אינדיאנה ג'ונס וגורלה של אטלנטיס

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
אינדיאנה ג'ונס בעקבות סודה של אטלנטיס
Indiana Jones and the Fate of Atlantis
עיצוב מארז המשחק
עיצוב מארז המשחק
עיצוב מארז המשחק
כללי
תאריך הוצאה 1992
סוגה הרפתקאות
פיתוח לוקאס ארטס
הוצאה לאור לוקאס ארטס עריכת הנתון בוויקינתונים
ארץ מקור ארצות הברית עריכת הנתון בוויקינתונים
שפות אנגלית עריכת הנתון בוויקינתונים
הפצה לוקאס ארטס
עיצוב האל בראווד
נוח פאלסטיין
דרישות תוכנה
מנוע משחק SCUMM v5
מצבי משחק שחקן יחיד
פלטפורמות DOS, מקינטוש Amiga, FM Towns
מדיה תקליטון ½3 או דיסק CD-ROM
www.lucasarts.com
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

אינדיאנה ג'ונס וגורלה של אטלנטיסאנגלית: Indiana Jones and the Fate of Atlantis; בעברית: "אינדיאנה ג'ונס בעקבות סודה של אטלנטיס") הוא משחק ההרפתקה השני של לוקאס ארטס למחשב האישי אודות אינדיאנה ג'ונס. המשחק פותח בשנת 1992 והיה השביעי שהתבסס על מנוע ה־SCUMM הידוע של לוקאס ארטס, בו החברה השתמשה לכתיבת כל משחקי ההרפתקאה שלה באותה תקופה.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

העלילה סובבת אחר הארכאולוג האמריקאי המפורסם אינדיאנה ג'ונס אי שם בתקופת מלחמת העולם השנייה. ג'ונס מתבקש על ידי עמיתיו הארכאלוגים להביא פסלון המצוי לו אי שם בנבכי הקולג' בטענה שמקורו מיבשת אטלנטיס האבודה. אך כאשר ג'ונס מאתר ומחזיר את הפסלון, רגעים אחרי ההחזרה, אחד העמיתים מתגלה למעשה כמרגל גרמני, נאצי בשם קלאוס קרנר. קרנר לוקח את הפסלון באיומי אקדח ובורח מהקולג' ואחר כך מהמדינה. ג'ונס שלא יכול להתעלם מהמעשה ומהשאלה מה הנאצים יעשו עם הפסלון האטלנטי, יוצא לפגוש בעמיתה משכבר הימים, פרופסור סופיה האפגוד, ושניהם יוצאים לגלות את מיקומה האבוד של אטלנטיס ולנסות לעצור את הנאצים מלחשוף את סודותיה הנוראיים של אטלנטיס.

אחד האספקטים הייחודיים של המשחק הוא האפשרות בנקודה מסוימת במשחק לבחור בין שלושה נתיבים שונים לעלילת המשחק (עם זאת הם מתאחדים בשלב מסוים). בנוסף לקראת הסוף ישנן בחירות שמובילות לאחד משלושה סיומים שונים (רק באחד מהם ג'ונס לא שורד). זה היה דבר די נדיר למשחקים לאותה תקופה (תחילת שנות התשעים), שלושת הנתיבים הם:

  1. דרך השכל (Wits Path) - בדרך זו אינדיאנה עובר דרך העלילה עד לאטלנטיס לבדו, ועקב היעדר העזרה מסופיה הוא יצטרך לעבור את הדרך הכי ארוכה עד לאטלנטיס ולסיום המשחק, וכתוצאה מכך לפתור הכי הרבה חידות ופאזלים.
  2. דרך האגרופים (Fists Path) - אינדיאנה יעבור בעלילה בצורה יותר אגרסיבית ומכך גם בצורה מהירה יותר, יילחם יותר פנים מול פנים (ואף באויבים שלא ימצאו בקוי עלילה אחרים) ויצטרך לפתור פחות חידות.
  3. דרך עבודת צוות (Team Path) - אל אינדיאנה תצטרף סופיה האפגוד באופן תמידי, ותעזור לו עם החידות. לשם כך יהיה אף צורך להשתמש בה (השחקן יוכל להחליף שליטה בין הדמויות) בפתרון חלק קטן מהחידות והפאזלים של אותו קו עלילה.

שלושת הסיומים תלויים בבחירות שנעשות לקראת סוף המשחק. כל הסיומים מהווים הפסד לנאצים - השוני הוא בגורלם של אינדיאנה וסופיה:

  1. ניצחון שמח - אינדיאנה ג'ונס משחרר את סופיה ומשכנע את יריבו המדען שהיריב יהפוך לאל, אך האנרגיה שמשתחררת כה גדולה שהמקום נחרב בזמן שאינדיאנה וסופיה בורחים.
  2. ניצחון עצוב - אינדיאנה ג'ונס משאיר את סופיה לכודה בתא המעצר המאולתר של הנאצים או משחרר אותה אך עוזב כשרוח אל קדום משתלטת עליה. סופיה האחוזה הופכת עצמה לאל, אך האנרגיה שמשתחררת כה גדולה שהמקום נחרב בזמן שאינדיאנה בורח לבדו, ותוהה מדוע סופיה לא הקשיבה לו.
  3. הפסד - אינדיאנה ג'ונס מסכים להפוך לאל כשפן ניסיונות של יריבו המדען, אך האנרגיה שמשתחררת כה גדולה שהמקום נחרב.

כל קו עלילה יביא את השחקן למקומות אחרים, יכיר לו דמויות אחרות באופנים שונים, ישנה דיאלוגים בין הדמויות וישנה את הצורה שבה ג'ונס עובר בין אתרים במשחק. כמו כך ישנה שיטת ניקוד במשחק לשחקן הקרויה "Indy Quotient" או "IQ" (כמו שנמצאים בהרבה משחקים אחרים בז'אנר ההרפתקאה, בעיקר במשחקים של חברת סיירה באותה התקופה), אשר מעלה את הניקוד לשחקן כאשר הוא עובר פאזל, חידה, אזור מסוים או פשוט עובר בעלילה. הניקוד המרבי שניתן להשיגו הוא 1000 נקודות, אך רק בתנאי שהשחקן סיים את המשחק בשלושת קווי העלילה.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]