לדלג לתוכן

טוקיו דיסניסי

טוקיו דיסניסי
הנמל הים תיכוני
הנמל הים תיכוני
הנמל הים תיכוני
מיקום אוראיאסו, צ'יבה, יפן
תאריך פתיחה 4 בספטמבר 2001
אתר נופש אתר הנופש טוקיו דיסני
תמה הרפתקאות ימיות
שטח הפארק 490,000 מטר רבוע
מפעיל חברת ארצות המזרח
אתרי מפעיל נוספים וולט דיסני
קואורדינטות 35°37′36″N 139°53′17″E / 35.626667°N 139.888056°E / 35.626667; 139.888056
אתר רשמי
(למפת טוקיו רגילה)
 
טוקיו דיסניסי
טוקיו דיסניסי
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית
ונציה
הנמל הערבי
נמל קייפ קוד
נמל הגילויים.
אי המסתורין
הר פרומתאוס

טוקיו דיסניסיאנגלית: Tokyo DisneySea) הוא פארק שעשועים המצוי באתר הנופש טוקיו דיסני שבאוראיאסו בצ'יבה שביפן, בפרוורי טוקיו. האתר נפתח ב-4 בספטמבר 2001 והוא בבעלות חברת ארצות המזרח - זכיין של חברת וולט דיסני. הפארק הוא אחד הפארקים הפופולריים ביותר בעולם - למעלה מ-12.2 מיליון מבקרים ביקרו בפארק בשנת 2004.

תמות[עריכת קוד מקור | עריכה]

הפארק מתבסס על תמה של חופי ים. הרעיון המקורי של הקמת הפארק היה על בסיס תוכניות להקמת פארק בלונג ביץ' שבקליפורניה שאמור היה להיקרא "דיסניסי" (ים דיסני) בהקבלה לדיסנילנד (ארץ דיסני). בשל הקשיים הכספיים של פרויקט יורודיסני בוטלה הקמת הפארק בקליפורניה, ומאוחר יותר הוחלט להעביר את התוכניות לחברת ארצות המזרח על מנת שיקימו את הפארק באתר הנופש ביפן.

טקס הפתיחה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בפתיחת הפארק ב-4 בספטמבר 2001, נשא מייקל אייזנר, מנכ"ל חברת וולט דיסני בעת בניית הפארק, את דברי הפתיחה ואמר: "ברוכים הבאים כולכם לעולם בו הדמיון וההרפתקאות יוצאים למסע. טוקיו דיסניסי מוקדש לרוח ההרפתקנות הנמצאת בכל אחד מאיתנו. אנו עומדים כאן בפתח הרפתקאה, רומנטיקה, גילויים וכיף - מסע לנמלים אקזוטיים ומפוארים. אני תקווה שטוקיו דיסני יפיח השראה בלב ובראש כל החיים בכוכב מימי זה, כדור הארץ."

מבנה הפארק[עריכת קוד מקור | עריכה]

בפארק זה שבעה "נמלים" המקבילים ל"ארצות" בפארקי ממלכת הקסם. הכניסה לפארק היא דרך הנמל הים תיכוני, וממנו מגיעים לששת הנמלים האחרים: קו החוף האמריקאי, דלתת הנהר האבוד, נמל הגילויים, לגונת בנות הים, החוף הערבי ואי המסתורין.

הנמל הים תיכוני[עריכת קוד מקור | עריכה]

הנמל הים תיכוני הוא הכניסה לפארק, והוא בנוי בסגנון עיר נמל איטלקית אזור כניסה זה שונה מאזורי הכניסה לפארקים אחרים (כמו הרחוב הראשי של ארצות הברית בפארקי ממלכת הקסם או שדרות הוליווד בפארק אולפני דיסני אם ג'י אם - בכך שהוא מתפצל לשתי דרכים - האחת מובילה לאי המסתורין מימין, והשנייה לקו החוף האמריקאי משמאל.

קו החוף האמריקאי[עריכת קוד מקור | עריכה]

"נמל" זה משחזר את קו החוף של מזרח ארצות הברית בתחילת המאה ה-20. נמל זה כולל שני אזורים - אזור קייפ קוד הישנה ואזור נמל ניו יורק. בנמל זה עוגנת הספינה קולומביה, ונפתח בה מתקן מגדל האימה ב-2006.

דלתת הנהר האבוד[עריכת קוד מקור | עריכה]

דלתת הנהר האבוד מנסה לשחזר את המסעות בג'ונגלים של דרום אמריקה בסוף שנות ה-30 של המאה ה-20. נמל זה הוא אזור מלא צמחייה ירוקה, ודומה לארץ ההרפתקאות בפארקים בסגנון ממלכת הקסם. בנמל זה שני המתקנים הפופולריים ביותר בפארק - - הרפתקאות אינדיאנה ג'ונס, ורוחות זועמות.

נמל הגילויים[עריכת קוד מקור | עריכה]

"נמל" זה מאופיין כנמל בעתיד. הנמל מנסה לעורר את הרוח של הגילוים ומתקניו מנסים להראות את המסעות בים בעתיד. המתקן העיקרי בנמל זה הוא "רוכב הסופה" (StormRider). מתקן נוסף נקרא אקווטופיה, בדומה למתקן אוטופיה בדיסנילנד.

לגונת בנות הים[עריכת קוד מקור | עריכה]

נמל זה מבוסס על הסרט של אולפני וולט דיסני "בת הים הקטנה". בנמל זה שני אזורים - פנימי וחיצוני, ועיקר המתקנים בו מיועדים לילדים קטנים. הארץ מאופיינת כארמונו של מלך הים - טריטון, אביה של בת הים הקטנה.

החוף הערבי[עריכת קוד מקור | עריכה]

"נמל" זה מבוסס על הסרט של חברת וולט דיסני "אלאדין" משנת 1992. הנמל בנוי בסגנון סיפורי אלף לילה ולילה ונמצאים בו שתי מתקנים: קרוסלת הקרוואן, ומסעותיו של סינבד - מסע בסירה הדומה למתקן זה עולם קטן.

אי המסתורין[עריכת קוד מקור | עריכה]

אי המסתורין היו נמל המצוי בתוך "הר פרומתאוס" המצוי במרכז הפארק והמהווה סמל של הפארק. המתקנים ב"נמל" זה מבוססים על ספריו של ז'ול ורן. אף שנמל זה הוא הקטן בנמלי הפארק נמצאים בו שני המתקנים הפופולריים ביותר: "מסע אל מרכז כדור הארץ" ו"20,000 מיל מתחת לים", שהוא מתקן אפל בו המבקרים נכנסים לצוללות משלהם ו"צוללים" אל תוך הסיפור "20,000 מיל מתחת לפני הים". אף שהאי נראה כהר געש המוקף ים, הנמל אינו אי. הר הגעש הוא החזית של שני בנייני המתקנים שבו.

סמלי הפארק[עריכת קוד מקור | עריכה]

את הפארק מסמלים שני מבנים - ה"אקווספרה" - מזרקת מים עם דגם של כדור הארץ בכניסה לפארק, והר הגעש "פרומתאוס" הממוקם במרכז הפארק, וזהה בגובהו לטירת סינדרלה המסמלת את פארק דיסנילנד הסמוך.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא טוקיו דיסניסי בוויקישיתוף