ויקיפדיה:שאלות ותשובות/בעיות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
WikipediaFAQhebrew.png

זהו אחד מדפי השאלות והתשובות של ויקיפדיה העברית.

אם לא מצאתם תשובה לשאלה שלכם בדפים אלו, פנו לדף ברוכים הבאים בו יש מידע שעשוי לעזור לכם בצעדיכם הראשונים בוויקיפדיה. אם זה גם לא מספיק, דף העזרה מכיל מידע מפורט יותר המסביר כיצד לבצע פעולות שונות בוויקיפדיה. אם גם שם לא מצאתם ישועה אתם מוזמנים לשאול את שאלתכם בדלפק הייעוץ, ואחד הוויקיפדים ינסה בוודאי לעזור לכם.

כללי קוראים תורמים מנהלה עריכה בעיות זכויות יוצרים שונות נפוצות

בדף זה תוכלו למצוא תשובות לשאלות נפוצות על בעיות ותקלות בעריכת ויקיפדיה.

איך אני מדווח שמשהו לא עובד כשורה?[עריכת קוד מקור]

אם אתה חושב שמדובר בבאג בתוכנת ויקיפדיה, אתה יכול לדווח על כך בדף ויקיפדיה:באגים, או ישירות למפתחים בבאגזילה. טרם הדיווח, אנא נסה לבדוק את הבעיה במספר מכשירים-פרט לתוכנת ויקיפדיה, ייתכן שמקור הבעיה הוא בדפדפן, בהרחבות שלו או בהגדרות המשתמש שלך בוויקיפדיה.

איך אני יכול לדעת אם הבעיה היא בתוכנת ויקיפדיה או בדפדפן שלי?[עריכת קוד מקור]

אם מותקן במחשבך יותר מדפדפן אינטרנט אחד, אתה יכול לבדוק אם הבעיה בה נתקלת מופיעה בכולם, אחרת, אתה יכול לדווח על בעייתך לדלפק הייעוץ ולשאול ויקיפדים אחרים אם יש להם בעיה דומה. אם לאף אחד אחר אין, סביר להניח שמקור הבעיה הוא בדפדפן בו אתה משתמש.

כמה תמונות, אך לא כולן, לא מופיעות. מה קרה?[עריכת קוד מקור]

בדרך כלל מקור הבעיה הוא בתוכנות שנועדו לחסימת פרסומות. קבצים, ובכללם תמונות, שמועלים לוויקיפדיה מפוזרים לתת ספריות באופן אקראי, וחלק מגיעים לתיקייה בשם a/ad, שנחסמת בדרך כלל על ידי חוסמי פרסומת. שנה את הגדרות התוכנה כך שיאפשרו את הכניסה לספרייה זו, והתמונות אמורות להופיע באופן תקין.

ערכתי ערך והוסרו הרבה קישורים חיצוניים, דבר שלא עשיתי. מה קרה?[עריכת קוד מקור]

ככל הנראה אתה גולש דרך שירות סינון אינטרנט כדוגמת אינטרנט רימון, שהעלים את הקישורים בלי שהיית מודע לכך. כל עוד אתה גולש דרך שירות זה, אנא הקפד תמיד לעשות הצגת שינויים טרם שמירת הערך.

האם זה אפשרי להרוס או למחוק את כל הדפים בוויקיפדיה?[עריכת קוד מקור]

לא ממש. אתה צריך להיות מפעיל מערכת כדי למחוק דפים לחלוטין, ואפילו אז ניתן לשחזר אותם. כל משתמש יכול למחוק את הטקסט בעמוד, אך כל משתמש אחר יכול לשחזרו מתוך ארכיון ההיסטוריה של אותו עמוד. אם משתמש מבצע התקפה נרחבת, המפעילים יכולים לחסום אותו מעריכת דפים. נוסף על כך, נעשים מפעם לפעם גיבויים של שרתי ויקיפדיה.

יש פה הרבה שגיאות - מדוע לא מגיהים את הדפים האלה?[עריכת קוד מקור]

אחת התלונות החוזרות בוויקיפדיה היא, מדוע לא מגיהים את הדפים האלה?. התשובה לכך היא שאנשים כמוך, שיודעים את הכתיב, הדקדוק הנכון וכולי נתקלו בשגיאות והמשיכו הלאה בלי לעשות כלום. כן, יכולתם לתקן את השגיאות פשוט על ידי לחיצה על "עריכה" ועשיית שינוי זריז וכך למנוע מאחרים לתהות אותו הדבר. אז קדימה: לכו לשם ותעשו את ההגהה! ראו - עריכת דף וגם: היו נועזים בעריכת ערכים.