אטיקה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
לחצו כדי להקטין חזרה
אטיקה אטיקה מרכז יוון מרכז מקדוניה מחוז כרתים מזרח מקדוניה ותראקיה מחוז כרתים אפירוס האיים היוניים מזרח מקדוניה ותראקיה צפון הים האגאי צפון הים האגאי פלופונסוס דרום הים האגאי דרום הים האגאי תסליה מערב יוון מערב מקדוניה הר אתוס (אוטונומי)GreeceWithoutNumbersPerepheries.png

לדף הקובץ
תמונה אינטראקטיבית (לחצו להסבר)‏

מחוזות יוון. למידע על מחוז, לחצו עליו

אַטִיקָהיוונית: Αττική, ביוונית מודרנית נהגה "אטיקי", Attikí) הוא שמו של חבל ארץ עתיק ביוון, וכיום גם שמו של אחד מ-13 המחוזות של יוון, שבתחומו נמצאת בירת יוון, אתונה.

המחוז ממוקם בדרום מזרח יוון היבשתית, על שטחו של חצי אי שנקרא גם הוא אטיקה. מלבד שטח חצי האי, כולל המחוז גם את חלקו המזרחי של מצר קורינתוס, האיים בתוך המפרץ הסרוני, אזור טריבזון שבפלופונסוס והאיים קיתירה ואנטיקיתירה שממוקמים מדרום לפלופונסוס.

גבולותיו המנהלתים של המחוז הם: מחוז מרכז יוון בצפון וצפון מערב, מחוז דרום הים האגאי במזרח ובדרום מזרח, ומחוז הפלופונסוס במערב.

מחוז אטיקה הוא המחוז היחידי ביוון שלא מחולק למחוזות משנה, אלא ישר ל-4 נפות. בירת יוון, אתונה, היא גם הבירה המנהלית של אטיקה.

שטח אטיקה מגיע ל-3,808 קמ"ר, וגודל אוכלוסייתו ל-3,756,607 נפש (נכון ל2001), מה שהופך אותו למחוז הכי מאוכלס ביוון. 95% מהאכלוסייה גרה באזור המטרופולין של אתונה.ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]