בירה קורונה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
בקבוקי קורונה

בירה קורונה היא בירה מסוג לאגר בהירה המיוצרת במקסיקו על ידי מבשלות Grupo Modelo, ומשווקת למרבית מדינות העולם. "קורונה" היא מותג הבירה השלישי בעולם מבחינת מכירות אחרי Bud ו-Bud Light. סיפור ההצלחה של בירה "קורונה" החל במקרה, כאשר בשנת 1981 הפכה במהירות לבירה הנמכרת ביותר בקליפורניה ללא כל פעילות שיווקית.

כיום, בירה קורונה היא הבירה המיובאת הנמכרת ביותר בשוק האמריקאי[1] ומוכרת בו ככפליים מהמתחרה, היינקן. מכירות בירה קורונה בארצות הברית עקפו את אלה של היינקן רק בסוף שנות התשעים.

המבשלה של בירה קורונה, Grupo Modelo אשר נוסדה על ידי Pablo Diez בשנת 1925, היא תופעה ייחודית בהיותה קרובה לעצמאות כלכלית. בבעלותה מעבר לשבע מבשלות ענק, מהמתקדמות בעולם, המפעלים המייצרים את הבקבוקים, הפקקים, הקרטונים ומתקני הייצור למבשלות. בבעלותה גם שדות השעורה המשמשת בבישול הבירה ומכרות הזכוכית אשר ממחצביהם מיוצרים הבקבוקים. פלח הלימון בבירה הגיעה בעקבות שהלימון היווה כמרחיק חרקים מפיית הבקבוק במקסיקו

פלח הלימון[עריכת קוד מקור | עריכה]

במקסיקו שותים קורונה ללא פלח לימון, מקור הלימון בפיית הבקבוק הוא בגולשי הגלים האמריקאים שהגיעו בתחילת שנות השמונים לחופי Baja California והחלו תוחבים את פלחי הליים, המצויים ביחד עם צ'ילי על כל שולחן מקסיקני, לפיית הבקבוק.

בישראל[עריכת קוד מקור | עריכה]

בירה קורונה הושקה בישראל בשנת 1992, על ידי היבואן, תימקו בירה בע"מ. נתח השוק של בירה קורונה בישראל, בהשוואה למדינות אחרות בהן משווק המותג, הוא השלישי בעולם - אחרי מקסיקו וארצות הברית.

בירה קורונה משווקת בבקבוק זכוכית 355 מ"ל שקוף, מכילה כ- 138.6 קלוריות ו- 4.5% אלכוהול.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]