HowToBasic

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
HowToBasic
לוגו HowToBasic
לוגו HowToBasic
מידע אישי
שם לא ידוע
מקום מגורים אוסטרליה המערבית, אוסטרליה
מידע יוטיוב
שנות הפעילות 2011–הווה (כ־10 שנים)
ז'אנר קומדיה
רשומים 15.7 מיליון
(נכון ל-14 בינואר 2021)
צפיות 2,959,117,034
(נכון ל-14 בינואר 2021)
שם הערוץ HowToBasic
כפתורים
YouTube Silver Play Button.png 100,000 רשומים   2012
YouTube Gold Play Button.png 1,000,000 רשומים   2013
YouTube Diamond Play Button.png 10,000,000 רשומים   2018


HowToBasicתרגום חופשי לעברית: איך ל... בסיסי) הוא יוטיובר אוסטרלי שהתפרסם בזכות הערוץ ההומוריסטי הקיצוני שלו, "HowToBasic".

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

HowToBasic הקים את הערוץ שלו ב-8 בדצמבר 2011 כשהעלה את סרטונו הראשון, "How To Pick Up an Umbrella" ("איך להרים מטרייה"). זהו סרטון באורך 4 שניות שבו הוא מרים בידו השמאלית מטרייה. הוא המשיך עם סרטונים קצרים והומוריסטיים אלו עד אשר ב-19 באפריל 2012 העלה את הסרטון "How To Make Instant Noodles" ("איך לעשות אטריות אינסטנט"), שבו הוא מכין אטריות מ"מנה חמה" על השיש במטבח שלו, ולאחר מכן שובר ביצה בעזרת ידו. מאז, ברוב סרטוניו הוא שובר מספר ביצים בתור מסורת קבועה.

ב-23 באפריל 2012 הקים את הערוץ המשני "HowToBasic2", וב-24 במאי 2012 העלה סרטון פספוסים, שבו, לאחר שסיים לצלם סרטון, מחליק HowToBasic בטעות על תרנגולת כשניסה לבעוט בה.

לכבוד ספיישל מיליון המנויים בערוץ, הוא הכין סרטון בשם "How To Get 1,000,000 Subscribers" ("איך לקבל מיליון מנויים") שבו הוא מרסק מאות ביצים, רץ במסדרון ביתו, נעמד מול מראה אך לפני שמספיקים לראות את פניו – הוא זורק ביצה למראה ומניף אצבע משולשת למצלמה, דבר המאשש את השערותיהם של מעריציו לגבי חשיפת זהותו.

נכון ל-7 במרץ 2016, ל-HowToBasic יש כ-6.79 מיליון מנויים וכ-984.30 מיליון צפיות בערוצו הראשי ונכון ל-13 באפריל 2017, ל-HowToBasic יש כבר כ־8.9 מיליון מנויים. ונכון ל-25.3.18 ל howtobasic יש 10.4 מיליון מנויים.

שיתופי פעולה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בסרטונו "How To Make a Krabby Patty" ("איך להכין קציצת סרטן") שעלה ב-13 באוקטובר 2013, ‏HowToBasic מכין כביכול "קציצת סרטן" מסדרת האנימציה האמריקאית "בובספוג מכנסמרובע" של סטיבן הילנבורג. באותו יום, בערוצו של היוטיובר האוסטרלי מקס סטנלי עלה סרטון שבו מקס סטנלי עצמו בהופעת אורח של HowToBasic אוכל את קציצת הסרטן שהכין HowToBasic בסרטון שלו. הדבר מאשש ש-HowToBasic ומקס סטנלי גרים קרוב אחד לשני. HowToBasic מופיע בהופעת אורח נוספת ביחד עם מקס סטנלי, בערוצו של הבלוגר האוסטרלי-יפני ג'ורג' מילר, "Filthy Frank" בסרטון "Vomit Cake" ("עוגת קיא") שבו מילר, HowToBasic וסטנלי מכינים עוגה ומשתמשים בפיו של סטנלי בתור מערבל מזון בשביל להכין עוגה, שבסופו של דבר סטנלי מקיא את רכיביה ועליה מספר רב של פעמים ואחר כך, מילר וסטנלי אוכלים אותה בעוד HowToBasic זורק ביצים על מילר. בסרטון שהעלה מילר, בשם "ULTIMATE ICE BUCKET CHALLENGE" ("אתגר דלי הקרח האולטימטיבי") ציין מילר כי HowToBasic איתגר אותו. ייתכן ש-HowToBasic משתתף באותו סרטון. ב-13 בנובמבר 2015 הועלה לערוצו של מילר הסרטון "Hair Cake" ("עוגת שיער") שבו משתתפים מילר, סטנלי, HowToBasic והיוטיובר איאן "iDubbbz". ב-24 במרץ 2018, לכבוד 10 מיליון מנויים העלה HowToBasic את חשיפת הפנים שלו בהשתתפות מיכאל סטיבנס (Vsauce), ווראון (העוזר שלו), MaxmoefoePokemon ואלי הכרוב.

סרטונים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בסרטונים, HowToBasic מצלם מנקודת מבטו עם ידו הימנית. הוא מסתובב בביתו ערום חלקית (לבוש תחתון בלבד) ואף באחד מסרטוניו הסתובב ללא מכנסיים במכולת השכונתית. כמעט בכל סרטון שהוא מצלם, HowToBasic שובר ביצה או ביצים רבות (לפעמים מדובר בבננה), בין אם בהטחתן על חפצים ומשטחים ובין אם על ידי מעיכתן על ידי ידו השמאלית. בסרטוניו, HowToBasic יוצר בלאגן גדול בביתו: הוא מפזר אוכל רב על הרצפה ובמטבח בעיקר, ונוזלים שונים כמו חלב, שבו הוא משתמש לרוב כדי ליצור קיא. HowToBasic אמר כי ניקיון האי-סדר שהוא יוצר בביתו אורך כשעה.

הערוץ מטעה במכוון את הצופים בפעם הראשונה כדי להאמין שזהו ערוץ 'כיצד לבצע' (How-to), עם כותרות, תמונות ממוזערות, תיאורים, וכן תיאור כללי של הערוץ, בטענה שהסרטונים שלו משמשים כמדריכים בנושאים שונים, עם דגש מיוחד על בישול (אשר הופכת פחות בולטת מאוחר יותר בהיסטוריה של הערוץ).

ביקורת[עריכת קוד מקור | עריכה]

HowToBasic ספג ביקורת קשה כלפי היחס שלו לאוכל - בכל סרטון הוא מבזבז כמות עצומה של אוכל לתוך בלאגן גדול שאחריו הוא צריך לנקות ולזרוק את הכל לפח. HowToBasic טוען כי הוא משתמש רק במזון שפג תוקפו. הוכחה לכך היא בסרטונו "How To Get High" ("איך להתמסטל") שבו הוא פותח שקית אטומה של חסה וניתן לראות בקושי רב את תאריך התפוגה. למרות זאת, בסרטונו "How to Fight a Chicken" ("איך להילחם נגד תרנגולת"), נראה בסרטון שיש בבעלותו לול תרנגולות בחצר האחורית שלו. דבר זה אומר שרוב הביצים שלו הן טריות ולכן הוא מבזבז כמות עצומה של ביצים ראויות למאכל.

מספר יוטיוברים ניסו לחשוף את זהותו של HowToBasic, אך כל ההוכחות התבררו כמזויפות. היוטיוברים היחידים היודעים את זהותו של HowToBasic וחשפו על כך בציבור הם ג'ורג' מילר, איאן קארטר ומקס סטנלי. היוטיובר ג'ק דאגלס טוען כי HowToBasic היה השותף שלו לחדר בקולג' ושמו דארן קאנינגהאם (באנגלית: Darren Cunningham). ‏HowToBasic לא הגיב לטענתו.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]