בית הסוהר של ארצות הברית, טרה הוט

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
חזית הכניסה לבית הסוהר

בית הסוהר של ארצות הברית, טרה הוט הוא בית סוהר פדרלי בדרגת אבטחה מקסימלית ("Top Security Prison"), אשר ממוקם במערב מדינת אינדיאנה בארצות הברית, סמוך לגבולהּ של מדינת אילינוי. נכון ל-2017, כלואים בו כ-1,500 אסירים, לרבות 62 אסירים שנידונו לעונש מוות, או הממתינים לעונשם במסגרת מסדר מוות (אנ'). המתקן מנוהל על ידי לשכת בתי הכלא הפדרלית.

אודות בית הסוהר[עריכת קוד מקור | עריכה]

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

תצלום איזומטרי של חזית בית הסוהר

ההחלטה על הקמת בית הסוהר התקבלה ב-1938, ובנייתו הסתיימה ב-1940. הבחירה באתר טרה הוט נבעה בחלקה ממאמצי שתדלנות של לשכת המסחר של העיר טרה הוט. טרם הקמתו של מתקן הכליאה, גייסה לשכה זו כספים- לשם רכישת הקרקע עליה עתיד היה להיות מוקם המתקן. בתחילה, תמכו תושבי העיר בהקמת בית הסוהר בקרבת מקומות מגוריהם, בתקווה שהוא יספק משרות לתושבי האזור.

בית הסוהר שהוקם נועד בתחילה לכליאת אסירים אשר ביצעו עבירות קלות יחסית. הוא היה הראשון בארצות הברית שהוקם ללא חומה, והושם בו דגש על שיקום האסיר, לרבות מתן טיפולים פסיכולוגיים ופסיכיאטריים, כמו גם הפעלת תוכנית חינוכית-דידקטית, לשם שיפור השכלת האסירים, והעלאת הסיכוי להשתלבותם המחודשת בחברה- לאחר שחרורם.

בשנת 2004, הושלמה במקום הקמת מתקן חדש בדרגת אבטחה מקסימלית, אשר נבנה דרומית למתחם הכלא המקורי. לאחר הקמתו, הועתקו מתקני הכלא המקוריים- למתקן חדש זה. במתחם שהתפנה, הוקם מתקן כליאה פדרלי בדרגת אבטחה בינונית.

אגף הנידונים למוות[עריכת קוד מקור | עריכה]

תצלום חזיתי של הכניסה
למרכז הרפואי הפדרלי "קרסוול"
("Federal Medical Center, Carswell")

בשנת 1993, החליט הממשל הפדרלי לקבוע את בית הסוהר טרה הוט כמתקן היחיד בארצות הברית, אשר נועד לשם הוצאה להורג של אסירים, לאחר פסיקת בתי משפט פדרליים על עונש מוות שנגזר עליהם. כמו כן, משמש מתקן כליאה זה כמתקן היחיד לאסירים פדרליים גברים שנידונו למוות, ואשר ממתינים לביצוע פסק הדין במסגרת מסדר מוות, באמצעות זריקת רעל. אסירות פדרליות (נשים) שנדונו למוות- כלואות במתקן אחר (לא בטרה הוט): המרכז הרפואי הפדרלי קרסוול (אנ'), אשר ממוקם בפורט וורת' שבטקסס.

הבחירה בכלא טרה הוט לשם כליאת והמתת אסירים מסוכנים ביותר, נבעה ממיקומו הגאוגרפי והמרכזי יחסית- בארצות הברית.

ב-1999, החלה העברת נידונים למוות אל מתקן הכליאה החדש. בין האסירים הידועים לשמצה, אשר הוצאו להורג במתקן זה, היה טימותי מקווי, שהורשע בתכנון ובביצוע הפיגוע באוקלהומה סיטי בשנת 1995, והוצא להורג באמצעות זריקת רעל ב-2001.


קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]