WWE RAW

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-edit-clear.svg ערך זה זקוק לעריכה: ייתכן שהערך סובל מפגמים טכניים כגון מיעוט קישורים פנימיים, סגנון טעון שיפור או צורך בהגהה, או שיש לעצב אותו.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.

דMonday Night Raw היא תוכנית האבקות מקצועית שבועית המשודרת ברשת USA Networks ומופקת על ידי ארגון ההיאבקות הבידורי WWE, המציג קרבות היאבקות ועלילות מפותלות המוצגות על ידי שלל דמויות מתאבקים . תעמית פרס התותחהיתר סדרות מצליחות כגון: סיינפלד ו-ER. התוכנית היא תוכנית דמיונית אשר תכנייה מקבילים לתיאטרון

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

התחלת השידורים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנת 1993 החל ה-WWE לשדר אחת לשבוע פרק בתוכנית ששודרה באולם הומה קהל. התוכנית הועברה בשידור ישיר בניגוד לתוכניות היאבקות בעבר אשר הוקלטו ועברו עריכה.

מלחמת הרייטינג[עריכת קוד מקור | עריכה]

באמצע שנות ה-90 של המאה ה-20, ארגון ה-WCW בבעלותו של טד טרנר, הפיק תוכנית טלוויזיה שבועית משלו אשר נקראה Monday Nitro, תוכנית זו הועברה בשידור חי ראש בראש מול RAW של ה-WWE ובכך החל לו עידן של מלחמת רייטינג בין שתי חברות ההיאבקות המתחרות.

ה-WCW שהיה בבעלותו של המיליארדר טד טרנר החל לרכוש מתאבקים רבים מה-WWE המתחרה, ובכך איזנו את כוחם אל מול ה-WWE והמאבק על קהל הצופים היה צמוד ביותר.

במהלך 1996, הכוכבים הראשיים של Monday Nitro האלק הוגאן וסקוט הול הודיעו על הקמת קבוצת ה-NWO אשר עומדת ל"השתלט" על ארגון ה-WCW. עלילה בדיונית זו גרמה לעלייה רבה ברייטינג של התוכנית והשליטה באותה תקופה בענף ההיאבקות הבידורית עברה לידיה של ה-WCW שבמשך 85 שבועות רצופים עקפה ברייטינג את Monday Night Raw של WWE.

העלילות החדשניות שהציגו ב-Nitro עשו את שלהם לעומת הסיפורים המיושנים והילדותיים של RAW. אריק בישוף, שהיה מנהל התחרויות של ה-WCW, ניצל את העובדה שלפעמים השידורים של RAW היו מוקלטים, והוא השתמש בכך כדי לגלות לקהל הצופים ב-Nitro את תוצאות הקרבות והאירועים שהיו ב-RAW באותו ערב, וזאת כדי לא למשוך צופים לצפות בתוכנית המתחרה.

באפריל 1998 לאחר מופע הרסלמניה 14 של ה-WWE תמונת המצב במלחמת הרייטינג השתנתה כאשר RAW גברה על Nitro בכמות הצופים, וזאת בעקבות העלילות של ה-WWE שהפכו ליותר חצופות ו"בועטות", וכללו בין היתר גסויות, קטטות אלימות ומערכונים מבדרים שצחקו על ה-WCW שלעומת זאת לא חידשה דבר ונותרה עם הסיפורים המשעממים עם אותן דמויות ישנות. ה-WWE החלו לקדם כוכבי היאבקות חדשים ופופולריים במיוחד דוגמת סטון קולד סטיב אוסטין, טריפל אייץ', דה רוק ועוד.

תקרית מפורסמת במלחמת הרייטינג הייתה בינואר 1999, כאשר Nitro שנהגו לגלות לצופיהם את תוצאות תוכניות RAW המוקלטות, סיפרו בשידורם על הזכייה הצפויה של מיק פולי באליפות ה-WWE ב-RAW. גילוי זה גרם ליותר מחצי מיליון צופים לעבור לצפות ב-RAW של אותו ערב, מה שהיווה טעות היסטורית ל-WCW.

ה-WCW החלו לאבד צופים ולהפסיד כסף רב, עד אשר הארגון קרס בשנת 2001. במרץ של אותה שנה ה-WWE הכריזו על קנייתה של ה-WCW והתוכנית RAW ו-Nitro שודרו בו זמנית, שם הכריז וינס מקמהון, הבעלים של ה-WWE, על הניצחון במלחמת הרייטינג.

הפיצול[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנת 2002, הוחלט לחלק את ה-WWE לשתי תוכניות שונות, עם יצירת תוכנית חדשה בשם Smackdown! שתשודר ביום שישי. RAW לעומת זאת שנחשבת לתוכנית הדגל של הארגון תישאר באותו יום ובאותה שעה, אך תאבד מספר לא מבוטל של מתאבקים לטובת Smackdown! וזאת בעקבות תופעת ריבוי המתאבקים ב-WWE שנוצר לאחר שהחברה רכשה את ארגוני ה-WCW וה-ECW יחד עם כוכביהם.

נקבע שלכל תוכנית יש סגל המתאבקים משלה, תארים משלה ועלילות שונות. לאחר שאלוף ה-WWE אז ברוק לסנר עבר לSmackdown! יחד עם חגורת האליפות, הוחלט ליצור תואר אליפות חדש ל-RAW שנותרה ללא אליפות משמעותית.

Raw כיום[עריכת קוד מקור | עריכה]

המנהל הקודם של Raw הוא מר ג'ון לאורנייטיס, שניהל בנוסף לכך את סמאקדאון והוא היה אחראי קשרי הכישרונות של ה-WWE . המנהלת אחריו הייתה AJ שנבחרה בתוכנית ה-1000 של Raw. לאחר שפיטרו את AJ ויקי גוררו הייתה האחראית על התוכנית יחד עם עוזרה בראד מדקוס. כיום בראד מדוקס הוא המנהל הראשי של Raw, לאחר שנערכה הצבעה באפליקצית WWE והוחלט לפטר את ויקי.

הפיוד של סינה ולאורנייטיס נמשך[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאחר רסלמניה ,באירוע Over The Limit (מעבר שיא) לאורנייטיס נלחם נגד ג'ון סינה וניצח אותו על ידי עזרה של ביג שואו אשר לאורנייטיס פיטר אותו שבוע לפני האירוע (ביג שואו עזר ללאורנייטיס כדי להחזיר לו את עבודתו). אחר כך לאירוע No Way Out הקרוב נקבע קרב ביג שואו נגד ג'ון סינה בקרב סטיל קייג' שבו אם ביג שואו יפסיד ללאורנייטיס יודח מהתפקיד ג'ון סינה ניצח ואחר כך מר מקמהן שישב לידו באירוע ואמר לו שהוא מפוטר. לאחר מכן ג'ון סינה ביצע על לאורנייטיס לתרגיל הסיום שלו על השולחן השדרנים.

  • הערה - אליפות ה-WWE לזוגות ואליפות הדיוות של ה-WWE יהיו משותפים לסמאקדאון וRAW.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]