הברינג

רובע הֶבְרִינְג של העיר לונדון (רובע)
London Borough of Havering
סמל הברינג
סמל הברינג
סמל הברינג
מדינה הממלכה המאוחדתהממלכה המאוחדת הממלכה המאוחדת
מושל Damian White
רשות מחוקקת council of Havering London Borough Council עריכת הנתון בוויקינתונים
בירת הרובע רומפורד עריכת הנתון בוויקינתונים
עיר אם לונדון
שפה רשמית אנגלית
תאריך ייסוד 1 באפריל 1965 עריכת הנתון בוויקינתונים
שטח 112.27 קמ"ר (דירוג: 231)
אוכלוסייה
 ‑ ברובע 257,810 (דירוג: 50, 2018)
 ‑ צפיפות 2,025 נפש לקמ"ר (2006)
קואורדינטות 51°33′00″N 0°13′00″E / 51.55°N 0.21666666666667°E / 51.55; 0.21666666666667 
אזור זמן UTC
www.havering.gov.uk

לחצו כדי להקטין חזרה

הסיטי של לונדוןהסיטי של וסטמינסטרהרובע המלכותי קנזינגטון וצ'לסיהאמרסמית' ופולהאםוונדסוורת'למבת'סאת'קטאוור האמלטסהאקניאיזלינגטוןקמדןברנטאילינגהאונסלוריצ'מונד שעל התמזההרובע המלכותי קינגסטון שעל התמזהמרטוןסאטוןקרוידוןברומליהרובע המלכותי של גריניץ'הברינגבארקינג ודאגנהאםרדברידג'ניוהאםוולת'אם פורסטהארינגייאנפילדבארנטהארולואישהאםבקסליהילינגדוןדרום-מזרח אנגליהמזרחה של אנגליה
מפה
דמוגרפיה
אוכלוסייה לפי גזעים
%היספנים ולטינים (מכל מוצא גזעי)
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

רובע הֶבְרִינְג של העיר לונדוןאנגלית: The London Borough of Havering, ‏האזנה?‏) הוא אחד מרובעי העיר לונדון. הרובע נמצא במזרח לונדון החיצונית.

גאוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

רובע הברינג גובל בדרומו ברובע בקסלי הנמצא מעברו השני של נהר התמזה, במערבו ברובע רדברידג' ורובע בארקינג ודאגנהאם, בצפונו במחוז אסקס ובמזרחו במחוז ת'ורוק.

הערים העיקריות שברובע הם הערים רומפורד, הורנצ'רץ', אפמינסטר וריינהאם.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ההתיישבות באזור מקורה בראשית התקופה האנגלו - סקסית. במקום עמד ארמון הברינג והאדמות סביבו היו שייכים למלכים האנגליים ולאחריהם למלכים הסקסונים. ככל הנראה היה זה אדוארד המודה שהפך את הארמון לארמון המרכזי של בית המלוכה, ולכן היה הרובע באותה עת בירת אנגליה. מאז שנת 1465 ועד שנת 1891 היה הרובע מוגדר כ"אזור חופשי".

השם "הברינג" מוזכר לראשונה במסמכים מהמאה ה-12. ישנן מסורות (השנויות במחלוקת) לפי מקור השם בטבעת (באנגלית: רינג) שהוענקה לאדוארד המודה על ידי יוחנן המטביל (אגדה המופיעה על ויטראז' משנת 1407 בקפלת רומפורד)[1].

עם הקמת מסילות הרכבת וכן קווי הרכבת התחתית של לונדון וקישור אזור הרובע למרכז לונדון הפכו אזורי רומפורד ואפמינסטר וכן מרבית הברינג לאזורי מגורים מבוקשים לתושבי לונדון שרצו להמשיך ולעבוד במרכז העיר, אך להתגורר בפרוור מרוחק מההמולה והזיהום של העיר. אזור הרובע עבר שני גלי בנייה - הראשון - בשלהי התקופה הוויקטוריאנית וראשית התקופה האדוארדיאנית. בתקופה זו נבנו אזורי אפמיסנטר, פארק אמרסון ופארד גידיאה לאורך קווי הרכבת שהובילו אל מרכז לונדון. גל הבנייה השני החל בשנות ה-30 של המאה ה-20 עם קישור הרובע למערכת הרכבת התחתית של לונדון. במסגרת גל בנייה זה נבנו מגורים בעיקר לבני מעמד הפועלים אשר עבדו במפעל פורד הקרוב באזור דאגנהאם ברובע בארקינג ודאגנהאם.

רובע הברינג הוקם בשנת 1965 מכוח חוק השלטון בלונדון 1963 מאיחודם של הרובע המוניציפלי של רומפורד והרובע העירוני של הורנצ'רצ' שהיה חלק ממחוז אסקס. שמו של הרובע מקורו בשמו של האזור החופשי של הברינג שנמצא במקום הרובע עד שנת 1892[2]

שכונות[עריכת קוד מקור | עריכה]

תיאטרון המלכה, הורנצ'רצ'

הרובע שמר על אופיו המקורי (כפי שהיה בשתי תנופות הבנייה שלו) וגם כיום מרבית שכונות הרובע הן שכונות גנים פרווריות. בחלקו הדרומי של הרובע, המצוי באזור התמז גייטווי נעשה פיתוח רב, אולם בצפונו של הרובע, הנמצא בסמוך לחגורה הירוקה לא ניתן לבנות בנייה צפופה. שכונות הגנים של הרובע כוללות את הורנצ'רץ', פארק אמרסון, פארק גידיאה, רומפורד ואפמינסטר.

שכונות נוספות ברובע הן:

  • אדליי גרין (Ardleigh Green)
  • אלם פארק (Elm Park)
  • הברינג אטה באוור (Havering-atte-Bower)
  • הרולד היל (Harold Hill)
  • ונינגטון (Wennington)
  • נואוק היל (Noak Hill)
  • צ'ייס קרוס (Chase Cross)
  • צפון אוקנדון (North Ockendon)
  • קולייר רו (Collier Row)
  • ריינהאם (Rainham)

אוכלוסין[עריכת קוד מקור | עריכה]

ברובע מתגוררים כ- 226,200 תושבים ב-93,000 משקי בית. אף ששטחו של הרובע 111 קמ"ר, מחצית משטחי הרובע מהווים שטחים ירוקים מוגנים (חלק מהחגורה הירוקה, ולכן תושבי הרובע מתגוררים בכ-60 קמ"ר בלבד. ברובע שיעור אבטלה של 2.6% (הנמוך ביותר בלונדון רבתי), ושיעור פשיעה נמוך ביותר[3].

אחוז התושבים הלבנים ברובע גבוה ביותר ביחס לרובעי לונדון האחרים - 95.1% לבנים ברובע[4].

מסחר ותעשייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ברובע הברניג כ-7,000 בתי עסק. אזור המסחר העיקרי ברובע הוא אזור רומפורד, הסמוך לתחנת הרכבת המקומית. אזור התעשייה העיקרי של הרובע הוא אזור ריינהאם הסמוך לנהר התמזה.

שוק רומפורד הממוקם בצפון רומפורד הוא השוק הגדול ברובע (וברבעים הסמוכים). אזורים מסחריים נוספים מצויים בהורנצ'רץ' ובאפמינסטר.

במרכז רומפורד מצוי אתר חיי לילה פופולרי - באזור ריכוז מועדוני הלילה ואתרי בידור גדול (שני בגודלו ובהיקפו לאזור הוסט אנד של לונדון), אולם מלבד אזור זה, אין אתרי בידור אחרים ברובע.

מועצת הרובע מנסה לקדם תוכניות לבניית קזינו ברובע[5]

תחבורה[עריכת קוד מקור | עריכה]

קווי הרכבת התחתית של לונדון החוצים את הברינג

כביש M25 מהווה את הגבול בין הרובע לאזור צפון אוקנדון. כמו כן חוצים את הרובע דרך A12 (באזור רומפורד (ודרך A13 (באזור ריינהאם) המהווים חלק מהכביש המעגלי המקיף את לונדון. קו דיסטריקט של הרכבת התחתית של לונדון חוצה את הרובע ועוצר בתחנות אלם פארק (Elm Park), הורנצ'רץ' (Hornchurch), גשר אפמינסטר (Upminster Bridge) ואפמינסטר (Upminster). ברובע פועלת מערכת ענפה אל אוטובוסים.

אתרים בעלי חשיבות[עריכת קוד מקור | עריכה]

מרכז האמנויות פיירקייטס שבהורנצ'רץ'.

שלטון מקומי ופוליטיקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

רובע הברינג מחולק ל-18 אזורי בחירה בהם נבחרים 54 חברי מועצת הרובע: ברוקלנדס (Brooklands), קרנהאם (Cranham), אלם פארק (Elm Park), אמרסון פארק (Emerson Park), גידיאה פארק (Gidea Park), גושייז (Gooshays), האקטון (Hacton), הארולד ווד (Harold Wood), פארק הברינג (Havering Park), היטון (Heaton), היילנדס (Hylands), פטיטס (Pettits), ריינהאם (Rainham) וונינגטון (Wennington), רומפורד טאון (Romford Town), סנט אנדרוז (St Andrews), דרום הורנצ'רץ' (South Hornchurch), גבעת הסנאים (Squirrels Heath - סקוורלז הית') ואפמינסטר (Upminster).

בבחירות שנערכו בשנת 2006 זכתה המפלגה השמרנית ברוב הקולות במועצה (34 מחברי המועצה). המפלגה השנייה בגודלה היא איגוד הדיירים של לונדון לה 13 חברים במועצה. למפלגת הדיירים של ריינהאם (מפלגה מקומית) שלושה חברים במועצה, ללייבור שני חברים, ולמפלגה הליברל-דמוקרטית חבר אחד ולמפלגה הלאומית הבריטית חבר אחד במועצה.

כיום הרובע מחולק לשלושה אזורי בחירה לפרלמנט הבריטי: הורנצ'רץ', רמפורד ואפמינסטר, אולם מתוכנן איחודם של רבעי הבחירה של הונצ'רץ' ואפמינסטר לרובע אחד, ואיחודו של אזור רינהאם עם רובע הבחירה דאגנהאם לרובע אחד בשם דאגנהאם וריינהאם.

ערים תאומות[עריכת קוד מקור | עריכה]

לרובע הברינג שתי ערים תאומות:

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא הברינג בוויקישיתוף

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]