהיא בתולת ים. הם נפרדים אך חוזרים לבסוף. בעונה השלישית הם נפרדים סופית. בעונה השלישית מנהל את קפה "ריקי". בעונה הראשונה אויב של לואיס בעונה השלישית אויב של ויל כי חושב שויל וריקי זוג ובכל העונות חבר של נייט. בעונה השלישית מתנשק עם סופי אחות של ויל ולכן הוא וריקי נפרדים.
 • סופי בנג'מין (טרין מרלר) - סופי היא אחותו הגדולה של וויל. דמותה בסדרה מהווה השפעה מאוד רעה על וויל. סופי מופיעה לראשונה בפרק שוויל קובע עם בלה שתבוא אליו להתכונן למבחן ,כשבלה מגיעה לביתו של וויל היא שומעת את וויל מדבר עם מישהי , והיא חושבת שסופי חברתו. במהלך הסדרה סופי מגלה אהבה לדמות זאין , ולאחר שהוא נפרד מריקי , היא מחפשת דרכים עקיפות להשיגו , מה שלא כל כך הולך לה.
 • שרלוט וואטספורד (בריטני ביירנס) - תלמידה חדשה בבית הספר של הבנות. לאחר שלואיס וקליאו נפרדים היא מגלה עניין בלואיס ובמהלך העונה השנייה הם יוצאים יחד. בסדרה רואים שהיא מקנאת בקשר החזק והמאוד משמעותי בין לואיס לקליאו ולכן כל פעם שהיא רואים אותם יחד היא מתחילה לחקור את לואיס. במהלך הסדרה שרלוט גם מגלה שסבתה, גרייסי, הייתה בצעירותה בתולת ים. שרלוט בהתחלה לא מאמינה אבל לאט לאט היא מוצאת יותר ויותר הוכחות והסברים שמראים לה שהסיפור הוא נכון ושסבתה באמת הייתה בתולת ים. אחרי שהיא מגלה את כל האמת על סבתה היא הולכת לאי מייקו בליל ירח מלא והופכת לבתולת ים בעצמה. ואז הכוח עולה לה לראש והיא מנסה להרחיק מלואיס את כל חבריו כדי שהוא יהיה רק שלה. אך היא לא מצליחה לעשות זאת. וכאשר לואיס מנסה להזהיר אותה בפרק אחרון שמקס אמר לו שהירח המלא הזה יש לו כוחות מופלאים שיכולים לקחת מבתולת ים את הכוחות,היא לא מקשיבה והיא מביטה בירח המלא ועושה צרות לבית של קליאו כאשר השלושה שם וגם אש (שלא מבין מה קורה שם). ואז כאשר לואיס מנסה לפתות את שרלוט להיכנס למים הוא מגלה שקליאו עקבה אחריו והיא הורסת לו את התוכנית. קליאו לא יודעת שום דבר על הירח המלא ואז היא אומרת שלואיס יגיד לה למה הלילה ההוא הוא כל כך מיוחד ואז הם מגלים ששרלוט כבר ידעה את זה. ואז ריקי ואמה באות וריקי מחממת את המים מייבשת את שלושתם והם יוצאות רגילות ומשתמשות בכוחות שלהם בשילוב של כוח הירח המלא להעיף את שרלוט אל המים כאשר הירח עובר ושרלוט מאבדת את כוחיתה וחוזרת להיות אנושית ואז היא חוזרת להיות נחמדה.
 • אש (קרייג הורנר) - מלמד רכיבה על סוסים. אמה מתאהבת בו ובמהלך העונה השנייה גם הוא מתחיל להתאהב בה. במהלך העונה השנייה הוא מנהל את בית הקפה ועורך בו כמה וכמה שינויים. בסוף העונה מגלה שאמה, קליאו וריקי הן בנות ים.
 • לואיז צ'טהאם (כריסטין אמור) - בצעירותה גם היא הייתה בתולת ים ובמהלך העונה הראשונה היא הנחתה והדריכה את הבנות כדי לעזור להן לשלוט בכוחות שלהן וכיצד להיזהר מליל הירח המלא. היא גם איבדה את ביתה באחד הפרקים של העונה הראשונה עקב תקרית לא נעימה עם זאין. היא הייתה בת ים ביחד עם גרייסי ( סבתא של שרלוט ) וג'וליה וגם ידידה של מקס ( בן הזוג של גרייסי מסופר עליו בעונה השנייה ).
 • קים סרטורי(קליאו מאסי)- אחות של קליאו. חטטנית ובעונה הראשונה לקחה כוסות וריגלה אחרי קליאו, אמה וריקי שהיו אצלן בבית. בעונה הראשונה גילתה שקליאו בת ים כשמצאה את היומן שלה שבאה להשאיל חגורה מקליאו והייתה בחדר שלה אבל קליאו מצאה תירוצים וקים לא יודעת את זה. בעונה השלישית אבא שלה ( דון סרטורי ) מתאהב באישה בשם סם וקים עושה הכל בשביל להפריד ביניהם. כולל לנסות להרוס את החתונה שלהם.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • "H2O", במסד הנתונים הקולנועיים IMDb (באנגלית)