לדלג לתוכן

חשבון מיקרוסופט

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
יש לעדכן ערך זה.
ייתכן שהמידע המצוי בדף זה אינו מעודכן, אתם מוזמנים לסייע ולעדכן את הערך. אם לדעתכם אין צורך בעדכון הערך, ניתן להסיר את התבנית.
יש לעדכן ערך זה.
ייתכן שהמידע המצוי בדף זה אינו מעודכן, אתם מוזמנים לסייע ולעדכן את הערך. אם לדעתכם אין צורך בעדכון הערך, ניתן להסיר את התבנית.

חשבון מיקרוסופט (לשעבר ארנק מיקרוסופט, דרכון מיקרוסופט, .NET Passport, Microsoft Passport Network, ועד אוגוסט 2012 גם Windows Live ID) הוא שירות אינטרנט, שפותח ומסופק על ידי חברת מיקרוסופט, ומאפשר למשתמשיו להתחבר להרבה אתרי אינטרנט ושירותים שונים באמצעות חשבון משתמש אחד (נקרא Single Sign On).

מעבר לכך, חשבון מיקרוסופט הוא כתובת דואר אלקטרוני והזהות של המשתמשים באתרי ובתוכנות מיקרוסופט למיניהם, שבאמצעותו המשתמש נכנס למערכת ההפעלה Windows (החל מ-Windows 8 / Windows RT) ולשירותים כגון: Xbox, Outlook.com, OneDrive, Windows Phone, messenger, סקייפ, Office Online, חבילת שירותי Live (ובהן תת-החבילה Windows Live), חנות מיקרוסופט וחנות ווינדוס, bing, msn, Xbox Music, אנשי קשר, פרופיל ועוד.

בניגוד לגוגל, יאהו, PayPal, AOL,‏ MySpace ,סטים ופייסבוק, מיקרוסופט עדיין לא מספקת זהות OpenID, למרות שהודיעה בעבר כי תספק זאת.[דרוש מקור]

בדומה לטוויטר, פייסבוק, גוגל, יאהו ואתרים גדולים נוספים, גם מיקרוסופט תומכת באימות דו-שלבי כאמצעי אבטחה לחשבונות המשתמשים.

בישראל, אוניברסיטאות ומכללות מסוימות, ארגונים, בתי ספר ואתר נענע10 מספקים למשתמשיהם חשבון מיקרוסופט, אך הם אינם זכאים לתמיכה מצד מיקרסופט, אלא רק מצד הארגון אליו הם שייכים. לבעלי דומיין, שאינם ארגונים, המעוניינים בפתיחת חשבון מיקרוסופט עבור לקוחותיהם, מיקרוסופט מאפשרת ליצור חשבון מיקרוסופט באמצעות Windows Live Admin Center עם אפשרויות מצומצמות ביותר, וללא תמיכה לה זכאים הארגונים.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]


ערך זה הוא קצרמר בנושא מחשבים. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.