חיישן תאונה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
חיישנים במערכת להתראה מפני התנגשות הכוללת מכ"ם (כחול) ומצלמות תת-אדום (ורוד) המותקן במכונית מדגם לקסוס LS 600

חיישן תאונה הינו סוג של חיישן אשר מותקן לרוב בכלי תחבורה, ומטרתו לזהות מצב של תאונת דרכים. חיישני תאונה נפוצים כיום בכלי רכב מודרניים, ומשמשים בעיקר להפעלת אמצעים שונים בעת זיהוי תאונה, שמטרתם להגן על הנוסעים.

סוגי חיישני תאונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

מאחר שתאונות מסוגים שונים יכולות להפגין מאפיינים שונים, בהתאם לסוג ואופי התאונה, קיימים גם סוגים שונים של חיישני תאונה/התנגשות.

דרך אחת לאפיין תאונה היא תאוצה גבוהה הפועלת על הרכב, החורגת משמעותית מהיכולת המיכנית של הרכב בתנאי הפעלה נורמלים, כמו יכולת ההאצה של המנוע, או כושר הבלימה של הבלמים. בתאונות בהן הרכב פוגע/נפגע בגוף כלשהו (רכב או עצם דומם אחר), הפגיעה יוצרת תאוצה (או תאוטה) גבוהה, אשר נקלטת על ידי החיישן כמצב תאונה.

חיישנים עשויים לנסות ולזהות מאפיינים אחרים של תאונה, כמו למשל התהפכות הרכב.

להלן מספר דוגמאות לחיישני תאונה:

  • סוג של חיישן תאונות הוא חיישן אלקטרו-מכני המורכב מצינור קטן עם מפסק בקצהו האחד וכדור מתכת מצופה זהב בקצהו השני. כדור הזהב מוחזק במקומו על ידי מגנט קטן. במצב של תאוצה רבה, כדור המתכת משתחרר מהמגנט, מתגלגל במורד הצינור, מכה במפסק וסוגר את המעגל החשמלי. הצינור נוטה כלפי מעלה כך שכדור המתכת חוזר למקומו המקורי לאחר הפגיעה.
  • חיישנים אלקטרוניים המבוססים על גביש פיאזואלקטרי.
  • חיישנים אלקטרוניים המבוססים על מד תאוצה מסוג MEMS. מדי תאוצה כאלה לרוב מסוגלים למדוד תאוצה בשני צירים לפחות, מה שמאפשר לזהות הן תאונה צידית והן תאוצה חזיתית באותו הרכיב.

בחיישנים האלקטרוניים התאוצה לרוב נמדדת באופן רציף, והחיישן מחליט על תאונה כאשר התאוצה חורגת מסף מוגדר מראש, שנקבע כאמור בהתאם ליכולות המיכניות של הרכב בתנאי הפעלה שגרתיים.

שימושים לחיישני תאונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

המגמה העולמית המסתמנת היא שילוב מספר חישני תאונה וכריות אוויר ברכב וחיבורם למחשב בקרה מרכזי[דרוש מקור]. לדוגמה, חישנים המותקנים בצידי הרכב מסוגלים לזהות תאונה צידית וזאת בנוסף לחישנים הרגילים המזהים תאונה חזיתית[דרוש מקור].

כאמור, חיישני תאונה ברכבים משמשים לרוב להפעלת אמצעי מיגון פעילים בעת זיהוי תאונה, על מנת להגן על הנוסעים. אמצעים שכאלה עשויים להיות: ניפוח כריות האוויר, מתיחת חגורות הבטיחות, שחרור קורות הגנה חבויות (ברכבי קבריולה), ועוד.

שימוש נוסף לחיישני תאונה הוא לצורך תחקור בדיעבד של תאונות. במקרים כאלה לחיישן התאונה זיכרון עליו מוקלטות מדידות התאוצה. מדידות אלה מאפשרות אחר כך לקבל מידע נוסף על התאונה בניסיון להבין כיצד ומדוע נגרמה.

בנוסף, חברות שירותים בתחום הטלמטיקה לרכב, עושות שימוש בחיישני תאונה לצורך מתן שירותי סיוע בעת זיהוי של תאונה. במקרה שזוהתה תאונה, משדר המותקן ברכב משדר אות מצוקה למוקד השירות, אשר מזעיק במהירות למקום האירוע את כוחות ההצלה.