לדלג לתוכן

אהרן כ"ץ (בר-אילן)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
אין תמונה חופשית
אין תמונה חופשית

הרב אהרן כ"ץ (נולד ב-1948) הוא ר"מ וראש תוכנית לימודי הלכה בבית המדרש לגברים ("הכולל") של המכון הגבוה לתורה באוניברסיטת בר-אילן, ובעבר ראש בית המדרש, וכן רב בית הכנסת "דובב עוז" ברמת גן. לאחרז יציאתו לגמלאות של רבה הראשי של רמת גן, יעקב אריאל, שימש הרב כ"ץ במשך תקופה כרבה הראשי בפועל של רמת גן.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

כ"ץ נולד וגדל ברמת גן ולמד בישיבת נחלים. בילדותו היה ממייסדי סניף "בני עקיבא רמת חן" שלימים הפך לאחד הסניפים הגדולים בארץ. לאחר מכן למד בישיבת כרם ביבנה, שם גם כיהן כר"מ כארבע שנים. בשנת 1974, שנה אחרי הקמת המכון הגבוה לתורה ("הכולל"), הוא מונה לר"מ במכון. בתחילת שנות ה-2000 מונה לראש בית המדרש במקומו של הרב משה רזיאל שפרש לגמלאות. באלול ה'תשס"ח מונה הרב שבתי רפפורט לראש בית המדרש, והרב כ"ץ חזר לשמש כר"מ במכון וכראש כולל הוראת הלכה. החל מחודש מרחשון תשע"ז מכהן הרב אהרן כ"ץ כרב המורשה מטעם הרבנות הראשית במחלקות הנישואין והכשרות של רבנות העיר רמת גן ומכהן בפועל כממלא מקום רב העיר.

הרב כ"ץ משמש שנים רבות כדיין בבית הדין לדיני ממונות ברמת גן וכאב"ד ברשת בתי הדין ארץ חמדה גזית.[1] הוא גם חבר בארגון הרבנים צהר. שרת במילואים ברבנות הצבאית בתפקיד רב צבאי.

אחד מבניו, איתמר, הוא קצין צה"ל בעל עיטור המופת ממלחמת לבנון השנייה[2] על חלקו בקרב בינת גבייל. בנו הרב דניאל, הוא דיין בבית הדין הרבני בתל אביב.

רבותיו[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ערך זה הוא קצרמר בנושא ישראלים. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.