לדלג לתוכן

הברית למען עתיד אוסטריה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
הברית למען עתיד אוסטריה
Bündnis Zukunft Österreich
מדינה אוסטריה עריכת הנתון בוויקינתונים
מייסד ירג היידר עריכת הנתון בוויקינתונים
מנהיגים יוזף בוכר עריכת הנתון בוויקינתונים
תקופת הפעילות 4 באפריל 2005 – הווה (19 שנים) עריכת הנתון בוויקינתונים
אידאולוגיות ליברליזם כלכלי, שמרנות לאומית, פופוליזם ימני עריכת הנתון בוויקינתונים
מטה וינה עריכת הנתון בוויקינתונים
מיקום במפה הפוליטית מרכז-ימין
צבעים רשמיים כתום עריכת הנתון בוויקינתונים
www.bzoe.at
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

הברית למען עתיד אוסטריהגרמנית: Bündnis Zukunft Österreich), מופיע בדרך כלל בראשי התיבות BZÖ, היא מפלגה אוסטרית בעלת שישה עשר מושבים במועצה הלאומית.

המפלגה נוסדה ב-3 באפריל 2005 על ידי ירג היידר כצורה מתונה יותר של מפלגת החירות האוסטרית (FPO), כמו כן המפלגה הוקמה בעקבות חילוקי דעות ניכרים בין ירג היידר להיינץ כריסטיאן שטראכה. האמנה של המפלגה הופקדה במשרד הפנים הפדרלי ב -3 באפריל 2005 כפי שנדרש על פי החוק האוסטרי, וקרן המפלגה הוכרז על ידי חברים לשעבר של מפלגת החירות ביום שאחרי, ועד מהרה זכתה בשבעה מנדטים בבחירות 2006,

בבחירות ספטמבר 2008 ראתה המפלגה את פריצת הדרך המפתיעה עם 21 מנדטים, אך טרגדיה פקדה אותה כאשר 13 ימים לאחר הבחירות נספה ירג היידר בתאונת דרכים. את מקומו מילא סגנו, שטפן פצנר שכיהן חודש וחצי ולאחריו כיהן הרברט שייבנר כחמישה חודשים.

באפריל 2009 נבחר יוזף בּוּכֶר לתפקיד יושב ראש המפלגה, ותחת הנהגתו עברה המפלגה לכיוון הליברליזם הכלכלי ושמרנית מבחינה חברתית.

אידאולוגית המפלגה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-15 באוקטובר 2009, תיארה המפלגה את העמדה הפוליטית כימנית מרכז, צורה של עמדה מתונה יותר לעומת מפלגת החירות האוסטרית. יושב ראש המפלגה העביר כוונה להפוך את המפלגה לגרסה האוסטרית של המפלגה החופשית דמוקרטית הגרמנית.

המפלגה תומכת בהכנסת מודל גרין קארד כמו בארצות הברית, מדיניות זו הונהגה על ידי יושב ראש המפלגה בשנת 2009. כמו כן תומכת המפלגה בהפסקה מיידית של גיוס חובה לצבא, על ידי הקמת צבא מקצועי לחלוטין.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • אתר האינטרנט הרשמי של הברית למען עתיד אוסטריה (בגרמנית)