חלב אם

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Gnome-colors-emblem-development-2.svg
הערך נמצא בשלבי עבודה: כדי למנוע התנגשויות עריכה ועבודה כפולה אתם מתבקשים שלא לערוך ערך זה בטרם תוסר הודעה זו, אלא אם כן תיאמתם זאת עם מניחי התבנית.
אם הערך לא נערך במשך שבוע ניתן להסיר את התבנית ולערוך אותו, אך רצוי לתת קודם תזכורת בדף שיחת הכותבים.
שתי כוסות המכילות חלב אם. בכוס בצד שמאל יש חלב ראשוני שמופרש בשלב הראשוני של היניקה, ואילו בצד הימני מופיע חלב שנוצר מאוחר יותר במסגרת אותה יניקה, והוא חלב עם תכולת שומן גבוהה יותר.
שאיבת חלב מיועדת להאכלת תינוק בבקבוק למקרים בהם לא מתאפשרת האכלה דרך הנקה מסיבות שונות.

חלב אם הוא חלב הנוצר בשדי האישה, ומיועד להזין את ילדהּ. בחודשים הראשונים לחייהם תינוקות ניזונים מחלב אם ותחליפיו בלבד ועד גיל חצי שנה תזונה המבוססת על חלב אם בלבד מספקת את כל צרכיו התזונתיים של התינוק. על פי המלצת ארגון הבריאות העולמי, הנקה בלעדית מומלצת עד גיל חצי שנה, והנקה בשילוב עם תזונה משלימה מומלצת עד לגיל שנתיים ואף מעבר לכך.

ייצור החלב[עריכת קוד מקור | עריכה]

מיד לאחר הלידה מופרשים בגוף האישה פרולקטין ואוקסיטוצין, הגורמים ליצור חלב בשדיים במטרה להזין את התינוק. החלב הראשוני שנוצר מיד לאחר הלידה נקרא קולוסטרום, והוא עשיר בנוגדנים מסוג IgA, המוצאים דרכם למערכת העיכול של היילוד. העברה זו מסייעת להגן על התינוק ומחזקת את מערכת החיסון שלו כך שתתפקד כראוי.

אי-יכולת ממשית לייצר מספיק חלב היא נדירה, ומחקרים מראים שאמהות ממדינות מתפתחות החוות חסרים תזונתיים ממשיים עדיין מייצרות כמויות של חלב באיכות דומה לזו של אמהות ממדינות מפותחות. ישנן סיבות שונות שבשלן האם אינה יכולה לייצר מספיק חלב אם. אחת הסיבות הנפוצות הוא חיבור לא נכון של התינוק לפיטמה, הנקה או שאיבה בכמויות מפוחתות שאינן מספיקות לדרישות התינוק, תרופות מסוימות (לדוגמה, כאלה המכילות אסטרוגן כאמצעי מניעה), מחלה והתייבשות. סיבה נדירה היא תסמונת שיהאן אשר גורמת למחסור בייצור פרולקטין כך שלעתים האם תזדקק לתחליפים הורמונליים.

הרכב החלב[עריכת קוד מקור | עריכה]

הרכב החלב משתנה ומתאים עצמו לצרכיי ודרישות התינוק, כך שחלב כל אישה ייחודי לצורכי התינוק שלה. שומנים מהווים 40%-55% מכלל האנרגיה בחלב אם, והם מקור האנרגיה העיקרי בו. 98% מהם הם טריגליצרידים והשאר הם מונוגליצרידדים, דיגליצרידים, חומצות שומן חופשיות, פוספוליפידים וכולסטרול. סך הכל חלב האם מכיל למעלה מ-200 חומצות שומן שונות, רובן במינונים נמוכים מאד.[1]


החלב עשיר ברכיבים אנטי-מיקרוביאליים ואימונודולוטריים שככל הנראה מסייעים למערכת החיסון המתפתחת של התינוק להגן עליו מזיהומים במערכת העיכול.

  1. ^ Nicholas J. Andreas, Beate Kampmann, Kirsty Mehring Le-Doare, Human breast milk: A review on its composition and bioactivity, Early Human Development, 91, 2015-11, עמ' 629–635 doi: 10.1016/j.earlhumdev.2015.08.013