לדלג לתוכן

איגוד השיווק הישראלי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

איגוד השיווק הישראלי (לשעבר: איגוד המפרסמים בישראל) מאגד את החברות המשווקות והמפרסמות במשק הישראלי בכל התעשיות, השירותים והענפים. האיגוד הוא מרכז מקצועי עבור כל העוסקים בשיווק בארגון: המנכ"לים, סמנכ"לי השיווק, אנשי התקשורת השיווקית, מנהלי המותגים, מנהלי הפרסום וכל אנשי אגף השיווק בחברה. איגוד השיווק הוא חבר בפדרציה העולמית של המפרסמים ((אנ')) בה חברים איגודים מקבילים מ-55 מדינות נוספות מרחבי העולם. האיגוד מונה כיום כ-200 ארגונים וחברות במשק הישראלי במגוון תעשיות, שירותים וענפים.

בראש האיגוד ומעל הצוות הניהולי של האיגוד, עומד יו"ר האיגוד והנהלה ציבורית הנבחרת אחת לארבע שנים בידי חברי האיגוד ובכפוף לתקנון האיגוד.

רקע היסטורי

[עריכת קוד מקור | עריכה]

איגוד השיווק הישראלי הוקם כ"איגוד המפרסמים בישראל" בשנת 1961, בידי 15 חברות אשר בקשו להקים גוף שידאג לצרכים המקצועיים של החברות המפרסמות במשק, ישמיע את קולן, ויסייע לחבריו לשווק ולפרסם ביעילות ובהגינות. החברות אשר יסדו את האיגוד הן: אל על, אסם, בנק הפועלים, בנק לאומי, דובק, דלק, יצהר, סיבים כימיים, עלית, עסיס, צים, רבלון, שמן, תלמה ותנובה.

בשנת 2004 ניסח האיגוד את "האמנה לאחריות ולהגינות בפרסום" המהווה מסמך יסוד בהתקשרות השיווקית בישראל. כמו כן השתתף האיגוד בפרוש כללי האתיקה ובגיבוש מדריך האתיקה לפרסומות, אשר אומץ על ידי מרבית החברות בארץ, וכונה "התו האתי".

מפעלים ופרסים

[עריכת קוד מקור | עריכה]

האיגוד עורך תחרויות חודשיות, רבעוניות ושנתיות ומעניק תארים ופרסים לזוכים בהן. המפעלים העיקריים הם:

  1. איש השיווק של החודש / של השנה - מנהל שיווק או מנכ"ל חברה שהוביל מהלך שיווקי משמעותי וראוי לציון. נבחר בידי ועדת השיווק, המונה כ-15 נציגים מענפים ומקטגוריות שונים.
  2. ההשקה המנצחת - ציון לשבח המוענק מדי רבעון להשקה חדשנית של מוצר או שירות, שתרמה לשינוי הקטגוריה או לפיתוחה וזכתה לתשומת לב צרכנית.
  3. תחרות האפי לאפקטיביות שיווקית, בשיתוף אגוד הפרסום הישראלי והמי"ל. הגרסה הישראלית של תחרות ה-Effie Awards הבינלאומית אשר מתקיימת ב-40 מדינות.

קישורים חיצוניים

[עריכת קוד מקור | עריכה]