טרוויאן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Travian
Roytri.jpg
לוגו המשחק
שם בעברית טרוויאן
תאריך הוצאה 5 בספטמבר 2007
סוגה משחק רשת
משחק אסטרטגיה
משחק דפדפן
פיתוח Travian Games
מדיה אינטרנט

טרוויאןאנגלית: Travian) הוא משחק אסטרטגיה בזמן אמת, רב-משתתפים ומבוסס-דפדפן שפותח על ידי החברה הגרמנית Travian Games Gmbh.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הגרסה המקורית של המשחק, הייתה בשפה הגרמנית, אולם לאחר זמן מה פותחה גרסה באנגלית. כיום המשחק זמין ביותר מ-40 שפות, לרבות עברית, כאשר בכל שפה פועל שרת אחד או יותר.[1] במשחק רשומים יותר מ-3 מיליון שחקנים על גבי יותר מ-150 שרתים ברחבי העולם.

המשחק תוכנת בשפת התסריט PHP ורץ על דפדפני אינטרנט.

שבטים וחיילים:[עריכת קוד מקור | עריכה]

גאלים: פלנקס,לוחם חרב,נווט,רעם טאוטטס,דרואידרידר,האדואן,איל ניגוח,קטפולטה,צ'יפטן,מתיישב.

רומאים:לגיונר,פרטוריאן,אימפריאן,אקוויטס לגטי,אקוויטס אימפרטוריס,אקוויטס קיסריס,איל ברזל,בליסטרת אש,סנטור,מתיישב.

טאוטונים:מניף אלה,לוחם חנית,לוחם גרזן,סייר,פלאדין,אביר טאוטוני,איל ניגוח,בליסטרה,צ'יף,מתיישב.

עקרונות המשחק[עריכת קוד מקור | עריכה]

צילום מסך של כפר בטרוויאן, כפי שיראה אותו שחקן גאלי.

בראשית המשחק עומד לרשותו של כל שחקן כפר קטן עם שני תושבים ומבנה יחיד. השחקן רשאי לבחור להשתייך לאחד משלושה שבטים: רומאים, גאלים או טאוטונים, כאשר לכל אחד מאפיינים ייחודיים. הגאלים נחשבים לבעלי יכולות הגנתיות גבוהות, הרומאים נחשבים לבעלי יכולות בניה מיוחדות, ולטאוטונים יכולות התקפה ייחודיות.

טרוויאן הוא משחק מבוסס זמן, כלומר, על מנת לבצע פעולה על השחקן להמתין פרק זמן מסוים. במשחק קיימים ארבעה סוגי משאבים: יבול, טיט, עץ, וברזל, אותם השחקן מייצר בכל פרק זמן שנקבע על פי דרגת השדות, המכרות וכדומה. את רמות השדות, המכרות וכדומה ניתן לשדרג עד הרמה העשירית. בעזרת המשאבים ניתן לבנות מבנים ולהכשיר לוחמים אשר יגנו על הכפר מפני בזיזות או יבזזו ויתקפו שחקנים אחרים.

מבנים שונים מאפשרים יכולות שונות כגון אחסון משאבים ומזון, מסחר, בריתות, ואימון לוחמים חזקים יותר.

שחקנים מתקדמים יכולים ליסד כפרים חדשים ולהתרחב, ובכך לבסס את שליטתם ולהגביר את יצור הצבא שלהם.

סיום המשחק[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלב הסיום של המשחק מתחיל לאחר 260 ימים לאחר תחילת המשחק (בשרת מהיר: 100 ימים). בנקודת זמן זו משוחררים למפת המשחק התוכניות לבניית פלאי עולם לידי שבטי הנטארים הנשלטים על ידי המחשב. על מנת להתחיל בבנייה, גיבורו של השחקן נדרש לכבוש את התוכניות ולאחסן אותן במבנה מיוחד. הברית הראשונה שמצליחה לבנות פלא עולם לשלב 100 מנצחת ולכן בין הבריתות מתרחשות מלחמות רבות כדי למנוע את השלמת הפלא. כאשר הפלא מגיע לשלב 100, המשחק מסתיים.

טרוויאן בישראל[עריכת קוד מקור | עריכה]

בישראל משחקים כמה אלפי שחקנים על גבי שישה שרתים, חמישה "רגילים" (במהירות רגילה) ואחד מהיר כולם בגרסה 4, חוץ משרת אחד שגרסתו 4.2 החדשה. שרת מהיר הוא שרת בו בניית המבנים, שיפור המשאבים, מהירות אימון החיילים ומהירות קבלת המשאבים מהירים פי 3 ומהירות התזוזה של היחידות הצבאיות גדולה פי 2.

שרתים פרטיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שרתים פרטיים מצויים בהמוניהם ברחבי העולם (כמו סופר טרוויאן) השרתים האלו מהירים יותר בדרך כלל, והם לא חוקיים. רוב השרתים הפרטיים של טרוויאן מבוססים על גרסאות ישנות מאוד של T2.0 וT3.6. ישנם שרתים אחדים הפועלים אף על גרסת T4, אך על הגרסה הראשונית שלהם. יש לשרתים הפרטיים יתרון בכך שהם מהירים יותר, ואפשר להשיג הרבה זהב בזול ולהתפתח במהירות עצומה. החיסרון הוא כי השרתים האלו מלאים בבאגים.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]