בחזית הכיתה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. הסיבה לכך היא: שפה ופיסוק.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.

בחזית הכיתה (באנגלית: Front of the Class) הוא סרט דרמה אמריקאי. הסרט יצא לאקרנים בשנת 2008 בכיכובם של ג'יימס ווק, טריט ויליאמס ופטרישיה היטון הסרט מבוסס על ספר שנכתב על בראד כהן, "בחזית הכיתה, איך תסמונת הטורט הפכה אותי למורה שמעולם לא היה לי" שנכתב על ידי ליסה ווסקי ובויים על ידי פיטר וורנר.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בגיל 12 בראד גר במיזורי עם אימו הגרושה, אלן ועם אחיו הקטן, ג'ף. הוא נכנס לעתים קרובות לצרות עם אביו נורמן, ועם מוריו מבית הספר, בגלל הטיקים שלו. בשיעור אחד, המורה קרא לו לחזית הכיתה בשביל שיתנצל בפני כולם על ההפרעות שהוא גורם ולהבטיח שהוא לא יעשה זאת שוב. כדי לקבוע ולמצוא מה לא בסדר עם בנה, אלן חיפשה עזרה רפואית, הפסיכיאטר האמין שהטיקים של בראד זה תוצאה מגירושי הוריו. אישה אחת הציעה לעשות גם "גירוש שדים". אלן המשיכה לחפש בספריה והגיעה למידע על "תסמונת הטורט" בספר רפואה. היא הראתה את זה לפסיכיאטר, אשר הסכים עם האבחנה שלה ואמר שאין למחלה זו טיפול. בראד ואימו הצטרפו לקבוצת תמיכה בפעם הראשונה והאחרונה. בראד שאף לא להיות בחיים כמו האנשים מהקבוצת תמיכה האלה, והוא אכן הצליח.

בתחילת חטיבת הביניים, בראד נשלח למשרד המנהל בעקבות הפרעה בכיתה, המנהל הזמין אותו לקונצרט הבית ספרי שנערך באותו אחרי הצהריים. בסוף הקונצרט, הוא קרא לבראד לבמה וביקש מבראד לספר לכולם על התסמונת בו הוא חולה. וכאשר בראד חזר לכסאו כולם הריעו לו.

כמבוגר, בראד גר בבית עם חברו רון בג'ורג'יה, והוא בתהליך חיפושים אחר עבודה כמורה בבית ספר. הוא מסתובב ועושה הרבה ראיונות ובגלל הטורט לא מקבלים אותו לעבודות. לבסוף הוא מגיע לראיון שבו מקבלים אותו לעבודה. ביומו הראשון, בראד מסביר על הטורט לילדים, באותו היום הוא עוזר לתומס עם הקריאה ועושה רושם על הת'ר, ילדה חולת סרטן סופני. בסוף הסרט בראד גילה שהתר נפטרה מהסרטן. אחד מאבות התלמידים מעביר את ביתו מהכיתה של בראד. בראד פוגש בננסי באחד מאתרי ההיכריות ומזמין אותה לחג ההודיה לבית של אמו אלן, מתי שהוא מספר לאמו על אהבתו לננסי ועל חששתיו שזה לא יצליח בגלל הטורט אך אמו אומרת לו שזה לא מפריע לה כלל ושאסור לו לתת לטורט לנצח. בראד נבחר למורה המצטיין של השנה והוא מקבל את הפרס בטקס שבו נמצאים כל מקורוביו ותלמידיו.

בכתוביות בסוף הסרט מספרים על המשכו של בראד כהן ומביאים תמונות של בראד כהן האמיתי.

שחקנים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הפקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

התסריט הותאם לספר ובימוי הסרט היה בידי פיטר וורנר. ההפקה הייתה בשריבפורט, לואיזיאנה. בעקבות ההופעה בתוכנית של אופרה ווינפרי ב-2006, ב-2007 כהן דיבר בוועידה אחרי טימוטי שיריוור שהוא נכה אולימפי. לפי שיריוור "הקהל צחק לאחר מכן בכה, שוב צחק ושוב בכה ולאחר מכן עודד ונתנו לו כבוד". שיריוור הציע לעשות את הסרט על כהן ונעשה מפיק מיוחד שנה לאחר מכן. כדי לחקות את הטיקים שלו במדויק ווק וקיי הסתכלו בסרטי וידאו ועבדו עם מאמן קולות. כהן אומר: "חיקוי הטיקים הוא מאוד אותנטי"

הסרט שוחרר ל DVD ב-2009. כהן דאג כל הזמן שהסרט ישאר אמיתי ומציאותי.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]