ישיבת תורת משה

ישיבת תורת משה
אין תמונה חופשית
אין תמונה חופשית
ישיבה
תקופת הפעילות 1982–הווה (כ־42 שנים) עריכת הנתון בוויקינתונים
מיקום
מדינה ישראלישראל ישראל
קואורדינטות 31°48′11″N 35°13′05″E / 31.803040367106°N 35.217963215643°E / 31.803040367106; 35.217963215643
www.torasmoshe.org
(למפת ירושלים רגילה)
 
ישיבת תורת משה
ישיבת תורת משה
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

ישיבת תורת משה היא ישיבה ליטאית לדוברי אנגלית בירושלים. הישיבה נוסדה בשנת ה'תשמ"ב במטרה לתת מענה לתלמידי ישיבה ממדינות דוברות אנגלית. מאז למדו בה יותר מ -1,000 תלמידים.

כל תלמידי הישיבה דוברי אנגלית. הרוב המכריע של התלמידים מגיע מקנדה ומארצות הברית. ומיעוטם מגיע ממדינות אחרות כמו דרום אפריקה ואנגליה.

הישיבה אינה מתנגדת ללימודים אקדמיים כל עוד הם נועדו למטרות פרנסה בלבד, ורבים מבוגריה עוסקים במקצועות שנדרש עבורם תואר אקדמי.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הישיבה הוקמה בשנת ה'תשמ"ב על ידי הרב משה מייזלמן, נכדו של הרב משה סולובייצ'יק ואחיינו ותלמידו של הרב יוסף דב סולובייצ'יק, יחד עם הרב דניאל לרפלד, כיום ראש ישיבת בית ישראל. הרב מייזלמן קרא לישיבה על שם סבו, הרב משה סולובייצ'יק. הישיבה שכנה תחילה במכון הארי פישל בשכונת הבוכרים בירושלים.

מאוחר יותר עברה הישיבה למרכז העיר, ובשנת ה'תשס"ט עברה הישיבה לבניין הקבע שלה בשכונת סנהדריה המורחבת. בניין הישיבה כולל בית מדרש, חדר אוכל, פנימייה ומגרש כדורסל. תוכנית הלימודים בישיבה היא בת שלוש שנות לימוד, והיא מחולקת לשני מסלולים, אך תלמידים רבים נשארים ללמוד בה זמן רב יותר. קיים גם מסלול בוגרים המיועד לתלמידי ישיבה ותיקים.

רבני הישיבה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראש הישיבה הוא הרב משה מייזלמן. המשגיח הוא הרב אלחנן מאיר פישמן, בוגר ישיבת כרם ביבנה, ישיבת נובהרדוק, ותלמידם של הרב צבי קושלבסקי, הרב שלמה וולבה והרב שלמה ברוודה.

הרמים בישיבה הם, הרב יחיאל מיכל שורקין מחבר הספר הררי קדם תלמידו של הרב יוסף דוב סולובייצ'יק, וכן הרב יהודה אברמוביץ, תלמידו של הרב נחום פרצוביץ, והרב זאב קליין, תלמידו של הרב אבא ברמן.

אחד מרבני הישיבה, הרב משה טברסקי, נרצח (יחד עם ארבעה אחרים) בפיגוע בבית הכנסת קהילת בני תורה בשכונת הר נוף בירושלים.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]