Tech7

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg
יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.

Tech7 הוא ארגון ללא כוונת רווח שנוסד בשנת 2014 בבאר שבע לאור האתגרים וההזדמנויות של הנגב[1][2]. Tech7 שוקד על פיתוח אקוסיסטם בתחום טכנולוגיות-עילית והחדשנות, תוך עידוד תחום היזמות בנגב. הארגון מעודד מעורבות בתהליכי חדשנות ויזמות טכנולוגית בכל גיל ופועל באמצעות ארבע קהילות, המונות כ-15,000 משתתפים רשומים ו-120 חברות הזנק. הקהילות הן קהילת בני נוער, יזמים צעירים, בעלי חברות הזנק וקהילת בני הגיל השלישי. יותם צוקר משמש כיו"ר ומייסד הארגון, ודניאל אינהורן הוא המנכ"ל.

רקע[עריכת קוד מקור | עריכה]

הרעיון להקמת הארגון נולד בקרב קבוצת סטודנטים[3] של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב[4], בשיתוף עם שתי חברות חלוציות בפארק ההייטק גב ים: חברת הון סיכון ישראלית -JVP שמושבה בירושלים ו-EMC תאגיד רב-לאומי בתחום אחסון וניהול המידע. כיום, הארגון נתמך על ידי גורמים פילנתרופיים, רשויות מקומיות, משקיעים פרטיים ומרכז לחדשנות דיגיטלית CDI נגב. מקימי הארגון רואים בו מקור ליצירת שיתופי פעולה בזירה המקומית והבינלאומית וגורם מקשר בין כל העוסקים בחדשנות ויזמות טכנולוגית[5].

פעילות הארגון[עריכת קוד מקור | עריכה]

פעילות הארגון מתרכזת בקיום אירועים מקצועיים כגון: כנסים, תוכניות יזמות, תחרויות של חברות הזנק, מפגשים לא פורמליים עם גורמים מחוץ לארגון (Meetup) והאקתונים הארגון יסד כנס יזמות שנתי ותחרות לחברות הזנק הפועלות בנגב SilicoNegev[6] בשיתוף עם עמותת מט"ע, אוניברסיטת בן-גוריון ועיריית באר שבע. המטרה היא לאפשר לחברות צעירות המשך פיתוח פעילותן באמצעות השקעה של 500,000 ש"ח.[7]

במקביל לפעילות בארץ Tech7 פועלת ליצירת רשת גלובלית של קשרים בין יזמים וסטודנטים מהעולם טכנולוגיות-עילית ותעשיית עתירת הידע (הייטק) הישראלית, באמצעות תוכניות של שיתופי פעולה בינלאומיות. המפורסמת ביניהן היא תוכנית האצה המשותפת עם בוואריה[8] (BIPA (Bavaria Israel Partnership Accelerator.

בנוסף לעידוד החשיבה והעשיה, הארגון רואה בקשר לנגב ערך חברתי-תרבותי המלכד של חבריה ושוקד על קידומו.

ארגון Tech7 הוכתר על ידי ארגון הדיגיטל הישראלי כאחת הקהילות המשפיעות בישראל לשנת 2018.

תיאור הקהילות[עריכת קוד מקור | עריכה]

Tech7 מהווה ארגון-גג לארבע קהילות.

Tech7 Juniors[עריכת קוד מקור | עריכה]

Tech7Juniors היא קהילת יזמות וחדשנות לנוער. מטרתה להקנות כלים המאפיינים את עולם היזמות, ליצור קשר עם יזמי הייטק, לחנך לשייכות לנגב וליצור מנהיגות דיגיטלית בדרום. במסגרת הקהילה פועלים מספר מיזמים:

  1. צעדים ראשונים בעולם ההיטק - תוכנית חשיפה לתלמידי כתות ז'-ח' לחברות הזנק (הייטק) ולפעילים בהן.
  2. Tech CONNECT - תוכנית חשיפה לתלמידי כתות ט' לעולם היזמות
  3. TEENOVATION - תוכנית יזמות טכנולוגית לתלמידי כתות י'-י"ב, לווי ותמיכה בתלמידים בעלי רעיונות חדשניים, דרך חקר שוק, שיווק ועמידה בפני קהל להפצת הרעיון וגיוס משקיעים
  4. מחנה קיץ - לימוד לשם התמחות בעקרונות ודרכי הפעילות של חברות הזנק (הייטק)
  5. JUNIORS & SENIORS - תוכנית שיתופית לתלמידי כתות י'-י"ב ולגמלאים במטרה לגשר על הפער הבין-דורי ולצמצם את הפער הדיגיטלי.

Tech7 Starter[עריכת קוד מקור | עריכה]

קהילת יזמות וחדשנות של הסטודנטים[9] באוניברסיטת בן-גוריון, שנועדה להנגיש את התשתית והכלים המעשיים ליזמים בתחילת דרכם, כדי לתרגם רעיונות יזמיים למציאות.

הפעילות כוללת:

  1. סדנאות מעשיות עבור מתכנתים ויזמים צעירים
  2. הרצאות פתוחות ומפגשים חד-פעמיים עם בכירים בעולם ההיטק
  3. תוכנית "האצה" סמסטריאלית -JUMP, המעניקה ייעוץ ולווי מקצועי של מנטורים בשלבים הראשונים של מיזמי סטודנטים
  4. ימי שיא - DEMODAY להצגת המיזמים של בוגרי תוכנית JUMP בפני משקיעים פוטנציאליים

Tech7 חברות הזנק[עריכת קוד מקור | עריכה]

הקהילה Tech7 חברות הזנק היא הראשונה שהוקמה במסגרת פעילות הארגון על מנת להוות בית ליזמים ויזמיות הפועלים בנגב.

הקהילה מקיימת אירועים פתוחים ליזמים, כגון סדנת מכירות ומפגשים עם משקיעים עתידיים. כמו כן, חברי הקהילה משתתפים בתחרות SilicoNegev [10], במטרה לקדם את פעילותם באזור הנגב למען המשך פיתוחו. תחום פעילות נוסף הוא שיתוף פעולה בינלאומי למציאת פתרונות מעשיים לאתגרים טכנולוגיים המועלים על ידי חברות הזנק קיימות. תוכנית ההאצה Bavaria Israel Partnership Accelerator) BIPA) הושקה ב-2015 במטרה ליצור רשת גלובלית של קשרים בין יזמים וסטודנטים מהנגב ועמיתים מקבילים ממדינת בוואריה, גרמניה. התוכנית מורכבת מסדנת פתיחה, שלב וירטואלי וסדנת סיום משותפת. בתקופת ההשתתפות בתוכנית, העורכת כחודשיים, המשתתפים בעלי רקע שונה מעולם היזמות והטכנולוגיה עובדים בצוותים, בלווי מנטורים מנוסים וצוות מקצועי. מאז הפעלתה התקיימו 6 מחזורים בהם לקחו חלק 100 יזמים צעירים ו-30 חברות היי-טק.

Tech7 Seniors[עריכת קוד מקור | עריכה]

Tech7 Seniors היא קהילת גמלאים דיגיטלית שהוקמה בקיץ 2018. היא קהילה של אזרחים ותיקים, שרובם פרשו ממעגל העבודה. מייסדי הקהילה הם בעלי רקע מדעי-טכנולוגי, אשר מעוניינים להשאר מעודכנים בנעשה בעולם החדשנות הטכנולוגית-דיגיטלית ולתרום מהידע והניסיון שלהם לחברי הקהילה הרחבה באזור. מטרתה העיקרית של הקהילה היא הקניית כלים מתקדמים בתחום הטכנולוגי-דיגיטלי לאזרחים הוותיקים בבאר שבע ובאזור, לתפקוד מיטבי במציאות המשתנה של המאה ה-21. מטרה משנית, אבל חשובה באותה מידה, היא שימור הידע של חברי הקהילה והנגשתו לתהליכי היגוי, פיתוח, ביקורת וניסוי של חברות הזנק, תחת המטריה של CDI, המרכז לחדשנות דיגיטלית בנגב. חברות אלה מתמקדות בפיתוח מוצרים ויישומונים בנושאי הזדקנות בריאה ובריאות דיגיטלית עבור אוכלוסיית הגיל השלישי. לשם השגת מטרות הקהילה מתקיימים מפגשי למידה, דיונים סביב שולחנות עגולים וכנסים, לרוב ביוזמת חברי הקהילה ובהתנדבות.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]