דריפ קופי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קנקן קפה של שיטת בודום עם פילטר עשוי מנייר בתוכו ופילטר מתכת לצידו

דריפ קופי (pour over) היא שיטה לחליטת קפה בה מים מעורים מלמעלה בצורות שונות על קפה שנמצא במסנן ומחלחלים בו לתוך קנקן. בשיטה זו הקפה הנטחן גס יותר מאספרסו או מקינטה.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

שתי שיטות החליטה העיקריות – כמיקס ו-v60 – הומצאו במאה העשרים. שיטת הכמיקס היא השיטה הראשונה, והיא הומצאה ב-1941. שיטת v60 הומצאה בשנות החמישים.

שיטת החליטה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בצורת החליטה הזו יש להקפיד שיהיה פתח ליציאת אדי הקפה החמים.

יש שתי שיטות חליטה עיקריות:

  • כמיקס - השיטה קרויה על שם החברה שהמציאה אותה ומשווקת את המוצר. בשיטה זו יש קנקן בצורת קונוס ובפיו שמים פילטר (בדרך כלל עשוי מנייר), מרטיבים את הנייר ושופכים לתוכו קפה טחון. בשיטה זו יש בקנקן משפך לכל אורך החלק העליון כך שגם אחרי שמניחים פילטר נייר הוא לא חוסם את יציאת אדי הקפה. זמן החליטה בשיטה זו הוא בין 4-6 דקות וחום המים הרצוי הוא בין 92-94 מעלות.
    • בתוך שיטת הכמיקס התפתחו כמה שיטות, אחת מהן היא הבודום, קנקן בעל צורה מעוגלת בתחתיתו עם מסנן מתכת. בשיטה זו אדי הקפה יוצאים דרך מסנן המתכת. ניתן להשתמש גם במסנן נייר אולם חשוב להקפיד על פתח יציאת אדי הקפה.
  • v60 - בשיטה זו מעל קנקן ייעודי מונח כלי בצורת קונוס (ששמו הוא v60, השיטה נקראת על שם הכלי) עם חריטות ספירלה בתוכו (להגברת עוצמת החליטה) בתוך הכלי מניחים פילטר מנייר ובתוכו את הקפה הטחון. אדי הקפה יוצאים דרך פתח הקנקן שאיננו מכוסה על ידי הכלי. הכלי העליון עשוי מקרמיקה, מתכת או זכוכית השומרים על החום, או פלסטיק הנוח לטלטול. זמן החליטה בשיטה זו הוא בין 1–3 דקות. חום המים הרצוי בשיטה זו הוא בין 92–96 מעלות.

בשתי השיטות מזיגת המים תיעשה בצורה סיבובית ובאיטיות להארכת זמן מיצוי הקפה. עוצמת הקפה וטעמו יקבעו לפי מהירות העירוי, חום המים, רמת הטחינה ואיכות הפילטר.

קומקום בעל צוואר ברבור מקל על עירוי המים ודיוקו.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]