האנטר האנטר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-emblem-development-2.svg
WIKI AND ACADEMIA.PNG
הערך נמצא בשלבי עבודה במסגרת מיזם "עבודות ויקידמיות" הקורס האקדמי "דיגיטלית". נא לא לערוך ערך זה עד להסרת התבנית. הערות לערך נא להוסיף בדף השיחה.
העבודה על הערך עתידה להסתיים בתאריך 18 בינואר 2017. ניתן להסיר את התבנית משחלפו שלושה שבועות מן התאריך הנקוב.


האנטר X האנטר
ハンター×ハンター
האנטר האנטר
סוגה אקשן, הרפתקאות, פנטסיה
מאנגה
יוצר יושיהירו טוגאשי
הוצאה Shueisha (יפן)
התפרסם לראשונה במגזין Weekly Young Jump
תקופת הפרסום המקורית מרץ 1998
מספר הכרכים שהתפרסמו 33 (עד היום)
אנימה
אורך פרק 25 דקות
במאי קאזוהירו פורוהאשי
סטודיו Nippon Animation
רשת שידור Animax, Fuji Television
תקופת שידור מקורית 16 באוקטובר 1999 - 31 במרץ 2001
מספר העונות 3
מספר הפרקים 92 (כולל פרקי ova)
אנימה
אורך פרק 25 דקות
במאי הירושי קוג'ינה
סטודיו Madhouse
רשת שידור Nippon Television
תקופת שידור מקורית 2 באוקטובר 2011 - 23 בספטמבר 2014
מספר הפרקים 148

האנטר האנטר (אנגלית:Hunter X Hunter, יפנית:ハンター×ハンター, Hantā Hantā) הוא שמה של סדרת אנימה יפנית אשר נכתבה על ידי הסופר היפני יושיהירו טוגאשי. הסדרה עוסקת בילד בשם גון, אשר רוצה להיות חבר בחברת עלית מסתורית בשם האנטרס (ציידים) מכיוון שגם אביו חבר בה. החברה מורכבת מאנשים מיוחדים בעלי כוחות יוצאי דופן, וגון נחוש לעבור את הבחינה על מנת להפוך האנטר ולמצוא את אביו. האנטר האנטר התחילה למעשה כסדרת מאנגה שבועית המצויה בתוך מגזין. בשנת 2011 התחיל לצאת רימייק לאנימה.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • גון פריקס - ילד בן 12 (בן 14 בסוף האנטר 2011). באותו הגיל, אביו, ג'ינג פריקס, עבר את מבחן ההאנטר ונהפך לחלק מחברת העלית המסתורית האנטרס. גון מתאפיין באופטימיות ורצון לעזור לסובבים אותו, וכמו כן, מושך אהדה רבה כלפיו. הוא גדל אצל דודתו מיטו באי ליוויתן, אך עזב על מנת למצוא את ההאנטרים ולהיות אחד מהם. הוא אמנם נראה חלש, אך יש לו פוטנציאל אדיר וכוח רב, שמתפרצים בעיקר כאשר מישהו שחשוב לו נמצא בסכנה. חבריו חשובים לו מאוד אך הכי מכולם קילואה, ילד בן גילו שאותו הוא מחשיב לאח.
  • קילואה זולדייק - ילד בן 12 (בן 14 בסוף האנטר 2011), בן למשפחת זולדייק, משפחת מתנקשים בעלת שם עולמי. משפחתו של קילואה מתאכזרת אליו ומילדותו הוא הוכרח להרוג אנשים, מה שהוביל אותו לפתח רגשות נחיתות, פחד מיצירת חברויות ובריחה מהבית. הפחד הגדול היותר שלו הוא אחיו הגדול שנהג להתעלל בו. לאחר שגון מגלה על חייו, הוא לוקח את קילואה תחת חסותו ומלמד אותו חברות ואהבה. הם מתחברים מאוד ומגוננים זה על זה, והשניים מחשיבים זה את זה לאחים. לקראת סוף הסדרה החל לפתח רגשות אהבה אל גון.
  • קוראפיקה - נער בן 17, הניצול היחיד משבט הקורטה, שבט שנודע בעל עיניים אדומות יקרות ערך, ועקב סיבה זו נטבח באכזריות על ידי חבורת גנבים הידועה בשם להקת הפנטום. מטרתו של קורפיקה הוא לנקום בטובחי השבט שלו ולהשיג את כל העיניים שנלקחו מחברי השבט שלו ובגלל זה הוא הופך להאנטר, ובבחינה מתיידד עם גון, לאוריו וקילואה.
  • לאוריו פרדנייט - למרות מראהו המבוגר, הוא בן 16 בתחילת הסיפור (ובן 18 בסוף האנטר 2011) בילדותו, חברו חלה במחלה שניתנת לריפוי, אך עקב המחיר הגבוה הוא לא ביצע את הניתוח הדרוש, ומת. מאז חלומו היה להיות רופא ולטפל באחרים ללא תשלום, אך הוא גילה שלימודי הרפואה דורשים כסף רב. האירועים האלה הובילו אותו להפוך להאנטר כדי להשיג כסף רב ולהפוך לרופא.
  • היסוקה - אדם סדיסט ואכזרי, אך בעל כוחות חזקים ביותר ומהירות עצומה. בחינת ההאנטרים עבורו היא שעשוע ולא יותר, אבל הוא נהפך להאנטר כדי לקבל את הרישיון להרוג ללא להיענש. בבחינה הוא פוגש את גון ומוצא בו עניין מיוחד.