אלברט פיש

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
אלברט פיש

אלברט פיש (19 במאי 1870 - 16 בינואר 1936) היה רוצח סדרתי וקניבל אמריקאי. הוא היה ידוע גם כ"מטורף הסהר", "האיש האפור", ו"הערפד מברוקלין".

בתקופת פעילותו הוא רצח לפחות 15 ילדים, הטריד מינית ועינה ילדים רבים נוספים. לעיתים עיקר את קורבנותיו הזכרים לפני שהרגם.

הוא נולד בשם המילטון פיש בעיר וושינגטון, למשפחה בעלת היסטוריה של מחלות נפש. פיש גדל בבית יתומים, שם עבר התעללות קשה. בשנת 1898 הוא נישא לאישה צעירה ממנו בתשע שנים איתה הוליד חמישה ילדים, אך היא עזבה אותו בשביל גבר אחר.

פיש נדד ברחבי ארצות הברית כשהוא ותקף מינית ועינה קטינים בכל מדינה שביקר בה. רוב קורבנותיו היו זכרים ממשפחות עניות, שחורות, שהעלמותיהם לא תטריד את גורמי החוק בשל הגזענות השכיחה באותם ימים בארצות הברית.

כפי שדווח, פיש נהג להטיל מומים בעצמו, לנעוץ סיכות ומסמרים בגופו, בעיקר באזור איבר מינו; למלא את פי הטבעת שלו בכדורי כותנה ספוגים בנוזל דליק ולהצית אותם; כמו כן אכל לא רק את בשר קרבנותיו אלא גם שתן, דם וצואה. הוא ייחס את תכונותיו אלו, את אכזריותו, ואת ההיסטוריה הרצחנית שלו, לילדותו הקשה.

בסופו של דבר נתפס פיש. זאת משום שלאחר שהרציחות וההתעללות הפכו אצלו להרגל, הוא החל להשתעמם והחל לפזר רמזים על אודות זהותו בשביל ליצור ריגוש מהמרדף המשטרתי אחריו ומהוצאתו להורג. פיש החל לשלוח מכתבים למשפחות הנרצחים. פיש נשפט, והוצא להורג בכיסא החשמלי בכלא סינג סינג. הוצאתו להורג הייתה מסובכת מבחינה טכנית משום שפיש גרם לעצמו לנכות שלא אפשרה לו לשבת. כפי שהובהר בצילום רנטגן, נהג להחדיר מסמרים לשרירי עכוזו.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא אלברט פיש בוויקישיתוף