לגו נינג'ה גו

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

לגו נינג'ה גו הוא סדרת דגמי לגו שיצאה לשווקים במהלך שנת 2011, בה הדמויות מתמחות באמנות לחימה המכונה "ספינג'יטסו" (Spinjitsu) ולאחר מכן גם "אירג'יטסו" (Airjitsu).[1]

על בסיס קו הצעצועים הופקה סדרה בשם "Lego Ninjago: Masters of Spinjitzu" שעלתה לשידור ב-14 בינואר 2011, משחק וידאו בשם "Lego Battles: Ninjago" שיצא לשווקים ב-12 באפריל 2011 ל-Nintendo DS וסדרת טלוויזיה בת עשר עונות (העונה העשירית כרגע בשידור), ששודרה בישראל בערוץ ניקלודיאון, בערוץ הילדים ולאחר מכן, גם בערוץ "Zoom".

דמותו של קאי מ"לגו נינג'ה" בפארק לגולנד בדנמרק

ב-21 בספטמבר 2017 עלה לאקרנים הסרט העוסק בסדרה, "סרט לגו נינג'גו", שהוא ספין-אוף לסרט "סרט לגו".

נינג'גו, סדרה המספרת על שישה נינג'ות, שמצילים את העיר נינג'גו מכל הרשע בעולם. נכון ל-2019, שודרו בישראל 8 עונות 10 עונות.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

פיילוט:

הקדמה של הסדרה. בה מסופר על "קאי" נפח בחנות נפחים יחד עם אחותו, סמוקאי והשלדים יוצאים לחטוף את "ניה" אחותו של קאי בהוראת לורד גארמדון. סנסי וו מציע לקאי להפוך לנינג'ה וקאי מסכים. אחרי הרבה אימונים סנסי וו מראה לקאי את חבריו לקבוצה, קול, ג'יי וזאין. וו הולך ביחד עם הנינג'ות למצוא את ארבעת נשקי הזהב, חרמש, נונצ'קו, כוכבים, חרב. הנינג'ות לומדים גם את אמנות הלחימה "ספינג'יטסו" ויוצרים את "טורנדו היצירה/בריאה" שהוא שילוב של כל הספינג'יטסו של הנינג'ות. סמוקאי מצליח לתפוס את ארבעת הנשקים בידו, אך מרוב כוחם הוא מתפוגג. הנשקים יוצרים מערבולת דרך החלל והזמן שמאפשרים לגארמדון לברוח למקום אפל ששם הוא יקבל כוח להחזיק בארבעת הנשקים.

עונה 1:
לויד בנו של לורד גארמדון משחרר את הנחשים, פייתור נהיה המנהיג שלהם והם מחפשים את להבי הכסף כדי לשחרר את הטורף הגדול. הנחשים תופסים את לויד, גארמדון חוזר כדי להציל את לויד. לויד מגלה שהוא הנינג'ה הירוק. הנחשים משחררים את הטורף הגדול ופייתור וסנסיי נאכלים על ידו. גארמדון לוקח את ארבעת נשקי הזהב עם ארבע ידיו החדשות ומשמיד את הטורף. סנסיי חוזר.
עונה 2:
גארמדון משתמש בנשקי הזהב כדי ליצור את המגה נשק, הוא משתמש בצבא הנחשים כדי להשתלט על נינג'גו אך הם בוגדים בו לאחר שמגה הנשק שלו הושמד. הנחשים נכלאים בתוך קבר עתיק של צבא האבן, בעוד צבא האבן שהתעורר לחיים (מהנוזל שהטורף הגדול השאיר) בורח ומשתלט על נינג'גו. גארמדון מגיע לאי האפל שבו נמצא האדון העליון שמביא לו את קסדת הצללים כדי שישלוט בצבא האבן, האדון העליון הופך להיות עוזרו של גארמדון, הנינג'ות מוצאים את אמו של לויד מיסאקו, גארמדון יוצר את הגארמטרון הנשק האולטימטיבי של האדון העליון. שיין מוצא את אביו (המדען שיצר אותו). האדון העליון משתלט על גארמדון, הופך לצורתו המקורית (דרקון) והופך את תושבי נינג'גו לסוגדים שלו. לויד מגלה את מלוא יכולתו והופך לנינג'ה המוזהב ומשתמש בכוחותיו המוזהבים כדי להביס את האדון העליון. גארמדון חוזר לצורתו האנושית ללא 4 הידיים.
עונה 3:
הנינג'ות עובדים בתור מורים בבית ספר ומגלים שהאדון העליון חזר בתור ווירוס במחשב של סיירוס בורג, מדען נכה, שהפך את כל נינג'גו לטכנולוגית . הנינג'ות נלחמים בנינדרוידים שנוצרו על ידי פיקסאל באותה צורה ששיין נוצר. זאין מתאהב בפיקסאל. בורג נחטף והופך לסוגד של האדון העליון בתור חצי בן אדם, חצי נינדרואיד. האדון העליון מנסה להשיג את כוחותיו של לויד כדי להפוך למאסטר המוזהב. בעזרתו של פייתור שמסתבר שלא מת (כמו סנסיי וו) אלה רק עורו הפך ללבן כתוצאה מהעיכול של הטורף. לויד מחלק את ארבעת כוחותיו לנינג'ות.האדון העליון מוצא את שאריות ארבעת נשקי הזהב ולוקח אותם כדאי להפוך למאסטר המוזהב, פייתור הקריב את עצמו לאדון העליון וגופו הוקטן כתוצאה מנסיוב שהכין סיירוס בורג נגד האדון העליון, זאין הפעם מביס את האדון העליון, אך לא יוצא מזה בחיים ומקריב את עצמו בשביל נינג'גו, בסוף העונה פיקסאל עצובה ומגלה על החיבור שלה עם זאין.
עונה 4:
הנינג'ות מופרדים ולא מוכנים לחזור לצוות מאז הקרבתו של שיין, אבל אז הנינג'ות מקבלים הזמנה לטורניר היסודות, הנינג'ות לא רוצים להגיע אבל מאסטר צ'ן (מי שהזמין אותם) אומר להם שזה הסיכוי שלהם להציל את חברם שיין, הנינג'ות מבינים ששיין בחיים ויוצאים לשם, גארמדון יוצא איתם כי הוא מכיר את צ'ן ויודע שאסור לבטוח בו. גארמדון פוגש את "חברו הוותיק" קלאוס שהוא מכיר אותו מעברו (שניהם היו תלמידים של צ'ן). הנינג'ות פוגשים את כל מאסטרי היסודות אשר בדיוק כמוהם, ירשו את כוחותיהם מהשומרים של מאסטר הספינג'יטסו הראשון. צ'ן מצליח בתוכניתו המקורית ושואב את כל הכוחות לשרביט היסודות שלו. אך הנינג'ות משמידים את הנשק ומחזירים את כוחם, סקיילר מאסטרית הענבר (העתקת כוחות) ביתו של צ'ן בוגדת בו, אך צ'ן חוטף אותה ומשתמש בכוחותיה כדי להפוך אותו ואת צבאו לאנקונדראי. קלאוס במימד המקולל לאחר שניסה להכניס לשם את גארמדון. גארמדון מקריב את עצמו בשביל נינג'גו ומקלל את עצמו למימד המקולל, הוא מחזיר את רוחות גנרלי האנקונדראי שמבטלים את הכישוף ומקללים את צ'ן וצבאו. בסוף העונה רואים רוח שיוצאת מהמימד המקולל שקוראים לו מורו.
עונה 5:
מורו (צאצא של מאסטר הרוח, שמורו ירש את כוחו) תלמידו הקודם של סנסיי וו שהיה אמור להיות הנינג'ה הירוק, מורו נהיה רשע לאחר שגילה שהוא לא הנינג'ה הירוק, חוזר מהמימד המקולל כשגארמדון פתח שער למימד. מורו חזר והוא משתלט על לויד. מורו משיג את "מגילת האירג'יסו" שממנה הוא לומד את אמנות הלחימה "אירג'יטסו" שגורמת לך לעוף באוויר, הנינג'ות משיגים מגילה נוספת מסנסי יאנג, אך קול יצא מהמקדש אחרי הזריחה והפך לרוח, מורו מנסה להשיג את קריסטל הממדים (שנמצא בקבר של מאסטר הספינג'יטסו הראשון) כדי לשחרר את המאסטרית שלו "הדגולה". בדרך להשגת הקריסטל מורו משיג את "חרב המקדש" אשר יכולה לחזות את המהלך הבא של היריב. לויד יוצא מהשתלטות של מורו, מורו משיג את הקריסטל ומשחרר את הדגולה. הדגולה מתגלה בתור המימד המקולל. לויד מבין שעליו לחסל את הדגולה ופוגש את אביו שאומר לו שאם יחסל את הדגולה, המימד המקולל יחוסל וכל מי שאיתו שזה כולל אותו (גארמדון), ניה מגלה שהיא מאסטרית המים ומחסלת את הדגולה.
עונה 6:
הנינג'ות משחקים בסדרה על עצמם ונהנים מהפרסום, קלאוס הוא הרוח היחידה שהספיקה לברוח מהמימד המקולל והוא חוזר כדי למצוא את קנקן התה של טייראן כדי לשחרר את נאדאקאן רוח ג'ין שיכולה להגשים 3 משאלות. קלאוס רוצה להשתמש במשאלות כדי להשתלט על נינג'גו אבל נאדאקאן הפיראט הג'יני (שמעדיף שיקראו לו דג'ין) מצליח לכלוא את קלאוס בתוך קנקן התה. בשביל להחזיר את הצבא שלו, נאדאקאן לוקח את קריסטל הממדים וגם מפליל את הנינג'ות. נאדאקאן מצליח לכלוא את כל הנינג'ות. הנינג'ות בכלא, מבינים שכדי להביס את נאדאקאן הם צריכים להשיג את ארס אלמנת הנמר. הנינג'ות בורחים מהכלא ומצליחים לגרום שכולם יאמינו להם שהם לא פושעים. נאדאקאן לוכד את כל הנינג'ות ב"חרב הנשמות" חוץ מאת ג'יי, ג'יי אוסף את בני בריתם שיעזרו להם. ג'יי מחזיר את הנינג'ות. נאדאקאן מתחתן עם ניה כדי שיהיה לו יכולת לבקש משאלות בשביל עצמו בלי הגבלה (וגם כי היא דומה לאשתו "דילארה"). ג'יי מבקש משאלה שכל מה שקרה עם נאדאקאן לא באמת יקרה ושקלאוס לא ימצא את קנקן התה מההתחלה.

הפרק האחרון "יום הנפטרים" : לפני עונה 7 יש קטע של 40 דקות שבו כל הנבלים הקודמים של הנינג'ות חוזרים, סנסי יאנג משחרר את הרוחות שלהם והם נכנסים בתוך הפסלים שלהם במוזיאון. קול נלחם ברוחו של סנסיי יאנג שפותח שער שמי שעובר בו הופך לבן אדם. יאנג מבין שהוא לא צריך לעשות את זה והופך לטוב. קול חוזר להיות בן אדם.
עונה 7:
סנסיי יושב במנזר הקודם ההרוס שלו. אקרוניקס חוזר מהעבר,הוא ואחיו קראקס היו מאסטרי הזמן (נקראו גם "מחוגי הזמן"). 4 להבי הזמן מפלדת כרונו שיכולים לספוג כוחות, ספגו את הכוחות של מחוגי הזמן. סנסי וו נפגע מ"אגרוף הזמן" הוא מזדקן מהר יותר. אקרוניקס וקראקס מוצאים את כל להבי הזמן ובעזרת סירוס בורג בונים מכונת זמן ומשנים את העבר. קאי וניה מוצאים את הוריהם שחשבו שמתו, מצילים את וו ומתקנים את העבר. סנסיי וו אקרוניקס וקראקס תקועים במערבולת הזמן, לויד הופך למאטסר החדש במקום וו והנינג'ות לא מוותרים עד שימצאו את וו.
עונה 8:
הנינג'ות מגלים שמישהו חטף את אוני מסכת השנאה, "בני גארמדון" חבורת אופנועים שמנסים להחזיר את לורד גארמדון בגרסתו הרעה. לויד ונינג'ות מוצאים את וו שהפך לתינוק בגלל להב הזמן ומגלים שהנסיכה של נינג'גו הרומי היא המנהיגה של בני גארמדון. הם מוצאים את כל המסכות ומחזירים את גארמדון. וו התינוק, קאי, ג'יי, קול וזאין משתגרים למימד של הדרקון אוני וכולם חושבים שהם מתים. גארמדון משתלט על נינג'גו. ניה, מיסאקו, פיקסאל ולויד (שאיבד את כוחו) ולא מוותרים על נינג'גו.
עונה 9:
הנינג'ות תקועים במימד האוני והדרקון, דארת' ניה מיסאקו ופיקסאל מנסים לגרום ללויד להחזיר את הכוחות שלו אך בני גארמדון מוצאים אותם ואז במפתיע 5 ממאסטרי היסודות (קארלוף, גריפין טרנר שייד ניורו טורס מר פייל וסקיילר) באים להציל אותם ולויד מגלה שהנינג'ות עדיין בחיים ושהם שיגר אותם למקום אחר בינתיים וו התבגר והפך לילד והוא מאוד רעב והוא וקול הולכים לחפש אוכל ונתקלים בדרקון ברק קאי ג'יי ושיין עדיין מנסים לתקשר אם נינג'גו ואז נחטפים על ידי אירון בארון והצבא שלו קול ווו מגלים שהנינג'ות ווו לא היחידים במימד ומחפשים את חבריהם. מאסטר וו וקול מתחפשים לציידים כדאי לנסות לעזור לנינג'ות אירון בארון והציידים חושבים שהנינג'ות הם אוני וגורמים להם להילחם בדרקונים שיין אומר לקאי וג'יי לא לחשוף את כוחותיהם אבל מישהו היה צריך להציל את ג'יי הם מנצחים את הדרקונים אבל הם חושפים את כוחותיהם וארון אומר להם לתפוס אותם בנינג'גו לורד גארמדון מחליט להשמיד את מר אי כי הוא נכשל להביא את בנו והארומי מפחדת כי גארמדון אמר לה שהוא ישמיד גם אותה אם היא לא תצליח לויד דארת' מיסאקו פוגשים שוב את רוב מאסטרי היסודות מיסטאקי מספרת ללויד שהנינג'ות במימד האוני והדרקון ואין דרך להחזיר אותם מנינג'גו רק הנינג'ות חייבים למצוא דרך ממימד אוני והדרקון לויד ומאסטרי היסודות תוקפים את תעשיות בורג לשעבר כדאי לעשות שידור חי בשידור חי לויד אומר לתושבי נינג'גו לא לפחד כי יש מתנגדים ושלורד גארמדון רוצה שהם יפחדו ולויד רוצה שהם לא יפחדו ויזכרו שהמתנגדים לא מוותרים. במימד האוני והדרקון אירון בארון לוקח את הנינג'ות וכולא אותם ואז פתאום מגיע דרקון הציידים ישר מתחילים לצוד ומצליחים קול אומר לנינג'ות לא לדאוג כי הם ימצאו דרך לצאת מזה בשבילם ובשביל הדרקונים. ג'יי מביא רעיון לבנות הסחת דעת כדאי שקול יוכל לשחרר את הנינג'ות קול ווו בונים את האמא של כל הדרקונים את הנולד הראשון ומסיחים את דעת הציידים והנינג'ות הולכים להציל את הדרקונים ואז מגיעה הנולד הראשון המקורי ומנסה להציל את הדרקונים שלה הנינג'ות מצילים את הדרקונים ובורחים בנינג'גו לורד גארמדון כמעט הורג את הארומי ואז היא אומרת לו שהיא יודעת איפה הבן שלו והוא חס על חייה מיסטאקי מכינה לדארת' תה שנותן לו כוח חום מוגבל ובני גארמדון תוקפים את מאסטרי היסודות. דארת' מצליח להסתיר את מאסטרי היסודות אבל זה מאוחר מידי ובני גארמדון תוקפים אותם אך ניה לויד דארת' וסקיילר מצליחים לברוח עם הרכב אך גארמדון משתמש במכונה האוני טיטאן שלו כדאי למחוץ את לויד ניה דארת' וסקיילר אך שנייה לפני שגארמדון מוחץ אותם לויד אומר לעצמו אבא אל תעשה את זה גארמדון שומע וקצת מרחם מה שאומר שגארמדון הטוב עדיין נמצא בתוכו אז פיקסאל תוקפת את גארמדון והם מצליחים לברוח חוץ ממאסטרי היסודות פיקסאל ומיסאקו לאחר מכן יש לוו חלום שמזכיר לו את העבר שבו גארמדון ואחיו וו כשהיו קטנים דגים עם אבא שלהם והוא אומר להם שכל מה שהם צריכים זה אמונה כדאי להשיג את הדברים שהם רוצים לאחר מכן וו מתעורר ומגלים שהוא גדל אבל אז אחד הציידים האבי מטאל תוקף אותם ושואל אותם אם זה נכון שוו הוא הבן של מאסטר הספינגיצו הם אומרים לו שזה נכון ואז מגלים שהאבי מטאל זה בכלל בחורה בשם פיית' ואז וו מצטט את מאסטר הספינגיצו ואומר "כל מה שצריך זה אמונה" (faith באנגלית) והם יוצאים לחפש את שריון הדרקון שבעזרתו אפשר לגרום לאמא של כל הדרקונים לקחת אותם בחזרה לנינג'גו בינתיים דארת' וסקיילר לויד וניה מסתובבים בנינג'גו בתחפושות כדאי שלא יעלו עליהם ואז עכבר מדבר אליהם ואנחנו מגלים שמיסטאקי היא העכבר והיא אמרה שאחרי האוכל היא תגלה להם מי היא באמת מיסטאקי היא בעצם אוני שבאה ממזמן לנינג'גו למצוא את מאסטר הספינג'יצו אך היא אהבה את נינג'גו אז עזרה למאסטר הספינג'יצו לורד גארמדון לא היה בסביבה מאז שלויד הצליח לברוח הארומי הלכה לחפש אותו קול אומר לוו להפסיק לשקר ולהגיד שהוא לא יודע איפה השריון אך הוא אומר לו שאבא שלו אמר לו שצריך אמונה, ואז באה אישה שקוראים לה faith(אמונה)ואז הציידים תוקפים אותם הם מצליחים לברוח אבל אחת הציידות שמה מכשיר מעקב על אחד הרכבים, וו אומר שכדי להגיע לשריון צריך לעבור לצד של האוני הם עוברים ואין שם אף אחד פיית' מגלה שוו בכלל לא יודע אם יש שריון דרקון וכולם חושבים שזה היה שקר כל השריון ופתאום הם שמים לב שיש בדלת מפה לשריון דרקון גארמדון רוצה להיפטר כל חלק בו שאכפת לו מלויד אז הוא ממנה את הארומי להיות הבת האפלה החדשה שלו הארומי תוקפת את לויד אך הם חוטפים אותה הנינג'ות מתאמנים לתפוס דברים אם אחד הנשקים וו מצליח לרכוב על דרקון ואז הציידים תוקפים אותם אך הנינג'ות בורחים אבל פיית' נחטפה לויד חושב שהכוחות שלו לעולם לא יחזרו ומיסטאקי משתנה להארומי כדי שסקיילר תיגע בגארמדון ותחקה את הכוחות שלו הארומי בורחת ומשנה להם את התוכניות

עונה 10

העונה מתחילה, כשלויד מגיע כלא של גארמדון, שם גארמדון אומר לו שהיחיד שיכול לעצור את השתלטות האוני, זה הוא, לויד אינו מסכים לשחרר את גארמדון והולך משם. הנינג'ות מקבלים שוב את ספינת הגורל, כמתנה על הצלת נינג'גו פעם אחר פעם. קאי מאמן את ג'יי איך להציע לניה להיות היאנג שלו, לפתע הfirst Bourne נופלת מהשמיים עם פיית', פיית' מספרת לוו שהאפלה השתלטה על מימד האוני והדרקונים, וו מגלה שהאוני עומדים להשתלט על נינג'גו, לפתע קירסטל המימדים הופך לשחור ונותן אפשרות לאוני להגיע לנינג'גו, הנינג'ות מפנים את האנשים אך האפלה מכסה את העיר נינג'גו כולה, ומקפיעה את האנשים שלא התפנו בזמן, הנינג'ות הולכים לבקש עזרה מגארמדון ומשחררים אותו מהכלא.

לאחר מכן לויד והנינג'ות מציגים לגארמדון את ספינת הגורל, גארמדון מסביר להם שכדי לעצור את האפלה המקפיאה צריך להשמיד את קריסטל המימדים, הוא אומר להם שהיחידים שלא יקפאו באפלה הם האלה שחולקים בדם אוני (גארמדון שחולק דם זה ולויד שרוצה להצטרף אליו בטיעון שהוא הבן של גארמדון אז גם הוא חולק בדם הזה), אז גארמדון נלחם בנינג'ות כדי לקבל חזרה את הכוח שלו והוא ולויד נכנסים לאפלה השחורה, באפלה הם נלחמים בשני אוני ששומרים על הקריסטל, ואז כשהם מגיעים לקריסטל הם נלחמים באוני ששומר על הקריסטל, אוני מפיל את גארמדון ולויד לרצפה ושובר את המצלמה של לויד והנינג'ות מאבדים את הדרך לראות מה קורה עם האוני, גארמדון ולויד נתקעים בתוך נינג'גו בלי עזרה נגד האוני. האוני יוצר צבא אוני שרודף אחרי לויד וגארמדון. לויד וגארמדון מבינים שצבא האוני מפחד מהשריון של המאסטר המוזהב (האדון העליון בעונה 3), במקביל הנינג'ות מצילים את אנשי החדשות שעוד שרדו אבל כשקול ניסה לעלות לספינה הוא נפל לאפלה. לויד וגארמאדון מגיעים אל הספינה בעזרת פיקסאל. לאחר מכן כולם הולכים למנזר ובמקביל קול מתעורר. קאי, בעזרת כישורי הנפחות שלו, מצליח לייצר מהשיריון של המאסטר המוזהב את נשקי הזהב הקודמים שלהם. הנינג'ות נמצאים תחת התקפה וכמעט מפסידים אך קול מגיע ויחד הם מצליחים להרחיק את צבא האוני. כשהם מתכננים התקפה לויד אומר להם שהם יוכלו להביס את הצבא אם הם יעשו את טורנדו היצירה. גארמדון מצטרף אליהם והם מביסים את צבא האוני, לאחר מכן לויד פוגש בחלום את מאסטר הספינג'יטסו הראשון.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

דמויות ראשיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • קאי – הנינג'ה האדום, מאסטר האש, חבר של סקיילר, ואחיה של ניה. עבד בחנות כלי הנשק של אבא שלו, והתאמן אצל סנסיי וו, כדי לשחרר את אחותו ניה, שנחטפה על ידי לורד גארמדון, אחיו של וו.
 • ג'יי ווקר – הנינג'ה הכחול, מאסטר הברק, ניסה לפתח המצאות כמו אביו, והתאמן אצל סנסיי וו. חבר של ניה אחותו של קאי, בעונה 6 הדג'ין מגלה לו שהוא מאומץ ובעונה 7 מגלים שזה באמת נכון. בעונה 10 הציע לניה נישואים והיא הסכימה.
 • שיין (זאין) – הנינג'ה הלבן, מאסטר הקרח, נינדרואיד (נינג'ה + דרויד) שנוצר על ידי מדען שנחטף על ידי סמוקאי. התאמן אצל סנסיי וו, לא ידע שהוא נינדרואיד עד שגילה זאת, חבר של פיקסל.
 • קול – הנינג'ה השחור, מאסטר האדמה, ברח מאביו, ואמר לו שהוא לומד לשיר ולרקוד אחרי שאמו מתה. התאמן אצל סנסיי וו.
 • ניה – הנינג'ה האדומה כחולה, מאסטרית המים, גילתה את כוחותיה אחרי שרוחות תקפו את נינג'גו, סמוראי אקס המקורית לשעבר, חברה של ג'יי. בעונה 10 מתחתנת עם ג'יי
 • לויד מונטגומרי גארמדון – הנינג'ה הירוק והמוזהב, מאסטר הכוח, שולט באנרגיה ירוקה, גילה שהוא הנינג'ה הירוק ואמור להביס את אביו לורד גארמדון. שלט בכל ארבעת היסודות אש, קרח, אדמה, ברק, וחילק אותם לנינג'ות, אחרי שהאדון העליון ניסה לקחת את כוחותיו ולהפוך את עצמו למאסטר המוזהב. התאהב בהארומי, שהתגלה בתור "האחת השקטה" שרוצה להחזיר לחיים את לורד גארמדון.
 • סנסיי/מאסטר וו – הבן הקטן של מאסטר הספינג'יצו הראשון, נלחם עם מאסטרי היסודות נגד הנחשים ונגד תאומי הזמן. אימן את הנינג'ות ונהפך לתינוק אחרי שהשתמשו בו בלהב זמן היפוך ונאבד בזמנים אחרי שהגן על העיר נינג'גו מתאומי הזמן, נהפך למאסטר הדרקון בעונה 9.
 • מיסאקו – אמא של לויד, אשתו של לורד גרמדון בצעירותם הייתה צריכה לבחור בין וו לגרמדון, ובחרה בגארמאדון בגלל שגנב מכתב אהבה שוו כתב לה, וכתב שזה ממנו. עוזרת לנינג'ות בידע ההיסטורי שלה, עזבה את לויד, וחיפשה דרך לכך שלויד וגארמדון לא ילחמו. יודעת ספינג'יצו. הופכת לדמות ראשית בעונה השישית.
 • סנסיי גארמדון (עונות 3-4, 7) - אביו של לויד כאשר מתנקה ממנו הרשע, עוזר לנינג'ות. בסוף עונה 4 הקריב את עצמו למימד המקולל כדי שגם מאסטר צ'ן יעבור לשם. בסוף עונה 5 הנינג'ות הרסו את המימד המקולל, וגארמדון אבד לנצח

בני ברית של הנינג'ות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • דארת' – נתן לנינג'ות להשתמש בדוג'ו שלו כדי שהם יאמנו את לויד להיות הנינג'ה הירוק, מינה את עצמו לנינג'ה החום, קיבל כוח חום מוגבל (שכל פעם שניסה להשתמש בו היה צריך ללכת לשירותים) בעונה 9 אחרי ששתה מתה קסם של מיסטאקיי ואיבד אותו לאחר מכן.
 • ד"ר ג'וליאן (עונה 2) – ממציא שהמציא את שיין והיה גם אביו היה איתו כל חייו, עד שהוא מת ומחק לו את הזיכרון, כדי שלא יהיה עצוב שהוא מת סמוקאי החיה אותו, וביקש ממנו להכין לו נשקים, אך הוא סירב והוא נעל אותו לנצח במקום נטוש, שיין פגש אותו שוב כשהנינג'ות חיפשו את האי האפל, נפטר אחרי הקרב הסופי.
 • סיירוס בורג (עונות 2-3, 7) – בנה את תעשיות בורג, בניין בן 100 קומות, מעל המקום שהאדון העליון הובס, האדון העליון הפך אותו לרשע, אך הוא חזר לטוב, בנה לנינג'ות רכבים, ועזר להם להביס את האדון העליון.
 • פיקסל (עונות 3-6) – רובוטית, שנוצרה על ידי סירוס בורג, שיין התאהב בה, ונתן לה חצי מליבו כדי שתחיה, איבדה את הגוף שלה בגלל מאסטר צ'ן, ושיין הכניס את המעבד שלה לתוכו, קיבלה את הגוף בחזרה.
 • סקיילר/סמוראי אקס (עונות 4-) – מאסטרית ענבר, עם כוח לחקות כוחות בנגיעה, ביתו של מאסטר צ'ן, עבדה בשבילו אך בגדה בו, קאי התאהב בה והחליטה לנהל את מסעדת האיטריות של אבא שלה, והייתה עם המתנגדים בעונה 9 נגד בני גארמדון.
 • קארלוף (עונות 4, 7) - בעל אגרוף ענק. ידיד של קול. השתתף בטורניר היסודות. בעונה 7 נחטף ע"י תאומי הזמן.
 • רונין (עונות 5-) – נתן לנינג'ות להב אווירי שיכול להביס את הרוחות, עזר להם להילחם בפיראטים ובשלדים שתקפו את ג'יי ביום הנפטרים.
 • נלסון הקטן (עונה 6) - ילד שאיבד את שתי רגליו ומעריץ של הנינג׳ות. כשהמעריצים רדפו אחריהם הוא הפך לנינג׳ה הסגול וחילץ אותם.
 • ריק (אורח בעונה 6 ,עונה 7) - אביהם של קאי וניה, בעלה של מאיה. מאסטר האש, קאי ירש את כוחו, בעל חנות נפחים שקאי וניה עבדו בה מאוחר יותר. נחשב למת כי נעלם כאשר ניה וקאי היו צעירים. נמצא בעונה 7 על ידי קאי וניה וסיפר את סיפורו, נפגע מאגרוף הזמן.
 • מאיה (עונה 7) - אימם של קאי וניה, אשתו של ריק. מאסטרית המים, ניה ירשה את כוחה, בעלת חנות נפחים שקאי וניה עבדו בה מאוחר יותר. נחשבת למתה כי נעלמה כאשר ניה וקאי היו צעירים. נמצאה בעונה 7 על ידי קאי וניה וסיפרה את סיפורה.

נבלים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • לורד גארמדון (עונות 1-2, 10-9) – נעקץ על ידי הטורף הגדול, נלחם בוו אחיו, והפך לרשע שרצה להשיג את כלי הנשק של ספינג'צו, הצבא שלו היה השלדים והגנרל שלהם היה סמוקאי, נלחם עם הנינג'ות נגד הנחשים כדי לשחרר את בנו לויד, השיג את נשקי הספינג'יצו והרס את הטורף הגדול, שלט בצבא האבן של האדון העליון, נשלט על ידי האדון העליון והובס על ידי לויד והפך לטוב. אחרי מותו, חבורה של אופנוענים שנקראים בני גארמדון החזירו אותו לחיים בגרסה המרושעת שלו, הוא השתלט על נינג'גו אך נשלח לכלא בגלל לויד. עזר לנינג'ות בעונה 10 להילחם באוני.
 • פייתור (עונות 1, 3-4, יום הנפטרים) – האחרון מנחשי האנקונדראי, איחד את כל שבטי הנחשים, ושחרר את הטורף הגדול אך נאכל על ידיו, חזר בתור בחור מסתורי בעונה 3 ועזר לאדון העליון והנינדרואידים, בלע גלולת קיבוץ והפך לקטן ועזר לנינג'ות להביס את צ'ן והאנקונדראי המזויפים שלו, חזר ביום הנפטרים ונלחם בלויד בלי הצלחה.
 • האדון העליון/ המאסטר המוזהב (עונות 2-3) – השתמש בצבא האבן כדי לנצח את מאסטר הספינג'יצו אך נתקע באי האפל, השתלט על גארמדון ותקף את נינג'גו עם צבא האבן הבלתי מנוצחים אך אובס על ידי לויד, חזר בעונה 3, והשתמש בכלי הנשק המוזהבים כדי להפוך את עצמו למאסטר המוזהב, ומת על ידי שיין.
 • צ'ן (עונה 4) – בעליו של מסעדת איטריות, המאסטר הישן של גארמדון וקלאוס. הזמין את כל מאסטרי היסודות להילחם בטורניר היסודות שלו והפך את עצמו לאנקודראי אך גורש למימד המקולל, ידע על ההורים של קאי וניה.
 • קלאוס (עונות 4,6) - עוזרו של צ׳ן. לקלאוס יש את ספר היסודות. גורש למימד המקולל. חזר בעונה 6 כששיחרר את נאדאקאן מהמנורה אבל נאדקאן כלא אותו. מתמחה בקסם אפל.
 • מורו (עונות 5, יום הנפטרים) – תלמידו הראשון של מאסטר וו שגורש למימד המקולל והפך לרשע כי לא נבחר לנינג'ה הירוק השתמש הרוחות כדי להשיג את קריסטל הממדים ושחרר את הדגולה המאסטר שלו, הפך לטוב אך מת, חזר ביום הנפטרים ואמר שילחם בוו, אך למעשה הזהיר אותו על תוכניתו של מאסטר יאנג.
 • נאדאקאן (עונה 6) – פיראט דג'ין (ג'יני שמעדיף שיקראו לו דג'ין) שהשתחרר מהמנורה שלו בגלל קלאוס. היה לו צבא של פיראטים שפנו נגדו בסוף. הנבל של עונה 6. התחתן עם ניה כדי להשיג אינסוף משאלות, אך ג'יי ביקש משאלה שכל מה שקרה לא יקרה.
 • מחוגי הזמן (עונה 7) – אקרוניקס וקראקס, מאסטרי הזמן שרוצים להשיג את להבי הזמן, כדי לחזור בזמן ולהביס את מאסטרי היסודות. להב ירוק- דילוג על הזמן למשך דקה/אגרוף זמן שמזקן את האדם במהירות,
 • להב כחול- האטת הזמן, להב אדום- עצירת הזמן, להב צהוב/להב ההיפוך- הופך את הזמן (חוזר אחורה בזמן בכמה שניות/דקות)/ מבטל את ההשפעה של אגרוף הזמן מהלהב הירוק.
 • סנסיי יאנג (עונה 5, יום הנפטרים, אורח בעונה 6) –המציא את אומנות הארג'יצו. כאשר הנינג'ות ניסו למצוא את הארג'יצו הם נכנסו אל ביתו למרות האזהרה שמי שלא יצא משם עד הזריחה יהפוך לרוח. הפך את קול לרוח, רוח רשע שהשתמש בלהב היאנג שלו כדי להחזיר את הנבלים הקודמים של הנינג'ות שמתו, וניסה להפוך לבן אדם בחזרה, הפך לטוב, וקול הפך לבן אדם במקומו.
 • הארומי (עונות 8-9) – הנסיכה של נינג'גו, שרצתה להחזיר את גארמדון כדי לגרום ללויד להרגיש את מה שהיא הרגישה, (מפני שההורים שלה מתו, בגלל שהנינג'ות לא הצליחו להגן על נינג'גו מהטורף הגדול שהרג את הוריה). בסוף, עזרה למשפחה שנלכדה בביניין מתמוטט כי נזכרה בילדות שלה, אך מתה כשהייתה על בניין מתמוטט, הייתה המנהיגה של חבורת אופנועים, שנקראה בני גארמדון. ניסתה לגרום ללויד להתאהב בה כדי להשתמש בו ככלי להשגת מסכת האוני השלישית.
 • בני גארמדון: (קילו, אולטרה ויולט ומר אי) (עונה 9) - חבורת אופניים אשר רוצים להקים לתחייה את גארמדון. הארומי היא המנהיגה שלהם.
 • אירון בארון (עונה 9) – השליט של צבא הציידים שלו במימד של האוני והדרקון, צדים דרקונים ולפעמים אוכלים אותם, וחטף את הנינג'ות במחשבה שהם אוני, מת אחרי שניסה לקחת את שריון הדרקון, וה first Bourne (האמא של כל הדרקונים) חיסלה אותו.
 • אוני (מוזכר בעונות 8-9, ועונה 10) - האוני נבל ישן שנלחם תמיד בדרקון נוצח על ידי מסטאר הספינ'צו הראשון ודמו נמצא כעת גם אצל גארמדון ולויד אחרי שצנחו לויד וגארמדון לאפלה נלחמו בשני שומרי אוני ואז נלחמו באוני ששומר על הקריסטל ואחרי שנפלו הוא דיבר אל לויד.
 • סמוקאי (פיילוט, יום הנפטרים) - הגנרל של צבא השלדים שהודח על ידי גארמדון.
 • הטורף הגדול (עונה 1) נחש ענקי שאוכל כל דבר, הכיש את לורד גארמדון והפך אותו לרשע. פייתור העיר אותו ויצא לנינג'גו ומת על ידי לורד גארמדון.

דיבוב[עריכת קוד מקור | עריכה]

מדבבים באנגלית:

וינסנט טונג – קאי, קירבי מורו – קול, מיכאל אדמת'וואיטה – ג'יי, קלי מזגר – ניה, ברנט מילר – שיין, פול דובסון – סנסיי וו, מארק אוליבר – לורד גארמדון, קת'לין באר – מיסאקו, סמואל וינסנט – לויד גארמדון( 2018-2019) ג'יליאן מיכאלס-לויד גארמדון (2012-2017),ועוד.

מדבבים בעברית, גרסת דיבוב 1:

פוסטר של הסרט

מדבבים בעברית, גרסת דיבוב 2:

מאיפה באו הכוחות[עריכת קוד מקור | עריכה]

הכוחות עוברים בין הדורות כל אחד שיש לו כוח הוא צאצא של מאסטר יסודות, מאסטרי היסודות המקורים שהיו השומרים של מסטאר הספינג'יצו הראשון. הכוח של מאסטר הספינג'יצו עבר בצורה של כלי הנשק המוזהבים ובצורת הכוח של הנינג'ה הירוק הכוח המוזהב

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא לגו נינג'ה גו בוויקישיתוף

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ January 2011 Catalog. Lego. עמ' 2.