אלברט פיש

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
אלברט פיש

אלברט פיש (19 במאי 1870 - 16 בינואר 1936) היה רוצח סדרתי אמריקאי וקניבל. הוא היה ידוע גם כ"מטורף הסהר", "האיש האפור", ו"הערפד מברוקלין".

בתקופת פעילותו הוא רצח לפחות 15 ילדים, הטריד מינית ועינה ילדים רבים נוספים. לעיתים עיקר את קורבנותיו הזכרים לפני שהרגם.

הוא נולד בשם המילטון פיש בעיר וושינגטון, למשפחה בעלת היסטוריה של מחלות נפש. פיש גדל בבית יתומים, שם הוכה ללא רחם. בשנת 1898 הוא נישא לאישה צעירה ממנו בתשע שנים איתה הוליד חמישה ילדים, אולם זאת נמלטה ממנו עם אדם אחר.

פיש, נדד בכל ארצות הברית כשהוא מטריד מינית ומענה ילדים כמעט בכל מדינה בה עבר. רוב קורבנותיו היו ממשפחות עניות, שחורות, שהיה סביר להניח שלא יוכלו לעשות הרבה נגדו, בשל הגזענות השכיחה באותם ימים בארצות הברית. הוא היה הומוסקסואל שרצח בעיקר שחומי-עור.

לפיש יוחסו תכונות סאדו-מאזוכסיטיות. כפי שדווח, פיש נהג להטיל מומים בעצמו, לנעוץ סיכות בגופו, בעיקר באזור איברי מינו; למלא את פי הטבעת שלו בכדורי כותנה ספוגים בנוזל דליק, ולהצית אותם; כמו כן אכל לא רק את בשר קרבנותיו אלא גם שתן, דם וצואה. הוא ייחס את תכונותיו אלו, את אכזריותו, ואת ההיסטוריה הרצחנית שלו, לילדותו.

בסופו של דבר נתפס פיש. זאת משום שלאחר שהרציחות וההתעללות הפכו אצלו להרגל, הוא החל להשתעמם והחל לפזר רמזים על אודות זהותו בשביל ליצור ריגוש מהמרדף המשטרתי אחריו ומהוצאתו להורג. פיש החל לשלוח מכתבים למשפחות הנרצחים. פיש נשפט, והוצא להורג בכיסא החשמלי בכלא סינג סינג. הוצאתו להורג הייתה מסובכת מבחינה טכנית משום שפיש המזוכיסט גרם לעצמו לנכות שלא אפשרה לו לשבת. כפי שהובהר בצילום רנטגן, נהג להחדיר מסמרים לשרירי עכוזו.


קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא אלברט פיש בוויקישיתוף