למרחב (רשת מוסדות חינוך)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
(הופנה מהדף ישיבת למרחב)

למרחב היא רשת מוסדות חינוך דתית לאומית תורנית הממוקמת בפתח תקווה וכוללת בתי ספר יסודיים (בנים ובנות), חטיבת ביניים ואולפנה. בראש המוסדות עומד הרב אברהם גרנביץ' שגם הקים את המוסדות. עד שנת תשע"ד נכללה ישיבת צביה פתח תקווה בין מוסדותיה.

בית ספר יסודי[עריכת קוד מקור | עריכה]

הוקם בשנת התשנ"ו שבה החל את שנת הלימודים עם 6 כיתות בלבד, 4 כיתות בנים (א'-ד') ו2 כיתות בנות (א'-ב') ובכל שנה נוספה שכבה חדשה, כך עד שהושלמו כל השכבות החסרות. בתחילה שכן בית הספר היסודי (לבנים ובנות בנפרד) באזור התחנה המרכזית אך בהמשך עברו הבנות למבנה נצח ישראל (עד היום) והבנים נשארו עד לשנת התש"ע שבה בוצע חילוף עם תלמידי הישיבה כך שבית הספר היסודי עבר למבנה חדש בשכונת נווה גן והישיבה ירשה את השטח. מנהל בית הספר לבנים הוא הרב יעקב ליפשיץ ומנהל בית הספר לבנות היה הרב שם שרפר שהוחלף בשנת הלימודים תשע"ט על ידי הגברת לבנת שגיב.

חטיבת הביניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הוקמה בשנת התשנ"ט ובראשה עמד הרב מאיר רוזיליו. בסוף שנת הלימודים תשע"ז הוא סיים את עבודתו כראש החטיבה ובמקומו יש את צוות הרמ"ים: הרב אופיר אפרים, הרב גילי אהרון והרב אלעד נווה. החטיבה ממוקמת יחד עם בית הספר היסודי בשכונת אם המושבות בבירוריה בת תרדיון.

אולפנה לבנות[עריכת קוד מקור | עריכה]

הוקמה בשנת התשס"ג. בראשה עמד הרב עמיחי פרל. כיום עומדת בראשה הרבנית ורד שוורצבוים. האולפנה שוכנת במתחם ליד נצח ישראל יחד עם בית הספר היסודי של הבנות אך בקטע מגודר ומופרד.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]