הגר פיינר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
הגר פיינר מאמנת את קבוצת אמנויות הלחימה שלה

הגר שמואלפלד פיינר (נולדה ב-15 באוקטובר 1984) היא מתאגרפת ישראלית מקצוענית ואלופת העולם באגרוף מקצועני למשקל תרנגול. נכון ליולי 2012, עומד מאזנה של פיינר על 24 ניצחונות (7 מהם בנוקאאוט), 7 הפסדים ו-3 תוצאות תיקו.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

פיינר נולדה בתל אביב. היא החלה את הקריירה שלה באמנויות לחימה בגיל 13 בענף הקרטה. לאחר שנים של התמקצעות בתחום, שבמסגרתן הפכה לאלופת הארץ, עברה הסבה לאגרוף מקצועני.

ב-10 באוקטובר 2009 זכתה פיינר בתואר אלופת העולם באגרוף מקצועני באיגוד WIBF, איגוד אגרוף הנשים העולמי, למשקל תרנגול. היא זכתה בתואר זה בקרב שנערך בגרמניה מול המתאגרפת מאוקראינה אוקסנה רומנובה, לאחר שניצחה בנוקאאוט טכני בסיבוב השישי.

לקרב זה קדמו מספר ניסיונות לזכות בתואר אלופת העולם בקטגוריות משקל שונות, שאחד הבולטים שבהם נערך בגרמניה ב-30 בנובמבר 2007 מול המתאגרפת הגרמניה הוותיקה רגינה הלמיך, בקרב הפרישה של הלמיך.

ב-29 באפריל 2010 שמרה פיינר על תוארה לאחר שניצחה בנוקאאוט את יריבתה מארמניה אגנס בוסה, דקה לסיום הסיבוב החמישי בקרב שנערך בהיכל נוקיה בתל אביב.

ב-30 באוקטובר 2010 שמרה פיינר על תוארה בפעם השנייה לאחר שניצחה את יריבתה מגרמניה ג'וליה סהין בהחלטת שופטים בתום עשרה סיבובים בני שתי דקות, בקרב שנערך באונטריו, קנדה. פיינר ציינה שמדובר היה באחד הקרבות הקשים ביותר בקריירה שלה.

ב-22 בינואר 2011 שמרה פיינר על תוארה בפעם השלישית לאחר שניצחה את יריבתה מצרפת נאדגה ז'יקורה בהחלטת שופטים בתום עשרה סיבובים בני שתי דקות.

ב-14 ביולי 2012 שמרה פיינר על תוארה בפעם הרביעית, כאשר ניצחה בנוקאאוט לכבד בסיבוב השלישי את המתאגרפת האוסטרית בטינה גרנסי בקרב שהתקיים במינכן שבגרמניה.

פיינר מדריכה אמנויות לחימה לילדים, נוער ובוגרים. יש לה מכון בתל אביב ומכון בכפר שמריהו.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]