טניס באולימפיאדת אטלנטה (1996)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
טניס
במשחקי האולימפיאדה ה-XXVI
Tennis pictogram.svg
היכל Stone Mountain Tennis Center
תאריכים 20 ביולי - 2 באוגוסט
מתחרים 93 (גברים) + 83 (נשים) מ-55 מדינות
1992 2000

אולימפיאדת 1996 נערכה באטלנטה, ארצות הברית. תחרויות הטניס נערכו בין ה-20 ביולי ל-2 באוגוסט. נערכו תחרויות הגברים, הנשים, זוגות גברים וזוגות נשים (סך הכל 4 מדליות זהב). התחרויות נערכו ב-Stone Mountain Tennis Center. בתחרות השתתפו 177 ספורטאים (93 גברים ו-83 נשים) מ-55 מדינות.

טבלת המדליות[עריכת קוד מקור | עריכה]

מקום מדינה  זהב   כסף ארד סך הכל  
1 ארצות הבריתארצות הברית  ארצות הברית 3 0 0 3
2 אוסטרליהאוסטרליה  אוסטרליה 1 0 0 1
3 ספרדספרד  ספרד 0 2 1 3
4 צ'כיהצ'כיה  צ'כיה 0 1 1 2
5 בריטניהבריטניה  בריטניה 0 1 0 1
6 גרמניהגרמניה  גרמניה 0 0 1 1
7 הודוהודו  הודו 0 0 1 1
בסך הכל 4 4 4 12

הזוכים במדליות[עריכת קוד מקור | עריכה]

התחרות

Gouden medaille.svg
Zilveren medaille.svg
Bronzen medaille.svg
גברים אנדרה אגאסי
ארצות הבריתארצות הברית  ארצות הברית
סרז'י ברוגרה
ספרדספרד  ספרד
לאנדר פאיס
הודוהודו  הודו
זוגות גברים טוד וודברידג' ומארק וודפורד
אוסטרליהאוסטרליה  אוסטרליה
נייל ברוד וטים הנמן
בריטניהבריטניה  בריטניה
דויד פרינוסיל ומארק-קווין גלנר
גרמניהגרמניה  גרמניה
נשים לינדזי דבנפורט
ארצות הבריתארצות הברית  ארצות הברית
ארנצ'ה סנצ'ס ויקאריו
ספרדספרד  ספרד
יאנה נובוטנה
צ'כיהצ'כיה  צ'כיה
זוגות נשים ג'יג'י פרנאנדס ומרי ג'ו פרנאנדס
ארצות הבריתארצות הברית  ארצות הברית
יאנה נובוטנה והלנה סוקובה
צ'כיהצ'כיה  צ'כיה
קונצ'יטה מרטינס וארנצ'ה סנצ'ס ויקאריו
ספרדספרד  ספרד

תוצאות התחרויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

תחרות הגברים[עריכת קוד מקור | עריכה]

אנדרה אגאסי, מנצח התחרות

בתחרות זו השתתפו 64 טניסאים שחולקו ל-4 בתים. לקראת התחרות 16 המשתתפים החזקים דורגו כדלקמן:

  1. אנדרה אגאסי (ארצות הבריתארצות הברית  ארצות הברית), ניצח בתחרות
  2. גורן איוונישביץ' (קרואטיהקרואטיה  קרואטיה), הודח בסיבוב הראשון
  3. תומאס אנקוויסט (שוודיהשוודיה  שוודיה), הודח בסיבוב השלישי
  4. מליוואי וושינגטון (ארצות הבריתארצות הברית  ארצות הברית), הודח ברבע הגמר
  5. ויין פריירה (דרום אפריקהדרום אפריקה  דרום אפריקה), הודח ברבע הגמר
  6. אלברט קוסטה (ספרדספרד  ספרד), הודח בסיבוב השני
  7. ארנו בואה (צרפתצרפת  צרפת), הודח בסיבוב השני
  8. מארק רוסה (שווייץשווייץ  שווייץ), הודח בסיבוב השלישי
  9. יאן סימרינק (הולנדהולנד  הולנד), הודח בסיבוב הראשון
  10. יאסון סטולטנברג (אוסטרליהאוסטרליה  אוסטרליה), הודח בסיבוב השני
  11. ריצ'י רנברג (ארצות הבריתארצות הברית  ארצות הברית), הודח בסיבוב הראשון
  12. פול הארהאוס (הולנדהולנד  הולנד), הודח בסיבוב הראשון
  13. מגנוס גוסטבסון (שוודיהשוודיה  שוודיה), הודח בסיבוב השני
  14. רנצו פורלן (איטליהאיטליה  איטליה), הודח רבע הגמר
  15. קרלוס קוסטה (ספרדספרד  ספרד), הודח בסיבוב הראשון
  16. דניאל ואצק (צ'כיהצ'כיה  צ'כיה), הודח בסיבוב השני

במשחק הגמר אנדרה אגאסי מארצות הברית נפגש עם סרגי'ו בורוגה מספרד שלא היה מדורג וניצח אותו ב-3 מערכות. לאנדר פאיס (הודו ניצח במשחק על מדליית ארד.


  רבע הגמר חצי הגמר משחק הגמר
                                                   
  1  ארצות הבריתארצות הברית אנדרה אגאסי 7 4 7      
5  דרום אפריקהדרום אפריקה ויין פריירה 5 6 5      
  1  ארצות הבריתארצות הברית אנדרה אגאסי 77 6        
  WC  הודוהודו לאנדר פאיס 65 3        
WC  הודוהודו לאנדר פאיס 6 7      
  12  איטליהאיטליה רנצו פורלן 1 5        
    1  ארצות הבריתארצות הברית אנדרה אגאסי 6 6 6    
     ספרדספרד סרז'י ברוגרה 2 3 1    
     ספרדספרד סרז'י ברוגרה 710 4 7      
4  ארצות הבריתארצות הברית מליוואי וושינגטון 68 6 5      
   ספרדספרד סרז'י ברוגרה 711 6      
  Alt  ברזילברזיל פרנאנדו מיליגני 69 2         משחק על מדליית ארד
Alt  ברזילברזיל פרנאנדו מיליגני 710 4 7    
  WC  רוסיהרוסיה אנדריי אולחובסקי 68 6 5         WC   הודוהודו לאנדר פאיס 3 6 6    
  Alt  ברזילברזיל פרנאנדו מיליגני 6 2 4    

תחרות הנשים[עריכת קוד מקור | עריכה]

לינדזי דבנפורט, מנצחת התחרות

בתחרות הנשים השתתפו 64 טניסאיות שחולקו ל-4 בתים. 16 טניסאיות זכו לדירוג:

  1. מוניקה סלש (ארצות הבריתארצות הברית  ארצות הברית), הודחה ברבע הגמר
  2. קונצ'יטה מרטינס (ספרדספרד  ספרד), הודחה ברבע הגמר
  3. ארנצ'ה סנצ'ס ויקאריו (ספרדספרד  ספרד), זכתה במדליית כסף
  4. איבה מאיולי (קרואטיהקרואטיה  קרואטיה), הודחה ברבע הגמר
  5. אנקה הובר (גרמניהגרמניה  גרמניה), הודחה בסיבוב השלישי
  6. יאנה נובוטנה (צ'כיהצ'כיה  צ'כיה), זכתה במדליית ארד
  7. מרי ג'ו פרנאנדס (ארצות הבריתארצות הברית  ארצות הברית), הודחה בחצי הגמר
  8. קימיקו דטה (יפןיפן  יפן), הודחה ברבע הגמר
  9. לינדזי דבנפורט (ארצות הבריתארצות הברית  ארצות הברית), זכתה בתחרות
  10. מגדלנה מלייבה (בולגריהבולגריה  בולגריה), הודחה בסיבוב השלישי
  11. ברדנה שולץ-מקארתי (הולנדהולנד  הולנד), הודחה בסיבוב השלישי
  12. מרי פירס (צרפתצרפת  צרפת), הודחה בסיבוב השני
  13. גבריאלה סבטיני (ארגנטינהארגנטינה  ארגנטינה), הודחה בסיבוב השלישי
  14. אמנדה קוצר (דרום אפריקהדרום אפריקה  דרום אפריקה), הודחה בסיבוב השני
  15. מרטינה הינגיס (שווייץשווייץ  שווייץ), הודחה בסיבוב השני
  16. קרינה קפשודובה (סלובקיהסלובקיה  סלובקיה), הודחה בסיבוב השלישי


  רבע הגמר חצי הגמר משחק הגמר
                                       
  1  ארצות הבריתארצות הברית מוניקה סלש 5 6 6  
6  צ'כיהצ'כיה יאנה נובוטנה 7 3 8  
  6  צ'כיהצ'כיה יאנה נובוטנה 4 6 3  
  3  ספרדספרד ארנצ'ה סנצ'ס ויקאריו 6 1 6  
3  ספרדספרד ארנצ'ה סנצ'ס ויקאריו 4 6 10
  8  יפןיפן קימיקו דטה 6 3 8  
    3  ספרדספרד ארנצ'ה סנצ'ס ויקאריו 68 2  
  9  ארצות הבריתארצות הברית לינדזי דבנפורט 7 6  
  9  ארצות הבריתארצות הברית לינדזי דבנפורט 7 6    
4  קרואטיהקרואטיה איבה מאיולי 5 3    
  9  ארצות הבריתארצות הברית לינדזי דבנפורט 6 7  
  7/Alt  ארצות הבריתארצות הברית מרי ג'ו פרנאנדס 2 66     משחק על המקום השלישי
7/Alt  ארצות הבריתארצות הברית מרי ג'ו פרנאנדס 3 6 6
  2  ספרדספרד קונצ'יטה מרטינס 6 2 3     6  צ'כיהצ'כיה יאנה נובוטנה 7 6  
  7/Alt  ארצות הבריתארצות הברית מרי ג'ו פרנאנדס 68 4  

במשחק הגמר לינדזי דבנפורט מארצות הברית נפגשה עם ארנצ'ה סנצ'ס ויקאריו מספרד וניצחה אותה בשתי מערכות. יאנה נובוטנה ניצחה במשחק על מדליית ארד.

תחרות זוגות גברים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתחרות השתתפו 32 זוגות. 8 זוגות דורגו:

  1. טוד וודברידג' ומארק וודפורד (אוסטרליהאוסטרליה  אוסטרליה), ניצחו בתחרות
  2. גרנט קונלי ודניאל נסטור (קנדהקנדה  קנדה), הודחו בסיבוב השני
  3. יאקו אלטינג ופול הארהאוס (הולנדהולנד  הולנד), הודחו בחצי הגמר
  4. יונס ביורקמן וניקלס קולטי (שוודיהשוודיה  שוודיה), הודחו בסיבוב הראשון
  5. אירז'י נובק ויאן ואצק (צ'כיהצ'כיה  צ'כיה), הודחו ברבע הגמר
  6. ויין פריירה ואליס פריירה (דרום אפריקהדרום אפריקה  דרום אפריקה), הודחו ברבע הגמר
  7. קסבייה פרנה ולואיס לובו (ארגנטינהארגנטינה  ארגנטינה), הודחו בסיבוב הראשון
  8. ביירון בלק וויין בלק (זימבבואהזימבבואה  זימבבואה), הודחו בסיבוב השני

במשחק הגמר טוד וודברידג' ומארק וודפורד מאוסטרליה נפגשו עם נייל ברוד וטים הנמן מבריטניה שלא היו מדורגים וניצחו אותם ב-3 מערכות.

תחרות זוגות נשים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתחרות השתתפו 32 זוגות. 8 זוגות קיבלו דירוג:

  1. ג'יג'י פרנאנדס ומרי ג'ו פרנאנדס (ארצות הבריתארצות הברית  ארצות הברית), ניצחו בתחרות
  2. יאנה נובוטנה והלנה סוקובה (צ'כיהצ'כיה  צ'כיה), זכו במדליית כסף
  3. ברנדה שולץ-מקרתי ומנון בולגראף (הולנדהולנד  הולנד), הודחו ברבע הגמר
  4. קונצ'יטה מרטינס וארנצ'ה סנצ'ס ויקאריו (ספרדספרד  ספרד), זכו במדליית ארד
  5. ניקול ברדטקה ורנה סטאבס (אוסטרליהאוסטרליה  אוסטרליה), הודחו בסיבוב הראשון
  6. גבריאלה סבטיני ופטריסיה טרביני (ארגנטינהארגנטינה  ארגנטינה), הודחו בסיבוב הראשון
  7. אמנדה קוצר ומריאן דה סוורד (דרום אפריקהדרום אפריקה  דרום אפריקה), הודחו סיבוב השני
  8. קויקו נגצוקה ואי סוגיאמה (יפןיפן  יפן), הודחו בסיבוב הראשון

במשחק הגמר ג'יג'י פרנאנדס ומרי ג'ו פרנאנדס מארצות הברית נפגשו עם יאנה נובוטנה והלנה סוקובה מצ'כיה וניצחו אותן ב-3 מערכות. בבך הן זכו במדליית זהב שנייה ברציפות בתחרות זוגות נשים באולימפיאדה.

ישראל באולימפיאדה[עריכת קוד מקור | עריכה]

טניסאים ישראלים לא הגיעו לתחרויות טניס.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]