מועצת הנגידים של הפדרל ריזרב

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
מוצת הנגידים של הפדרל ריזרב
Federal Reserve Board of Governors
בניין המטה המרכזי של מועצת הנגידים
בניין המטה המרכזי של מועצת הנגידים
בניין המטה המרכזי של מועצת הנגידים
מטה מרכזי וושינגטון די. סי.
הקמה 23 בדצמבר 1913
נגיד ג'רום פאואל
מדינה ארצות הבריתארצות הברית ארצות הברית
www.federalreserve.gov

מועצת הנגידים של הפדרל ריזרבאנגלית: Federal Reserve Board of Governors), הידועה בכינויה מועצת הפדרל ריזרב, היא חבר נאמנים, המורכב מ-7 חברים או פחות (מאז שנת 1936 לא היו בו פחות מ-5)[1], המתפקד כגוף מרכזי עצמאי המנהל את מערכת הפדרל ריזרב. הוא מופקד על הפיקוח של הבנקים הפדרליים ובסיוע יישום המדיניות המוניטרית של ארצות הברית. מינוי שבעת החברים, לרבות היו"ר, נעשים על ידי נשיא ארצות הברית ובאישור הסנאט. תקופת המינוי היא למשך 14 שנים.

תיאור[עריכת קוד מקור | עריכה]

על פי החוק, המינויים חייבים להיות "ייצוג הולם של האינטרסים הפיננסיים, החקלאיים, התעשייתיים והמסחריים והחטיבות הגאוגרפיות של המדינה". חבר הנאמנים אינו מקבל מימון מהקונגרס, ותנאי חברי הוועד המנהל של מועצת המנהלים של הנשיא מפורשים בכפוף לתנאי הנשיאות והקונגרס. לאחר מינוי חבר של חבר הנאמנים על ידי הנשיא, הוא מתפקד בעיקר באופן עצמאי. הדירקטוריון נדרש לדווח על פעילות שנתית ליושב ראש בית הנבחרים האמריקני. כמו כן מפקח ומסדיר את פעילות הבנקים הפדרל ריזרב, ומערכת הבנקאות של ארצות הברית בכלל.

קדנציית החברות מוגבלת בחוק, וחבר ששימש לתקופה של 14 שנה רצופות אינו זכאי למינוי מחדש. יש מקרים רבים שבהם מונה אדם לכהונה של שארית כהונתו של חבר אחר, והוא מונה שוב לכהונה של 14 שנים. החוק מקנה לנשיא סמכות להרחקתו של חבר המועצה בשל עילה מסוימת שתראה לנשיא.

כפי שנקבע בחוק הבנקאות של 1935, יושב הראש וסגן יו"ר חבר הנאמנים הממונים על ידי הנשיא מוכרחים להיות נמנים עם חברי הישיבה. שניהם משרתים תקופת כהונה של ארבע שנים וניתנים להרכבה מחדש ככל שהנשיא בוחר עד תום כהונתם בחבר הנאמנים.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]