יואב לבנון

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
יואב לבנון בגיל 11
יואב לבנון, 16

יואב לבנון (נולד ב-2004) הוא פסנתרן קונצרטים ישראלי.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

יואב החל את לימודי הפסנתר בגיל 3, מופיע בפני קהל מגיל 4, בגיל 5 הוא נמנה לראשונה בין זוכי תחרות "פסנתר לתמיד", בגיל 6 זכה במדליית הזהב הראשונה בתחרות פסנתר בינלאומית בארצות הברית והוזמן להופיע על הבמה היוקרתית של אולם "הקרנגי הול" בניו יורק.

בהיותו בן 7 בלבד, יואב ביצע לראשונה קונצ'רטו כסולן בליווי התזמורת הקאמרית הישראלית. זמן קצר לאחר מכן הוא נבחר להיות הפסנתרן שהצטרף לסבב הופעות עם אחת מהתזמורת הקאמריות המובילות בעולם Moscow Virtuosi Chamber Orchestra כדי לבצע את הקונצ'רטו מאת היידן בניצוחו של מאסטרו ולדימיר ספיבקוב. בגיל 8 הופיע עם תזמורת "Franz Liszt Chamber Orchestra" בבודפשט. בגיל 9 הופיע יואב כסולן בליווי "סימפונט רעננה" בנגינת הקונצ'רטו הראשון של בטהובן. בגיל 10 זכה במלגת קרן התרבות אמריקה-ישראל ובמקום ראשון בתחרויות “פנינה זלצמן” ו”פסנתר לתמיד”.

בהיותו רק בן 11, יואב ביצע את הקונצ'רטו לפסנתר ותזמורת מס.1 מאת שופן על הבמה היוקרתית של תיאטרון סן קרלו באיטליה, תחת שרביטו של המנצח הנודע דניאל אורן.

ב-2018, הופיע יואב, 13, עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית בנגינת הקונצ'רטו השני של רחמנינוב תחת ניצוחו של אריה ורדי שהזמין את יואב והציגו כאחד הפסנתרנים הצעירים המבטיחים בעולם.

בשנת 2019 הוענק ליואב באודיטוריום הלאומי במדריד פרס“Young Talent Award”   בנוכחות המלכה סופיה, ומעל אותה במה גם ניגן את הקונצ'רטו מס. 1 מאת צ'ייקובסקי. בפסטיבל בציננדלי, גאורגיה, יואב ניגן ביחד עם הפסנתרן הנודע סרגיי בביאן קונצ'רטו לשני פסנתרים ותזמורת של מוצרט ושל באך.

בתחילת 2020, השתתף יואב, בגרמניה, באירוע ייחודי - "פסגת הפסנתר" של 3 דורות של פסנתרנים מובילים בו הופיע הפסנתרנית הידועה מרתה ארגריץ'. יואב הופיע כמי שנחשב למייצג את ההבטחה הגדולה של הדור הצעיר. בהמשך השנה הוא הופיע בפסטיבל  piano Jacobinsטולוז, צרפת, וזכה לביקורות מהללות בעיתון Le Monde :

"Though Yoav Levanon is a very young person, he is already a great pianist. At 16, the Israeli is a meteor”

וב 'Diapason'  אף תואר כמי שנצפה שיהיה מהפסנתרנים המשפיעים ביותר במאה הנוכחית:  

“In spite of outstanding abilities, Yoav Levanon is not only a stunning virtuoso. His assertive interpretative choices already make him an authentic musician, who has everything to become one of the major pianists of this century.”

את  שנת 2021 פתח יואב בחבירה לפרויקט מצולם עם מאסטרו דניאל ברנבוים, ובהמשך השנה יואב מוזמן לנגן מעל מיטב הבמות בצרפת, שווייץ, ליטא וגרמניה. ביניהם, הופעת רסיטל באודיטוריום לואי וויטון ובאודיטוריום של רדיו 'פרנס מוזיק' בפאריס ונגינה עם תזמורת   Orchetre de la Swiss Romande באולם ויקטוריה, בז'נבה, שווייץ.

יואב מקבל את הכשרתו המוזיקלית אצל טובי המורים בארץ ובעולם, משתתף בסדנאות אומן, והוא נבחר לקחת חלק בתוכנית ייחודית לפסנתרנים מצטיינים, במרכז למוזיקה בירושלים, בהדרכתו של הפסנתרן האמריקאי הידוע מארי פרחיה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

אתר רשמי

ערוץ יוטיוב

דף פייסבוק

אינסטגרם

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]