מבול של צרות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. הסיבה לכך היא: ניסוחים לא אנצ'.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
מבול של צרות
Evanalmightymp.jpg
כרזת הסרט
שם במקור: Evan Almighty
בימוי: טום שדיאק
תסריט: סטיב אודקרק
בובי פלורשיים
ג'. ג'וש סטולברג
שחקנים ראשיים: סטיב קארל
מורגן פרימן
לורן גרהאם
ג'ון גודמן
וונדה סייקס
מולי שנון
חברת הפצה: יוניברסל
מדינה: ארצות הברית
הקרנת בכורה: 22 ביוני 2007
שפת הסרט: אנגלית
תקציב הפקה: 165-175 מיליון דולרים
סרט קודם בסדרה: ברוס הגדול מכולם
דף הסרט ב-IMDb

מבול של צרותאנגלית: Evan Almighty, בתרגום חופשי: אוון הכל-יכול) הוא סרט קולנועי מסוגת קומדיה שבויים על ידי טום שדיאק ומהווה ספין-אוף לסרט ברוס הגדול מכולם. הקרנת הבכורה בארצות הברית הייתה ב-22 ביוני 2007 ובישראל יצא לאקרנים בתחילת חודש אוגוסט.

עלילת הסרט[עריכת קוד מקור | עריכה]

אוון בקסטר (המגולם על ידי סטיב קארל) עוזב את עבודתו בטלוויזיה, שם הוא עבד כשדרן חדשות. הוא נבחר לקונגרס של ארצות הברית ושואף להיכנס עמוק לחיי הפוליטיקה. לשם מטרה זאת הוא קונה רכב ועובר יחד עם משפחתו לפרבר שנמצא באזור וושינגטון. אוון מופתע למצוא אוסף של כלים וקרשים. לאחר זמן מה מופיע גם שולח המשלוח - אלוהים, בכבודו ובעצמו (המגולם על ידי מורגן פרימן). אלוהים מצווה על אוון לבנות תיבה בדומה לתיבת נוח, מאחר שבקרוב עומד להגיע מבול שיציף את היבשת. לאחר ניסיונות רבים וכושלים של אוון להתחמקות, הוא נאלץ להסכים עם גורלו ומתחיל בבניית התיבה כאשר הוא מוקף במאות בעלי חיים שונים. למרות הזלזול והלגלוג של הסובבים אותו, הוא מצליח לסיים את בניית התיבה בזמן יחד עם עזרת בני משפחתו. היום הנבחר על ידי אלוהים, 22 בספטמבר, מגיע וה'מבול' הצפוי מתגלה כגשם רגיל, מה שגורר קריאות זלזול רבות מכלי התקשורת ושכניו. יחד עם זאת, התיבה נקבעה כאובייקט בלתי חוקי המועמד להריסה.

באותו הרגע שהמכונה הגדולה עומדת לרסק את הספינה, נפרץ סכר החולש על העיר וזרם מים אדיר שוטף את האדמה וכל בני האדם, המופתעים מהשטפון, שנמצאים מסביב לתיבה ממהרים להיכנס לתוכה. גל עצום מרים את התיבה וסוחף אותה תוך כדי הריסת כל דבר העומד בדרכו. בסופו של דבר, אוון, יחד עם כל בעלי החיים ובני האדם שהציל, עומד מול הפוליטיקאים ההמומים.

רווחי הסרט[עריכת קוד מקור | עריכה]

תקציבו של הסרט "מבול של צרות" הוא התקציב הגדול ביותר שהיה אי פעם לסרט קומדיה. כמו כן, תקציבו היה כפול מתקציבו של קודמו, "ברוס הגדול מכולם", לכן הציפיות לרווחים היו גבוהות יותר. בסוף השבוע הראשון להקרנתו הוא הכניס 31 מיליון דולר, פחות מחצי מההכנסות של "ברוס הגדול מכולם" שהכניס בסוף השבוע הראשון להקרנתו 68 מיליון דולר.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]