המועצה לבניינים גבוהים וסביבת מחיה עירונית

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

המועצה לבניינים גבוהים וסביבת מחיה עירוניתאנגלית: The Council on Tall Buildings and Urban Habitat, בראשי תיבות: CTBUH) היא ארגון בינלאומי בתחום של בניינים גבוהים ו"תכנון אורבני בר קיימא".

המועצה היא מוסד ללא כוונת רווח. היא הוקמה באוניברסיטת ליהיי בשנת 1969, שם היא שכנה עד אוקטובר 2003 כאשר עברה למכון הטכנולוגי של אילינוי בשיקגו. המועצה מכריזה בתקשורת על "הבניין הגבוה ביותר בעולם", והוא מהווה סמכות על הגובה הרשמי של בניינים גבוהים. המשימה המוצהרת שלה היא ללמוד ולדווח "על כל ההיבטים של תכנון, עיצוב, בנייה של בניינים גבוהים."

אירועים[עריכת קוד מקור | עריכה]

המועצה מארחת כנסים שנתיים בקונגרס העולמי שהיא מקיימת מדי כמה שנים. הקונגרס הראשון נערך ב-1972 באוניברסיטת ליהיי, בית לחם, פנסילבניה. קונגרסים עולמיים נוספים התקיימו בפריז (1977), שיקגו (1986), הונג קונג (1990), אמסטרדם (1995), מלבורן (2001), ניו יורק (2005), דובאי (2008) ושאנגחאי (2012). ב-2019 שב הקונגרס לשיקגו, לציון חמישים שנה להקמת הארגון.

המועצה מעניקה פרסים למבנים גבוהים בעולם מדי שנה, עם ארבעה פרסים אזוריים באמריקה, אירופה, אפריקה, אסיה, אוסטרליה. כמו כן, מוענקים ארבעה פרסים אזוריים כאשר כל אחד מקבל את "פרס בניין גבוה הטוב ביותר באופן כללי". יש גם שני פרסי הוקרה לכל החיים החל משנת 2010. פרסים אלו הוצגו בכנס וארוחת ערב שהתקיימו בקמפוס המכון הטכנולוגי של אילינוי בשיקגו. בשנת 2012 הוסיפה המועצה שני פרסים חדשים על חדשנות וביצועים.

במאי 2021 נבחר מגדל תוצרת הארץ שבתל אביב ל"מגדל המשרדים הטוב בעולם" ול"מגדל הטוב במזרח התיכון ואפריקה".[1]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ערך זה הוא קצרמר בנושא אדריכלות. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.