אלי אלעזרא (שחקן פוקר)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
אלעזרא ב-World Series of Poker בשנת 2007

אלי אלעזרא (נולד בירושלים ב-24 בנובמבר 1960) הוא שחקן פוקר מקצועני ואיש עסקים ישראלי-אמריקאי המתגורר בלאס וגאס שבארצות הברית. אלעזרא נמנה עם הצמרת העולמית של שחקני הפוקר, והוא אף זכה בשני צמידי אליפות של ה-World Series of Poker (הצמיד הראשון בו זכה אלעזרא: $3,000 World Championship Seven Card Stud Hi/Lo Split 8 or Better) ובתואר אחד של ה-World Poker Tour.

אלעזרא החל לשחק פוקר לאחר שנפצע במהלך שירותו הצבאי בחטיבת גולני. הוא אף תרם כ-50,000 דולר אמריקני מזכיותיו בפוקר לטובת הקמת חדר כושר ליחידה הצבאית שבה שירת. על אף הצלחתו הרבה בטורנירים, אלעזרא מתמקד בעיקר במשחקי מזומן (Cash Games) בסכומים גבוהים. הוא שחקן קבוע ב"משחק הגדול" (The Big Game) במלון בלאג'יו בלאס וגאס, בו משחקים השחקנים על מאות אלפי דולרים ואף יותר מכך. בראיון שנערך ב-2008 העיד אלעזרא כי פעם הפסיד יותר ממיליון דולר בלילה אחד של פוקר[1].

נכון לשנת 2008, הסכום הכולל של זכיותיו בטורנירים חיים עולה על 1.8 מיליון דולר ובנוסף לכך זכה אלעזרא במיליוני דולרים נוספים במשחקי מזומן. הוא הופיע בתוכניות פוקר רבות בטלוויזיה האמריקאית ובהן High Stakes Poker של רשת GSN ו-National Heads-Up Poker Championship של רשת NBC.

מלבד עיסוקיו כשחקן פוקר, אלעזרא מחזיק בבעלותו רשת חנויות בעיר לאס וגאס ואב לחמישה ילדים.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ ראיון עם צח יוקד, "המגזין" של מעריב, 30 ביוני 2008