מחשבת (חברה)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
לוגו החברה

מחשבת הייתה חברה שעסקה בייבוא משחקי מחשב לישראל. בנוסף לעיסוקה העיקרי היא גם עסקה בתרגום חלק מן המשחקים לעברית, הפיצה ספרי הדרכה לתכנות ואף יצרה כמה משחקים מקוריים.

מחשבת החלה את פעילותה בשנות ה-80 ועסקה בהפצת ספרות הנוגעת לשפות תכנות כגון BASIC ואסמבלי. בשנות ה-90 התמקדה החברה בייבוא והפצת משחקי מחשב לשוק הישראלי. חלק מהמשחקים תורגמו לעברית, ובהם: משחק עולם הדיסק הראשון, שני המשחקים הראשונים של "שוליית המכשף", "האורגים", "רצח במיאמי", המשחק השלישי של "הגובלינים" ו"אבודים בזמן".

באמצע שנות ה-90 החלה מחשבת לפתח סדרת משחקי מחשב לילדים שהתבססו על אגדות וסיפורי מעשיות שנקראה "סי.די פדוף", המשחקים הפופולריים ביותר מהסדרה היו "הנסיכה והצפרדע" ו"בגדי המלך החדשים" (שפעלו על מערכות ההפעלה "חלונות 98/2000/XP" בלבד). ובנוסף יצרה משחקים שונים וביניהם "טיסה גורלית", "טוש טוש הגיבור המסתורי", "קסם התות" והמשכו "המשאלה הקסומה", "שליט הממדים" ו"גרניקס" וגם יצרה את המשחק בארץ האגדות יחד עם חברת קומפדיה.

קיומה העצמאי של מחשבת הגיעה לסיום בסוף שנות ה-90, עת התאחדה עם חברת המחשבים "מדיה פלוס" (שתרגמה לעברית והפיצה את המשחקים "באסטר ואפון הפלא" ו"עמי ותמי בטירה הקסומה"). כעבור זמן קצר חדלה החברה מלהתקיים.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]